Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor HJ 110-HJ 125-HJ 125 T-HJ 150 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Asya Motor HJ 110-8 & HJ 125 & HJ 125 T & HJ 150-12 Hakkında Bütün Yazışmalar Bu Başlık Altında Toplanıyor.

Asya Motor HJ 110-8

Asya Motor HJ 125

Asya Motor AS HJ 125 T

Asya Motor AS HJ 150-12

Bu başlığa yazı yazmadan önce aşağıdaki kuralları lütfen okuyun ve bu kurallar doğrultusun cevap yazın...
    * Bu başlık altına Asya Motor HJ 110-8 & HJ 125 & HJ 125 T & HJ 150-12 modelleri dışında başka marka ve model hakkında yazı yazılması yasaktır. Bu tarz yazılar ve konu dışı yazışmalar uyarı yapılmaksızın silinecektir.
    * Modeller hakkındaki sorularınızı yazmadan sonunuzun başına Soru: yazınız (örn: Soru : As 150 Zat'ın yakıt tüketimi nedir?)
    * Sorulara cevap vermeden önce yazınıza soruyu quote(alıntı) yaparak ilave ediniz. Vermiş olduğunuz cevabın başına Cevap: ibaresini ekleyiniz.
    Örn:
    Alıntı ahmet adlı üyeden alıntı
    Soru : As 150 Zatın yakıt tüketimi nedir?
    Cevap: 100km 3.5lt

* Başlığa mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, +1, bencede, güzel, gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek,altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse mesajınızın altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır.
    * Yazmış olduğunuz cevabın detaylı olmasına ve vermiş olduğunuz bilgilerin tatmin edici düzeyde olmasına dikkat ediniz. Gerekli sepebleri belirtilmeyen açıklamasız yanıtlar silinecektir. ( Örn: Bu motor yaramaz bence sorunlu... gibi sebep beliriltilmeyen kısa mesajlar silinecektir.)
    * Forum sayfalarının bütün herkese açık olduğunu ve mesaj trafiğinin yoğunluğu göz önüne alındığında moderatörlerin ve adminlerin her mesajı kontrol etmesi mümkün değildir. Birbirimizi ve yöneticiler bilgilendirerek oto kontrol sistemi daha düzenli ve güzel bir foruma sahip olabilir. Şimdiden Teşekkürler.
    * Şikâyetler , istekler ve önerileriniz için...info@motosiklet.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı

Park ledleri, korna butonu, akü

Merhaba,

Bu konu çok boş kalmış. Ülkemize ikinci gelen partiden HJ-125-T sahibi olarak birkaç hususu paylaşayım. 1 yılı biraz aşkın süredir kullanıyorum, piyasaya ilk giren Çin malı motorlardan biri sanırım. Genel olarak memnunum, buradaki (Bodrum) servis çok iyi. İbrahim usta, işinin ustası ve her zaman yardımcı olmaya hazır. Bir yıl boyunca, 4500 km yol boyunca yalnızca 3 sorun yaşadım, ufak tefek sorunlar.

1- Ayna üzerindeki kırmızı park ledleri ikinci haftada çalışmaz oldu, İstanbul'a gittiğimde yenilerini alıp taktım. Tabi dirençleri de değiştirmek gerekti, çünkü onlar da yanmıştı. Baskılı devre üzerindeki direnç değerini fabrikada doğru takmadıkları için (yanlış hatırlamıyorsam 3K Ohm) bu ledler bütün HJ125T'lerde bozuktur. Bodrum'da aynalardaki kırmızı ledleri yanan bir Haojin görürseniz, işte o benim

2- Korna butonu epey sıcak bir günün ardından arızalandı, söküp baktım. İçindeki yay yuvası kırılmış. Servisten yenisini aldım. 1 hafta sonra aynı arıza yenisinde de oluştu. Bunun üzerine Honda servise giderek Honda Activa korna butonu alıp taktım. Butonu takmak değil ama sökmek çok zahmetli. 2 ayna ve 3 vida söküldükten sonra ulaşılıyor. Ama Honda butonu gayet iyi, henüz sorun yok.

3- Yaz başında akü zayıfladı, far yanarken sinyaller çalışmıyordu, o şekilde farkettim. Aküyü kontol ettiğimde kapakların akü içindeki gaz basıncından dolayı açılmış ve akünün içinin kurumuş olduğunu gördüm. Suyunu tamamlayıp, birkaç km gittikten sonra akü kendini toparladı.

Motor kaymak asfalt yola göre üretilmiş. Yere çok yakın ve lastiklerin çapı Ege yolları için küçük. 2 kişi binildiğinde alt sehpayı bir tümseğe muhakkak sürtüyorsunuz. Yağmur mevsimi başlamadan boyamak lazım sehpayı, paslanmasın! Lastikleri biraz daha geniş Pirelli ile değiştirmeyi düşünüyorum, bir arkadaş tavsiye etti, yol tutuşu çok artıyormuş.

Evet, görüldüğü gibi ciddi sorunlar yaşamadım. Makine saat gibi, 100 km.de 3,3 lt benzin yakıyor. Süper benzin piyasadan kalkınca ne yapacağız, bilmiyorum.

İyi bakıldığında tatminkar bir motor. Herkese sevgi ve saygılar, kazasız seyirler.

AKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet Birgün........
    arkadaslar asyanıın hj-110/8 modelli hakkında bılgınız var mı ya da kullanan bırısı bana bıraz bılgı verebılır mı artıları eksıler hakkında

Motosikleti
    HONDA CBF500
    arkadaşlar hiç memnun olan yokmu bu asya motorun haojininden

HIZLICAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    ben varım
    [b][u][i][center]"MOTORCU OLMAK BİR AYRICALIK OLACAK"[/center][/i][/u][/b]

cenkxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar inşallah Allah izin verirse ben de bir hj 125t1 scooter almayı düşünüyorum eğer aranızda o motora sahip arkadaşlar varsa bana tavsiyelerde bulunabilirmi ben aslın mondial 125 mt almayı düşünüodum ama asya daha çekici gözüküo bu arada fiyatı da 1650 ye düşmüş

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondialin lastikleri biraz daha büyük ama yan koruma demiri yok !

Arkadaşlar ben daha yeni motor alacağım ama bir türlü karar veremedim motorlar hakkında yok o marka yok bu marka diye inanırmısınız karar veremedim Bana gerçekten tecrübesi olan daha önce çeşitli motor alıp binen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.( Ben HJ 125 İ beğendim ama nedersiniz )

Motosikleti
    Satıldı

HJ125T iyidir...

Alıntı selim zan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben daha yeni motor alacağım ama bir türlü karar veremedim motorlar hakkında yok o marka yok bu marka diye inanırmısınız karar veremedim Bana gerçekten tecrübesi olan daha önce çeşitli motor alıp binen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.( Ben HJ 125 İ beğendim ama nedersiniz )
    2004 yılında ben Haojin alırken 125cc 4 zamanlı scooterlarda pek seçenek yoktu (Kanuni Hussar ve HJ125T), yani bugünlerdekilere göre daha şanslıydım. Şimdiki çeşit ve marka bolluğunda karar vermek gerçekten zor. Allah kolaylık versin. Hussar 350YTL daha pahalıydı ve servislerde birkaç tane makine arızası nedeniyle yatan ve parça bekleyen Hussar görünce Haojin almaya karar verdim.

İki yaz ve iki kış geçirdi benimki, ve hergün kullanıyorum. 7000 km.ye geldim. Konunun başında bahsettiğim ufak sorunlar dışındaki tek sorunum gaz kolunun sertleşmesi. Servis içine WD-40 (pas çözücü spray) doldurulmuş şırıngayı gaz teline üstten sıktıktan sonra biraz gevşiyor, ama bir yağmur yağdıktan sonra tekrar sertleşiyor. Ancak sürekli inşaat yapılan, yolları su tankeri ve betoniyer kamyonları, belediye tamiratları nedeniyle delik-deşik olmuş Bodrum yollarında daha hiçbir vida-cıvata düşmedi motorumdan.

Bu motorun orijinali Honda Stream'dir. Honda artık bu modeli üretmediği için, sanırım üretim bandını Çin'e devretmiş. Kısaca HJ-125-T tavsiye edilir.

seyyah izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yoq
    arkadaşlar bende bu motoru düşünüyorum aklımın bi kenarında fakat taksitle alacağım için daha taksitler bitmeden bi çok problemle karşılaşmak istemiyorum şöle sağlam cevaplar varmı bu motora?

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı seyyah izmir adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bende bu motoru düşünüyorum aklımın bi kenarında fakat taksitle alacağım için daha taksitler bitmeden bi çok problemle karşılaşmak istemiyorum şöle sağlam cevaplar varmı bu motora?
    Evet Haojin sahipleri, sizler de tecrübeleriniz paylaşın. Yollarda epey HJ125T var ama benden başka yorum yapan yok.

Gaz kolunun sertleşmesiyle ile ilgili bir gözlemimi daha ekleyeyim. Gaz teli paslanıyor. Bu teller paslanmaz çelikten yapılmıyor mu yahu?

emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    Artık Haojinimi saattım yakıt derdinden kurtulucam işşallah. Çünkü alacağım motor 110 luk yarım otomatik. Çelik motorun 110 cc lik 4 vitesli. Honda innovanın kopyası.
    Motorsiklete ehliyetsiz ve korumasız kesinlikle binmiyelim. Kurallara uyalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler