Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Derbi hakkındaki Görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    6800ytl 2006 modelının euro ve otv oncesı fıyatıydı..sımdı 7900 oldu galba..bu motor farklı bu 4 zamanlı tahmınen daha ucuz olur..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kasa olarak 2 zamanlı gpr 125 ile tamamen aynı görünüme sahip fiyat olarak ta 5000-6000 ytl arası olur diye tahmin ediyorum.
    ozaman cıbır 125 pek buna rakip olamaz, daha bir race havası var çünkü.
    (kalın arka tekerler daha alçak ön direksiyon gibi)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hatalı bilgidir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...125_racing.htm

Buyrun 2005 modeline de 4 zamanlı demişler
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Evet bu makina 4 zamanlı yalnız radyatör yok dolaysıyla su soğutmada yok....Yani Hava soğutmalı...fiyatı belli olsun CEBERE yle kıyaslarız....
    Bu 15 beygir olarak gözüküyor ama cbr 125 e göre de biraz ağır kasa kafa kafaya giderler yada derbi geçer gibime geliyor
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Araştırmalarıma göre bilgi doğru ve bu makina 4 zamanlı ...Diğer 2 zamanlı kasanın aynısı..Tabiki güzel bir makina yalnız 3,950 ero satış fiyatı buraya gelse fiyat ne olur bilinmez ama bir handikap daha var,,,hava soğutmalı diye geçiyor yani radyatör ve fan yok dolaysıyla su soğutmada yokk ...Eksozuda 2 zamanlılarda olduğu gibi O münasip olmayan yerde değil yanda..2 zamanlıların eksozu ;;;Özellikle artçı için çok yavan ve nahoş bi görüntü oluşturur biçimdeydi..Helese 2 zamanlı makinalar yağlı benzin olduğu için dumanda atıyorki,,,Aaabbbooowwww...

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Derbi GPR 125'in iki modeli gozukuyor suan sitesinde bunlardan birisinde racing yaziyor. Bu racing olan two stroke(cift zamanli motor) olabilir. Digeride sanirim four stroke'dur diye dusunmekteyim. Bu arada vespa turkiye'de bu motorla ilgili taksit kampanya listesi var 48 taksite kadar alinabilmekte. 48 taksit alinirsa ayda 65 avro taksit dusuyor bi cinli motor kadarda on odemesi var. Tipi benimde hosuma gitti bu arada gercekten kibar duruyor, kasli birazcikta

http://www.vespaturkiye.com/ek/Vdf_Kampanya.xls

Bu adresten ustte bahsettigim taksitli kampanya ile ilgili dokumana ulasilabilinir.

McKeinZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    arkadaşlar işte size sitesi herşeyi burdan bulabilirsiniz
    http://www.derbiturkiye.com/

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs

Derbi hakkındaki Görüşleriniz

Arkadaşlar Önceki actığım konularda yardımlarınız için teşekkür ederim bu motor hakkındaki yazıları cevirmicem sonra insanlar ben yazdım yada reklam yapıyorum sanıyor sadece tek özlliklerini veriyorum bu makineyi bilenler lütfen paylaşsın

GPR 125 Racing
    Motor Tek silindir 2 zamanlı
    Silindir hacmi 124,76 cc
    Silindir çapı 56 mm
    Silindir kursu 50,68 mm
    Max. güç KW - HP -
    Max. tork -
    Yakıt besleme Karbüratör
    Yakıt türü Kurşunsuz benzin 95 oktan min.
    Dağıtım Lamel klape ile
    Ateşleme Elektronik, değişken avanslı
    Çalıştırma Manuel jigle ile
    Yağlama Yağ karıştırıcı pompa ile
    Karter yağ kapasitesi Yağ depo kapasitesi: 1,5 lt
    Soğutma Sıvı ile
    Debriyaj Islak tip
    Vites 6 vites
    Şasi Yüksek dayanımlı tüp şasi
    Ön süspansiyon Hidrolik furş ile 40 mm boru çapı 120 mm kurs
    Arka süspansiyon Hidrolik, tek amortisör 110 mm kurs
    Ön fren 300 mm disk ile
    Arka fren 180 mm disk ile
    Jant ölçüleri -
    Ön lastik İç lastiksiz 110/70-17”
    Arka lastik İç lastiksiz 130/70-17”
    Uzunluk 2.024 mm
    Genişlik (en geniş yer) 760 mm
    Aks aralığı 1.355 mm
    Sele yüksekliği 810 mm
    Kuru ağırlık 125 kg
    Yakıt deposu 13 lt
    En yüksek hız -
    Egzost çıkışı Euro 1 normlarında
    Fİyat 8.150 Anahtar teslim plaka dağil
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Pahalı... Çok Pahalı....
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    başka ama paraya göre hizmet
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    2 zamanlı olarak kalitenin biraz altında paran varsa apirlia rs 125 öneriyorum.. bu biraz daha kalitesiz duruyor artı benzinine yagda katman gerektigini unutma full depo ile 4 zamanlı 125 300 km yapabilirken 2 zamanlı aletle 150 km yapabildiginide unutma söyle demek mümkün yakıt'ı 600cclere denk aşırı sıkıştırdıgında 600cclerden bile fazla yakabiliyor motor'un bir ömrü var 4 5 sene en iyi şekilde bakıldıgında bile %99 motor degişimi istiyor.. aşırı performans kaybı var.. parça konusunda derbi ne kadar iyi bilmiyorum ama aprillia'nın muhtemel hemen hemen her parçası en az 1 ile 3 ay arası bir sürede getirtiliyor türkiyeye parça sıkıntısıda söz konusu bu 2 zamanlı aletlerde kullanıcısı diger ülkelere göre yok denecek kadar az oldugundan servislerde pek oralı degil.. bunları göz onunde bulundurmanı öneririm..
    [B]All this pain is an illusion[/B]

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Fuarda gördüm ayrıca istanbul perkormandaki ferco motor standında teste de katıldım.

Motor güzel ve kendine göre bi albenisi var. Türkiyede 2 zamanlı motorlar için varolan ve taaaa mobilet zamanından gelen önyargıya rağmen alet gerçekten güzel....

Bi kere tip motorların ülkemizde seçenekleri çok az. Benim bildiğim iki zamanlı Race motor olarak Cagiva mito , Aprilla Rs ve Derby Gpr ülkemzde satılıyor.

aprilla ve derby de servis ve parça sorunu yaşamazsın. distirbitörler kaliteli. Cagiva hakkında ise bilgim yok.

Çok ekstrem ve acil bir parça ihtiyacın olmadığı sürece stoklarda yeterli parçalar var. Dİyelim ki derby motor istedi , bu hönk diye olacak bi şey değil. periyodik bakımları serviste yaptırdığın sürece gerekli parçaların değişmesi yaklaştında servisin bu parçaları ayarlayacaktır. Tabi ki bedelleri 4 zamanlı parçalara göre yüksek olacaktır.

Bu motorlar tarz motorudur. Herkesin beğenmesi söz konusu olamaz. 4 zamanlı bir 125 cc lik motordan daha fazla yakarlar orası kesin, ancak bu aleti bi kere kullanan bir daha 4 zamanlı 125 lik motora binmez , binse bile zevk almaz.

Maddi imkanı mümkün olan insanlar için iyi bir tercih olur , ancak maddi gücü yetmeyenlerin " çok para " diye karalamaları anlamsız. Verdiğin paranın karşılığını alabiliyormusun o önemli.

Bir cbr 125 ile sadece göze hitap edip , performans olarak sürünürken...

2 zamanlı bu race ler ile hem göze hemde kalbe hitap edebilirsin...

Tabi cüzdan biraz şişkin olmak zorunda

Racing bir motorda verdiğin paranın karşılığını almanın türkçe meali , performanstır. Esasında tüm dünyada böyledir ya ...

Derby de racing makina olduğuna göre aldığın performans ( sigorta sökümü sonrası ) verdiğin parayı sonuna kadar hak eder bi durumdadır....

Elbette performansında geri dönüşü yakıt tüketimi olarak bize dönecektir.Bakım giderlerinde pahalı olacak değişmesi gereken periyodik sarf malzemelerin maliyetleri yüksek olacaktır.

Ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi benzine yağı sen karıştırmıyorsun. Yağı ayrı bir hazneye koyuyorsun , makina kendisi karıştırıyor. ( mobilet mi bu fincanla yağ - benzin karıştıracaksın )

Sonuç olarak ülkemizde kısıtlı model grubu olan bir tür bu 2 zamanlı race motorlar ve kısıtlı bir tüketici kitlesine sahip oluyorlar ülkemizde.....

Maddi imkanı iyi olan ve 125 cc racing motorlardan zevk alacak , 2 zamanlı racing in yüksek devirlerde ki egzost vınlaması hoşuna gideceklerin kaçırmaması gereken bi alet bu derby....

verdiğin parayı sonuna kadar hakedecek 125 cc lik bi motor..... !!!!!

Evlilik muhabbeti olmasa ikinci motor olarak 2 zamanlı bi racing her zaman düşünüyorum.ancak şimdi tutumlu olma zamanı Fazer FZ-1 hayalini bile erteledik şimdilik...
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Tarzım değil Onur cum,görüşüm bu
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    iTaLYaN Lar güsel olur
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    hayabusa cok teşekkür ederim dishi sen karışma kız ordan hehehe Abi bu motor ispanyoll motor ömrü harbiden 2 3 sene az diye bi saçmalık varmı ya sen nerden biliyon belki yılda toplam 20 kez binicem işe gidip gelmek için istemiyoz zaten cbr 125r mı bu 20 kez binen adamada benzin koymasın artık değilmi ben ilgiliniyorum şu an ama 0 almam 2.el temiz bişi bulecez artık

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Yok öyle bişey inanma sen...

Kim demiş ömrü iki senedir. diye...

Sen bakımlarını zamanında ve yetkili servislere yaptırırsan bi şey olmaz.

Bu aletlerin parçalarının belli değişme zamanları var. Yapılan km ye bağlı olarak.Onları değiştirirsin sonra yine binersin.

Zaten bu motorların yapılış amaçları touring yapmak değil ki. Hadi bi uzanalım antalya yapıp geri gelelim denecek aletler değil bunlar....

Maddi imkana bakar herşey. İmkanın varsa alırsın kral gibi binersin. Verdiğin her kuruşu sana zevk olarak geri verir bu aletler. ( Rs, Mito Gpr )
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Alin size derbi kullanicisinin forum u herturlu deneyimimi yazıyorum. Ozelden msg leri cevapliyorum anlamsiz bi onyargi var motora ankarada olanlara gelin parca kalitesini gorun karsilastirmanizi ona gore yapin diyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=25629

Motor tahminimden cok daha iyi cikti ben alirken bu kadar iyi beklemiyodum. Sakin övdügümü sanmayin tarafsiz olarak herturlu kotu ve iyi yanini forum a ekledim.

Bi cok komik sey yazmislar motor hakkinda nedense cogunun gerceklealakası yok.
    -Bayirda bayilir cikamaz dediler nedense benim cikamadigim bayir yok hatta bayilmiyo uygun vitesteyse gayet iyi izmeleniyo.
    -2 kisi eziyet olur gitmez dediler ben 2 kisi ankarada gayet guzel dolasiyorum.
    vs. vs. vs.

Aprilla RS le karsilastiriyo arkadaslar sadece guluyorum aralarindaki fiyat farki acik tabiki aprillanin artilariolucak.

Tek kelime motor 125cc ye gore cok dolu kalin pirelli lastikler cift disk fren digital hizgostergesi yol bilgisayari vs. vs. daha cok merak eden actigim forum o okuyabilirler...

Konuyu bilmeyen arkadaslar lutfen gereksiz yorum yapmasin bilgisiz arkadaslari yanlis yonlendiriyolar. (motoru almadan once bilgialicak kimseyi bulmamistim,yanliş bilgileralmistim)
    2pac sende bu bilgileri nerden edindin cok merak ettim!!!!!!!!!!!
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    en iyi 2 zamanlı mobilet çünkü diğerlerinin bakımını yapacak adam yok TÜRKİYE de

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    nasılya 4 zamanlı motorun bakımı yapılmazmı turkiyede

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler