Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gp500; bu konu da tamamen katılıyorum.5-6 yıldır motor kullanıyorum kolay kolay hiç bir araç bana yol vermezken cbr da yol veriyorlar,cbr 7 bin fiyatıyla da hala cazip durumda alternatif olarak şuan sadece yzf var ama onun fiyatı çok daha yüksek.şu hyosung 125 r gelse 6 bine hoş olur :D en azından alternatif olur kıyas yaparız.
    gelır mı kı oyle bır duyum alan varmı acaba neyse suzukıyı beklıyelım bır dedıkoduya gore mayıs dıyorlar acaba olurmu umut fakırın ekmegı .p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yok hocam gtr 125 filan yalan o işler.sen kafanı bulandırma bence çek altına bir motor.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelır mı kı oyle bır duyum alan varmı acaba neyse suzukıyı beklıyelım bır dedıkoduya gore mayıs dıyorlar acaba olurmu umut fakırın ekmegı .p
    yazına çok güldüm ama dediğim gibi Suzukiyi beklemicem çünkü ona param yetmez 2. ele bakıcam eğer olmassa cbf 150 şart

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

İstanbul ulusta saati 70 tl den eğitim merkezi varmış ben 3,5-4 saatlik bir eğitim görsem 125 liğe hazır olurmuyum açıkcası ilk motorumla kaza yapmak istemiyorum en azından oradaki motorlara düşelim

Motosikleti
    konca ne olursa olsun ilk motorun devireceksin.benim bu 4. motorun devirmediğim tek motorum 6 aydır filan kullanıyorum geçen hafta ayaklığı tam açamamışım az daha gidiyordu son anda yakaladım.yani 2 tekerlekli alet eninde sonunda devrilecek.

Motosikleti
    CB650F
    yani sonuçta olasılığı düşürmek amaç bir de koruma takozu takarız saten ilk motor 50 geçmeye yemez ilk 2 yıl birde bişey daha sorum ben şimdi 2. el almaya gitdiğimde motorun grenajlarının değiştiğini anlaya bilirmiyim ??

Motosikleti
    bütün grenajlara bakıp renk farkı olup olmadığını bakabilirsin ama grenajın değişmesinin kötü yanı yok yani şase de bir düzeltme kaynak olmadıktan sonra ama bunu sen anlayamazsın ustaya götürmelisin.gidon topuzuna ve elciğin durumuna bakman egzozda veya ayak pedlerinde,vites kolunda kırılma yamulma tamir işleri var mı onlara bak eğer büyük bir kazaysa bunlar mutlaka hasar alır ama ufak çaplı düşmeler kalkmalar motora bir zarar vermez.sadece görsel bozukluk yaratır o da giderilmişse sıkıntı yapacağın bir şey yoktur.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sonuçta olasılığı düşürmek amaç bir de koruma takozu takarız saten ilk motor 50 geçmeye yemez ilk 2 yıl birde bişey daha sorum ben şimdi 2. el almaya gitdiğimde motorun grenajlarının değiştiğini anlaya bilirmiyim ??
    O 50 gecmem hıkaye ben sana soylıyım ybr bındıgımde tıtrıyordum 5dk sonra turlamaya basladım 2 .derte 3 vıtese kadar cıktım bagırtmayın dıolardı motoru bendevıtes yuksetılıyordum kadıkoudekı yenı salı pazarı yerınde ogrettıler ruzgarı hıssetmeye basladın mı gazı acıyorsun kı ufacık yerde yasadım bunları dusun belkı o koltuga hıc oturmasam bole krız gecırmezdım motorsuzluktan

Motosikleti
    biraz karışık fotoğraf ekliyeyim.arkadaşlar sizlerde ekleyinde gözümüz şenlensin.
    Konca bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yakışıklı motor vesselam. Alsakmı ne etsek yaa. sıkıntı yok dimi bunlarda ?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşlar honda,ıslık sesim için geri dönüş yaptı,konşuk motorada haber vermişler değişecek yakıt pompası diye,konşukta siparişi vermiş,gelince arayacaklar.(Honda aynı şeyi başka müşterilerindende duyduğunu,ve değiştirdiklerini belirtti)

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    artçılı kullanımlarda tek sıkıntı motorla yokuslara cıkmadan once Allah ne verdıyse basmak
    100u gecerse yokusu 90 kusur veya 85le tırmanıyor ama gecemezse 60 kmye kadar gerılıyor bıraz sıkıntılı bır durum

amortısor ayarı yapılsa cok ıyı olacak aslında ama bızım motora yapılmıyormus
    arkaya adam bındı mı cokuyor kafalar esıtlenıyor anı frenlemede arkadakı kafa atıyor v.s.

arka coktugu ıcın yokuslarda felan kalkarken on kalkacak dıye cok korkuyorum ( daha onceden basıma geldı daha dıkkatlıyım )

motorun max yukleme kapasıtesı 150 kg dıye bılıyorum
    kız arkadasımla 130 bılemedın 140 kg yapıyoruz

amortısor ne kadar dayanacak cok merak edıyorum

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    @mstfkrfk
    Allah nazarlardan saklasın, yakışıklı motor Egzoz a ne kaplattın acaba öğrenebilirmiyim ? ve nasıl yaptın.Üzerindeki pullar 4 aylık kış beklemesinden sonra döküldü ve bir bölümü paslandı benimkilerin.hoş olmayan bir görüntü var da :(

@Pain
    Enjektör sesi, ıslık sesi.Hayırdır inşallah diyelim.Benimkinde yok, yada ben farketmedim su ana kadar Sessiz bi ortamda dinlemek lazım aslında motoru..

@brooklynnn
    Evet ayar kısmı olsa aslında güzel olacak.kardeşim 80kg ben 80 kg, çukurlarda ara ara tak diye sesler geliyor amortisör ün vurmasından kaynaklı, korkuyorum :s
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar honda,ıslık sesim için geri dönüş yaptı,konşuk motorada haber vermişler değişecek yakıt pompası diye,konşukta siparişi vermiş,gelince arayacaklar.(Honda aynı şeyi başka müşterilerindende duyduğunu,ve değiştirdiklerini belirtti)
    Bende yağ değişiminde konşuk a gidip baktiriyim ıslık sesine değiştirsenler bari.Zinciride sormam lazım

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mstfkrfk
    Allah nazarlardan saklasın, yakışıklı motor Egzoz a ne kaplattın acaba öğrenebilirmiyim ? ve nasıl yaptın.Üzerindeki pullar 4 aylık kış beklemesinden sonra döküldü ve bir bölümü paslandı benimkilerin.hoş olmayan bir görüntü var da :(

@Pain
    Enjektör sesi, ıslık sesi.Hayırdır inşallah diyelim.Benimkinde yok, yada ben farketmedim su ana kadar Sessiz bi ortamda dinlemek lazım aslında motoru..

@brooklynnn
    Evet ayar kısmı olsa aslında güzel olacak.kardeşim 80kg ben 80 kg, çukurlarda ara ara tak diye sesler geliyor amortisör ün vurmasından kaynaklı, korkuyorum :s
    Rahatsız edici birses,dikkatle dinlemene gerek yok,olsa zaten duyardın.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Beyler ben yağ değiştireceğim , ancak çok zahmetli bir iş mi ve ne miktarda yağ koymam gerekiyor bunları bilemiyorum . Satıcıdan garanti belgesi ve kullanım kılavuzunu almadım daha , yardımcı olabilirseniz sevinirim

Motosikleti
    !lke egzoz karbon kaplama.(karbon görünümlü)
    kendim hallettim 5-6 aydır böyle kullanıyorum bir sorun yaşamadık tazikli suda vurdum ama bir sorun çıkarmıyor gayet sağlam.
    cgty sanırım 1 lt alıyor çok zahmetli iş değil ama bir benzin istasyonundan alırsan ücretsiz değişim yapıyorlar daha rahat edersin.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    teşekkürler @mstfkrfk yarın boş zamanım olursa gidip değiştireceğim

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Brooklynn zaten bizim motorlar commuter tarzı motorlara göre ön tarafı daha ağır. Bu yüzden iki kişi yokuşta kalkışlarda kolay kolay ön kaldırmaz, tabi gazı çok açıp debriyajı birden kaldırmazsak.
    Benim mondialın önü çok hafif, düzde dahi 2. vitese biraz fazla gaz vererek geçir hemen tekere geliyor ama buna ramen; evim yokuşta olduğu halde istemsiz olarak hiç teker yapmadı.
    Cbr da hele hiç problem olmaz. Sanırım senin kullanım tarzınla alakalı bu biraz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    trafikte agresif kullanıyorum
    kocaeli zaten daglık bir yer
    sureklı ın cık baska yaptıgımız bırsey yok
    korkuyorum sureklı arkaya yuk bındırmekten dolayı patlatırım dıye

sagolasın bilgiler için s.e.c
    canakkaleye gidicem bakalım sende ordasın heralde okul ıcın bu aralar
    nısanda orlardayım 20sı gibi

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Rica ederim volkan zaten birşey yazmadım uygun olursak tanışalım hocam haberleşiriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler