Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 1-2 sayfa önce yazdım. şehir içi benim motor eski halindeyken 90 bin falandi şehir içi 110 du şimdi şehir içini 90 küsüre çektim şehir dışı ne der bilmem... onuda yarın görecez bakalım..

arkadaşlar bu arada bu makinanın zincir değişim km si katalokta ne yazıyo allah aşkına bilen yokmu?
    Selam..
    Hocam heryerde soruyosunda bak tiyo veriyim sana km ye göre değilde,
    gergi kanalında gere gere artık gerecek boşluk kalmadığından itibaren
    2,5 cm den fazla sallanma payı ve sehim yapmaya başlarsa değiştir zinciri...
    Bende 20,000 olur sende 50.000 bilemem km usulu değil yani
    Sağlıcakla kalın...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam..
    Hocam heryerde soruyosunda bak tiyo veriyim sana km ye göre değilde,
    gergi kanalında gere gere artık gerecek boşluk kalmadığından itibaren
    2,5 cm den fazla sallanma payı ve sehim yapmaya başlarsa değiştir zinciri...
    Bende 20,000 olur sende 50.000 bilemem km usulu değil yani
    Sağlıcakla kalın...
    hay allah razı olsun yaaa.... kullanım kitapçığı yok sürekli uzun yoldayız bilmiyoduk...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    hay allah razı olsun yaaa.... kullanım kitapçığı yok sürekli uzun yoldayız bilmiyoduk...
    Bişi diil usta ama şunuda belirteyim,
    dişli ve zincirleri takım halinde değişmekte fayda var..
    Komple bişi yanii...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişi diil usta ama şunuda belirteyim,
    dişli ve zincirleri takım halinde değişmekte fayda var..
    Komple bişi yanii...
    valla parçayı zor buluyozda neyse.. bu arada geçenlerde zinciri yağadım gerginliğini ayarlayım dedim fabrika 30 mm boşluk olacak demiş tani önceden baya skıydı. arkadaş o ayara bi getirdim inan yakıt öylemi azalır... bisikletlerdede olmuştur gergin zinciri çevirmek zordu gevşek zincir raht dönerdi.. burdanda herkese tavsiye... ayarları fabrikasyon konumda tutun..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    akın eger sahıbınden.com da varsa e er-5 bende gordum yanlıs hatırlamıyosam uygun fıyatlıydıhatta nıye bu bole dıe dusunmustum(tamamen sallıoda olabılırım)bence sahsı fıkrım er-5 le deva edıp sorasında z750 vs ye gecmen..
    baskentın ası pılotu solemeyı unutmusum gecen mesajında zıncır kullanıma gore degısır dıcektım adam solemıs zaten..barı ısıne yarar bı bılgı verıyım zıncır dıslı takımı komple 250 ytl sadece zıncır daha pahalıydıne kadar sacma dımı?
    akın mıcron fln ne kadar egsozlar?
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuğper o kadar emın olma kendınden sonucta 125 cc var altında ve 13 bg

hadi iyi günleer....
    usta 170kg 15 beygir diyosun makinana.gerci Max. Güç: 14.2/8000 neyse biz 15hp diyelim.Arka lastik: 140/70-17 bizimkiyle arasında 55 kilo fark var.yani burda matematiğe gerek yokmotorun cc 1200 olsa ne fark eder 14,2 hp olduktan sonra.arkadaslar cc oranın beygir gücüyle doğru orantılı olmicanı acıklamıslar.neyse büyümüze saygılar hörmetler.

baskentin asi pilotu (hocam ismini ver boyle asi pilot yazmak falan zor oluyor) bizim motorlarda yağ filtresi görebildinmi.ben 6 aydır arıyorum. servisede gitmedim.yağ değişimine 50 ytl alıyolar.bende kendim değiştirdim.

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akın eger sahıbınden.com da varsa e er-5 bende gordum yanlıs hatırlamıyosam uygun fıyatlıydıhatta nıye bu bole dıe dusunmustum(tamamen sallıoda olabılırım)bence sahsı fıkrım er-5 le deva edıp sorasında z750 vs ye gecmen..
    baskentın ası pılotu solemeyı unutmusum gecen mesajında zıncır kullanıma gore degısır dıcektım adam solemıs zaten..barı ısıne yarar bı bılgı verıyım zıncır dıslı takımı komple 250 ytl sadece zıncır daha pahalıydıne kadar sacma dımı?
    sağolasın kardeş.. arabacı olduğumuzdan trigerlerde mesela zincir olur bununda belli bi km si olur değişim için bunuda öyle sandım... bu arada ben sırf zinciri 55 ytl ye buldum içi halkalı o-ring mi ne deniyo ondan sen dişli takımıyla beraber baya fiyat söylkedin be baba

Motosikleti
    yok
    benım dedıgım fıyatı gorkem db veya konsuk motordan almıstı orjınal parca yani belkı ondan yuksektır..

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    sahibnden'de ilanı yok er5'in...Bi de er5ten z750ye geçmem daha kaliteli geçis olur ama bilmiyorum ne yapacağım doğrusu.Bi taraftan nefsim al er5 adam akıllı sınırlara inebildiğinde deiştirirsin diyor.Bi taraftan aklım oğlum salla bekle yaza kadar bin z750ye diyor

lapaş'da k&N ha-1502 açık hava filtresi olması gerek ya.herifler Türkiye Distribütörü K&N'in ...Biri bana bu konu ile ilgili yardım edebilir mi?
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    akın er5 ten z750 bence daha akıllıca ama sen bilirsin tabi..bence sallama er-5 algorkem gıtmeden lapas la konusmustu sanırım Türkiyeye getirmiolarmıs..o yuzden adam benden ıstedı zaten..

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    akın er5 ten z750 bence daha akıllıca ama sen bilirsin tabi..bence sallama er-5 algorkem gıtmeden lapas la konusmustu sanırım Türkiyeye getirmiolarmıs..o yuzden adam benden ıstedı zaten..

bu arada micron gp full egsozlar 200sterlin lakin TR'ye gönderilen bulamadım hiç...Birde endurance'lar var 185$ ama onları bile bulamadım TR'ye gönderilen...Ayrıca hava filtreleri de çok paraya mal oluyor TR'ye getirtmek.Sora mono kapak,komple kuyruk altı(plakalık iptali için kesmeden),ön cam,arka lastik çamurluğu,yarış pegleri bulunmakta cbr125r için...performansa yönelik cdi unit,large carbirator,full headers egsoz,ngk iridyum buji,k&n hava filtreleri bulunmakta.Bi çılgınlık yapıp bunları cıbıra eklemek istiyorum ama TR'ye getirtmek problem beklemek can alıyor.Ayrıca 1500-2000ytl arasında masraf yapmam gerekecek ön-arka lastikler ile birlikte cbr'a...

Kafam da bir dünya proje olduğu için öğrenci maaşıyla hepsine yetişemiyorum ne yazık ki...Daha önümüzdeki baharda cbrcup seçmeleri var.onun için 2800ytl gerekli.Bir kaç organizasyonumuz var (seminerler,teorik ve pratik eğitimler,sempozyumlar vs. vs. vs.)onları bitirdikten sora belki kendime bir sponsor bulurum.tek umudum o.Eğer girersem cbr125cup'a kesinlikle satmayacağım cbr'ı...alıcam 1takım mt75 full viraj çalışacağım sora...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    akın senin mont nedir?

ayrıca izmir den bir arkadaş japonyaya gidiyor cbr 125 cup ile

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    ins yaparsın planlarını, acıkcası nasıl olur mrk edıorum performans artısı ama cbr 125 e gore emınım delı bısı olur yaa...hadı hayırlısı bakalım...

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı mizu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akın senin mont nedir?

ayrıca izmir den bir arkadaş japonyaya gidiyor cbr 125 cup ile

richa montumun markası...Ayrıca japonya'ya giden arkadas sanırım MD'den cbrcup'daki emin deilim..Kısmet seneye girersem cıbırcup'a ben de gidebilirim kısmet işi bu işler...allaha şükür yetenek var

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ins yaparsın planlarını, acıkcası nasıl olur mrk edıorum performans artısı ama cbr 125 e gore emınım delı bısı olur yaa...hadı hayırlısı bakalım...

kısmet bakalım kafam çok karışık...Bütçe kısıtlı.Ayrıca öss falan var ailem cup adını duyduğunda biraz fırtına kopuyor evde Motora yükleme yapabilirim belki hiç bişe almam biriktiririm motoshow'a kadar büyük cc için ekipman alırım...Belki cbr cup için yatırım yaparım belki sponsor bulurum hiç bir fikrim yok neler olacak...Ben para biriktirmeye devam ediyorum açıkçası
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    baskent ası pilotu msnın asibabos_06@hotmail.com tarzı bısıymı eger oleyse beni kadın sanarak buyuk hata yapıosun:D
    tanımadıgımız ınsanların maılını eklerken bı sormak gerek dımı..(eger sensen dıorum bu arada)
    akın sponsor zor iş sanmıorum bulabılecegını(ınsallah bulursun orası ayrı)

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    baskent ası pilotu msnın asibabos_06@hotmail.com tarzı bısıymı eger oleyse beni kadın sanarak buyuk hata yapıosun:D
    tanımadıgımız ınsanların maılını eklerken bı sormak gerek dımı..(eger sensen dıorum bu arada)

Sponsor işini halletmeye çalışacağım bakalım.Dediğim gibi önümüzdeki mart sonuna kadar bir çok organizasyon yapacağız.yerel gündem21 motosikletli çalışma grubu olarak...Orada biraz dileneceğim Biraz reklam yapayım deil mi Ayrıca tanıdığım motora gönül vermiş biri var.Bir tekstil firmasının genel müdürü...10dan fazla 600cc üstü makinası var kendi üstüne.

07ve00 model 2hayabusa-05r1-05bandit1200s-dragstar650-en500-yzf750-1100xx vs. vs. vs. var da var işte...Ona izah edeceğim durumu bakalım şu anlık sadece eğitim ve kayıt için gerekli parayı 1900ytl katkı sağlasa yeter..ekipmanlar için 900ytlyi ben rahat ayarlarım...Olmazsa dayıma yalvaracağım vs. vs. vs. Kapılar sağlam umarım kafamda patlamaz Bakalım ailemden ayrı halletmek istiyorum bazı şeyleri...Olmadı Bursa grubumun üyelerinin yakasına yapışacağım herkeşlerden 50şer ytl araklasam 20kişi yonttuğumda tamamdır Motoru da başkanımıza giydiririm reklamcı da kendisi Ohhh ohhh planlar süper iş ortaya dökmeye gelince sonumuz nolucak bakalım...valla para bulunurda aileyi ikna kısmı en zoru asıl olan...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yA DAYI NOLDUDA BU KADAR KIZDIN Benim msn emrahsaka@fiat.gen.tr kadın sanma falan nerden çıktı onu anlamadım? yani öyle bişey yok dayıcım..

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    ins olur yaa aramızdan bırılıerını orda gormek gusel bısı...para bırıktırmek vs problem deıl de en buyuk problem aile yaa deli olucm bende aynı dertten cok cekıorum...mtoru buyutmeye calıscm bakalım yaza ıkna edersem...

Motosikleti
    yok
    ok ozaman yanlıs olmus..
    akın bu tanıdık koleksıyoner flnmı:D yada kıralarmı bursaya gelsek
    sevabına bı tur?
    tuh o da mı yok napalım artık..
    cbr a devamm..gecen gun motordan ınerken anlamadım noldugunu motor sagına dustu gulmeye basladım..
    ınanın komıktı..derken sag grenajda kırıgı gorunce gulumsemem suskunluga dondu
    napalım talıhsızlık
    en sonunda 2011 de fln grenajları cıkarılmıs halde kullanırım..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    kim ne derse desin zealsun,tvs apache,ybr gelsin kardeşim hepsini benim makina ile yerim...140kmh/11,000~11,500 devir,gece,düzyol,soğuk hava...

(arkadaşlar bunu e5 göztepe acıbademe doğru giderken olan düz tarafta(fikirtepe civarı) yaptım 2 kez felan orayı bilenler için resmen yatmak gerek yoksa rüzgardan dolayı olmuyor)

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuğper o kadar emın olma kendınden sonucta 125 cc var altında ve 13 bg

hadi iyi günleer....

yalan söylemiyorumki emin olmıyayım, ben gerçekleri söylerim bu kadar basit yani...ve eminim diyiyorum

kabul ediyorum 125'lik makina, fakat tutupta 2-40 2-50 yapıyor demiyorum

ben yaptığımı ve gerçek olanı söylüyorum....hadi sizede iyi günler

arkadaşlar hayrına kitapçığı olan birisi şu zincirin değişim km sine bakıp bi yazabilirmi? sürekli uzun yoldayım ne zaman değişecem bilmiyorum...
    kitapçıktaki bakımı her 500 km'de bir temizlik ve yağlama yapılması gerektiği yazıyor.fakat zorlu koşullarda yani toz toprak fazla olan yerlerde daha sık bakım gerektiği yazıyor.
    ben ilk 20,000 km de değiştirdim set halinde ön-arka dişli +zincir.geçen kış diyeyim tam tarihi bilmiyorum fakat servisteki orjinal fiyatı 193-ytl'idi takım halinde.
    serviste baktığımızda sadece zincir 203 ytl idi onlarda şaşırdı
    bide arka sol şasede tam tekerleğin olduğu vidanın orada bir ok işareti var,ve şasede bir yapıştırma var(tabi sökülmediyse)yeşil ve kırmızı olarak 2'ye ayrılmış vidanın ordaki ok kırmızıya gelirse germek gerekiyor.Ve en sonunda artık gerilmeyecek haldeyse değişiyor.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler