Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turuncu janta gelen zincir yağı canımı cok sıkıyor
    surekli temizliyorum ama artık gına geldi koyverdim gitti
    sınavlarda yaklasıyor bakalım ne ara temizleyeceğim

care bulan var mı bu soruna
    gaz yağı ile çıkıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana uyar dostum.
    Yapılacaksa birşey,pazara ayarlayın da bizde gelelim.Cumartesi malum Yuvacık gezisi var...

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    orjinal sinyalleri kullanmayıpta satmak isteyen olursa ben alabilirim arkadaşlar aklınızda bulunsun..
    Youtube: YOL AVCISI

Alıntı AriGold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlı olsun motorun, ben de senin gibi yıllar önceki scooter deneyimiyle gidip aldım motoru, teslim alacağım gün eğitime gitti Yamaha Riding Academy'de, şimdi çok rahat kullanıyorum için rahat olsun.Diğer taraftan geçen gün 3.kez bir araç üstüme kırdığı için geldim eve motoru satışa koydum, 3 kere reflexle kaçtım belki ama bu mallardan çok var ben bu sevdadan vazgeçeyim diye.Birkaç gün sonra sinirim geçti tabii, hemen 2.kademe eğitime gideceğim.Yani uzun lafın kısası motoru sürmek çocuk oyuncağı ama trafikte motor kullanmak inanılmaz dikkat-tecrübe-eğitim gerektiriyor.
    Tavsiyen ve iyi dileklerin çin teşekkürler öncelikle...
    Benim en büyük avantajım Eskişehir'de yaşıyo olmam...
    Eskişehir'in bi ucundan bi ucu en fazla 1 sat 15 dkada gidersin ve 10 senedir araç kullanıyorum,Şehrimin vatandaşları kurallara uyar..
    Bu arada bu makinanın orjinalinde xenon far varmı?
    Taktırırsak maaliyeti nedir?
    Aydınlatma ve görünüş açısından çok hoşuma gidiyo...
    Son olarak motor geldiği zaman aksesuar-koruyucu tavsiye ettiğiniz parçalar varmı?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @angelus26 Orjinalde tabiki xenon yok.Beyaz ampul takarsanız gayet ucuz olur.Benim profil resmimde gözüken beyaz ampul mesela.(Sanırım philips in beyaz ampullerini tavsiye ediyorlardı)

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam,aramızda Zippo's xenon taktırmıştı.Ama o da aşırı aydınlatıyordu diye hatırlıyorum.Tabi görülmeyip araba altında kalacağımıza,şoförün gözleri yansın biraz daha iyi:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben memnunum xenonlardan.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun kardesım ne kadara aldın motoru?koruma takozu var bende 0 hiç kullanılmadı fakat senın motorada uymaz benım motora uymadıgı için satıyorum çünkü yeni kasaya oluyor bir tek
    Motor Çok Ucuza Geldi Babamın bir Ortagının Oglunun Moturuydu 2.500 TL Aldım.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turuncu janta gelen zincir yağı canımı cok sıkıyor
    surekli temizliyorum ama artık gına geldi koyverdim gitti
    sınavlarda yaklasıyor bakalım ne ara temizleyeceğim

care bulan var mı bu soruna
    Benzin çok güzel temizliyor.Ama bende ilk başlardaki kadar titiz değilim artık.Bel boyun kalmıyo yoksa.

selamun aleyküm arkadaşlar bazınız biliyordur motorumu satıyorum gt 250 r takasıda düşünüyorum bir motor var takas teklifine açık fakat motor 2006 model 28 bin km de 2011 den inip 2006 ya binmek nasıl olur ben 2008 filan düşünüyordum fikirlerinizi alabilirmiyim?
    a,selam hocam.
    Gt alacaksanız 2008 üstü almanızı tavsiye ederim ben, fazla eskilerine yaklaşmayın.
    Hayırlısı olsun şimdiden
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bende gaz yagı kullanıyorum fakat bu kullandıklarımızın herhangı bır yan etkısı var mı boyanın asınması cıkması v.s.

Motosikleti
    YZF R25
    açıkcası gaz yağnı çooook aradım ama hiçbiryerde bulamadım.
    Benzini almadan önce bende tedirgindim, sağa sola bikaç kişiye sordum.Hiçbirisi de olumsuz bir cevap vermedi.Odur budur kullanıyorum.2 kere yaptım suana kadar herhangi bir sıkıntı yok, en azından bende

Motosikleti
    cbr 2000rr
    yeri gelmisken bunların ampul tipi nedir arabadan kalma 2 takım h7 bi takım h1 var beyaz. uysa ne süper olur he

Motosikleti
    Honda
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin çok güzel temizliyor.Ama bende ilk başlardaki kadar titiz değilim artık.Bel boyun kalmıyo yoksa.

a,selam hocam.
    Gt alacaksanız 2008 üstü almanızı tavsiye ederim ben, fazla eskilerine yaklaşmayın.
    Hayırlısı olsun şimdiden
    cevabın için sagol kardesım bende 2008 üstü düşünüyorum ama takas denk gelmedi hiç.bi bunda denk geldi birde yakındı o yüzden

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor Çok Ucuza Geldi Babamın bir Ortagının Oglunun Moturuydu 2.500 TL Aldım.
    baya iyiye almıssın ya beleş gibi bişe

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Sizce sıfır Cbr125 lere hazirada zam gelir mi ? yada temmuzda falan ?

Motosikleti
    YZF R25
    cevabın için sagol kardesım bende 2008 üstü düşünüyorum ama takas denk gelmedi hiç.bi bunda denk geldi birde yakındı o yüzden
    Nakit olarak elden çıkartıp güzel bir motor alman taraftarıyım hocam, fazla eskilere gitme ne olursa olsun

Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6,900 bildiğim kadayırla cbr ın rekor fitayı.
    Eski kasayı alacağım zaman 6,150 idi en yüksek fiyatı.Ötv indi honda bindirdi.Daha da çıkacağını zannetmiyorum açıkcası..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan arz talep dengeye oturdu. Ben zam geliceğini sanmıyorum.

Yaparlarsada 7.050-7.100 gibi bir rakam yaparlar pazarlık edenler için bayiler düz 7.000 fiyat çekebilsin diye

YZF 125 in 9.150 olduğu devirde CBR125 6.900 eder fiyat çok yüksek değil ama zamlar artık çok antipatik olmaya başladı

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bugün 4000 bakımını yaptım,hiç bir kusurları yoktu,tüm detayları tek tek hallettiler,hatta benim istediğim 1-2 şey vardı onlarlada ilgilendiler(konşuk övgülerimi boşa çıkarmamaya devam ediyor:D).
    Ama bir eksileri var;anlamadım arkadaş,zincir yağında dünyanın en kötü markasınımı kullanıyorlar ne yapıyorlar.Arka jantım 100 mt sonra simsiyah oldu.Resmen arka tekerden,zincirden sıçrayan yağlar akıyordu...(Merak edenlere 59tl tuttu.Yağ:20tl İşçilik 30tl kdv:10tl.Vergilendirme sistemimizin ne kadar güzel olduğu birkez daha gözler önünde)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Benim 6000 bakımı yağ değişimi,zincir temizleme yağlama+işçilik 33 tutmuştu.Niye bu kadar fazla anlamadım ben ? Gerçi fazla değil normalde benden niye az aldılar.
    Ama sağolsun bugün bir güngör motor klasiği daha yaşadım.ipone zincir temizleme yağı istedim,yağlama vermişler.Israrla sordum bu temizleme mi diye,evet diyo Boşuna servise gidip aldım dicektim ki eve geldiğimde zincir yağının da bittiğini farkettim Temizleyici olarakta motul aldım.
    Bide işin garibi öğlen kızıltoprak anes'e gittim zincir temizleme yağı almak için.3 tane marka çıkardı biri würth.Hepsi balata spreyi.Diyorum bunlar balata spreyi.Yok diyo temizlemede de kullanıyoruz biz servisimizde bi sorun olmuyo.İyi akşamlar diyip çıktım.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 6000 bakımı yağ değişimi,zincir temizleme yağlama+işçilik 33 tutmuştu.Niye bu kadar fazla anlamadım ben ?
    Ama sağolsun bugün bir güngör motor klasiği daha yaşadım.ipone zincir temizleme yağı istedim,yağlama vermişler.Israrla sordum bu temizleme mi diye,evet diyo Boşuna servise gidip aldım dicektim ki eve geldiğimde zincir yağının da bittiğini farkettim Temizleyici olarakta motul aldım.
    Bide işin garibi öğlen kızıltoprak anes'e gittim zincir temizleme yağı almak için.3 tane marka çıkardı biri würth.Hepsi balata spreyi.Diyorum bunlar balata spreyi.Yok diyo temizlemede de kullanıyoruz biz servisimizde bi sorun olmuyo.
    6000 bakımı diye birşey mi var? 1000-4000-8000 diye gidiyor.Bu arada bende hava filtresi,yağ filtresi filan temizlendi,depoyu filan kaldırdılar.Sen 2000 km de bir gidiyorsan,sürekli müşteri diye ayağının alışması için yapıyorlardır:D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 bakımı diye birşey mi var? 1000-4000-8000 diye gidiyor.Bu arada bende hava filtresi,yağ filtresi filan temizlendi,depoyu filan kaldırdılar.Sen 2000 km de bir gidiyorsan,sürekli müşteri diye ayağının alışması için yapıyorlardır:D
    Aynen 2000 km de bir gidiyorum yağ değişimi için Yalnız bizim motorlarda yağ filtresi yok haberin olsun.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    engin dediğin motor benim ev arkadaşın gtr ı ama senin motorun fiyatı çok yüksek geliyor.daha az ekstra sı olan ama senin motor kadar temiz bir cbr arıyoruz.neyse arkadaşlar hiç zincir dişli değişimi yapan var mı?bu zincir sesi yüzünden komple değiştiresim geliyor.fiyatları da bilmiyorum herhalde 150-200 arası tutar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler