Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun boşta çalıştığı devir yani... bende bahçeli tarafındayım... altınparka yakınsan gezeriz motorla...
    vala pek dikkat etmedim ama 2000 devirde falan ısıtıyorum biraz zaten gazı açmassam stop ediyo rölantide.bu arada yakın sayılırım altınparka takılırız güzel olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma arkadaşım ben kendim değiştirdim en fazla 15 dakikalık işi var ne kafa grenajı allahın aşkına[COLOR="Silver"]
    valla ben o gün kuyruğa kadar bütün grenjları çıkartmıştım (temizlemek ve sağlamlık kontrolü yapmak için zira zırıltının sebebini bulacaktım meğer o zırıltı tüm cbrların ön camdan gelen kronik sorunmuş) sonra tekrar topladım o sıra da ampulleri değiştirmiştim o yüzden bana uzun zaman gibi geldi,ön grenajın yandaki siyah plastikleri çıkartınca yapılacağını bilmiyordum dediğim gibi 7 tane beyaz ampul(T10 Concave 12V) takmıştım onu hatırlıyorum...
    bilmemek değil öğrenmemek ayıp eğer ampuller patlarsa bu sefer yandan açarım bende

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:23 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge panelinin yanındaki siyah kıvrımlı parçaların vidasını söküyorsun. bu parçalar 2 farklı yerden vidalı, ön camdan ve göstergenin yanlarından. bu siyah parçaları çıkarttığında gösterge panelinin şaseye bağlandığı 2 tane somun göereceksin bunlarıda çıkarttıktan sonra gösterge panelini hafifçe çekerek çıkarta bilirsin ama iş burda bitmiyor tabiki. gösterge panelini çektikten sonra kilometre telini bir pense yardımıyla gevşetip çıkartırsan daha rahat şekilde işini yapabilirsin.

bu kadar uzun anlattığıma bakma 5 dakkada sökülüyor
    motorun ön granajını çıkartıp takmış olmama rağmen ben bu kadar basit değişebileceklerini akıl etmemiştim
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    valla bende bir kere kafa grenajını tamamen soktukten sonra öğrenmiştim gerçi fara kaş çekmek için sökmem gerekiyodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

Alıntı lReaLl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yenı aldıgım motorun ılk sahıbı radyatöre fazla antifiriz az su koymus ve bu yuzden hararet cızgısı her zaman en basta kalıyor yanı sanırım motor cok gec soguyor ve hararet gostergesıde calısmıyor lampası patlamıs ve dedıgım gıbı hep en basta beklıyor Bunun lambasını tam olarak neresınden degıstırebılırım kafasını sokmemmı gerekıyor ve bu radyator sorun olurmu beyler ?
    Hararet çizgisi en başta kalıyor derken hiç ısınmıyor heralde? bende de genelde 1'nci çizgi ile 2nci cizgi arasında bir yerlerde duruyor. Şimdiye kadar sadece 1 kez tam yarıya geldiğine şahit oldum ondada hava 30 derece ve çok sıkışık trafikte sürekli dur kalk yapıyordum.

Antifriz ile suyu belirli bi orana göre koymak gerekiyor. elinde kullanıcı kitabi varsa orda doğru bilgiyibulabilirsin yada bir servise telefon açıp sorarsan daha kesin bilgi olur.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bende bir kere kafa grenajını tamamen soktukten sonra öğrenmiştim gerçi fara kaş çekmek için sökmem gerekiyodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

Hararet çizgisi en başta kalıyor derken hiç ısınmıyor heralde? bende de genelde 1'nci çizgi ile 2nci cizgi arasında bir yerlerde duruyor. Şimdiye kadar sadece 1 kez tam yarıya geldiğine şahit oldum ondada hava 30 derece ve çok sıkışık trafikte sürekli dur kalk yapıyordum.

Antifriz ile suyu belirli bi orana göre koymak gerekiyor. elinde kullanıcı kitabi varsa orda doğru bilgiyibulabilirsin yada bir servise telefon açıp sorarsan daha kesin bilgi olur.
    Kitapcıkta %50 su %50 Antifiriz diye yazıyor.
    Kış aylarında ise %40su %60 antifiriz koyularbilir diyor.
    Antifirizin fazla konulmasında radyatörü yıpratabilirmiş ve suyun soğumasını zorlaştırırmış buda hararetin yükselmesine sebeb olur sanırım.
    Kitapçık böyle diyor.

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    [QUOTE=casillas00;2079127]
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakalık demiyor arkadas senin o plakalığı taktıgın büyük plastik parcadan bahsediyor üzerinde sinyalller fln da var :D

anlamadıysan nete plakalık iptalı yaz anlarsın :D[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 ----------
    Bende ondan bahsediyorum Senın tabirinle büyük plastik çamurluk yani Zeki arkadaşım tamam ?
    peki bunu hangi servis ücretsiz takıyormus zeki arkadasım

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster

peki bunu hangi servis ücretsiz takıyormus zeki arkadasım
    Önceden yazdım zahmet etde oku.

Motosikleti
    Cbr 125 Hemide Kara

Evet dostum sanırım bu su ve antırıfırız ayarını tekrar ayarlamam gerekıcek saol Dostum

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. ön fren hidroliğinin seviyesi nerede olmalı göstergede benim neredeyse o yuvarlak göstergenin altında sizce hidrolik ekletmeli miyim?
    bildiğim kadarıyla fren hidroliğinin azalması balatalarla alakalı yani az gösteriyor ise balatalar aşınmış demek oluyor ve balataları yenilemek gerekiyor...motorun kaç kmde ya da balataları daha önce hiç değişti mi? değişti ise kaç km'dir kullanıyorsun biliyor musun?benim motor 8500 km de ve hidrolik yuvarlağın kibrit çöpü kadar üstünde görünüyor...
    aslını bilen varsa bende merakla takipteyim

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    motorum daha 6000 kmde pek sanmıyorum ama yine de dikkate alacağım bunu teşekkür ederim
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum daha 6000 kmde pek sanmıyorum ama yine de dikkate alacağım bunu teşekkür ederim
    sanırım sende benim gibi ön fren ağırlıklı kullanıyorsun bunun etkisi olabilir(genel cbrlar gibi)...bilen biri çıksada bizde öğrensek hidrolik benimde dikkatimi çekmişti

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sende benim gibi ön fren ağırlıklı kullanıyorsun bunun etkisi olabilir(genel cbrlar gibi)...bilen biri çıksada bizde öğrensek hidrolik benimde dikkatimi çekmişti
    evet ön fren ağırlıklı kullanıyorum fakat servise götürdüm biraz önce bişey olmaz dedi ama seviyesi az görünüyor bi sakatlık çıkmasa bari
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    arkadaslar eğer hidrolik seviyesine gidon düz iken bakıyorsanız eksik gözükür.
    tam sol yapıp motoru dik pozisyonda tutucaksınız sonra hidroliğe bakıcaksınız.
    bu durumda haalaa eksik ise takviye yapmanızı öneririm sakata gelmeyin.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bugün göstergeyi söktüm ve yeni beyaz ampulleri taktım. Hepsi 30 dakikada halloldu. Fotoğrafı daha çekmedim hava kararsın çeker atarım.

Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden yazdım zahmet etde oku.
    zahmet edip okumasam nasıl cevap yazıcam zeki arkadasım
    o parca 178tl değerinde ben diyorumki hangi servis bu parcayı ucretsiz takıyomus anes motor diyosun eger ucretsiz takarlarsa sinyallerin benden

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    Yaw bugün motoru bağlarkene bileğim egsoza değdi anında yandı... deri kabardı... beyaz ve sarı arası bi renkte sıvı çıktı... baya bi sızladı...
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bugün motoru bağlarkene bileğim egsoza değdi anında yandı... deri kabardı... beyaz ve sarı arası bi renkte sıvı çıktı... baya bi sızladı...
    geçmiş olsun duyduğuma göre 400derece sıcaklıga ulasabiliyormus egzozlar

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...c-carbon/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...d-sinyal/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...iz-kargo/detay

Arkadaşlar siz olsanız bu üç sinyalden hangisini alırdınız? Bir de bu sinyali takmak için ekstra bir şeye gerek var mı?

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...c-carbon/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...d-sinyal/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...iz-kargo/detay

Arkadaşlar siz olsanız bu üç sinyalden hangisini alırdınız? Bir de bu sinyali takmak için ekstra bir şeye gerek var mı?
    http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=led...&_stpos=&gbr=1
    20lira bile tutmaz bunlar
    bu sayfadan seç beğen sana getirteyim. yüzde 10 işbank dolar kuru fazla alıyor onu eklerim direk senin adrese gelir. parasını da bir ara gönderirsin gittigidiyordan filan

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    http://www.motobakkal.com/catinfo.asp?cid=249

burdaki micro arrow sinyalleri yaklaşık 2 hafta önce aldım arkaya takmak için. tavsiye ederim çok guzel gorunuyorlar fakat flaşörde sıkıntı yaratabilir.

fiyat konusunda bi şey diyemiyecem pahalı yada ucuz diye. ben çaresizlikten direk gidip aldım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

bunların bazısı çok küçük değil mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler