Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı zafylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce cbr 125 aldım 2011 33 bin km de. 1 ay cok memnundum hiç sıkıntısı yoktu devirli kullandım hayvan gibi 156 gördüm hatta. Ama şuan bi titreşim başladı önce ayaklardaydı şimdi gidona çıktı. Volant a baktık mıknatıslar sağlam zincir yeni değişti ayağımdaki vızıldı titreşim biraz azaldı ama kesilmedi. Titreşim şöyle arkadaşlar devir yükselince fazla rahatsız etmiyo ama devir düşerken 5 binden aşağı mesela fena titriyor neden olabilir
    Debriyaj balatalarını kontrol etmenizde fayda var titreşim ve performansı önemli ölçüde etkiler. Bayır performansına ve devirlendiği halde gücü aktarmada bi problemi var mı dikkat edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende CBR 125, Bajaj Pulsar 150 NS, TVS Apache 180 düşünüyordum yine ikilemlerdeyim. 150 NS düşünüyordum şimdi yine CBR 125'e döndüm. Koruma takozu takılıyordu demi bu motora?

Ayrıca sadece ekspertiz yeterli gelir mi 2. el alırken motoru başka nelere bakmak lazım 1 1.5 ay sonra alıcam.

arkadaşlar bu kulak çınlaması gibi gelen sesin sebebi nedir çaresi varmı

Herkeze selam arkadaslar nasipse motor alicam sizlere danismak istedim ikinci el 2013 model 16bin km de cbr 125 7000 tl ve sifir pulsar 150 ns 6500 bu iki arac arasinda kaldim sizce hangisini secmeliyim sifir 150 ns mi 16 bin km de kazasiz cbr 125 mi simdiden tesekkurler

Alıntı Neferkocaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selam arkadaslar nasipse motor alicam sizlere danismak istedim ikinci el 2013 model 16bin km de cbr 125 7000 tl ve sifir pulsar 150 ns 6500 bu iki arac arasinda kaldim sizce hangisini secmeliyim sifir 150 ns mi 16 bin km de kazasiz cbr 125 mi simdiden tesekkurler
    cbr derim ben

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Arkadaşlar merhaba, kısmetse ilandaki motoru alacağım ama son kez size bir danışayım dedim nelere dikkat etmemi önerirsiniz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0377707/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Yok mu tavsiyesi olan

fotoğraflara bakarak ne kadar belirgin olsa da exper yaptırtman sağlıklı olur. Motor temiz olabilir. fakat parayı verdim iş bitti olmuyor. daha bugun zincir seti için 420 tl masraf çıktı. Ikinci el de sürekli birseyleri yenilemeye hazırlıklı olmak gerek. Için rahat etmeli yolda.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, kısmetse ilandaki motoru alacağım ama son kez size bir danışayım dedim nelere dikkat etmemi önerirsiniz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0377707/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Yok mu tavsiyesi olan
    valla ne yalan soylıyım ben olsam almazdım

Motosikleti
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne yalan soylıyım ben olsam almazdım
    Peki neden ? çiziklerden dolayı mı ?
    Bana da ilk başta kazası çok gibi göründü ama ufak tefek kusurları dert etmedim, artçılı olarak 10-15 dk test ettik motoru belirgin bir sıkıntı göremedim

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Plakada mühür yok, sanayide bastırılmış. Egzozun sürtünerek o derece çizileceğini sanmıyorum plakayı kırabilecek kadar ciddi bir düşüş yaşamış, açıkta beklediğinden [Metalurji uzmanı değilim, ne sürede paslanır bilmiyorum yağmurdan da olabilir.] paslanmış. Sahibi yeni plaka çıkarıp şasi numarası tespitine beraber gitmeniz durumunda üstüne eksperin onay vermesi durumunda belki, acele etmenize gerek yok. Bu arada Cbr 125r zaten temizini bulmanız sıkıntı.

Motosikleti
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakada mühür yok, sanayide bastırılmış. Egzozun sürtünerek o derece çizileceğini sanmıyorum plakayı kırabilecek kadar ciddi bir düşüş yaşamış, açıkta beklediğinden [Metalurji uzmanı değilim, ne sürede paslanır bilmiyorum yağmurdan da olabilir.] paslanmış. Sahibi yeni plaka çıkarıp şasi numarası tespitine beraber gitmeniz durumunda üstüne eksperin onay vermesi durumunda belki, acele etmenize gerek yok. Bu arada Cbr 125r zaten temizini bulmanız sıkıntı.
    Motoru bugün aldım . Plakada mühür olmaması ne gibi sıkıntı yaratır ceza yiyecek bi durum oluşturur mu

Selam arkadaslar bende bugun yada en gec pazartesi ikinci el cbr 125 aliyorum nasipse lastikler orjinal lastigi degistirmek istiyorum sizce hangi lastigi almaliyim ve nerden temin etmeliyim internetten guvenilir olurmu ve fiyat olarak nedir yardimci olursaniz sevinirim

Beyler cbr 125 kullanicilarin daha faal oldugu bi site yokmu burasi olmus kimsede tik yok

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Buralarda çok öldü iyice ya ne mesaj atan var ne bir şey söyleyen eskisi gibi aktif olsa keşke.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Arkadaşlar, abartı fiyatlı olmayacaksa CBR125 ini satmayı düşünen varsa talibim.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar 1 aydır cbr 125 sahibiyim yani aranızda yeniyim

Aldığımda km 28.000 di şuan 29.500 ben sadece yağ değiştirdim motul ile . Ve zincir temizleyip yağladım.

Başka yapmam gereken birşey var mı ? Motordan son derece memnunum bir sıkıntısı yok

Bir de ağır bakımları hangi km lerde oluyor ve neler yapılıyor ?

Son olarak bir türlü öğrenemedim bu motorda yağ filtresi var mı ? (2012 model) ..Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim

Aldığımda km 28.000 di şuan 29.500 ben sadece yağ değiştirdim motul ile . Ve zincir temizleyip yağladım.

Başka yapmam gereken birşey var mı ? Motordan son derece memnunum bir sıkıntısı yok

Son olarak bir türlü öğrenemedim bu motorda yağ filtresi var mı ? (2012 model) ..Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim
    öncelikle motorun hayırlı olsun . ve sorun olmazsa motoru ne kadara aldın , alırken nelere dikkat etdin ? şimdiden teşekkürler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yağ filtresi yok, hava filtresi ortalam 12 bin km de değişir, bujise 10-15 bin km civarı, sogutma sıvısı ve fren hidroliği de 2 yılda maximum değişmeli. Eski sahibi ne zaman değişti öğrenmen lazım.

CBR 125 alacaklar için söyliyim. buji, hava filtresi, soğutma sıvısı, fren hidroliği, yağ degğişimi Honda servisinde ortalama 300 tl civarı.

yine bitik zincirli motor alırsanız 450 tl orjinali artı işçilik.

üzrindeki IRC ler bildiğin çöptür. sadece ilk sezon ve sıcakta anlamassın. Mitas MC50 takım bu motor için yeterli güvenliği verir tavsiye ederim. lastik yaklaşık 500-550 tl ye işçilik dahil yerine göre taktırabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı 23dexter11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle motorun hayırlı olsun . ve sorun olmazsa motoru ne kadara aldın , alırken nelere dikkat etdin ? şimdiden teşekkürler
    Teşekkür ederim, 7000 e aldım .Alırken öncelikle km ve lastiklere baktım.Bu fiyatlarda km si en düşük motor buydu ve pirellinin lastikleri vardı. Sağında solunda çiziği çoktu ama pek umursamadım motorun sağlamlığına baktım ve aldım

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresi yok, hava filtresi ortalam 12 bin km de değişir, bujise 10-15 bin km civarı, sogutma sıvısı ve fren hidroliği de 2 yılda maximum değişmeli. Eski sahibi ne zaman değişti öğrenmen lazım.

CBR 125 alacaklar için söyliyim. buji, hava filtresi, soğutma sıvısı, fren hidroliği, yağ degğişimi Honda servisinde ortalama 300 tl civarı.

yine bitik zincirli motor alırsanız 450 tl orjinali artı işçilik.

üzrindeki IRC ler bildiğin çöptür. sadece ilk sezon ve sıcakta anlamassın. Mitas MC50 takım bu motor için yeterli güvenliği verir tavsiye ederim. lastik yaklaşık 500-550 tl ye işçilik dahil yerine göre taktırabilirsiniz.
    Bütün bilgiler için teşşkür ederim . 300 biraz çok gibi 200 olsaymış

cbr125 in zinciri o kadar pahalı mı ya

Lastikler pirelli nin MT75 takımı var şimdiye kadar bi sorun yaşamadım
    GP500-1st bunu beğendi.

Sa. Bende bu gun 2011 model Honda cbr 125r aldım. Sormak istediğim bir iki husus var yardımcı olursanız çok sevinirim.

-1 Motoru 6700 tl 3. sahibinden 43000 km kazasız (yan yatmada da yok ) şekilde aldım. fiyatı nasıl ?

-2 Motorun aynaları dirseklerime geliyor arkamı sıfır görüyorum bu Honda Cbr 250 aynaları alsam o daha uzunmuş uyar mı yada tavsiye edeceğiniz ayna var mı?

Şimdiden çok teşekkürler. Her zaman Chooper kullandım ilk defa bu tarz motor aldım tavsiyelere açığım :=)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler