Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

@omerdusmez
    abi yavaş diorsunda nasıl sen yavaş gidiyorusn yaaaa
    hiçmi elin aşşa vurmuyo ben dayanamam...

Daha gençsin o yüzden ehliyet yaşı 18 belli bir olgunluğa erişince ister istemez yavaş gidiyorsun korkuların kaygıların artıyor ve başından daha çok tehlike geçmiş oluyor ders alıyorsun. Delikanlı çağı derler ya böyle düşünmen normal... İnsan içindeki hız isteyen o çocuğa hiçbir yaşta hakim olamaz ama daha çok pranga vurmayı öğrenir... Sana tavsiyem ipler her zaman elinde olsun çünkü iş senden çıktımı herkesten çıkar değil mi Ömerciğim. kendine hakim olman ve sorularının cevabını birazda kendin de araman daha sağlıklı olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150 siyah

slm

iyi geceler herkese ve tüm cbr ciler arkadaslar formu sonunda bitirdim oku oku bitmiyor bende cbr hastasıyım daha dogrusu motor diyelim cbr sadece sürüş tercihim vede göz zevkim için iyi bende 2007 mavi yada kırmızı düşünüyorum

Alıntı asibeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler herkese ve tüm cbr ciler arkadaslar formu sonunda bitirdim oku oku bitmiyor bende cbr hastasıyım daha dogrusu motor diyelim cbr sadece sürüş tercihim vede göz zevkim için iyi bende 2007 mavi yada kırmızı düşünüyorum
    umarım hayalindeki motora en kısa zamanda kavuşursun. Hoşgeldin Asibeyaz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savas11 arka tekerlek gerçekten çok güzel olmuş. Hiç aklımda yoktu motora birşey yapmak ama senin tekerlek kafamı karıştırdı, şimdi ben de mi öyle yapsam diyorum.
    Gerçekten yol tutuşu artıryormu tekerleğin kalınlaşması. Görkem sende kalınlaştırmışsın ne diyosun? benim için maksimum sürhat ivmelenme falan çok önemli değil. Performans düşerse düşsün zaten şehir içi kullanıyorum daha 120'i geçmedim ya da yemedi geçemedim .
    Bir de savaş Lastiğin tam ölçüleri markası, nereden temin ettiğin, fiyatı gibi konuları paylaşırsan; kısacası tekerleği bir tanıtırsan minnettar kalırım, gerçekten şık durmuş hayırlı olsun. Teşekkürler...
    Bu arada Görkemciğim doğum günün kutlu olsun yeni farkettim..
    Teşekkürler dgrmr... Lastik konusuna gelince , bence cbr'a takılması gereken birşey , yol tutuşunu arttırıyor ama onsuz da düşmessin

Bu arada Omer Metzeller 130'luk olmuyor cbr'a takacaksın makacaksın demişsin de... Her lastik markasının modelleri cbr'a takılmıyor , takılsa bile tuttuğu tırnak kalınlığı standartların altında olup çok tehlikeli olduğu için olmuyor...

Ben ve birçok cbr kullanıcısı Duro 120/80 kullanıyor... Sanırım Savaşın da öyle , lastiğin üzerinde yazanı bi okur musun savaş?

Hoşgeldin

Bu arada pra , brak yaw o kadar da olur kızma Gt atmak bi terim sadece... Onun dışında ben de uyarırım tabiki

Gt atmak demişken , demin sinema çıkışında Kanyon'un yanındaki sokakta 60'la giderken bir tümseğe çarptım , son anda görüp ayağa kalktım yoksa atardı motor beni üstünden... Amortisör sona dayandı patlayacak diye çok korktum ama neyse ki birşey olmadı sanırım , çizik falan da göremedim ama yarın bakacağım yine

Ana sayfada en altta ismim çıkmış vay bee GorkeM(19)

Bu arada topladığım bilgilere göre cuma günü 3 ile 9 derece arasında güneşli olacak , haftanın en iyi günü denebilir , sonrasında hava soğuyor. 29-30 yılın son programını yapmak isteyen hevesli arkadaşlar var ise ben varım Yılbaşını ve bayramı birlikte kutlayalım =D
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırıncısı ben moderator degılım sadece duzgun yazılması taraftarı olan bırıyım
    2. herkes bu motorun bısıklet oldugunu soyluo? ınanıomusun
    alıcagına gore ınanmıyosun
    oyuzden kendın almadan ustundekı lastıkle kullanmadan kafanda kurma bence lastık kotu dıe
    Dedigim gibi ben başkalarınn yalacısıyım..Ve bu motorun bisiklet olduguna inanmıyorum vede alıcam.. Ama tkrardan ösür diliorum herkessden..

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @omerdusmez
    abi yavaş diorsunda nasıl sen yavaş gidiyorusn yaaaa
    hiçmi elin aşşa vurmuyo ben dayanamam...

Daha gençsin o yüzden ehliyet yaşı 18 belli bir olgunluğa erişince ister istemez yavaş gidiyorsun korkuların kaygıların artıyor ve başından daha çok tehlike geçmiş oluyor ders alıyorsun. Delikanlı çağı derler ya böyle düşünmen normal... İnsan içindeki hız isteyen o çocuğa hiçbir yaşta hakim olamaz ama daha çok pranga vurmayı öğrenir... Sana tavsiyem ipler her zaman elinde olsun çünkü iş senden çıktımı herkesten çıkar değil mi Ömerciğim. kendine hakim olman ve sorularının cevabını birazda kendin de araman daha sağlıklı olur...
    İnşallah büyük bi bela gelmeden hız istegim söner ama tabiiki kendime dur diyebiliyorum ama altımda cbr olunca bakalım napıcass.. vede dogru sölüosun sag ol abi ama yane basen akşam giderkenn bakıyosun cadde bomboşş sona dayanamıyorsun veriyosun gazı veriyosun...

Görkem abi lastik konusunda 120 lik mi ii diosunn..Nese alınca motoru size daha saglıklı bilgiler kendim (tecrübe ettigimm bilgiler) vericemm..
    Senin diş ne oldu görlem abi bu arada...

hee dimi abi bende onu demk isitoyrum abi bi anda moderatör olarakk hissettrdi kendini de yane yok slm yazma yok gt atma yazma ooooo Abi bi zahmet benm le ugraşmayı bırak uyarmayı bırak...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Savas11 arka tekerlek gerçekten çok güzel olmuş. Hiç aklımda yoktu motora birşey yapmak ama senin tekerlek kafamı karıştırdı, şimdi ben de mi öyle yapsam diyorum.
    Gerçekten yol tutuşu artıryormu tekerleğin kalınlaşması. Görkem sende kalınlaştırmışsın ne diyosun? benim için maksimum sürhat ivmelenme falan çok önemli değil. Performans düşerse düşsün zaten şehir içi kullanıyorum daha 120'i geçmedim ya da yemedi geçemedim .
    Bir de savaş Lastiğin tam ölçüleri markası, nereden temin ettiğin, fiyatı gibi konuları paylaşırsan; kısacası tekerleği bir tanıtırsan minnettar kalırım, gerçekten şık durmuş hayırlı olsun. Teşekkürler...
    Bu arada Görkemciğim doğum günün kutlu olsun yeni farkettim..
    dgrmr abi, lastiğin markası DURO. boyutları 130/70-17. 80 ytl ye aldım. Yol tutuşu çok acayip bi şekilde arttı. Ben bu kadar çok olucağını sanmıyodum.yere yapışıyo gerçekten Arka fren çok iyi tutuyo artık. Kimi zaman motor arkasını savururdu ani frenlerde falan. Şimdi öyle bişey yok. Süratte ise bence pek i fark yok.Yani kalkışta falan hiç bi değisişklik yok.Yine eskisi gibi kafa falan kaldırıyo yani çok rahat Ama son süratte etkiler mi bilmem. Onu deneyemedim daha. Çünkü çok soğuktu dün. Ben şiddetle tavsiye ederim. Herşeyden önce lastik diyorum artık. Ayrıca motorun görüntüsü de çok hoş oluyo. Resimlerde uzaktan çekemedim. En kısa zamanda uzaktan fotoğrafınıda eklerim. Motora ayrı bi hava katıyo. Bi de bence gidipte metzeller, micheln falan gibi lastiklere para verme. Sen dersenki ben bu motora 3-4 sene binerim büyültmeyi düşünmüyorum, o zaman al. Ama seneye bu motor bana yetmez dersen git duro al. Hem fiyatı çok uygun hem yol tutuşu güzel. Gorkem de de aynı marka var. O benden daha iyi analiz eder lastiği. Yani yol tutuşunu falan. Lastiği bilecikteki motorcudan aldım. Akrabamız diye geliş fiyatına verdi Onun aldığı toptancı eskişehirde. Yani lastik eskişehirden geldi.Eskişehirede izmirden geliyomuş. İstersen ben sana eskişehirdeki motorcunun numarasını veririm, sen onu arayıp anlaşırsın o da sana kargolar lastiği. Yalnız eskişehirden bileciğe 18,5 ytl ye geldi İstanbula kaça gelir bilmem artık

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1.sı
    senınle ugrasmıorum sadece senını gıbı yenı gelen arkadasların burda bılgı almasını ıstıorum geyık muhabbetı degıl
    2.sı
    aynı sekılde bu topıcte uzun zamandır oldugum ıcın bazen bende gerıdekı bılgılere bakıorum karsılıklı slm fln gereksız oluo
    203 sayfa var burda bunların bıraz temızlenmesı gerek
    ısım gucum yok senlemı ugrasıcam yapma Allah askına
    sadece daha kolay bılgılenıcek ve aıle salonu:D tarzında bı topıc ıstıorum:D (tamam burası geyıktı
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Bu arada geçmiş doğum günün kutlu olsun Gorkem Şimdi bi daha baktım lastiğin üzerine 130/70-17 yazıyo. Yani 130 luk. Lastik takılırken bi baktım lastik amortisöre deyiyo. Eyvah dedim olmıcak bu lastik. Sonra yerine oturunca oldu. Ama şunuda söliyim cbr 125 e 130 dan fazlası olmaz. Motor gücü kaldırsa bile lastik arakaya sığmaz

Ya arkadaşlar bi de benim motorun farlarda bişeler var ya. 6-7 bin devire geldiği zaman farlar kendi kendine sönüp yanıyo. İlk aldığımızda yoktu böle bişe. Aldıktan 1 ay sonra başladı. Önce sol ampul gidip geliyodu şimdi ikisi birden gidip geliyo. Sanırım ampulden değil, kablolardan veya kabloların birbirleriyle birleştikleri klipsli yerlerden. Nasıl yapcam ki bunu. Burda honda servisi ne gezeer Benim motorcu akrabamla birlikte kafayı söksek geri toplayabilir miyiz? Ya da bu sorun nedendir siz biliyomusunuz? Geziye giden arkadaşlardan birinin motoruda öyleydi. Resimlerde gördüm tek far yanıyo. Repsol olan.

Motosikleti
    cbf 150 siyah
    ya honda bu 2007 lerdede lastik değişimi yapmadı neden acaba mühendislerin bi bildiği olabilirmi acaba biz şimdi lastikleri değişiyoruzda ilerde sorun olmaz umarım

Motosikleti
    yok
    o benım motor ıste:D
    farın gıdıcı haberın olsun

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Yapma be pra Seninki hala ö şekilde mi? Ne yapcaz düzeltmek için? Ampulun değişmesi gerekiyosa değiştiririz, problem değil. Yeter ki elektrik tesisatında problem olmasın ki benimkinde var gibi
    CBR125R Mavi 11

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    ya honda bu 2007 lerdede lastik değişimi yapmadı neden acaba mühendislerin bi bildiği olabilirmi acaba biz şimdi lastikleri değişiyoruzda ilerde sorun olmaz umarım
    Abi mühendisler bilio diyemi degişmiyo sanıyonn salatalık olsun die degişmio bende uyus oldum ama olsun ben kararlaştırdım aldıgımda 120 lik takıcam..

1.sı
    senınle ugrasmıorum sadece senını gıbı yenı gelen arkadasların burda bılgı almasını ıstıorum geyık muhabbetı degıl
    2.sı
    aynı sekılde bu topıcte uzun zamandır oldugum ıcın bazen bende gerıdekı bılgılere bakıorum karsılıklı slm fln gereksız oluo
    203 sayfa var burda bunların bıraz temızlenmesı gerek
    ısım gucum yok senlemı ugrasıcam yapma Allah askına
    sadece daha kolay bılgılenıcek ve aıle salonu:D tarzında bı topıc ıstıorum:D (tamam burası geyıktı
    Tmm abi tmm anladım kızma. arada tabiiki geyikk olucakk sende senn hepp iş mi yapıyon eglence yapmassmısın senn hiçç geyikk tabiii olucakk olmass diosann sen yanlış düşünüyon.....

Prensipim Kendime hep bunu sölerim..
    O kadar ciddi olma sevilmessin.

Motosikleti
    yok
    hehheeehe
    sence yannıs annadın benı
    cıddı degılım ya
    sadece dıkkat edılse ıyı olur dıorum okadar
    savas11 evet ole ya ampulde sorun
    ben cok zorluorum bıde yol sartları yagmurda kullanım vs vs.. dayanmıo ozaman
    muhendıslerın bıldıgı su
    zaten yere fazla guc aktaramıoruz daha genıs lastık tabanı kullanarak guc kaybını arttırmayalım
    kısaca gorunusten cok azda olsa performansı arttırmayı secmısler..

Motosikleti
    cbf 150 siyah
    ben bi süre gidecem onun la baktım olmadı değişirim alır almaz değişmem ama kullanım tarzıma dayanırmı orası bilinmez yani eksoz dada oynama yapmayacam yeni oldugu için sesi az geliyr su an ama açıldıgı zaman bence iyi vede doyurucu bi ses verecektir

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    hehheeehe
    sence yannıs annadın benı
    cıddı degılım ya
    sadece dıkkat edılse ıyı olur dıorum okadar
    savas11 evet ole ya ampulde sorun
    ben cok zorluorum bıde yol sartları yagmurda kullanım vs vs.. dayanmıo ozaman
    muhendıslerın bıldıgı su
    zaten yere fazla guc aktaramıoruz daha genıs lastık tabanı kullanarak guc kaybını arttırmayalım
    kısaca gorunusten cok azda olsa performansı arttırmayı secmısler..
    Tmm abi Şimdi dogru anladım..
    Abi bide müsaden ile sana bişii sorcam bu lastikk sorunu bende büyük soru işret yaptı kafamda 130 luk teker taksamm senin fikrin düşüncen ne olur mesela benn motoru çok yatırırımm... cvp bekliom abi senden...

Motosikleti
    yok
    bak
    sole anlatıyım sana gorkem le ben vırajlarda cok yatıoruz son lımıtlerıne kadar nerdeyse(bızım lımıtlerımıze kadar)
    onun lastık 130 luk benımkı 100luk bısı farketmedı vırajda
    ama bak ıslak sartlarda 130 luk bıraz daha guven verıyor ınsana
    bızımkı de gayet ıyı ancak bı parca daha kontrol ıstıo
    yoksa dedıgım gıbı ben her turlu havada kullandım kar harıc
    lastıkten kaynaklanan sorun yasamadım

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    bak
    sole anlatıyım sana gorkem le ben vırajlarda cok yatıoruz son lımıtlerıne kadar nerdeyse(bızım lımıtlerımıze kadar)
    onun lastık 130 luk benımkı 100luk bısı farketmedı vırajda
    ama bak ıslak sartlarda 130 luk bıraz daha guven verıyor ınsana
    bızımkı de gayet ıyı ancak bı parca daha kontrol ıstıo
    yoksa dedıgım gıbı ben her turlu havada kullandım kar harıc
    lastıkten kaynaklanan sorun yasamadım
    Abicim tmm 130 luk alıyorum hem ben artık motor yere degene kadar yatarımm hade bakalımm ama amacım şu aldıgım ilk tekerlegi yakıcamm... sona 130 luk alıcammm
    teşekür ediyorum Pekiiii buji hakkında vericegin bilgi varmı...

Motosikleti
    yok
    bujı hmm
    ngk nın performans bujısı varmıs
    ama pek bı ıse yaramaz sanmıorum yanı
    260 euroluk egsoz 1 beygır anca kazandırırken

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    bujı hmm
    ngk nın performans bujısı varmıs
    ama pek bı ıse yaramaz sanmıorum yanı
    260 euroluk egsoz 1 beygır anca kazandırırken
    Öle diosun hııı ginede önce kendi bujileri ile bi süre sonre performans takarak deniim hemde mt için deniim bilgi veririm buraya..
    teşeküürr..!!

Alıntı savas11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dgrmr abi, lastiğin markası DURO. boyutları 130/70-17. 80 ytl ye aldım. Yol tutuşu çok acayip bi şekilde arttı. Ben bu kadar çok olucağını sanmıyodum.yere yapışıyo gerçekten Arka fren çok iyi tutuyo artık. Kimi zaman motor arkasını savururdu ani frenlerde falan. Şimdi öyle bişey yok. Süratte ise bence pek i fark yok.Yani kalkışta falan hiç bi değisişklik yok.Yine eskisi gibi kafa falan kaldırıyo yani çok rahat Ama son süratte etkiler mi bilmem. Onu deneyemedim daha. Çünkü çok soğuktu dün. Ben şiddetle tavsiye ederim. Herşeyden önce lastik diyorum artık. Ayrıca motorun görüntüsü de çok hoş oluyo. Resimlerde uzaktan çekemedim. En kısa zamanda uzaktan fotoğrafınıda eklerim. Motora ayrı bi hava katıyo. Bi de bence gidipte metzeller, micheln falan gibi lastiklere para verme. Sen dersenki ben bu motora 3-4 sene binerim büyültmeyi düşünmüyorum, o zaman al. Ama seneye bu motor bana yetmez dersen git duro al. Hem fiyatı çok uygun hem yol tutuşu güzel. Gorkem de de aynı marka var. O benden daha iyi analiz eder lastiği. Yani yol tutuşunu falan. Lastiği bilecikteki motorcudan aldım. Akrabamız diye geliş fiyatına verdi Onun aldığı toptancı eskişehirde. Yani lastik eskişehirden geldi.Eskişehirede izmirden geliyomuş. İstersen ben sana eskişehirdeki motorcunun numarasını veririm, sen onu arayıp anlaşırsın o da sana kargolar lastiği. Yalnız eskişehirden bileciğe 18,5 ytl ye geldi İstanbula kaça gelir bilmem artık
    Savas11 ilgine teşekkürler. Ben Antalya'da ikamet ediyorum şu anda aslında senden ana bayini numarısını albilirsem çok memnun olurum. 28'inde de İzmir'de olacağım olmadı ordan alırım bakalım kısmet artık fiyatı çok uygun geldi 1, 2 yıl idare eder herhalde bir sorun çıkarmadan değil mi? sana 70 yaptılarsa piyasa fiyatı 100 ytl'yi geçmez sanırım. Kaliteli bir lastik değil mi bu Duro gerçi senin lastik Görkem'inkinden farklı duruyo tam modeli nedir savas11 seninkinin, yani satıcıya ben ........'yı istesem desem seninkini verir? Oy çok soru sordum yine . Teşekkürler beyler...

Şimdi netten baktım senin lastiğin modeli HF-918 130/70 17 T/L(bu T/L inç oluyor herhalde) eğer buysa İzmir veya Eskişehirden sipariş edeyim burda taktırım yanlış bir şey almayayım diye bu kadar soruyorum alıptaelimizde patlamasın... Bildiğin bayinin numarısını ister özelden ister burdan paylaş almak isteyen arkadaşlar olabilir. Sevgilerle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler