Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma daya. O kadar.

1'e geçmediği zaman motoru dediğim gibi debriyajı hafif bırak hemen geçecektir.
    Görkem kardeş hafif bırak derken hafif hafif salıp(kalkış yapar gibi) öylle yapıp ondan tekrardan debriyajı sıkıp snramı 1 e takıcam kusura bakmayın görkem bey anlayamadım ama:(:(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem kardeş hafif bırak derken hafif hafif salıp(kalkış yapar gibi) öylle yapıp ondan tekrardan debriyajı sıkıp snramı 1 e takıcam kusura bakmayın görkem bey anlayamadım ama:(:(
    dostum vites dişlileri ve şanzuman dişlileri üst üste denk geldiğinden vitese geçmez o motordan değil senin sanssızlığından motoru biraz ileri veya geri hareket ettir hemen geçer yada debriyajı biraz bırak azcık yani debriyaj öyleyken vites at yük binince şaaaarrrrk diye gürültülü bi şekilde atar bu biraz tehlikelidir ama

benim anladığım olay bundan ibaret
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    funkyboys O gosterdigin jant yamugundan bende 1 tane arkada 3 tane onde var.

Ondekileri tamir ettirdim.
    Arkadakinin bi zarari olmuyor cok buyuk degil.
    Ondekilerden bi tanesi o kadar buyuktu ki lastik 25 dakka icinde komple iniyordu hatta sesi cok net duyuluyordu.

Istanbul da aksaray da yada besyol da sanayide yapiliyor duzeltme islemi tam olarak nasil yapiliyor ben gormedim usta "sen annamazsin geeme bosuna" demisti.
    Kaynakla isitip duzeltiyorlar sonra bisey suruyorlar firinliyorlar galiba.

Bunu yapicak sizin orda usta varsa sanayilere gidip biraz arastirma yapabilirsin elbet biri bilir.

Ayricana motorum one atiyor kendini diyen arkadaslar birde hava benzin ayarina baktirirlarsa belki yarari olur.

Gorkem cidden CBF 150 yi sadece debriyajsiz vitesten mi eline aldin yoksa turlu turlu aksiyonlar yaptin mi?
    We are many...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum vites dişlileri ve şanzuman dişlileri üst üste denk geldiğinden vitese geçmez o motordan değil senin sanssızlığından motoru biraz ileri veya geri hareket ettir hemen geçer yada debriyajı biraz bırak azcık yani debriyaj öyleyken vites at yük binince şaaaarrrrk diye gürültülü bi şekilde atar bu biraz tehlikelidir ama

benim anladığım olay bundan ibaret
    yürütüyorum ama malesef gene zor zor geçiyor eğer bir daha öyle olursa sizin dediğinizi yapıcam debriyajı tam sıkmayacağımda yarım sıkıp öylemi 1 e takayım?? peki bunun bir zararı filan olmaz dimi motor sirkeleme filan yapmaz dimi??

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bizim arka jantın fiyatını bilen varmı
    galiba bi tane alıcam

O Mükemmel Artçıda bendim
    Demedim mi çekiçliyek diye
    Bugün gel 2-3 gibi götürür Lastikçide ayarlarız verme 700 tl filan kanıma dokunuyo
    Bu arada hava yarın yağmurluymuş Didim-Kuşadasi arası sıkı giyin..
    Hazırladım kendimi yarın çıkıcaz diye şimdi yağmurlu değipte ekme beni
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de eski motorumda aynı durum olmuştu bir takoz ve çekiçle düzelttik,sarı kaynak filan demişti tamirci ama gerek kalmadı bence sende dene bir takoz(sağlam bir tahta parçasıda olur) bir keserle düzeltilebilecek gibi duruyor en azından baya bi süre idare edebilirsin gibi geldi bana
    Aynı büyüklükte bir jant yamuğu benim arka jantımda da vardı.
    Arkadaşımın "motosiklet'ten anlayan" kaportacı bir arkadaşı var. Ona götürdük, nereye yaptıralım kim düzeltir bunu diye?

Aynen yukarıdaki mesajların birinde yazıldığı gibi , şöyle dedi :
    "Ağbi bunda bişey yok yauv. İki çekiç düzeltir bunu. Boş yere usta arama, oğluuumm hişt bi takozla çekiç getir oradan."

Ben bu konuşmayı duyunca bi afalladım. "Kırılmaz mı" diye düşünürken adam jantı çekiçlemeye başladı. Tahta takoz ve çekiçle ufaktan ufaktan vurdu.

Bir kaç vuruştan sonra FISSSSSSS diye bir ses geldi ve lastiğin tüm havası boşaldı. Bişey olmaz hava basın düzelir dedi eleman

Gittik hava bastık ne görelim , jantın tam yamuk yerini çatlatmış bizim usta görünümlü arkadaşın arkadaşı.

Demem o ki bu işi öyle takoz ve çekiç sallamayla yaparsanız jantınız çatlar.

Mecbur kaldım yeni jant almaya. Ama bizimki 230 liraydı
    Cıbırınki 700 lira ise yuh yani

Çok dikkatli yapılması gereken bir işlem Jant düzeltme
    Isıtıldığı takdirde olurmu bilmiyorum ?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bence yeni cant almayı kafaya koyan birisi için denenecek tek yol var takoz ve çekiç dikkatli bir şekilde düzeltilebilir eskisi kadar düz olmasın ama havada kaçırmasın yeter...cant almadan önce bi deneyin sonra canta bakarsın,hem çıkma cantlar var nette bi göz at istersen,nedir bu parça fiyatları ya bence 700tl uçuk bir rakam bu yaz bu cıbırdan kurtulup hyo alıcam
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gorkem cidden CBF 150 yi sadece debriyajsiz vitesten mi eline aldin yoksa turlu turlu aksiyonlar yaptin mi?
    .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yolda gidiyorsun.
    Işıklara geldin kısa mesafede duracaksın.
    Debriyaja basıyosun çat çat indiriyosun vitesleri.
    5-4-3-2 dedin ama 1'e düşmüyor inat ediyor.
    Debriyajı hafif bırakıp vitese nazikçe basarsın çıt diye geçer.

Veya duruyorsun biryerde. Motor boşta.
    Debriyajı sıkıyorsun 1e inat ediyor.
    Aynı şekilde hafif bırakıp debriyajı çıt diye geçirirsin.

Sen bırak o kendi düşer

Veyahutta motoru biraz oynayatacaksın.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    eee motorun bire geçirirken öne atlamasını ne yapacaz...benım fıkrım yağın soğuk olmasından yapıyo çünkü motor ısındıktan sonra öyle bı durum söz konusu deil

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    dostlar b.raz önce jantı emrah la beraber tamirciye götürdük biraz ugrasdı ama tam halledemedi
    anabayiiisine gönderdi lastikçi yarın elimize tamamen sıfır gibi gelicekmiş :D:D

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    cantın yenisi çok para ikinci el araştırmak daha mantıklı...
    umarım sorunsuz düzeltilir cantın bencede öyle idare et

Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    cantın yenisi çok para ikinci el araştırmak daha mantıklı...
    umarım sorunsuz düzeltilir cantın bencede öyle idare et
    tşk ederim dostum inş düzelicek yarın bakıcaz gönderirlerse getirip takıcam kendim :D:D

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    arkadaşlar herkese merhaba forumu ve özellikle bu topic'i uzun bir süredir takip ediyorum aslında ama iş ciddiye binince yani motor almaya yaklaştıkça artık bi mesajın zamanı geldi diye düşündüm=) yaş 25 Ankara'dayım, aslında bahara ertelemiştim motor alma işini ama Ankara da fazla bi seçenek yok en azından internet üzerinde fazla ilan yok o yüzden piyasa da kızışmadan bulduğum birkaç alternatiften birini kapsam mı diye düşünüyorum bu aralar bilmem siz ne düşünürsünüz,sahibinden de bikaç ilan var aslında ama sizlerinde görüşünü alsam hiç de fena olmaz diye düşündüm ,ayrıca Ankara lı varsa aramızda çok daha memnun olurum yardımı dokunursa,
    http://www.sahibinden.com/2500_km_ba...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/3_200_e_te...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/honda_cbr_...XQQdisplayitem
    durum bundan ibaret

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılabilecek her arkadaşın desteğini bekliyoruz :

http://www.motosiklet.net/forum/etki...a-katilim.html

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba forumu ve özellikle bu topic'i uzun bir süredir takip ediyorum aslında ama iş ciddiye binince yani motor almaya yaklaştıkça artık bi mesajın zamanı geldi diye düşündüm=) yaş 25 Ankara'dayım, aslında bahara ertelemiştim motor alma işini ama Ankara da fazla bi seçenek yok en azından internet üzerinde fazla ilan yok o yüzden piyasa da kızışmadan bulduğum birkaç alternatiften birini kapsam mı diye düşünüyorum bu aralar bilmem siz ne düşünürsünüz,sahibinden de bikaç ilan var aslında ama sizlerinde görüşünü alsam hiç de fena olmaz diye düşündüm ,ayrıca Ankara lı varsa aramızda çok daha memnun olurum yardımı dokunursa,
    http://www.sahibinden.com/2500_km_ba...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/3_200_e_te...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/honda_cbr_...XQQdisplayitem
    durum bundan ibaret

birinci lanı kafadan geç motor grenajları farklı tonlarda ve stickerları eksik ki büyük ihtimal motor kaza yaptı ve grenajlar vs değişti tabi bu durumda km göstergeside değişmiştir ki 2006 model 2600kmde motor olması tuhaf...benim ki gibi istisna 09çıkışlı olursa anlarım ama ben kaza yapmış olma ihtimalini düşünürüm...2. ilan eh işte 05model...3. ilan bence en mantıklısı ve normal kmde ben olsam onu alırdım

Motosikleti
    HD xl 883
    birinci lanı kafadan geç motor grenajları farklı tonlarda ve stickerları eksik ki büyük ihtimal motor kaza yaptı ve grenajlar vs değişti tabi bu durumda km göstergeside değişmiştir ki 2006 model 2600kmde motor olması tuhaf...benim ki gibi istisna 09çıkışlı olursa anlarım ama ben kaza yapmış olma ihtimalini düşünürüm...2. ilan eh işte 05model...3. ilan bence en mantıklısı ve normal kmde ben olsam onu alırdım
    onur sağol cevabın için,dediğin gibi 1. ilan biraz sıkıntılı gibi ,airbrush yapıcağım için söktüm çıkartmaları demiş ama kilometresi düşündürücü,2005 olanın kilometresi iyi ama 2006 kırmızı renkli olan daha mantıklı gibi geliyo,biraz daha beklesem seçenekler çoğalırmı ya da tam tersi havalar ısınırsa ilanlarda azalmamı olur,bi yandan da alıp motoru garaja kapatsam da olur diyorum içimden, diğer yandan da belki daha çok seçenek çıkar ortaya beklesemmi diye düşünmüyor da değilim.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    mutlaka beklemelisin fiyatları elbette 3-5 artacaktır ama çeşit çoğalacaktır şu bahar aylarına kadar sabret zaten alsanda binemeyeceksin bence acele etme biraz daha para biriktir birkaç ay sonra araştır satan daha fazla olur...ben hazıranda aldım 3.000 km kullanabılmısım kapalı yatıyor haftada 1 biniyorum ve bu sezonda satmayı dusunuyorum hyo alıcam inşallah...

Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    jant ım geldi taktık ve sıfır gibi sorunsuz olmus düzeltilen yeri ayırt etmek için cok dikkatli bakmak gerekiyor. bana maliyeti de 50 tl :D:D

Motosikleti
    HD xl 883
    mutlaka beklemelisin fiyatları elbette 3-5 artacaktır ama çeşit çoğalacaktır şu bahar aylarına kadar sabret zaten alsanda binemeyeceksin bence acele etme biraz daha para biriktir birkaç ay sonra araştır satan daha fazla olur...ben hazıranda aldım 3.000 km kullanabılmısım kapalı yatıyor haftada 1 biniyorum ve bu sezonda satmayı dusunuyorum hyo alıcam inşallah...
    evet haklısın aslında mantıklı olan bu yani önce ki planım ama ya bulamassam kafama göre diye bişey düşüncesi insanın kafasını karıştırıyo dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak hesabı, gerçi elde bişey yok şimdilik ama

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    bence bu aylarda al yazın 3000 liraya burnundan kıl aldırmayanlar 2750 satacaz diye yırtınıyorlar...bence alacaksan tam zamanı derim sezon başladımı daha pahalı alırsın..şimdi al sezon başlayana kadar ufak tefek eksikliklerini giderirsin kafana göre modifiye yaparsın sezona hazır olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler