Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Kanuni Freedom 200 modeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi tabiki japon bir makinenin yerini tutmaz,ama bu kadar kötülemek doğru değil bence,ben daha 20 km'de motoru açılan cbf gördüm.Bakın 200 değil 2000 değil 20 km ' deTamam şimdi kanuniye yaptığınızı honda'yada yapın hadi,hadi,hadi,hondaya aşağılayıcı yorumlar bekliyorum,bakın daha 20 km' zavallı adam motorunu açtırmak zorunda kaldı,birde bana motorun yağ yaktığını söyledi.Hadi hondayı aşağılayıcı yorum bekliyorum
    haklısın arkadaşım,
    yuh olsun .......
    Honda' ya...
    Dünya ölçeğinde üretilen ...
    bilmem kaç yüz bin motosiklet te 10 tane hatalı üretim olmuş.....
    kusura bakma ....
    Honda 'cılara kapak olsun ...
    Kanuni RACERRRR varken ...
    honda 'mı ? alınır ...
    keriz bu honda cılar vallaha .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dumanxtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer*s
    Alıntı salihtoraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıldır kullanıyorum freedom 200 ü kalitesinden de performansından da çok memnunum.50.000 km de ve daha motor açılmadı.daha fazla ne bekliyorsunuz anlamadım...
    Al İşte Bu da kanunini KarDeş Kapak CeVabı vermiş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 PM ----------

Fredoom bi arkdaşda var 15 binde onun makinada açılmadı daha eşşek gibide kullanıyor
    ( @ N € R >>dünyada ROMA,tr de SOMA

Motosikleti
    tvs ( apache )
    valla çin malına 1 kuruş vermem boşuna türk malı diye kanmayın
    ::sefereee

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

Freedom

Freedom sahibiyim ve benim 3. motorum daha öncekiler zealsun cross 125 gy a, zhongshen 125 (kanuni windly ybr 125 tarzı klasik bi cin malı)

Öncelik motor işi şans işi bence şöyleki arkadaşa ufak kazalı toplanmış ybr aldık motorun grenajında nokta cizik yok gıcır gıcır, alt motor aksamınında dış görünüşü öyle bu motor evereste cıkar diye aldık 1.850 tl verip, ilk günden buji ateşleyici takımında sorun cıktı, boş viteste 20 30 saniye durduktan sonra istop eder, karbirotörüydü hava filtresiydi tekerleğiydi cocuk 2 ay kullandı ilk motoruydu artık motor işini bıraktı 1650 ye verdi kurtuldu, motorda resimdeki üstündeki de benim

Ben gittim 950 tl lik freedom ilanı vardı pazarlıkla 830 tl ye aldım 1 , 1 bucuk ay önce... YBR yi satan arkadaşıma gidip 1 tur attırdım, baba bunun kacışı freni cıkardığı ses ne ya, sen bana satsana şunu aldığın fiyata diyo

bu arada ybr ciler bana kızmasın bizimki istisnai bir durum dediğim gibi kazalı toplanmış motor aldık....

1 bucuk ayda sorun cıkarmadı dicem, şimdi bırakta cıkarmasın dicek bu işi bilmeyen arkadaşlar... eğer cin malı dandik motor alıyosan 2 haftada bi tamirciye 20-40 tl arası bi rakamı kira verir gibi vermeyi bilen bilir sadece...

benim aldığım motorda ilk sahibi sürmeyi öğrenmiş motorun anasını ağlatmış, sonra 0 motor taktırmış... dış görünüşü yıpranmış biraz ama kasa büyük diye cok karizma duruyo fazla resim cekmeye fırsatım olmadı arkadaşlarla gezi yaparkenki resimlerimi koyiyim şimdilik...

üzerindeki mal mal yapışkanları cıkarttım

Şimdi başliyim motorun performansından söz etmeye ;

motoru gördüm resimdeki kadar temiz değil yıpranmış duruyo adama direk şöyle dedim : "abi elimde kaskla kesin alıcakmış gibi geldim ama resimde gördüğümle alakası yok dışı böyleyse icindende hayır gelmez sonucta önemli olan gidişi ama dışı bile bu kadar yıpranmış..."

"al abi anahtarı bi tur at" dedi

aldım, gaza bi bastım motorun cin malı motorla alakası yok motorun gidişi ve vibrasyonun azlığı cbf serisi gibi ok gibi gidiyo yolda...
    motor 14. bin devir bu arada, adam akıllı bağırttırmadan gidersek vibrasyon yok, her vites değiştirirken 10 bin 11 bine cıkıp motoru bağırttıriyim derseniz tabiki olucak
    baba bi yıkatalım bakalım noolcak dedim baktım motor toplancak bişeye benziyo, pek hevesli görünmeden sıkı bi pazarlıkla aldım işte...

Resimler motorun ilk aldığım hali, şuanda depo ya güzel siyah sticer kendi kesimimle düzgün bi şekil yapıştırdım... kafaya acerbis grenaj taktırdım, arka stop camı aldım... eğer motor bu şekil devam ederse bi iki ay sonra komple grenaj tamiri + boyaya sokucam cünkü gidişinden cidden cok memnunum;

Şimdi gelelim hız konusuna; motoru cbf 150 yle karşılaştırabiliriz gercekten, o bunu yer bu bunu yer demek cok yanlış olur, birbirine denk gibi ikisininde ivmelenmesi olsun son hızı olsun... Ben 100 110 km yi gecmedim, sonucta bu mevsimde hız yapıcak hava + düzgün bi yol bulmak zor :D ama 100 110 kmyle gercekten motor banamısın demiyo ve 4. vitesin sonu 5. vitesin başı bu hızlarda... 5. viteste adam akıllı yolda köklersen gercekten 120 130 görür, abartı bi zorlamayla 135 e bile yaklaşabilir ama gerek yok, 110 120 yle sakin sakin gidelim hız yapmaya gerek yok....

+ Olarak motor 1. viteste debriyajsız ön kaldırabiliyo...

benim motorda değişik bi egzos var orjinali değil yani seside cok güzel özellikle yüksek devirlerde...

Motorumun yeni halini resimlerini eklicem en kısa zamanda sorusu olan arkadaşlar sorabilirler....

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Ben de görüşlerimi paylaşayım freedomla ilgili;
    2008 temmuzunda sıfır km olarak aldım. İlk motorumdu ve hala kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Çekişi gayet iyi. Şu an 23.000 kmde. Şu ana kadar çıkardığı tek arıza arka teker bilyalarının dağılmasıydı. Kronik yağ yakma sorunu var. Şu an her 1000 km de 100gr. yağ eksiltiyor. Dert edilecek bişey değil.
    Bakımlarını zamanında yaptırırım. Üzerinde iridyum buji var. 3 hafta kadar önce yakıt testi yaptım 100 km de 2.7litre.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kısacası fena motor değil.
    Sağlıcakla.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

222

Alıntı Trakonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de görüşlerimi paylaşayım freedomla ilgili;
    2008 temmuzunda sıfır km olarak aldım. İlk motorumdu ve hala kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Çekişi gayet iyi. Şu an 23.000 kmde. Şu ana kadar çıkardığı tek arıza arka teker bilyalarının dağılmasıydı. Kronik yağ yakma sorunu var. Şu an her 1000 km de 100gr. yağ eksiltiyor. Dert edilecek bişey değil.
    Bakımlarını zamanında yaptırırım. Üzerinde iridyum buji var. 3 hafta kadar önce yakıt testi yaptım 100 km de 2.7litre.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kısacası fena motor değil.
    Sağlıcakla.
    Hocam sıfır aldın ve iki senedir kullanıyosun motorun dış görünüşü nasıl acaba, net ve yakından cekilmiş resimlerini ekleyebilirmisin acaba ?
    Bu motoru cok sevmeme rahmen sana bi sorum olucak 0 almak pek mantıklı değil, neden cbf 250 değilde freedom u tercih ettin ?

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sıfır aldın ve iki senedir kullanıyosun motorun dış görünüşü nasıl acaba, net ve yakından cekilmiş resimlerini ekleyebilirmisin acaba ?
    Bu motoru cok sevmeme rahmen sana bi sorum olucak 0 almak pek mantıklı değil, neden cbf 250 değilde freedom u tercih ettin ?
    İkinci el düşünmemiştim o zamanlar. Zaten cbf 250 nin ikinci eli bile pahalı.
    Dış görünüşü bu sınıf için heybetli diyebiliriz. Uzaktan görünüşte ve yanınızdan geçtiğinde iyi bişeye benzetiyorsunuz.
    Siteye resim eklemesini bilmiyorum. Elimde de hazır bir resmi yok. Bu arada motor siyah renk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    az önce bo motordan gördüm elemanla biraz konuştum nedir bu diye uzaktan biraz mr 250 yi andırıyor mondialı fakat yanına gittim deposunda kanuni yazıyor dedim verirmisin bir tur deniyim dedim çocukda ztn yeni almış ilk başta tereddüt etti dedim korkma acemi değilim diye :D bindin benim şuan kullandığım motordan titreşimi AZ....ve gazı biraz fazla verince şak tekere kalkıyor çok hoşuma gitti motor fakat madein china :( yanaşmak istemiyorum..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler