Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı ruby adlı üyeden alıntı
    38 sayfanın sonunda Mondial Cross 150 Ut hakkında çıkarttığım sonuçlar;
    Kötü Yanları:
    motor hız yapamıyor, yağ sızdırıyor, vidaları sıkılmalı, ön suspansiyonun yağı azaltılmalı, motor çok titriyor, ıslak zeminde yol tutuşu zayıf, Mondialler içinde en sorunlu model(miş)vs. vs. Başka yorumu olan var mı?
    Sevgili kardeşim al bir MCT olsun bitsin, MCT ile ilgili bilgiler için http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8891&page=19 MCT 250 Topicine başvurabilirsin...

Şimdiden hayırlı olsun alacağın makina
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkezlere selam.
    MONDIAL kullanıcıları 125kt hakkında bılgısı olan yokmu
    yadaa bu motoruu alan yokmu yada alıpta memnun kalıp satanmı yok
    ben bu motoru almayı dusunuyorum ama forumlarda yeterlı bılgı hıc yok
    abıler bı yardımcı olun nedır ne degıldırr nasıldırr??

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    selaaaamün aleyküüüüüm motorcu dünyasının insanlarııııııııııııııı. baya uzun zaman oldu ama yeniden aranızdayım. siteye girmeyeli baya bi katılımlar yeni "kask"lar falan peyda olmuş, öncelikle söyleyeyim buradaki tek "kask" benim ona göre haaaaa... :-) yeni katılan herkese merhabalar hoşgeldiniz...

benim başımdan geçenler ilginçti anlatayım:
    foruma da yazmıştım başıma geleni ama sonrasını yazmaya fırsatım olmadı.
    beni bi gün aradılar biz size yanlış motor vermişiz sizdeki motorla ruhsattaki motorun motor ve şasi numaraları farklı dediler. hoppalaaaaaaa... n'oluyoruz lan falan derken gidip baktım hakkaten de farklı. e n'apçaz? adam asıl sizin olan motoru size verecez sizdekini de biz alacaz dedi. tabi bunun üzerine atlayıp yerlerine gittim muhasebe müdürleriyle konuştuk. gayet iyi niyetli bir şekilde durumu anlattı değiştirecez motorları hem siz de sıfır bi motora sahip olacaksınız dedi. buraya kadar herşey normal. sonra başladı yalnız çizik vuruk yerler varsa onları değiştirirz dedi. bu da tamam. sonuçta işi yokuşa sürmek değildi niyetim. sonra da gerekirse bir blok değişikliği falan dedi. orada ben hooop dedim. motorda oynama yapılmayacak folloş olur o zaman motor öyle olacaksa gidelim trafiğe ruhsat üzerinden halledelim dedim. o da onun işine gelmedi sonuçta elindeki sıfır motora ruhsat çıkacağı için ikinci ele düşecekti. neyse kabul etti, sadece çizik vuruk falan varsa değiştiririz dedi. telefon açtılar motoru işyerimdeki garajdan almak için. bu arada benim motor çalışmıyor. buji sorunu nedeniyle. bujileri değiştirmiştim ama yemedi. lan adamlara ne dicez şimdi derken akü bitti hadiiiiiiii iyice suçlu duruma düşcez derken adamlar geldiler aldılar ben de 4 aydır kullanmıyorum ondan akü boşalmış deyip geçtim. neyse genel olarak motor gayet bakımlı gerekli bikaç şeyi değiştirirz dediler ben de akşama teslim alırım yalnız ona göre dedim. akşama söz vermeyeli ama yarın kesin dediler. o akşam aradım yarına kaldı dediler. ertesi gün aradım ustamız hasta onun için parçaları çırak değiştirdi biz kesin güvenmeden teslim etmeyelim size dediler ben başladım işkillenmeye lan bunlar motoru komple indirdiler herşeyi değiştiriyolar diye. adam motor zaten şu anda hazır ama bi de ustanın kontrolünden geçsin istiyoruz dedi, ben de ben gelşiyorum şimdi kontrole deyip atladım gittim bi baktım motor hakkaten hazır akü şarjda. neyse ertesi günü gidip teslim aldım. motorum çalışmıyordu çalışır duruma geldi hem de sıfır olarak. ücretsiz bi bakımdan geçmiş oldu. yaza hazır yani. tek derdim yine rodaj modaj motoru yavaş kullan fazla zorlama falan.
    motorun sıfır olduğunu da giderken kokmasından anladım. ilk motoru aldığımda da ağır bir nikelaj kokusu geliyordu motorun içindeki yeni aksam boya moya falan yanıyor ya o koku işte aynısı şimdiki motorda da var. demek ki günahlarını almışım adamların. motorlara dokunmamışlar. fren diski egsoz ve çantaları değiştirmişler sadece tek tek gösterdiler. eyvallah dedim ben de. şu anda o parçalar dışındaki tüm aksam ve parçalar yeni yani motorda.
    amma dolmuşum be destan gibi oldu.

distinto şu parça sorununa gelince izmirde benim bildiğim iki tane servis var ve parça sıkıntısı yok. bilmiyorum fabrikaya yakın olduğu için midir ama bence senin gittiğin servislerde problem var gibi geldi bana.
    the turk abim sen de napçan viragoyu miragoyu bin işte pisikletine takıl, sonra bunu salona ilk motorumdu diye süs olarak koyarsın dragstar alırısn. boşver sen viragoyu...
    buırada keseyim artık okuyamayacak millet. hadi bol motorlu kazasız sorunsuz günler...
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    125 kt hakkında biraz bilgim var 125 kt bildiğim kadarıyla mondialler içerisindeki en sağlam motor karbratör japon malı ve bazı önemli parçalarda ama karbrotörün üzerinde made in japon yazısını gözümle gördüm motoru kullandım çok rahat bir motor şu ana kadar kullandığın en rahat motor ayrıca baya sağlam diyor konuştuğum kullanıcılar yanlız arka frende problem var diye duydum onun harici iyi

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cabuk cevabın cok tesekkurler.
    arka frendee ne gıbı bı problem var ogrenebılırmısın acaba
    ben yarın yada yarından sonra alıcam ılk kullanıcıyımm bıde
    bıde fren yuzunden basımıza bı ıs gelmesın fren mevzusunu ogrenebılırsen
    alırken servıste bı caresıne bakabılırler herhalde yada cok tehlıke yaratacak
    bı durum ıse almayalım bu motoru.
    benım aklımda bırde keeway150cooper olan model var ama ona pek ısınamadım
    mondıalın 125kt si daha gusel geldı gozume fren mevzusunda onemlı bısı yok ıse cok ıcıme sıneek alıcam yanıı..
    sımdıdenn tesekkurlerr

benim ktde hiç fren problemi yaşamadım 9 bin kmdeyim biraz zayıfladı frenler o kadarda olur heralde bide şu hız gostergesiyle bi türlü yıldızlarımız barışmadı yaa yine bozuldu meret ara sıra ibre 0 a düşüyo 80le filan giderken

Korhanx9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5900 km oldu motor harika gidiyo hiç bi sorun çıkmadı kt en ii mondial

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    arkadaşlar bana mondial 125 KT nin arka amortisör bağlantı aralık mesafesini verebilirmisniz... ????
    teşekkürler
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

merhaba arkadaşlar

merhaba arkadaşlar ben shooper tarzi mondial almak istiyorum ama çok kararsizim deneyimli arkadaşlardan yorumlarini alabilirimiyim acaba bana önerirlermi 250 mct yi..ilginiz için teşekkürler bide çok kararsiz kaldim bu model seşiminde mondialmi yada başka modelmi bana lütfen yardimci olun

tekrardan mrb kardeş bütün mondial ve benzeri motorlar aynı ülkede çinde üretiliyor ama ben yinede mondiali tavsiye ederim çünkü onu kullandım

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı vertebra adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar ben shooper tarzi mondial almak istiyorum ama çok kararsizim deneyimli arkadaşlardan yorumlarini alabilirimiyim acaba bana önerirlermi 250 mct yi..ilginiz için teşekkürler bide çok kararsiz kaldim bu model seşiminde mondialmi yada başka modelmi bana lütfen yardimci olun
    Dostum, merhaba...
    Mondial 250 MCT Cruiser hakkında daha kapsamlı bilgiye, Motosiklet Modelleri altında, Mondial 250 MCT Kullanıcıları topiğinden ulaşabilirsin arzu edersen...

Selamlar, saygılar...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam. mondial 110 ft kullanan arkadaşlar, bir depo ile en çok kaç km yol yaptınız? ben normal şartlarda 154 km yol yaptım. ancak bana fazla yakıyor gibi geldi. motor 1800 km de.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrb 16gunluk 125kt kullanıcısıyım motorum 750km oldu 620km de bakımı değiştirdim yalnız 550kmden sonra önden diskten geldiğinden de emın değilim 60dan sonra cızır cızır bı ses gelıyo bu ses bazen oluyo bazen duyulmuyo ustada emın olamdı diskten gelip gelmediğinden bakımda balta zımpalandı vs anlamadım rahtasız edıyo ama bılgınız varmı?

maviyesilgol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herkese slm mondialciler

kardeş ben istanbul avrupa yakasında oturuyorum bana bidiğiniz bir mondial servis tarif edermisiniz. ben acıkcası servis konusunda galiba titizleşmeye başladım da bir bildiğiniz vardır. danışmaktan kaçınmamak lazım

arkadaslar mondialkt125 almayı düşünüyorum para hazır denkledim ama kararsızım çünkü hiç mondialkt125 binicisi arkadasım yok biraz bilgi verirmisiniz ne kadar yakıyor şikayeti olan varmı önenirmisiniz sürüş keyfi nasıl parça sorunu varmı ilgilenenlere şimdiden t.şekkür

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    bende mondial 250 mct alcem. ilk motorum olcek hayırlısıynan.
    matah bişey değil gibi duruyor ama baaşlangıç için fene değil, vaziyeti kurtarıyor yani.
    kafanızdan kask eksik olmasın

darpçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kt125 mondial
    mrb arkadaşlar kt 125 kullanıcısıyım bu modellere modifiye tarzında neler eklenebilir.. bilglendirirseniz sevinirim...

Motosikleti
    mondial 125kt
    superkaos1300 arkadas ben arastırdım herkez o sesten sıkayetcı.kafana takma
    gıcık

unyevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125kt
    arkadaçlar 6 aylık 125 kt kullanıcısıyım 1700km genel olarak yaşadığım kuçuk sorunlar
    ön catal gobeginde hafif bosluk sıkıştırılınca halloldu,ciklesiz çalışmama sorunu genelde hepsinde var sorun karbüratörün hava ayarıyla alakalı iyi bir ustaya ayarlatınca mükemmel oluyor 3 gun calısmadığı halde soguk havalarda dahi ciklesiz olarak anında çalışıyor.motor şişme sorunu yok uzum yolda 70-90 arası motoru cok sıkıstırmadan dayanabildiğiniz kadar yol gidebilirsiniz.motor gerçekten cok iyi şasesi ise vasat ek yerlerinden hafif pas yapıyor ama kucuk bir rutuş ile halloluyor.nikelaj kalitesi fena değil çizmediğiniz ve anahtarla zedelemediğiniz sürece pas sorunu yok.superkaos1300 un bahsettiği ses sorununu bende yasadım ve sorunun kilometre makarasının yağsız kalmasından kaynaklandığını keşfettim iyi bir gres yağıyla yagladım ve ses kesildi.alacak arkadaşlara tavsiye ederim tanıdığım arkadaslarıdan bu motoru kullanan yaklasık 10 kişi var ve hiç biri motor arızası yasamadı ve yolda kalmadı.yanlız silindir ust contasından hafif yağ sızdıma yapabiliyor ancak sadece motoru kirletiyor eksiltici bir etkisi yok onuda garantiden değişiyorlar şimdilik bu kadar yaklasık bir ay sonra ordudan kayseriye doğru tura cıkacağım o zaman yeni tecrübelerimi size aktaracağım inş.birde yan ayaktaki guvenlik swichi iptal edilebiliyor sorun yasayan varsa serviste iptal ediyorlar .

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    soru:arkadaşlar 150 ut 80 km de motor ikinci defa söküldü motor yağ yakıyor birincisinde silindirçizik çıktı ikincisinde çizikyoktu her ikisindede silindirive pistonu değişmişler yinede yağ yakıyor.böyle birşey yaşayanvarmı.çözüm olarak motoru yakma haricinde ne önerirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler