Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Alım Aşamasında :)
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model alınabilir ama belki bu sana 3500 tl ye patlayabilir,hiç düşünme al 4 sene kullandım çok sağlam çok şerefli bir motordur...
    çok teşekkür ederim saolasın. imkanları zorlayacaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atilpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 X 2009
    merhaba arkadaşlar, uzun zamandır formu takip ediyorum ve 2011 cbr 125 almak istiyorum. ancak henüz bir vitesli mot. deneyimim yok. kullanmasını biliyorum ama sadece o kadar üstünde 4-5 saat gezmişliğim yok. 55 kilo 175cm civarıyım. maddi imkanım fazla sorun değil motoru bir kaç hafta içerisinde temin edebilirim ancak burda okudukça ehliyetsiz binmemem gerektiğine ve aralıktaki ehliyet sınavına kadar beklemeye karar verdim. Ben cbr i muğla bodrum da binmek için alıyorum ve yaz kış kullanacağım. ne dersiniz sürebilirmiyim ?
    cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, saygılar sevgiler...

Motosikleti
    Honda cbf 150
    Alıntı atilpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, uzun zamandır formu takip ediyorum ve 2011 cbr 125 almak istiyorum. ancak henüz bir vitesli mot. deneyimim yok. kullanmasını biliyorum ama sadece o kadar üstünde 4-5 saat gezmişliğim yok. 55 kilo 175cm civarıyım. maddi imkanım fazla sorun değil motoru bir kaç hafta içerisinde temin edebilirim ancak burda okudukça ehliyetsiz binmemem gerektiğine ve aralıktaki ehliyet sınavına kadar beklemeye karar verdim. Ben cbr i muğla bodrum da binmek için alıyorum ve yaz kış kullanacağım. ne dersiniz sürebilirmiyim ?
    sıcak memlekette motor sahibi olmak oh en büyük keyif şurda aralığa ne kalmış al kursun motorunu hor kullan gitsin alışırsın nasılsa çok da zor bi şey değil hele ki araba kullanmayı bilen vites mantığını çözmüş biri için yeni kasa cbr da en güzel seçenek tipi olsun performansı olsun motoru hemen temin edebilmen konusunda emin değilim bayinin imkanlarına kalmış ama güzel seçim...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı atilpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 56 Kilo 174 cm biri olarak 4 ay önce hiç vitesli tecrübem yokken aldım motorumu İlk 1 saat hep istop ettirdim ama sonra alıştım.2 gün mahalle arasında sürdüm.3. gün artık hiç istop ettirmiyodum.Alışırsın bence bir sorun olacağını düşünmüyorum

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Ben ehliyet kursuna gidiyorum öğrenicem sandım motoruda adamlar scotterla eğitim veriyor ben zaten kaç sene bisiklet sürmüş direksiyon yeteneği olan adamım scooter oyuncak gibi geliyor.Vitesli motorun mantığını anlatırsanız anlayabilirim araba kullanıyorum zaten.Mesela nasıl motor çalıştırır nasıl kaldıırılır vitesli motor sanırım aynı mantık olablir debriyaj ile filan felan bilmemiz gereken bazı basit şeyleri cbr için diyorum anlatabilirmisiniz kullananlar.. ?

atilpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 X 2009
    Bu konuda özellikle senin düşünceni merak ediyordum zıppo, çok teşekkür ederim. Aralıkta siyah cbr la aranıza katılacağım günü iple çekiyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bugün diğer karbon parçaları alacaktım fakat eldiven yokluğunda ellerimin donması nedeniyle revit eldiven aldım Parayı ona verince biraz eksik oluştu tabi artık 2 hafta daha filan erteledim karbon işini.

@atilpolat dostum.CBR 125 Başlangıç için en uygun motor.Bu videodan da fikir alabilirsin Altınelbiseliadam benim motorumu test etmişti ve oda şiddetle yeni başlayanlar için öneriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=NwNHNYGYHOQ

Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Zippo sürüş hakkında bilgi verirmisin yukarda sordugum soru hakkında.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı junkchanser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ehliyet kursuna gidiyorum öğrenicem sandım motoruda adamlar scotterla eğitim veriyor ben zaten kaç sene bisiklet sürmüş direksiyon yeteneği olan adamım scooter oyuncak gibi geliyor.Vitesli motorun mantığını anlatırsanız anlayabilirim araba kullanıyorum zaten.Mesela nasıl motor çalıştırır nasıl kaldıırılır vitesli motor sanırım aynı mantık olablir debriyaj ile filan felan bilmemiz gereken bazı basit şeyleri cbr için diyorum anlatabilirmisiniz kullananlar.. ?
    CBR 125'te her vitesli motor gibi sağ elciğin altındaki tuştan basarak çalıştırılıyor Vites olayı 1 aşşağıya,yarım üste çektikten sonra boş.Sonrası zaten 2-3-4-5-6 yukarı.Yani söylenecek çokta bişey yok her motor gibi.Vites boşta olduğunda göstergede N ışığı yanıyo yeşil.

Kullanımı gayet kolay,kolay hakim olunuyo motora.Çevirmek,kaldırmak gayet basit.

Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Vites geçişlerinde debriyaja elciğini cekiyoruz yani sonuna kadar sonra aşagı yada yukarı vitesi arttırıcaksak yukarı dogru hareket yapıyoruz .1 viteste nasıl kaldırıyoruz arabadaki gibi debriyajı kullanarakmı yoksa sadece 1.viteste olması yeterlimi ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Vites geçişlerinde debriyaja elciğini cekiyoruz yani sonuna kadar sonra aşagı yada yukarı vitesi arttırıcaksak yukarı dogru hareket yapıyoruz .1 viteste nasıl kaldırıyoruz arabadaki gibi debriyajı kullanarakmı yoksa sadece 1.viteste olması yeterlimi ?
    1. vitese atıyoruz elimiz debriyajda sonuna kadar sıkılı sonra yavaş yavaş bırakarak gaz veriyoruz.

Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Aynı mantıkmış tamam teşekkürler zor bir yanı yok gibi :D Sen neden istop ediyordun motoru ne yapınca istop eder?

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Aynı mantıkmış tamam teşekkürler zor bir yanı yok gibi :D Sen neden istop ediyordun motoru ne yapınca istop eder?
    Arabalarla aynı mantık arkadaşım. Gaz vermeden debriyajı bırakırsan veya hızlı bir şekilde debriyajdan elini çekersen motor stop eder. Basit.

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125'te her vitesli motor gibi sağ elciğin altındaki tuştan basarak çalıştırılıyor
    Bak bu çok iyiymiş. Yalnız şu husus kafama takıldı. Benim eski scooter sağ elciğin altındaki tuşa basarak çalıştırılıyor? Benim ufaklık önceki hayatında vitesli falan mıydı acaba?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarla aynı mantık arkadaşım. Gaz vermeden debriyajı bırakırsan veya hızlı bir şekilde debriyajdan elini çekersen motor stop eder. Basit.

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

Bak bu çok iyiymiş. Yalnız şu husus kafama takıldı. Benim eski scooter sağ elciğin altındaki tuşa basarak çalıştırılıyor? Benim ufaklık önceki hayatında vitesli falan mıydı acaba?
    Vitesli lafı orda biraz saçmalık oldu ama olur mu olur gelirde herhangi bir motosiklette farklı yerde olduğunu filan gösterirler yalancı durumuna düşerim şimdi Pek scooter kullanmadığım için bilemedim.Bu arada hayırlı olsun cbf'in dostum kazasız belasız

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Vitesli lafı orda biraz saçmalık oldu ama olur mu olur gelirde herhangi bir motosiklette farklı yerde olduğunu filan gösterirler yalancı durumuna düşerim şimdi Pek scooter kullanmadığım için bilemedim.Bu arada hayırlı olsun cbf'in dostum kazasız belasız
    Eyvallah dostum. Bir yerden başlamak lazım dedik aldık bi cbf. Yaparlar valla alırlar başka bi yere. Pcx gaz verince çalışıp gidiyor bu bir işaret olmalı.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    2011 600F ABS

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Herkese merhaba!
    Balıkesir'denim ve üniversite öğrencisiyim. Eskiden de severdim motorsikletleri, özellikle racing; lakin arabalar kadar ilgilenmiyordum. Son bir haftadır motor sevdasıdır gidiyor. Bunun nedeninin 2 tekerin 4 tekere nispetle bakım, yakıt, vergi vs. nedeniyle daha ekonomik olması ve gençlik diyelim. Şuan 4 Ağustosta aldığım Mondial 100 SFC Snappy X garajda duruyor 1200km'de. Fakat artık 100cc, cup, kalite ve Mondial oluşu nedeniyle kesmiyor. Bir haftaya yakın oldu çoğunlukla 2. el Hyosung GT250R hariç 125cc racing motorları takip ediyorum (Hem aldıktan sonra satışta ölü fiyata gitmemesi hem de 2. el araçları pek sevmemem bakımından 'Hyo'dan vazgeçtim). Manuel vitesli motorlarda tecrübem yok. Buna bakarak zaten daha manuel motor kullanmamışsın 250 fazla gelebilir diyen olabilirdi. Manuelde tecrübem olmamasına rağmen başta 'Hyo' 250cc ye bakmam yazın uzun şehirdışı geziler planlamamdır (tek seferde ortalama 600km'lik mesafede gitmek istediğim yerler var). Geziye aldığım gibi çıkacak halim yok; malûmunuz motora alışma ve rodajı tamamlamak lazım. İnşaallah fiyat daha yükselmeden şuanki bayi fiyatı dahilinde yaza Honda CBR 125 R alabilecek bütçem var. 2011 modelin başladığı yerden itibaren çoğu yazıyı okudum; son tecrübelerinizi ve önerilerinizi öğrenmek istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlan eksiz olmuş... Parası olmayan aramasın dememiş

Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba!
    Balıkesir'denim ve üniversite öğrencisiyim. Eskiden de severdim motorsikletleri, özellikle racing; lakin arabalar kadar ilgilenmiyordum. Son bir haftadır motor sevdasıdır gidiyor. Bunun nedeninin 2 tekerin 4 tekere nispetle bakım, yakıt, vergi vs. nedeniyle daha ekonomik olması ve gençlik diyelim. Şuan 4 Ağustosta aldığım Mondial 100 SFC Snappy X garajda duruyor 1200km'de. Fakat artık 100cc, cup, kalite ve Mondial oluşu nedeniyle kesmiyor. Bir haftaya yakın oldu çoğunlukla 2. el Hyosung GT250R hariç 125cc racing motorları takip ediyorum (Hem aldıktan sonra satışta ölü fiyata gitmemesi hem de 2. el araçları pek sevmemem bakımından 'Hyo'dan vazgeçtim). Manuel vitesli motorlarda tecrübem yok. Buna bakarak zaten daha manuel motor kullanmamışsın 250 fazla gelebilir diyen olabilirdi. Manuelde tecrübem olmamasına rağmen başta 'Hyo' 250cc ye bakmam yazın uzun şehirdışı geziler planlamamdır (tek seferde ortalama 600km'lik mesafede gitmek istediğim yerler var). Geziye aldığım gibi çıkacak halim yok; malûmunuz motora alışma ve rodajı tamamlamak lazım. İnşaallah fiyat daha yükselmeden şuanki bayi fiyatı dahilinde yaza Honda CBR 125 R alabilecek bütçem var. 2011 modelin başladığı yerden itibaren çoğu yazıyı okudum; son tecrübelerinizi ve önerilerinizi öğrenmek istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
    Motor uzun yolda düzde 110-120 yi rampayıda en az 90 la tırmanabiliyor Gayet yeterli. 500-600 km mesafe problem değil yeterki içinde motora binme isteği olsun.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Maksimum, ortalama sürat hakkında bilgim vardı ama ''rampayıda en az 90 la tırmanabiliyor'' rampayı nasıl çıkar bilmiyordum. Teşekkürler.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu benim motorda 500 km yi bugün tamamladım son 150 km de arka dişlinin oralardan bir ses gelmeye başladı ince bir şırıltı.arka sol basamağın klipsi biraz gevşekti elimle oynayınca hafif ses yaptı onu sıktım ama hala ses devam ediyor.zincirden şüpheleniyorum.bayramın 1. günüde bayağı bir gezdik çakıllı yollara filan girdim biraz zıpladı biraz dağa tırmandı motor.o sırada farkettim ses geldiğini büyük bir ihtimalle titreşimden bir şeyler gevşedi ama çözemedim bir türlü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler