Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs silverwing 400
    arkadaşlar merhabalar.4-5 ay gibi bir süredir siteyi takip ediyorum fakat üye olmak nasip olmamıştı.5 gün önce üye oldum,mct 250 kullanıcısıyım 2 aydır.aranızda olmaktan mutluyum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tolga35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldin sevgili ati kardeşim. ben de mondial250mct almak niyetindeyim.sende bu makina ile ilgili tecrübe ve yorumlarını yazarsan sevinirim.saygılar...

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    asri slm kardes ati sanada slm hoşgeldin aramıza
    asri hacı bizim problemimiz tamamıyla bujiler git yıba carsısından buji al kendin takarsın alet cantasının içinde boru gibi bi anahtar var onunla cıkıyo buji sonra hiç gaz vermeden sadece jikleyi cekerek calıştır sonrada bana dua et ha bujiyi değiştirmeden direk jikleyle calıştırmayı dene ondan sonra al bujiyi ben 4 takım buji yedim ama sonunda iş halloldu motor kac gun yatarsa yatsın sadece 2 marsta alıyo
    [B][COLOR="blue"][COLOR="Blue"][COLOR="Blue"][B][I]Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1[/I][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

ati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs silverwing 400
    sıcak karşılamalarınız için teşekkürler önce 4 senedir motosiklet kullanıcısıyım.yaklaşık 2 ay önce mondial 250 mct aldım.pişman mısın?derseniz,ben de bilmiyorum..'bu fiyattaki bir motosikletten,çok da büyük beklentiler içerisine girmek zaten yanlış'düşüncesindeyim.Ama tabiki benim böyle düşünüyor olmam,satan firmaya,malının arkasında durmama gibi bir hak vermiyor.üniversite sebebiyle t.dağ-şarköydeyim.müzisyen olduğum için,burda bir barda sahne alıyorum.ufak birikimlerimle aldım bu motosikleti ve aldığım gün problemler başladı...
    servis,motosikletin üzerinden çıkması gereken aküyü alıp,daha büyük boyutlarda başka bir aküyü oturtmaya çalışıyordu yerine.Ve bu arada akü tablasını da kesmiş kolay otursun diye...üzerine taktığı aynalar farklı,sinyal flaşörü çalışmıyor,takım çantası yok..neyse,getirticez falan dendi ama ses yok.tabi ben bu arada motosikleti servisten aldım,başına daha kötü belalar gelmesin diye.1-2 gün içerisinde marş rolesi de bozulup,marş basmamaya başladı.bujilerin bir tanesinde ateşleme de yoktu,motor tekliyordu.servise gittim,motorun üzerinden çıkması gereken yedek bujileri de 10 ytl karşılığında satın aldım.bu arada beklediğim parçalardan eser yok...
    tabii ki iyi niyet gösterim bitti ve fabrikayı arayıp,mehmet efendiye(!)durumu anlattım.dava açacağımı belirttim.beni tekirdağ'daki başka bir servise yönlendirdi.90 km. yol teptim buz gibi,yağmurlu bir havada,servise gittim ve tüm parçalar gönderilip,problemim halloldu.çektiğim sıkıntı,motora karşı olan soğukluğum da yanında bonus...
    bu konuyla alakalı tüm yazıları okudum ve aşağı-yukarı tüm sıkıntıların aynısını bire bir yaşadım.mutlaka ki para verdiniz ve karşılığını bekliyorsunuz ama bilyorsunuz ki malzeme kalitesi belli..o bakımdan sürekli,(somun ve civatalar,jant akordları öncelikli)bazı parçaları kontrol edin derim,haddim olmayarak.
    asri kardeşime de birşey sormak istiyorum.motora taktırdığın engine-gard'ı aldığın yerin telefonunu verirsen çok sevinirim.bu arada çok hoş durmuş
    slmlar...

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    üstü kapalı garajda duran motoruma 3 4 gündür binmiyordum bugün bi bakayım diye gittim ve motorun halini görünce o soğukta içim yandı, artık kar nasıl yağmışsa yan yan yağmış heralde garajın üstü kapalı olmasına rağmen motor karlar altındaydı, her yeri buz tutmuştu ama jikleyi açıp bir iki denemede çalıştı ama kardan dolayı süremedim, karlar eridikten sonra sürecem umarım bi yeri bozulmamıştır, motorun karlar altındaki o resmini paylaşmak istedim...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Selam Arkadaşlar.Foruma Yeni Üye Oldum.Benim Daha Önce Heropuch Mobiletim 65 cc Vardı.Çok Memnundum.Ama Bi Baktım Uğur Adı Altında Mondial Motosikletlerin Piyasaya Çıktığını Gördüm.Motor Servisimin Bu Firmayla Anlaşması Üzerine İlgimi Çekmeye Başladı.Bunu Üzerine Avanos'ta İlk Mondial 125 KT Nin Alıcısı Oldum.Heropuch Yanına Kardeş Geldi Vede Çok Memnunum.Görünümü Yetiyo.Nediyeyim Fiyat Olarakta Çok Cazip.Ama Üzgünüm Kış Motoru 3 Ay kullanabildim.Şu an Yatıyo.Kış Biter Bitmez Motor Zevkine Devam.Bu Arada Servisimde Moto Alarm Takıyolarmış Hemen Taktırdım Hem Alarm Hemde Kumanda İle Çalıştırabiliyorum.Vede Çok Memnunum.Bu arada
    Mondial 125 KT Hakkında Bilmek İstediği Olana Yardımcı OLurum!!!

Selam Arkadaşlar.Foruma Yeni Üye Oldum.Benim Daha Önce Heropuch Mobiletim 65 cc Vardı.Çok Memnundum.Ama Bi Baktım Uğur Adı Altında Mondial Motosikletlerin Piyasaya Çıktığını Gördüm.Motor Servisimin Bu Firmayla Anlaşması Üzerine İlgimi Çekmeye Başladı.Bunu Üzerine Avanos'ta İlk Mondial 125 KT Nin Alıcısı Oldum.Heropuch Yanına Kardeş Geldi Vede Çok Memnunum.Görünümü Yetiyo.Nediyeyim Fiyat Olarakta Çok Cazip.Ama Üzgünüm Kış Motoru 3 Ay kullanabildim.Şu an Yatıyo.Kış Biter Bitmez Motor Zevkine Devam.Bu Arada Servisimde Moto Alarm Takıyolarmış Hemen Taktırdım Hem Alarm Hemde Kumanda İle Çalıştırabiliyorum.Vede Çok Memnunum.Bu arada
    Mondial 125 KT Hakkında Bilmek İstediği Olana Yardımcı OLurum!!!

Pardon Arkadaşlar.Özür diliyorum.Yazdığım Yazıyı Gönder Dedim Vede Göndermeyince Tekrar Tıkladım Sanırım Bi Sorun Yaşadım.Yazdığım Yazı İki Kere Gitti.

Motosikleti
    MCT 250
    hoşgeldin arkadaşım avanosu bilirim güzeldir,
    ilk mesajını yanlış yere atmışsın,
    tanışma bölümüne gidip ben geldim tarzında bi konu açarsan diğer arkadaşlarlada tanışma imkanı bulabilirsin...

Saolasın distinto Yardımcı Olduğun İçin Teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    distinto motorsiklet cehenneminde yanacaksın ne o motorun hali
    [B][COLOR="blue"][COLOR="Blue"][COLOR="Blue"][B][I]Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1[/I][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    oyyy oyyy oyyyy distinto o ne öyle hoca!!! yalnız çok önemli bir ayrıntı var işin içinde. o halden çıktığı halde ikinci marşta aldı haaa. vay be demek ki iş bujide bitiyor abi. ben bugün bir kez daha denedim olmadı. hatta işyerimde baya bi olay oldu millet çalıştıracaz diye seferber oldu resmen, ittirdiler falan o sırada neredeyse çalışıyordu ama bizde derman kalmadı. ben ilk iş kaliteli iki buji aliim. benzin hortumnu söktüm benzin şıkır şıkır geliyor. akü de sağlam demek ki buji abi. tabiii karbüratör pas yapmadı diye umuyorum da ondan buji diyorum...
    haaa bu arada şu bujilerin yeri nerede yaa bugün baktık baktık bulamadık. işyerimdeki şoför abimiz söküp zımparalayalım bujiler kurum yapmıştır dedi ama bujileri bulamadık... :-) ah ulen bi çalışsaydı bugün bi serbest bölge turu atacaktım soğukta beeee...
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Motosikleti
    MCT 250
    bende şaşırdım 2.marşta çalışması olayına, soğuk havadada 2. marşta çalışıyordu ama öyle karları buzları görünce çalışmaz sanmıştım, mondial bir kez daha olumlu yönde şaşırttı ,dün karları temizledikten sonra 60km yaptım sorun yok çalışıyor Allaha şükür...

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    kask bujiler arka cantada gormedinmi yaws motor bolumunde iki tane buyuk yuvarlak civata var onları sokunce ortaya cıkıyo ama o civataları sokmek için aku kapagını ve deponun altındaki kromaj bolumu cıkarman gerek kablo gidiyo bujilere o kabloyu cekip cıkar altta silindirlerin başında bujileri goreceksin takım cantasında ozel buji anahtarı var boru gibi onunla sokeceksin bujileri ama istediğin kadar ugras buji bitiyo elektirk atmıyo yoksa ben baya ugrastım bujileri kurtarabilirmiyiz diye ama yok calışmadı

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Mondial 150 UT
    deneme fırsatım oldu hayatımda bukadar titreşim yapan bir motora binmemişdim motor ivmelenirken ağlıyor resmen. Bukadar ufak bir motor nasıl bukadar titreşim yapıyor anlayamadım doğrusu tüm vidalarını 500 km de bir sıkmak lazım bunun.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    the turk ben dalış takımlarımı alıp bi bujileri değiştiriiim o zaman. daha ulaşılamaz bi yere koysalardı keşke bu çinli amcalar...
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    yaws olm ben alıştım tüpsüz serbest agırlıkla dalıp değiştiriyorum artık yaws bi kere yapsan zaten alışırsın cok kolay aslında sadece o buyuk vidaları cıkarmak için 3 tane kapak sokmek sıkıyo insanı yzfffffffffffffff

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motosiklet.net'in MELEKLERİNE

Hadi!!! motosiklet.net'in MELEKLERİ el ele tutuşalım.....

Kalbi güzel, sağlıklı Arkadaşlarım...

İçimizden bir arkadaşımızın acil desteğe ihtiyacı varmış....kızının hastalığının tedavisi için...
    Ne zamandır gurur yaptığı için burada duyurulmasını istememiş.....2 milyar açığı kalmış ameliyat için...sanırım SSK ile ilgli bir problem var... bu dayanışmayı başlatanlar zor kabul ettirmiş yardım teklifini....fakat anlaşılan şu ki arkadaşımız yardım gönderenlere geri ödemek şartıyla kabul etmiş bunu......çünkü site yönetimi mesaja şöyle bir not eklemiş...

Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı
    NOT: Arkadaş ısrar etti bu bölümü onun için yazıyorum özelden isim hesap nosunu veren arkadaşlara gönderdikleri miktar arkadaş tarafından geri ödenecek……..
    Sitede satanlar başlığında olan motorunu da bu yüzden yarı fiyatına düşürmüş. Ama hala satılamamış maalesef....
    5er, 10ar ytl...siz ne nadar müsaitseniz...nasıl yardım edeceğiniz sizin özeliniz arkadaşlar....detaylar bu linkte mevcut...
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8343

yardımını esirgemiyecek arkadaşlarım 3-4 günde toplayabiliriz bence ihtiyaç olan miktarı ...toplayalım da çocukcağız beklemesin bu sebepten ameliyat için...

hepinize sağlık ve mutluluklar dilerim

Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    sayın the turk hocam o bujiler nerde biliyomusun benim elim hayatta girmez oraya abı onu takmak ıcın usta olmak lazım bıde arbayla okula gıdıp gelırken devamlı o eskısehır yolunda 2 tane mondıalcı var onları goruyorum senmısın onlardan bırı, ben o bujılerı degıstırcem ama sımdı dusunuyorum gısıp honda bujılerı flanmı alsam nedıyosunuz ? distinto bende bagleri söktürcem ama arka farları nereye taktırcam senın motor karda kalmıs o yuzden gozukmuyor bıde nasıl yaptırdın onları?

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    asri ben ilk aldığımda motorda bagler yoktu. bagler yokken öbür sinyalleri kullanıyorsun sende yok mu???
    bujilere ben de ulaştım ama kopartırım diye çıkarmaktan vazgeçtim abi nasıl çıkıyor onlar yaa. theturk abi boru var diyorsun ama onu sokacak bi yer bulamadım ben :-)
    sonra boru bize girmesin çıkartalım derken??? :-)
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler