Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

BMW R1200GS / Adventure Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler

2014-2015 civarı, elimdeki 2006 model F650'yi satıp, üzerine biraz da ilave yapıp 2006-2007 model bir GS alayım diye niyetlenmiştim. O zamanlar 8-9 yaşında bir GS alabiliyordum. Sonra bu hayalimi de ertelemek zorunda kaldım. Geçenlerde sarı siteye baktım da hayalim (ekonomik durumlar sağolsun) hiçbir zaman gerçekleşmeyecek muhtemelen. Tipini, şeklini şemalini çok sevdiğim bir motordur 2006 GS.

Tekrardan hayırlı olsun
    Teşekkür ederim inşallah sizede nasip olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Farları ve park lambası düzgün yanıyor ekranda böyle bir uyarı var nedendir acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Arkadaşlar bir de Orjinal stopa ihtiyacım var led stop kullanmak istemiyorum da

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farları ve park lambası düzgün yanıyor ekranda böyle bir uyarı var nedendir acaba

https://i.hizliresim.com/m0p2e6g.jpeg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Hocam öncelikle yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah.

Sorununuz tahminen led ampul kaynaklı. Birkaç arkadaşta da 1200GS vardı. Park ampulü beyaz olsun diye led takınca motor lamba uyarısı vermişti aynı sizdeki gibi.

Hatta bir arkadaş far ampulünü sırf beyaz olması için led taktı onda da aynı uyarıyı verdi yine.

Gs serisi akım değişimini hemen algılıyor ve ampul patlak sanıp uyarı veriyor. Malum ledler normal ampulden daha az akım çektiğinden orayı denetleyen sensörler ampul patladı sanıyor.

Sizin sorununuzda led stoptan kaynaklı olabilir.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayırlı olsun.
    Ledler arızalı değilse seri direnç bağlayarak arıza uyarısını engelleyebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah.

Sorununuz tahminen led ampul kaynaklı. Birkaç arkadaşta da 1200GS vardı. Park ampulü beyaz olsun diye led takınca motor lamba uyarısı vermişti aynı sizdeki gibi.

Hatta bir arkadaş far ampulünü sırf beyaz olması için led taktı onda da aynı uyarıyı verdi yine.

Gs serisi akım değişimini hemen algılıyor ve ampul patlak sanıp uyarı veriyor. Malum ledler normal ampulden daha az akım çektiğinden orayı denetleyen sensörler ampul patladı sanıyor.

Sizin sorununuzda led stoptan kaynaklı olabilir.
    Teşekkür ederim.

Arka stop led ve sinyaller ler. Acaba sinyaller mi yakar stop mu yakar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [url]https://www.hizliresim.com/m0p2e6g]https://i.hizliresim.com/m0p2e6g.jpeg
    Hayırlı olsun.
    Ledler arızalı değilse seri direnç bağlayarak arıza uyarısını engelleyebilirsiniz.
    Sinyaller led birde stop lambası acaba hangisi yapar .

Motosikleti
    Teşekkür ederim.

Arka stop led ve sinyaller ler. Acaba sinyaller mi yakar stop mu yakar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Sinyaller led birde stop lambası acaba hangisi yapar .
    Hocam ikisi de yakabilir. 2006 modelde orjinalinde led sinyal yok diye biliyorum, o yüzden hem led stop hemde led sinyal lamba arıza ışığına sebep olabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    R harfi var sağ sinyalde sıkıntı olabilir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

motor naneyi yemiş inmesi lazım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor naneyi yemiş inmesi lazım
    Yine yaptın yapacağını 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Hocam ikisi de yakabilir. 2006 modelde orjinalinde led sinyal yok diye biliyorum, o yüzden hem led stop hemde led sinyal lamba arıza ışığına sebep olabilir.
    Evet olabilir ilk fırsatta inceleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R harfi var sağ sinyalde sıkıntı olabilir..
    Olabilir bakacağım
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ramazan hocam 2010 öncesi 1200 Gs lerin arka teker porya garantiden Borusan da yeni tip ile değiştiriliyordu , eski sahipleri değişim yapmamış olabilir Borusan dan şase no ile sorgulat derim , uzun yıllar sonra bile bu değişim sağlanıyor internette okudum..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan hocam 2010 öncesi 1200 Gs lerin arka teker porya garantiden Borusan da yeni tip ile değiştiriliyordu , eski sahipleri değişim yapmamış olabilir Borusan dan şase no ile sorgulat derim , uzun yıllar sonra bile bu değişim sağlanıyor internette okudum..
    Bunu öğrenip ona göre hareket edeceğim.

Motosikleti
    Arkadaşlar 2006 model motorum için yağ değişimi yapacağım . 10/40 diyenler var 20/50 diyenler var . İstanbulda kulllanıyorum genelde . Yağ ve yağ filitresi önerisi alabilirmiyim?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Arkadaşlar 2006 model motorum için yağ değişimi yapacağım . 10/40 diyenler var 20/50 diyenler var . İstanbulda kulllanıyorum genelde . Yağ ve yağ filitresi önerisi alabilirmiyim?
    Mahle varsa kullanabilirsiniz, Mahle Bmw otomobillerinin orijinal filtre üreticisidir, yine aynı şekilde Bmw otomobillerinde kullanılan yağ markası Shell'dir. Motosiklet bölümüde aynı şekildedir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hocam yağ filtresi olarak Mann veya Mahle öneririm. Alman motora alman malı filtre yakışır

Bi arkadaş 1200Gs motorunda mann filtre kullanıyor, yıllardır hiçbir sıkıntı yaşamadı. Sadece filtre orjinal olsun, yetkili bir satıcıdan alın, mann filtrelerinde çakması çıkmış, geçen yıl arabam için filtre alacakken bi firmanın sahte mann filtre sattığına şahit oldum.

Yağ olarak da tercih meselesi 10w40 da olur 20w50 de. Hatta ve hatta 10w50 , 15w50 de uygundur. Yine bir tanıdığım R1150gs motorunda 10w60 yağ kullanıyor, gayet memnundu. Sizin modeldeki 1200Gs de baskı balata aynı otomobillerdeki gibi kuru tip olduğundan ve yağ değmediğinden motor hiç yağ seçmiyor.

Bana sorarsan sırf hava soğutmalı olduğu için ve ayı gibi torklu olduğundan 15w50 kullanırdım. İstanbulda yaz sıcaklarında 15w50 bi tık daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Tracer 900 motorumda 10w40 yağdan sonra motul 7100 15w50 yağ kullandım, motorda azda olsa titreşim azaldı, motor sanki daha stabil çalışmaya başladı gibi gelmişti bana ve çok memnun kalmıştım.

Ama dediğim gibi 1200GS klasik ıslak kavramalı motorlar gibi fazla yağ seçmiyor, kaliteli bir markanın 15w50 veya 20w50 yağı iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hocam yağ filtresi olarak Mann veya Mahle öneririm. Alman motora alman malı filtre yakışır

Bi arkadaş 1200Gs motorunda mann filtre kullanıyor, yıllardır hiçbir sıkıntı yaşamadı. Sadece filtre orjinal olsun, yetkili bir satıcıdan alın, mann filtrelerinde çakması çıkmış, geçen yıl arabam için filtre alacakken bi firmanın sahte mann filtre sattığına şahit oldum.

Yağ olarak da tercih meselesi 10w40 da olur 20w50 de. Hatta ve hatta 10w50 , 15w50 de uygundur. Yine bir tanıdığım R1150gs motorunda 10w60 yağ kullanıyor, gayet memnundu. Sizin modeldeki 1200Gs de baskı balata aynı otomobillerdeki gibi kuru tip olduğundan ve yağ değmediğinden motor hiç yağ seçmiyor.

Bana sorarsan sırf hava soğutmalı olduğu için ve ayı gibi torklu olduğundan 15w50 kullanırdım. İstanbulda yaz sıcaklarında 15w50 bi tık daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Tracer 900 motorumda 10w40 yağdan sonra motul 7100 15w50 yağ kullandım, motorda azda olsa titreşim azaldı, motor sanki daha stabil çalışmaya başladı gibi gelmişti bana ve çok memnun kalmıştım.

Ama dediğim gibi 1200GS klasik ıslak kavramalı motorlar gibi fazla yağ seçmiyor, kaliteli bir markanın 15w50 veya 20w50 yağı iyi olacaktır diye düşünüyorum.
    20/50 koyacağım sanırım filitre modeli kodu biliyormusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahle varsa kullanabilirsiniz, Mahle Bmw otomobillerinin orijinal filtre üreticisidir, yine aynı şekilde Bmw otomobillerinde kullanılan yağ markası Shell'dir. Motosiklet bölümüde aynı şekildedir diye düşünüyorum.
    Filitre kodunu biliyormusunuz? Birde shell den 20/50 mi 15/50 mi önerirsiniz.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Katalogda 15/50 yazıyor ben 10/50 Castrol tam sentetik kullanıyorum..yağ filtresi ise Hiflo HF164

Motosikleti
    20/50 koyacağım sanırım filitre modeli kodu biliyormusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Mann MW 75, Mahlenin kodunu bilmiyorum maalesef.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Stop lambası orjinale dönecekse sinyallerden hata vermeye devam eder. Dirençle uğraşma bence fazla ısınır filan Allah muhafaza bela alma başına direk sinyal rölesini(flaşör) led uyumlu olan ile değiştirmen sorunu çözecektir. Bir de krank mili değişecek. Ustalar taş mı yesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

20w50 çok olmasın? 10w50, 15w50 castrol tam sentetik iyidir bence.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Filtre kodunu maalesef bilmiyorum, Shell'de 15/50 Full sentetik yağ bulmak daha kolay, maalesef 20/50 yağların geneli mineral bazlı belki sentetiği bulunabilir ama çok zor, kitapçığın önerdiğini kullanmak daha doğru olur yani oda 15/50. Yağ alırken üreticinin belirttiği sınıflandırmalara göre yağ almaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Bu arada Bmw otomobil ve motosikletleri için kullanabileceğiniz diagram web sitesini sizlerle paylaşıyım: https://www.realoem.com/bmw/enUS/sel...hive=0&series=

Bu linkteki diagramlardan parça kodlarına ulaşabilirsiniz, bu diagram çokca işime yaradı eminim ki sizlerede yarayacaktır.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre kodunu maalesef bilmiyorum, Shell'de 15/50 Full sentetik yağ bulmak daha kolay, maalesef 20/50 yağların geneli mineral bazlı belki sentetiği bulunabilir ama çok zor, kitapçığın önerdiğini kullanmak daha doğru olur yani oda 15/50. Yağ alırken üreticinin belirttiği sınıflandırmalara göre yağ almaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Bu arada Bmw otomobil ve motosikletleri için kullanabileceğiniz diagram web sitesini sizlerle paylaşıyım: https://www.realoem.com/bmw/enUS/sel...hive=0&series=

Bu linkteki diagramlardan parça kodlarına ulaşabilirsiniz, bu diagram çokca işime yaradı eminim ki sizlerede yarayacaktır.
    Motorun bir yerden servis manueline ulaşmak lazım

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler