Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar BMW min selesini kirmizi ile degismek istiyorum. Elinde kirmizi sele olan ve sikilmis olan var ise benim ki ile degisirim.Selenin yirtiksiz ve iyi durumda olmasi onemle rica olunur.Cunku benim selemde hic bir eskime yok. Tum kargo ucreti tarafimca karsilanir.

Yada kirmizi renk bu kaymaz kumasi nerden bulabilecegimi soyler iseniz, satin alip ustune gerdirecegim. Motoru biraz renklendirecegim
    kaymaz kumaşı bir ihtimal Unkapanı'nda İMC de bulabilirsin ama orada bile çok fazla çeşit yok.
    Tanıdığın döşemeci varsa onlara gelen malzemecilerin kataloglarına bakıver,
    İMC de üç beş dükkanda mal var ama malzemecilerde kesinlikle çok fazla çeşit var
    mevcut kaplamanın uzerine kaplama yaptırmanı tavsiye ederim.alttaki pırıl pırıl kalacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaymaz kumaşı bir ihtimal Unkapanı'nda İMC de bulabilirsin ama orada bile çok fazla çeşit yok.
    Tanıdığın döşemeci varsa onlara gelen malzemecilerin kataloglarına bakıver,
    İMC de üç beş dükkanda mal var ama malzemecilerde kesinlikle çok fazla çeşit var
    mevcut kaplamanın uzerine kaplama yaptırmanı tavsiye ederim.alttaki pırıl pırıl kalacaktır.
    Aslinda biz bu isin icinde sayiliriz cunku esim ic mimar. Fakat dosemlik kumaslarda bulunan suni deri ile bu malzeme cok farkli. Baski yapay deri kullanmak istemiyorum cunku kamyon soforu koltugu gibi duracak.

Takastan sonuc alamaz isem yapay suet tarzi bir malzeme de kullanabilirim.Zaten yagmurda binen biri degiliz. Hos durabilir
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Arkadaşlar gününüz güzel geçsin birşey sormak istiyorum...

kısa süreli hararet ışığı yanması sebebi ile bir hasar oluşurmu?

Oluşursa ne olur en kötü sonucu ne getirir?

Şu an için motorun çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok. Motorun rölantideki sesinde ince farklı sesler mi duyuyorum yoksa evhammı yapıyorum bilmiyorum...

Kısa süreli yüksek sıcaklıklarda motorun kalması Silindir kapak contasını mı yakar? Sonucu nedir ?

Bütün bilgi paylaşımları için teşekkür ederim.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gününüz güzel geçsin birşey sormak istiyorum...

kısa süreli hararet ışığı yanması sebebi ile bir hasar oluşurmu?

Oluşursa ne olur en kötü sonucu ne getirir?

Şu an için motorun çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok. Motorun rölantideki sesinde ince farklı sesler mi duyuyorum yoksa evhammı yapıyorum bilmiyorum...

Kısa süreli yüksek sıcaklıklarda motorun kalması Silindir kapak contasını mı yakar? Sonucu nedir ?

Bütün bilgi paylaşımları için teşekkür ederim.
    Kısa süreli yüksek hararetin ilk zarar vereceği yer silindir kapak contası olur genelde.milimetrik yanık bile olsa zaman içinde ilerleyerek contanın iş yapmaz hale gelmesine sebeb olur,Eger şüpheleniyorsan contanı değiştirmen faydalıdır.
    yoksa sürekli olarak soğutma sıvısını ve yağı yağa-su,suya-ya karışıp karışmadığını kontrol etmen gerekir.
    Conta yanığını iyi bir usta baktığında eski yanık-yeni yanık olarak bile ayırabilir.

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Kısa süreli yüksek hararetin ilk zarar vereceği yer silindir kapak contası olur genelde.milimetrik yanık bile olsa zaman içinde ilerleyerek contanın iş yapmaz hale gelmesine sebeb olur,Eger şüpheleniyorsan contanı değiştirmen faydalıdır.
    yoksa sürekli olarak soğutma sıvısını ve yağı yağa-su,suya-ya karışıp karışmadığını kontrol etmen gerekir.
    Conta yanığını iyi bir usta baktığında eski yanık-yeni yanık olarak bile ayırabilir.
    Dolayısıyle üst kapaç açılması gerekecek, hatta belkide motorun indirilmesi....

Yağ da su izi varmı bir bakmalı.
    Bu kadar kısa sürede sanmıyorum ama sanki motor gövde boyası bile soldu gibi geliyor :D sanırım evham yapıyorum...
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ah be 650 GS senin bu hatalarını duydukça 650 CS sCARVERA ilgim artıyor
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

arkadaşlar şu an ankaradayım. f 650 gs için bir kaç şey bakıyorum ankaradan. yardımcı olabilecek varsa tel numaralarını mesaj atarlarsa sevinirim.
    Başka yerde olmak.... yola çıkma isteği

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    f 659 funduro kullanıcıları yok mu ya 98 model siyah renk 47.000 km de olanı alma arifesindeyim. kronik sorunları nelerdir.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be 650 GS senin bu hatalarını duydukça 650 CS sCARVERA ilgim artıyor
    evet,haklısın scarver da Mercedes motoru var zaten

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Merhabalar bu hafta sonu motoru garajdan tekrardan çıkardım gezmek için, ama tripmetre sıfırlanmıştı, ve genel km sayacı da çizgi çizgi olmuştu.
    trip metre çalışıyor ama her kontak kapatıp açtığımda tekrardan sıfırlanıyor.
    ama genel km göstermiyo, ustayla açtık kontrol ettik bütün bağlantılar yerli yerinde kuru nem yapmamış, sigortalar sağlam, akü sağlam, bilgisaayara bağladık herhangi bir hata vermiyor.
    böyle birşey başına gelen varmı. km haricinde herşey sorunsuz çalışıyor.
    resimde de tam olarak görebilirsiniz, bi yardımcı olursanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bu hafta sonu motoru garajdan tekrardan çıkardım gezmek için, ama tripmetre sıfırlanmıştı, ve genel km sayacı da çizgi çizgi olmuştu.
    trip metre çalışıyor ama her kontak kapatıp açtığımda tekrardan sıfırlanıyor.
    ama genel km göstermiyo, ustayla açtık kontrol ettik bütün bağlantılar yerli yerinde kuru nem yapmamış, sigortalar sağlam, akü sağlam, bilgisaayara bağladık herhangi bir hata vermiyor.
    böyle birşey başına gelen varmı. km haricinde herşey sorunsuz çalışıyor.
    resimde de tam olarak görebilirsiniz, bi yardımcı olursanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.
    bende de dijital saat göstergesi sıfırlanıyordu her açtığımda sonra kendiliğinden düzeldi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bende de dijital saat göstergesi sıfırlanıyordu her açtığımda sonra kendiliğinden düzeldi.
    beklicez o zaman ya da yeni bir gösterge alıcaz
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    beklicez o zaman ya da yeni bir gösterge alıcaz
    km saatinin arkasında bir soket var,o sokete elektronik devre temizleyicisi sıkabilirsin.Yen km saati 900 Tl civarında.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    km saatinin arkasında bir soket var,o sokete elektronik devre temizleyicisi sıkabilirsin.Yen km saati 900 Tl civarında.
    evet sordum bugun 370 avrocuk
    almanyadan alabilme imkanım var ama nerde satılır nerden bulunur bilemiyorum.
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir kaç adres var ama gümrüğe takılma riski de var.
    Bence hiç dokunma bir süre sonra düzelebilir.

gaz yememe

selamlar arkadaşlar. 2 ay önce bmw f 650 20045 model sahibi oldu bunca sürede uzun yol dahil 3000 km yaptım. bazı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. öncelikle güzel bir motorum olduğu hissini yaşıyorum. dengeli, iki kişi için biraz küçük gelmesine rağmen problem yaratmayan bir motor. geçen hafta zincir dişli seti değiştirdim malum uzun yola çıkmadan önlem olarak. zincir dişli setini entel enerjiden 316 TL ye aldım DID marka. 2004 modele kadar var dediler fakat 2005 modellerde de aynı zincir dişli kullanılıyomuş aklınızda bulunsun. benzin için ise 1000 km de şehir içi dışı karışık 150 lira(120 yi geçmeden ve yarısı da şehir içi). uzun yol otobanda 120-140 arası hızla 1000 km de 163 lira ölçtüm. bununla birlikte almadan önce titreşim vs gibi eksilerinden çok korkmuştum ama öyle rahatsızlık verecek kadar bir sıkıntı yaşamadım. titreşim rahatsızlık vermiyor. benim en çok alışamadığım şey ayna görüşü. alışacağımı da zannetmiyorum. çok dar gibi geldi.
    motoru kullandıkça bazen 1 ve 2 viteslerde ivmelenme problemi yaşadığımı hissediyorum. sanki motor gaz yemiyor gibi geliyor. 1. viteste çok bağırıyor fakat sanki motor hızlanmıyor gibi hissediyorum. devir çok düşük kalıyo gazı baya bi açmak gerekiyo. hava filtesinden şüphelendim vs temizledik, olmadı. ne gibi bir problem vardır bilemiyorum. fikri olan varsa cevap yazarsa sevinirim. bu arada yan çanta ve bağlantı aparatı arıyorum. uygun bilen varsa lütfen ...
    Başka yerde olmak.... yola çıkma isteği

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı musketeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar. 2 ay önce bmw f 650 20045 model sahibi oldu bunca sürede uzun yol dahil 3000 km yaptım. bazı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. öncelikle güzel bir motorum olduğu hissini yaşıyorum. dengeli, iki kişi için biraz küçük gelmesine rağmen problem yaratmayan bir motor. geçen hafta zincir dişli seti değiştirdim malum uzun yola çıkmadan önlem olarak. zincir dişli setini entel enerjiden 316 TL ye aldım DID marka. 2004 modele kadar var dediler fakat 2005 modellerde de aynı zincir dişli kullanılıyomuş aklınızda bulunsun. benzin için ise 1000 km de şehir içi dışı karışık 150 lira(120 yi geçmeden ve yarısı da şehir içi). uzun yol otobanda 120-140 arası hızla 1000 km de 163 lira ölçtüm. bununla birlikte almadan önce titreşim vs gibi eksilerinden çok korkmuştum ama öyle rahatsızlık verecek kadar bir sıkıntı yaşamadım. titreşim rahatsızlık vermiyor. benim en çok alışamadığım şey ayna görüşü. alışacağımı da zannetmiyorum. çok dar gibi geldi.
    motoru kullandıkça bazen 1 ve 2 viteslerde ivmelenme problemi yaşadığımı hissediyorum. sanki motor gaz yemiyor gibi geliyor. 1. viteste çok bağırıyor fakat sanki motor hızlanmıyor gibi hissediyorum. devir çok düşük kalıyo gazı baya bi açmak gerekiyo. hava filtesinden şüphelendim vs temizledik, olmadı. ne gibi bir problem vardır bilemiyorum. fikri olan varsa cevap yazarsa sevinirim. bu arada yan çanta ve bağlantı aparatı arıyorum. uygun bilen varsa lütfen ...
    dostum ilk akla gelen 3 sorun olabilir
    1-Hava filtresi(kağıt filtreler kesinlikle temizlenmez,değiştirilir)
    2-Benzin regulatorui(BMW de 200 küsur Tl ancak sahibinden.com da 150 Tl)
    (Türkiye'deki benzinler sebebiyle çabuk kirlenebilir)
    3-Enjektörler tıkanmış olabilir ki çok çok küçük bir ihtimaldir.

aynalarını daha geniş yüzeyli aynalarla değiştirebilirsin,piyasadaki 10 Tl lık aynalar bile iş görür.
    Yan çanta bağlantı ayağı için çok fazla secenek yok Givi bağlantı aparatı 350
    Tl,BMW nin orijinal bağlantı ayakları ise ancak BMW çantalara uyuyor.
    bu konunun eski sayfalarına gidersen benim yaptığım çantaları görebilirsin ben
    250 Tl ye maletmiş idim.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Akunu duzgun bicimde tak ve cikar. Programda bir takilmada olabilir. Sonucta restart tusu olmadigindan tek yontem bu.

Bu arada BMW lerin krom egzozlarindaki yanigi ev yontemi ile silip parlatma yolu varmi. Polisajciya gitmek isin en basidi ama acikcasi egzozlari sokmeye useniyorum.

BMW ye yeni LED sis lambasi uygulamasi yaptim yakinda resimleri paylasacagim.

Bu arada akusu bitip te kuru aku rahatligina gecmek isteyenler benim gibi yapabilirler

Akumuz TESAN yerli marka garantisinde kuru aku. 4 sene eski motorda kullanildi .

Aku yuvasinin altindaki tepsinin hemen onunde L bir profil var onu iptal edin

ahanda bu

sonra akuyu hoooop diye oturtun. Kuru akunun nasil durdugunun bir onemi yok adi ustunde kuru. Akmaz kokmaz

ve trink super calisiyor. Tavsiye ederim.

Tesan Kuru aku : 44 tl

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhabalar arkadaşlar, ben İzmir Karşıyaka dan Emre. Geçen hafta 2000 model F650 GS aldım. Aldığım arkadaş 20000 bakımı yapıldı dedi ancak ben yine bi ustada kontrollerini yaptırmak istiyorum. Özellikle kontrolünü yaptırmam gereken şeyler nelerdir ? ( filtreler ve sıvılar haricinde). Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı musketeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorununuz savaş abinin dediği gibi regülatörden bu motorlarda regülatör çabuk bozuluyo ikinci de filtre bu arada bmw servisinde her ne kadar 1200 gs ler üzerine uzmanlık yapmak istesem de 650 gs leri de sıkıntılarını neler olduğunu nerelerden arıza çıkardığını öğrenmeden yapamıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akunu duzgun bicimde tak ve cikar. Programda bir takilmada olabilir. Sonucta restart tusu olmadigindan tek yontem bu.

Bu arada BMW lerin krom egzozlarindaki yanigi ev yontemi ile silip parlatma yolu varmi. Polisajciya gitmek isin en basidi ama acikcasi egzozlari sokmeye useniyorum.

[/IMG]
    evet var porçöz ve bulaşık süngeri cbf 600 ün öle parlatmıştım en son da üstüne pasta ama evladiyelik isterseniz komple krom kaplatmayı öneririm
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler