Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    arkadaşlar 2013 motorla 2012 motoru nasıl ayırt ederiz..
    şimdi bize 2013 yerine 2012 çakmasınlar?
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öle böle ufak tefek sorunlar adamın canını sıkıyo motordan soqutuyor birde.. Buji - Hava filitresi filan 4000 Km oldu daha değiştireli. Çok bi kmde olması yani Sıkıntı yok. son 2 gündür böle. Çapa motoru gibi ses çıkartıyor. Yağ filan seviyesi normal. ama yağı değiştircem kafaya koydum. Hava filitre ile Bujiyide bi sökeyim bakayım. Karbüratorada bakmak lazım bı nazlanma var motorda.
    aynen karbüratore baktırmak lazım .. bu tür sorunlar yüksek ihtimalle karbürator merkezli oluyor .. benımde aklımda bu ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar Bugün muayaneye götürdüm motoru .. Ve ironiktirki Yoldaki çevirmede 77 lira yedim muayanesizlikten :D Polisi inandırmak mümkün olmadı tabiki .. durduk yere ydik cezayı Muayaneden sağ salim geçtik sıkıntı olmadı 5 dk sürmedi desem yeridir .. Bu arada orda bi Cbr gördüm 2008 model siyah .. Motor 3000 km de henüz üzerinde çizik bile yok fll orjinal .. alete hasta oldum şahsen .. eğer almak isteyren arkadaşlar varsa kaçırılmıcak bi makına .. adamlar 4500 istiyor .. ve edermi derseniz bence eder .. yeni kasanın 0 ı için +1500 lira vermekk yerine sıfır ayarındaki o makina alınabilir .. Bu arada sahibi tüvtürkteki görevli motorun .. Dosta gidecek makinaydı bizden biri alsın isterim cidden ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Egsoza susturucu taktırmıştım bu arada .. ama motoru yoruyo , motoru bişey tutuyo gibi oldu 5 6 bin devirde motor bayılıyo sonra canlanıyo .. egsozdan diye düşünüyorum susturucuyu sökücem yarın muayane bitti nasıl olsa .. (: Orjinal olmadanda susturucuyla geçebiliyormuş bunu bilsin arkadaşlar faydası olur belki ..

motor tercih meselesi ama ne kadar temiz ne kadar çiziksiz olsa bile 2008 model 5 yaşında motora 4500 tl vermek yerine sıfırı bence daha cazip hem yenı kasa hem kasanın görünüşü + sıfır oluşu cabası...haa dıyceksiniz ki belki aradakı parayı verecek durumu yok ama honda bayagı uygun koşullarda yanılmıyorsam taksıt yapıyor ama yınede herkesin fikrı ve görüşü başka...ceza yemenize üzüldüm ama şansınız yokmuşşş

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı haydaraslan3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2013 motorla 2012 motoru nasıl ayırt ederiz..
    şimdi bize 2013 yerine 2012 çakmasınlar?
    Fark yok diye biliyorum ama ruhsatta yazar ne olduğu işte o zaman belli olur. zaten 2012 modeli 2013 diye satmazlar.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor tercih meselesi ama ne kadar temiz ne kadar çiziksiz olsa bile 2008 model 5 yaşında motora 4500 tl vermek yerine sıfırı bence daha cazip hem yenı kasa hem kasanın görünüşü + sıfır oluşu cabası...haa dıyceksiniz ki belki aradakı parayı verecek durumu yok ama honda bayagı uygun koşullarda yanılmıyorsam taksıt yapıyor ama yınede herkesin fikrı ve görüşü başka...ceza yemenize üzüldüm ama şansınız yokmuşşş
    Tabiki tercih meselesi .. Ben çok temiz bi makina buldum ve arkadaşlardan alcak olan vrsa faydalansın diye paylaştım o kadar Şahsen bende 0 motorla başladım bu maceraya ama gördüm ki 0 motor her durumda zarar demek .. 2.eli sağlam 2.el bi motor almak daha mantıklı .. ama tabiki 0 motorun ilk kmsınden itibaren gözünün önünde olması güzel bişey .. Evladın gibi oluyor .. Bu dünya öyle renkli ve zevkleri farklıki .. örneğin 250cc ss kategorisinde ben ninjadan başkasına para vermezdim .. Hele gtr250 ve Daelime asla .. Ama bu motorları alanlarda var .. saygı duyarım kötüleyemem .. İmkan,şartlar,tarz,zevk .. bi sürü etken var ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar babam motoru çok stop ettiriyor motora bişey olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Bide 300 km sonra enjeksiyon sesi geliyormuş doğrumu benim motor 900 km oldu ses filan yok

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar babam motoru çok stop ettiriyor motora bişey olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Bide 300 km sonra enjeksiyon sesi geliyormuş doğrumu benim motor 900 km oldu ses filan yok
    Bindiğin motor Honda hiç bişeycikler olmaz vur kırbacı gitsin Kendimi çok kötü hissettim bari bu gün motora bineyim biraz fotoğrafda koyarım

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindiğin motor Honda hiç bişeycikler olmaz vur kırbacı gitsin Kendimi çok kötü hissettim bari bu gün motora bineyim biraz fotoğrafda koyarım
    Birazmı ? Ya allah aşkına Konca sinir etme benı doldur depoyu bitene kadar gez kardeşim. bindiğin HONDAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!. 3000-5000 KM yap artık motoru yatırmaya mı aldın yahu.
    Konca bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    sevdiğim bi arkadaşım ihtiyacı dolayısıyla motorunu satıyor...
    2012 Tri-color CBR 125 R Çift Renk

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2012-tri-color-cbr-125-r-cift-renk-120700845/detay/

yeni alacakların bir irtibat kurmasını öneririm...
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    CB650F
    Birazmı ? Ya allah aşkına Konca sinir etme benı doldur depoyu bitene kadar gez kardeşim. bindiğin HONDAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!. 3000-5000 KM yap artık motoru yatırmaya mı aldın yahu.
    Bu gün gezdim baya acısını çıkardım bu gün 30 km bounca hızlı devir yükseltim ve 6.000 devire yaklaştırdım acaba 200 km de uygunmu çünkü düşük devirde vites atınca 4.000 devirde 5.000 de falan rampaya gelince motor çok zorlanıyor arabalardan kaçamıyorum çiftliğe gitdim bana bedavadan çay verdiler kedilerle oturup içtim

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu gün gezdim baya acısını çıkardım bu gün 30 km bounca hızlı devir yükseltim ve 6.000 devire yaklaştırdım acaba 200 km de uygunmu çünkü düşük devirde vites atınca 4.000 devirde 5.000 de falan rampaya gelince motor çok zorlanıyor arabalardan kaçamıyorum çiftliğe gitdim bana bedavadan çay verdiler kedilerle oturup içtim
    Bayırlarda düşük vites yüksek devir ... Normali budur .. Düşük devirde şanzuman dişlilerine zarar verirsin Rampada .. 6-7 Bin devir sınırını geçmedikçe sıkıntı olmaz ..

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Konca kardesim baya zorlamisdin motorunu 6000 devir falan demissinde yapma gozunu seveyim motoruna yazik ! :D Aslinda yaptigin daha yanlis bence cunku devirli kullanmamak adina motoru yuksek viteste dusuk devirde kullaniyosun buda motorun icin daha zararli diye dusnuyorum,cunku motorun rampada cekisi dusecek arabalardan kacamayacak kadar boguyorsan bu tehlikelidir.

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Konca benim motor 950 km oldu daha 15 gunluk :D

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Merhabalar nette gördüm paylaşmak istedim

Red One ve BlackBaron bunu beğendiler.
    HONDA

Motosikleti
    CB650F
    10.000 gösterge var 6.000 zorlamaz diye düşünüyorum aynı zamanda bu motor racing ne kadar rodaja dikkat etsemde engeleyemiyorum birde sadece bu gün yaptım böyle bişeyi vicdanım çok pis sızlıyo

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    10.000 gösterge var 6.000 zorlamaz diye düşünüyorum aynı zamanda bu motor racing ne kadar rodaja dikkat etsemde engeleyemiyorum birde sadece bu gün yaptım böyle bişeyi vicdanım çok pis sızlıyo
    abi 4300 km de motor devirler 6000-7000-8000 maşallahı var bu arada şu enjeksiyon sesini siz söylediniz diye bende baktım takılcak bişi gibi durmuyor yahu okdrcıkta olucak keyifle binmeye bakalım bizler
    Konca bunu beğendi.
    [B][I][COLOR="#696969"]ATOM KARINCA[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Benım Canavar 22.000 i vurdu Maşallah sıkıntı yok. Motorla bi yere gitmek ıcın bınmıyom valla. motora bınmek ıcın bınıyorum... dün aksam küçük bi sıkıntı yaşadım karbüratörden kesin.. 5nci viteste yüklendim 8000 - 9000 devir oldu aniden motorda bi öksürme oldu.(ben bu benzin şirketlerinin taaaaaa ... ) pislik mi geldi bişi oldu sonra düzeldi. ama karbüratörü sökeceğim kafaya koydum.Motorda eski ivmelenme yok. çünkü Buji İridyum hava filitresi yeni aküsü yeni orası burası yenı yani. Karbüratör kaldı sadece. Konca senın basına böle bişi qelse intar ederdın kesın motor yandı filan derdın her neyse motora çok qözünüz gibi bakmayın bozuluyo valla .

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @uniqe Tatlı su motoruna çevirmişler 250r'ı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

@cx571 Benim önceki motorum karbüratörlü aynı zamanda yarı otomatik idi. Onda viteste seyrederken böyle bi öksürme olmuştu. Anlattığımda usta şanzımandan olduğunu söylemişti. Öyle birşey değildir inşaallah ama bilginiz olsun.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @uniqe Tatlı su motoruna çevirmişler 250r'ı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

@cx571 Benim önceki motorum karbüratörlü aynı zamanda yarı otomatik idi. Onda viteste seyrederken böyle bi öksürme olmuştu. Anlattığımda usta şanzımandan olduğunu söylemişti. Öyle birşey değildir inşaallah ama bilginiz olsun.
    dostum şanzumanla öksürme alaka yok motosiklet benzını yetiştiremedı o esnada hava karısımı olunca bı anda patlama oldu zaten egzosta. bende karbüratör pislik qeldi diye düşündüm cunku cb125 s 1977 model motorumda böle bişi basıma qeldı karbüratör temızlıqınden sonra maşallah bı daha yapmadı. ama benzınde yetişmedı sanırım. o arada havayla karısıp egzos patladı
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    dostum şanzumanla öksürme alaka yok motosiklet benzını yetiştiremedı o esnada hava karısımı olunca bı anda patlama oldu zaten egzosta. bende karbüratör pislik qeldi diye düşündüm cunku cb125 s 1977 model motorumda böle bişi basıma qeldı karbüratör temızlıqınden sonra maşallah bı daha yapmadı. ama benzınde yetişmedı sanırım. o arada havayla karısıp egzos patladı
    Doğrudur. Benim önceki motordaki gibi birşey olabileceğini düşünerek yazdım. Masraf çıkaracak birşey olmamasına sevindim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler