Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Derbi hakkındaki Görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    DELERİUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    DERBi = Tasarım Gösterisi (özellikle GP1 250) Gecerken Yanından Aletin Dönüp Bidaha Baktırır.

Cidden Güzel Modelleri Var Derbinin Ayrıca Piaggio Bünyesinde Olduğu İçin Kimse Laf Sölemesin Derbi Bir Çok Yarışmada 1. Lik Alan Bir Markadır. Ayrıca Bir Çok Bilindik Markadan Eskidir.
    İspanyol Gözüyle Bakıpda Bunlar motor yapamaz Demeyelim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Derbi ucuz olduğu için değil, kaliteli olduğu için 1949 dan beri motosiklet satan bir İspanyol markası (kuruluşu 1922).

GPR-125 'in iki zamanlı olması şaşırtmasın yağlı benzin kullanmıyor, yağ ve benzin ayrı ayrı konuluyor dört zamanlı makinalar gibi. 18 kez 125cc yarışını kazanmış bir modelin replicası GPR-125, firma beygir gücünü internet sitesine yazmıyor zira üzerinde dijital güç kesici ile geliyor, isterseniz 3000 km den sonra bunu sökebilirsiniz. Güçü kısıtlanmış hali 11KW, ön kadran ve malzeme 125 cc değil 600-750 cc makina gibi. işcilik ve malzeme kalitesi çok yüksek. Bence CBR-125 ile mukayese kabul etmez.

GP1 ise bir scooterda race şasesi kullanılan ilk seri üertim scooter çok güçlü ve estetik.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı BİSANCI_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi 2 zamanlı mobilet çünkü diğerlerinin bakımını yapacak adam yok TÜRKİYE de
    Boş konuşmaya bir örnek burada ....

Arkadaşım sana bir kaç sorum var . acaba bu yargıya nasıl vardın.

Hiç ferco motorun servislerine gittin mi. ????

Parça stoğunu ferconun sisteminden gördün mü.... ????

Ferco servislerindeki teknisyenlerin bilgi birikimlerini teste tabi tutarak mı bu yargıya vardın.....

Son zamanlarda garip olarak insanlar ortaya çıkıyor garip sözler sarfederek herhangi bir marka adına anlamsız beyanatlarda bulunuyor....

Laf olsun diye , post sayısı yükselsin diye değil , bilgilerimizi paylaşmak için mesaj yazalım....

Teknik servis işine gelirsek ;

Büyük şehirlerde problem olmaz. heee diyorsan ki ben anadoluda yaşıyorum , buralarda ferco servisi yok. o zaman derby için inceden bi iç çekip alacan bi cbr 125 tırıl tırıl gezecen sokaklarda....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Bende derbi 125 nude var herturlu soruyu yanitlayabilirim. Forumda acmis oldugum topic im var herturlu deneyimim yaziyo. Genel anlamda cok memnunum alirken bu kdr memnun kalacagim aklmin ucundan gecmezdi. Alet resimde oldugundan cok daha yakisikli bence turkiyedeki en yakısıklı ve iyi 2. 125 cc. (1. aprilla) Tabi benim dusuncem. Ankaradaki gezilerin coguna katiliyorum merak eden gelip gorebilir...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Yani Su Soğutmali 2 Zamanlinin Bakimini Yapacak Yok Demek Istiyoirum Servisler Malum Yeni çinlilerin çooğu Ilgisizlikten şikayetçi çünkü Yeni Motorlarin Yapisindan Anlayan Yok Eskiyi Daya önüne Yapsin Yapabildiği Kadar Ama Yeniyi Bi Göster Tamam ölee Bakiyorlar

Motosikleti
    Yani Su Soğutmali 2 Zamanlinin Bakimini Yapacak Yok Demek Istiyoirum Servisler Malum Yeni çinlilerin çooğu Ilgisizlikten şikayetçi çünkü Yeni Motorlarin Yapisindan Anlayan Yok Eskiyi Daya önüne Yapsin Yapabildiği Kadar Ama Yeniyi Bi Göster Tamam ölee Bakiyorlar
    Ben Ankaradaki servise gidiyorum ve cok ilgililer simdiye kadar motorumda bi sorun olmadi ama motorumu ilk aldigimida servise ugradim ordaki gorevliyle tanistim cok ilgiliydi bana motor ve yapisiyla ilgili bilgiler verdi nasil kullanicagim sabah nasil calistiraagim hangi yagin daha iyi oldugu gibi bilgileride sundu telefon numarasini verdi istedigin zaman ara yardim ederim dedi. Hatta motoru istiyosan birak bi kontrol edelim dedi. bunun uzerine ufak bi sorunum olmustu telefon ettim dedigi gibi yardimci oldu kontrole gittim parcanin siparisini hemen garntiden verdi... Ben servisten bu kdr ilgi beklemiyodum belkide sadece ankaradaki servis bu kdr ilgilidir ama sonucta Ferco motor guvencesi var sorun olacagini sanmiyorum.

Motosikleti
    YZF - R6
    1- Ferco motor şu ana kadar çinli bir markanın distirbütörlüğünü almadı. Almasıda düşünülemez herhalde.

2- Bu durumda Ferco motor servsiine gittiği sürece seninle ilgilenmemeleri mümkün değil.

3- Bu yakın ilginin sana geri dönüşü her zaman cüzdanından başlayacaktır.

4- Derby sadece türkiye için yeni bir motor. Üretim geçmişi avrupada eskilere dayanıyor.

5- Ferco servisine gittiğin zaman ööyyyyle bakmazlar . Adam gibi bakarlar ancak adam gibi paralar alırlar.

Bu durumda yetkili servise götürme sorumluluğunu ve maddi imkanın olduğu sürece problem yok demektir. Ancak uyduruktan buzdolapçı motorlarının servislerine götürmeye niyetliysen zaten baştan kaybetmiş sayılırsın.

Unutma ki bir zamanlar motor denildiği zaman 2 zamanlı kara javalar , Etz 251 ler vardı. Ve bunların teknik desteği için mars tan ustalar gelmiyordu.

Her şeyin bakımı tamirini yapacak usta bulunur. Ancak arada sadece bakım maliyetleri farkı olur.

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı

Derbi GPR 125 Racing hakkında bilgisi olan varmı.Varsa lütfen paylaşırmısnız.

Geçen gün internte gezinirken gördüm.Bu motor iki zamanlıymış ayrıca bunun türkiyede servisi varmı Kaç KM yapar.yakıt tüketimi nasıl.Bilgilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
    TEŞŞEKÜRLER...

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı enginkadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün internte gezinirken gördüm.Bu motor iki zamanlıymış ayrıca bunun türkiyede servisi varmı Kaç KM yapar.yakıt tüketimi nasıl.Bilgilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
    TEŞŞEKÜRLER...
    Arkadaşım , konu hakkında forumda uzunca yazılıp çizildi. hem bu topic de hemde forumda yapacağın arama sonucunda gerekli bilgiye sahip olabilirsin...

arkadaşlar motorun fiyatını merak eden arkadaşlarıma (özellikle fiyatının 4000 ytl civarı olmasını bekleyen arkadaşlara) duyrulur... bahçelievler motovizyonda 8.300 ytl'ye satışta ben de tesadüfen gördüm... buyrun bu da internet linki

http://motosikletim.milliyet.com.tr/...delGrupId=1793

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    9000 km.de 2006 model gpr125(racing modeli)alınır mı sorun yaşar mıyım?Kimi diyor 2 zamanlı 2000 kmden fazlaysa bulaşma.Biliyorum bu konu çok konuşulmuştur ama biri yardım ederse çok memnun olurum.

Motosikleti
    Honda 600RR
    ya ben bu makınayı kız arkadasıma dusunuyorum . 2.elleri gayet uygun fiyat başlangiç için ideal bu makınanın servisine istanbul'da kim bakıyor?

Motosikleti
    Alıntı Udhl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu makınayı kız arkadasıma dusunuyorum . 2.elleri gayet uygun fiyat başlangiç için ideal bu makınanın servisine istanbul'da kim bakıyor?
    Servise istanbulda Ferco motor bakiyor.

Başlangıc icin iyi bi makina dengesi cok iyi ama boyu 1.75 civarı degilse
    ayaklari yere yetmeyecegini dusunuyorum. 2 zamanli motor kullanmak biraz degişik belki o yuzden az bi zorluk cekebilir. Ayrica piyasadaki diger 125cc lere gore hayli seri.

Hertur parcası Ferco motorda var.

Ben 1 hafta önce kendi motorumu 4200km de sattim hic bi sorunu yoktu.

Motosikleti
    Honda 600RR
    Alıntı scorp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise istanbulda Ferco motor bakiyor.

Başlangıc icin iyi bi makina dengesi cok iyi ama boyu 1.75 civarı degilse
    ayaklari yere yetmeyecegini dusunuyorum. 2 zamanli motor kullanmak biraz degişik belki o yuzden az bi zorluk cekebilir. Ayrica piyasadaki diger 125cc lere gore hayli seri.

Hertur parcası Ferco motorda var.

Ben 1 hafta önce kendi motorumu 4200km de sattim hic bi sorunu yoktu.
    bilgin için teşşekürler boydan sıkıntımız yokda makınayı gıderken hiç görmedim yollarda sesi falan nasil cbr 125 gibi sinek sesi vermiyordur umarim

Motosikleti
    Sesi CBR 125 daha kotu cunku motor 2 zamanlı. 2 zamanlı bi motordan duzgun ses cikmasını kimse beklemez. Ama CBR 125 le ne gidisi ne durusu kıyaslanamaz. Ustune oturan motordan anlamayan herhangi biri anlar bu farki .

Sesi guzel olsun diyosan direk unut Derbiyi...

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı zeronero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma bu sitede fikir beyan etmek için 40 yıllık motorcu
    olmak gerektiğini bilmiyodum. benim en azından motosikletim var ve nickimin
    altına yazma cesaretim var. sen ilk önce derbi 125 hakkında söylediklerime cevap ver.
    bu foruma üye olmak için nasıl kırk yıllık motorcu olmak gerekmiyorsa motorunun olmasıda şart değil

arkadaslar herkes gpr 125 den basetmiş fakat ben derbi senda 125 sm alma planları yapıyorum ferco motorun sitesınden aldıgım bılgılere gore makına 4 zamanlı 12 bg 110 kg cıvarında etrafınızda ve aranızda bu motora sahıp olanlar varmı? bılgısını paylasırsa sevınırım

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Forum hortlatılmışken yazayım. Derbi nin o sesini duyduktan sonra isterse 1000rr kadar hızlı olsun almazdım. Sinek vızıltısı gibi. CBR125 kesinlikle tercihimdir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum hortlatılmışken yazayım. Derbi nin o sesini duyduktan sonra isterse 1000rr kadar hızlı olsun almazdım. Sinek vızıltısı gibi. CBR125 kesinlikle tercihimdir.
    hehehe evt valla haklısın özellikle iki zamanlı olanları resmen motorlu testere sesi gibi cıkıyor ama hocam makına da akıyor valla
    ben 3 yıl evvel senda 50 cc kullandım ve hayretler içinde kaldım harbiden makina cok tırışka bi ses veriyor ama kulaklara pamuk tıkadın mı biraz keyif almaya başlıyorsun

Motosikleti
    derbi gpr 125 + honda activa 100
    ben bi honda cbr125i oyle bir gectimki arkadan sesini bile duyamadım, aradaki farkı anlayın artık arkadaslar, benimkinin sesi sinek vızıltısı gibi olabilir ama en azından sinek gibi goruntusu yok =)

Motosikleti
    Honda 600RR
    makina sağlam ve güzel kullanan arkadaşlarim var fakat 2. elleri 5 milyar sanırım ama sesi cidden çok ama çok kötü :D

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler