Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Kanuni Freedom 200 modeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    güncel...........................
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Freedomun yakıt göstergesi yok mu?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

motorun tipi hiç çekici değil fiyatı da 2800 civarı freedom alacağınıza ybr 125 alın aynı performansı sergiler kaldı ki siz kanuniye küfrederken yamaha tıkır tıkır çalışacaktır...

furkan1122 katılıyorum bencede bu motora para vermeyin ben burada görüyorum 2 tane var 1 tanesi tanıdık bu paraya biraz daha ekle adam gibi bir şey al diyorlar.

Bana göre şu anda kanuni'nin enduro200 modeli çekici geliyor ama kalitesi tartışılır.

yamaha kendini kanıtlamış bir marka 2 side aynı fiyat ama 200cc cazip geliyor millete...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    kalitesini bilmiyorum ama tipi bence ybrden güzel, göreceli yani at gibi motor. Canlısını görünce resimdeki gibi basit durmuyor harbiden şık motor ama g.bereket kardeşimin freedom kullanıcılarından duyduğu "adam gibi birşey alın" yorumu dikkate değer.

canlısını da gördüm pek de güzel durmuyor ve herkes şikayetçi motordan... tek beğenilen motorlar kanuninin elite 100 ve vindys 125

kanuni fredom u merak edenlere berbatmı berbat bir motor arızasız günü yok parçasını istersiniz fabrikası bin dereden su getirir para verdim aldım kullanmak için ama maalesef yok km saati değişmiş servisi eklememiş te garantiden parça yazamazlarmışta bilmem ne yağ keçesinden yağ boşalttı kullanıcı hatası dediler.350 tl ye bie buçuk aylık motoruma motor yaptırdım.savunulacak hiç bir yanı olmayan bir motosiklet kanunidir yıllardır motosiklet kullanırım malını bu kadar sahipsiz bırakan bir fabrika görmedim servisinin hatasını müşterisine ödeten bir markadır kanuni.kimse savunmasın.

bir dahamı kanunimi asla asla asla her yerdede bunu yazıcam çöünkü benim canım yandı başka kimsenin canı yanmasın kanuni motosikletlerini satın almayın arkadaşlar alıpta bu adamları ödüllendirmeyin ne servisi ne satıcısı nede fabrikası satışı yapıldıktan sonra herşey bitiyor

arkadaşımın birisi sormuş fredom un yakıt göstergesi yokmu diye evet yok kardeşim küçük kırmızı bir lamba koymuşlar.ne zaman yanacağı kalan yakıtın seni ne kadar götüreceği belli olmuyor ben kullanıyorum bu motoru sakın almayın kesinlikle almayın tavsiye etmiyorum.kanuninyi kes,inlikle motosiklet tutkunu insanlara tavsiye etmiyorum

Alıntı furkan1122 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha kendini kanıtlamış bir marka 2 side aynı fiyat ama 200cc cazip geliyor millete...
    evet haklısın arkadaşım bende uzun yolda 125 cc ile gitmektense 200 cc olsun diyip alanlardanım hee şu bir gerçek bir hatadır ettim aldım yamaha nın 125 i gerçekten bunun 200 cc sinden çok çok iyi varsın uzun yolda bir saatten sonra hızı kesiliversin ama motosiklet gibi motosiklet olsun.size çok önemli bir uyarı servisi dandik garantisi sahte çinden gelip türk malı diye satılan kanuni motosikletlerini kessinlikle satın almayın

görüntüsüne aldandık 200 cc dedik türk malıdır başımızı ağrıtmaz parçası ucuzdur boldur dedik dedikte ne oldu keşke yamaha yada honda alsaydımda paramla rezil olmasaydım

bir yıl olmadı motorumu alalı ama ne zaman garantiden bir parça istesem yokşöyle yok böyle yok şu yok bu denmesinden bıktım son olarakta kendi servislerinde değişen km saatinin km sinin garantiye işlenmediği bahane edilip bütün bakımlarını servisinde yaptırdığım motosikletim garantiden çıkarılmak isteniliyor.saati değişen servisin kaşesi ve imzası garanti belgemde mevcut arkadaşlar bu kadar basit uyduruk sebeplerle kanuni müşterisini kendisine küstürebiliyor.altındanda yapsalar daha kanuni motorsiklet almam sizde almayın

bir yıllık bile değil servisinde iki kez zincirini değiştirdim defalarca zincirim attı yollarda perişan oldum.orinkli zincir takana kadarda bu eziyeti çektim.kanuni fredom 200 gerçeği arkadaşlar.yakıt göstergeniz nokta kadar bir kırmızı ışıktan ibarettir.ne kadar yakıtınızın kaldığını daha ne kadar gideceğinizi bilemiyosunuz.haaa unutmadan km satinizi yetkili servisinizde değişiyosunuz servisiniz km sini eklemedi diye garanti dışınada alınabiliyosunuz.ve bunun suçlusu km yi garantiye eklemeyen servis değil sizsiniz.bide garanti belgenizde km saatinizi değiştiren servisin saat deişmiştir diyerek vurduğu kaşesi ve imzasıda var hani ama olmaz garantiniz bitti suçunuz kanuni motosiklet almak cezanızda paranızla rezil olmak.tüketiciyi koruma derneğinden mahkemeye veriyorum sorunu olan arkadaşlarıda mahkemeye şahit beklerim

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni 200 cc. lik modellerinin hepsinde daha önce Racer 200 ve Motocar 200 deki motorları kullanıyor sanırım...Yani caracal 200 ve enduro 200 gibi...bence freedom 200 de de aynı motor var.Yalnız burada kafaları karıştıran bi durum var;Motor aynı olmasına rağmen hp ve tork olarak hemen herbirinde farklı değerler var.Bilerek yapılmış bi karışıklık gibi geliyor bana.Çünki değerler hep farklı devirlere göre verilmiş.Yalnız şunu da belirteyim. kanuni nin bu modellerde kullandığı motorun güzel özelliklerinden biri;Balancer sisteminin olması ve güç ve tork olarak bu sınıf için tatminkar olması yeterli bence.
    hayati kareş motosikletin üstündeyim ve senin anlattığın gibi memnun kalınacak hiç bir yanı yok arızasız günü yok diyebilirim.görüntüsüne ve 200 cc diye sattıklarına aldandım yağ yakıyor sıfır aldığımdan beri yağ keçesinden yağ kaçırdı motoru yedi kullanıcı hatası dediler bence bu motorun övünülecek bir yanıyok ben motor kullanıcılarına bir iyilik yapıp bunun bu kadar rezil bir motor olduğunu söylemek isterim sende artık bu motorla ilgili bir şeyler söylemek istersen kardeşim sadece şunu söyle paranızı boşa harcayıp kanuni 200 fredom almayın diyebilirsin yazık günah para kolay kazanılmıyor.

Alıntı Tıtanium C³R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N'apacan kanuniyi ya.*** **** "Aman yanlış anlaşılmasın. Türk malına ya da kanuniye antipatim yok ama İthal mallara ÖTV koydurtacaklarına adam gibi (kaliteli) motosiklet yapsınlar da hepimiz Türk Malı alalım."*** Ben kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim.
    haklısın kardeşim lafını onaylıyorum ve ilave ediyorum kanuni türk malı değil bunlar bizim türk olarak adımızıda lekeliyolar.kanuni türk malı değil tepeden tırnağa çin dir.sadece montajı tepeörende yapılmaktadır tekrar ediyorum türk malı değildir.ve ayrıcada bir uyarım var kanuninin hiç bir modelini satın almayın çünkü ben aldım çok metettikleri fredom 200 modelini ve aldığım güne lanet ediyorum sakın almayın bir dost tavsiyesi

Alıntı Motorize_deli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaslar hakkaten kanuniden motor alınırmı alınmazmı sorusu var kafamda kimi çok övüyor kimi lanet edip yerden yere çalıyor kafam cok karışık motor aldım alıcam ama kafamda kesinleşen bişi yok maddi kısmıda düşünmek lazım birde 200cclik yeni model crosslar cıkartmış nedir nasıldır kullanan varmı acep ? ? ? kanuni alıpta içimde patlarsa die tırsıyom tesekkürler
    kanuni almada ne alırsan al kardeşim aldığıma alacağıma bin pişman oldum zaten garantisi garanti değil motoru motor değil servisi servis değil satıcısı satıcı değil fabrikası fabrika değil türk malı diyolarya o hiç değil baştan sona çin sakın alma benden söylemesi

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Motorize_deli biraz yerli parça ve geri kalanı yerli montaj bir motor olduğu konusunda şiddetli iddialar var. diğer çinli modellerden en fazla montaj olarak kaliteli olabilir.parça konusunda ise web sitesinden gerekli bilgileri bulabilirsin.
    kanuni fredom 200 denmi bahsediyoruz kullanıcısıyım bin pişmanım.hiç bir iyi yanı yok bunun sebebide kanuninin malına sahip çımayışından başka bişey değil mahkemelik olucaz ilgilenin diyorum telefonda bir kız var başka söylüycek bişeyiniz yoksa iyi günler beyfendi diyip kapatıyor suratınıza.onuda satış sonrası hizmetler yetkilisi diye koymuşlar.ramzey motosikletim vardı sorun yaşamıştım mahkemeye verdim motoru iade ettim parasını geri aldım şimdi sıra kanuni motorsiklette onlarıda mahkemeye vericem vermem lazım ki anlasınlar neyin ne olduğunu.

Alıntı kalyoncumotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu model racer modelinin naked`i diyebiliriz mart ayı başında her yerde görebilirsiniz galiba fiyatı 3250 ytl civarı ayrıca kanuni çin mallarına benzer motorsikletler üretebilir ama çin malı motor üretmez.....
    kardeşim çin malına benzer üretir diyosunda zaen ürettii bişey yok baştan sona çin baştan sonakanuni diye sadece marka var herşeyi çin türkiyede üretilen bir tek parçası yok herşeyi çin ispatını ilede motoru satın alınca görüyor insan ben kullanıcısıyım fredom 200 ün aldığım güne lanet olsun

Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalyoncumotor;*Sizde bir kanuni bayiisisiniz belliki.Çin malı motorlar zaten adı üzerinde çinde üretiliyor kanunide onları alıyor burda montajlıyor.Yoksa tabii ki Kanuni çin malı motor Türkiye'de üretir mi?Üretse Türk Malı olur.Ama kanuni satış,pazarlama sadece müşteriyi kandırmaya yönelik.Alıpta içinden çıkan kağıtlara birde bakmışınız ki kapı gibi çinde üretildiği fabrika yazıyor.Benim başıma geldi.3250 bu motor için çok çok çok fazla.Kanuni montajı burada yapıp yerli üretim diye vergiden kaçıyor ve rakiplerinin ayağını kaydırıyor ki kaydırsın kanuniden kalite olarak beterleride var kullandım.*Kanunici arkadaşlar (kullananlar,satanlar ve bayiiler değil) alırken çok mutlu oldunuz ama kullanırkende eminim mutlu gözükmeye çalışıyorsunuzdur ama satarken en mutlu olduğunuz andır çünkü kurtulduğunuz andır.
    ya kardeş harbiden klavyene sağlık nede güzel yazmışsın satarken kurtulduğunuz andır diye servisleri berbat satıcısı berbat fabrikasını hiç sorma o daha beter garantimi sadece kağıt üzerinde var var yani* sadece kağıt parçası.kanuni fredom 200 asrın rezaleti arkadaşlar.bı modelden dolayı motosiklet sevdamdan vazgeçecem diyebilirim bir yıl bile olmadı ve motorun parası kadar parça usta maliyetim oldu istiyosanız artık fredom güzel motordur alırız diyin yani.benden dost tavsiyesi keşke şu kanunideki arkadaşlarda şunlarıokusada müşterisinin ne hallere düştüğünü görse hoş görse ne olur fabrikaya kadar gittim ben kapıdan içeri sokmadılar beni.işte kanuninin satış sonrası müşteri rezaleti arkadaşlar hepimize hayırlı olsun fredom 200

Motosikleti
    kanuni freedom

freedom için kanuniyi mahkemeye verelim

kanuni freedom 200cclik büyük motor olduğu için ilk 500 km'de sabırlı olmak gerek.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Bu başlığa daha önce yazmış olan kullanıcı arkadaşlar da yağ kaçağı gibi sorunlarla karşılaştılar mı? Yazan arkadaşımın şikayet sitesindeki yazılarını da okudum, benim gibi almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem okumalarıdır. Olumlu veya olumsuz kararlarında yardımcı olabilir. Benim takıldığım konu orada yazılı olan motor kitlenmesi durumu. Servis buna açıkça karşı çıkmış hatta sizin "araba çarptı düştüm" dediğinizi belirtmiş. Bu konuda tutanak tuttursaydınız çok iyi olurdu.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    freedom 200 modelinde, racer'daki titreşimli sistem mi var yoksa racer s'teki titreşim azaltılmış sistem mi var?

Fredom un motor kulaklarını daha önce belirttigim gibi ki ben dalga geçmiştim tokoz koymuşlar(ben silikon demiştim-)--Yeni sorunu karbürotör manifoldu çatlatmak olacak ..ahende yazdım.Daha çok zincir atacak.Bi daha yazdım.Yav şu siteyi bi okuyun size dünyanın en çok satılabilecek modelinin anahtarını burada sunuyoruz.çine mine gitmeyin.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı Tıtanium C³R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N'apacan kanuniyi ya.
    "Aman yanlış anlaşılmasın. Türk malına ya da kanuniye antipatim yok ama İthal mallara ÖTV koydurtacaklarına adam gibi (kaliteli) motosiklet yapsınlar da hepimiz Türk Malı alalım."

Ben kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim.

çok doğru söylemiş arkadaş
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

kanuni

kanuninin diğer modellerini bilemem ama alınacak enduro 200 modelinin motoru diğerleriyle aynı değildir.ben 2007 mayısından beri kanuni enduroyu kullanıyorum tek şikayetim olmadan.mootrdan ben ne istiyorsam alıyorum.ama tipine bakıp yüksek ve çirkin diye satılmaan motor.sağlamlık ve fiyat olarak 10 üzerinden 8 alacak bir makine.ayrıca ben tatlı su motorcusu değilim yazın binip kışın kapatmam motoru her koşulda ve her zaman sürüp yol yapmaktan zevk alan biriyim 26 aydır bu motorun üstündeyin bir gün ne o yattı nede beni yatırdı. araştırın bir tane kötü yorum bulun kullanıcılarından.üstüne binen herkesi hayran bırakan bir enduro.motoru racers te kullanıldı sorun çıkarmadığı için yakında diğer modellerdede 200 cc olanlarda kullanılcağa benziyor.

Dün bir yamaha vmax inceledim.fredom u inceledikten sonra farkettimki yeni 2009 fredom da kullanılan motor kulaklarındaki lastik takozlar aynen onda da kullanılmış..Yani vmax kullanıyorsa kanuni neden kullanmasın.Hemide alasından.(yav birkerede başarılı olup beni şaşırtsınlar be)Test sürüşü yapmak istiyorummmmmmm........

Motosikleti
    kanuni freedom

fiyat perfrmans görünüm

elbetteki piyasadaki tüm marka ve modeller incelendiğinde: görünüm, fiyat, performans, estetik, yakıt vs... en öne çıkan model kanuni freedom'dur.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu kadar bilinçsiz bir tüketici topluluğu varken, bu tür motosikletler daha çok satılır Türkiye'de.

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    2 yıldır kullanıyorum freedom 200 ü kalitesinden de performansından da çok memnunum.50.000 km de ve daha motor açılmadı.daha fazla ne bekliyorsunuz anlamadım...

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Şimdi tabiki japon bir makinenin yerini tutmaz,ama bu kadar kötülemek doğru değil bence,ben daha 20 km'de motoru açılan cbf gördüm.Bakın 200 değil 2000 değil 20 km ' deTamam şimdi kanuniye yaptığınızı honda'yada yapın hadi,hadi,hadi,hondaya aşağılayıcı yorumlar bekliyorum,bakın daha 20 km' zavallı adam motorunu açtırmak zorunda kaldı,birde bana motorun yağ yaktığını söyledi.Hadi hondayı aşağılayıcı yorum bekliyorum
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Aslında olay burada başlıyor demeye sinir oluyorum fakat;Marka olmak mesela honda,evet honda markadır.Seri olarak ürettigi yada ürettirdigi araçların kullanınlırlıgını test ettirir satışa sunulacak bölgelerdeki gerekli standardizasyonu karşılamasını saglar,yedek parça stokları ve üretim hatalarının arkasında durur.Araç dizaynını kendi argesinde geliştirir biraz kopya bir model ise bile teknoloji katar.Yeni teknolojiler geliştirir.(Bildigimiz hiçbir marka fason montörlügü birinci plan tutup insanların güvensizligini kazanmadı.)Marka da birinci plan digerlerinden FARKLI olmaktır.Marka farkedilmeli.Tofaş marka degildir olmadıda.Oyak reno marka degildir olmadı.Toyotasa da marka degildi olamadı(hisselerini devretti bakın hisseleri yani ruh başkasına ait).Fiat,Renault,Toyota markadır.Bir Bmw ,Mercedes marka dır.Honda da hata varsa vardır.Üründe yada o seride hata olabilir.Bir markanın yada marka olmaya çalışanın her modelinde hatalar üstün özellik arzediyorsa hata ürünlerde değil ürünleri üreten yada ürettirende dir.Kolay gelsin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler