Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yurtdışı Alibaba gibi büyük sitelerde ödeme adına sıkıntı kesinlikle olmuyor o konuda içiniz rahat olsun derim. Ancak ürünler Çinden ücretsiz ya da az bir ücret karşılığı geldiği için 1 ay kadar sürüyor. Vaktiniz varsa ve ödeme sorunlarından korkuyorsnız rahat olun derim. Sizden parayı Aliexpress çekiyor ve havuzuna atıyor. Siz ürünü aldım diyene ya da tanımlı süre bitene kadar da parayı satıcıya vermiyor. Tanımlı süre de uzatılabilen bir süre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusemre17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı ertano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı Alibaba gibi büyük sitelerde ödeme adına sıkıntı kesinlikle olmuyor o konuda içiniz rahat olsun derim. Ancak ürünler Çinden ücretsiz ya da az bir ücret karşılığı geldiği için 1 ay kadar sürüyor. Vaktiniz varsa ve ödeme sorunlarından korkuyorsnız rahat olun derim. Sizden parayı Aliexpress çekiyor ve havuzuna atıyor. Siz ürünü aldım diyene ya da tanımlı süre bitene kadar da parayı satıcıya vermiyor. Tanımlı süre de uzatılabilen bir süre.
    Anladım sistemlerini biliyorum aslında ama pek içime sinmiyor şuan için :-)

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYATIM DA GÖRDUGUM EN ÇIRKIN BIR MOTOR bu gun gıne gördum sarı renklisi... bu ne ya.....
    HAYATIM DA GÖRDUGUM EN SALAK BIR INSAN bu gun gıne yazdı .......bu ne ya......
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Merhabalar, 2010 model V-Strom'umu dün sattım, şimdi 2015 Versys alma niyetindeyim. V-Strom'dan memnundum çok, hatta eski kasa V-Strom'u yeni Versys'den bile daha çok beğeniyorum açıkçası ama, az bir farkla yeni model almak daha mantıklı geldi. Bir de ben araziye hiç girmiyorum, virajlı yolları seviyorum, Versys biraz daha caddeye dönük, 17 jant olması viraj daha fazla keyif verecektir diye düşünüyorum, hem biraz daha güçlü ve agresif bir motor. Havalar soğusun, euro biraz daha düşsün, yeni kasa aksesuarlı bir Versys'i kışın 25-26'ya bulabilirim diye tahmin ediyorum?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2010 model V-Strom'umu dün sattım, şimdi 2015 Versys alma niyetindeyim. V-Strom'dan memnundum çok, hatta eski kasa V-Strom'u yeni Versys'den bile daha çok beğeniyorum açıkçası ama, az bir farkla yeni model almak daha mantıklı geldi. Bir de ben araziye hiç girmiyorum, virajlı yolları seviyorum, Versys biraz daha caddeye dönük, 17 jant olması viraj daha fazla keyif verecektir diye düşünüyorum, hem biraz daha güçlü ve agresif bir motor. Havalar soğusun, euro biraz daha düşsün, yeni kasa aksesuarlı bir Versys'i kışın 25-26'ya bulabilirim diye tahmin ediyorum?
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim ilanları da burda paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız

emre.gmrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS 2015
    Arkadaşlar merhaba;

2015 versys 650 ile bende aranıza katıldım. Öncelikle çok açık yüreklilikle söylemeliyim ki makina beni oldukça memnun ediyor. Handikapları tabiki var ama her istediğimizin olduğu makinalar biliyorsunuz ki versys ücretinin üç katı.

Gelelim ilk izlenimlerime.

Öncelikle tüm forum boyunca herkesin cevabını aradığı konulara kendi yorumumu da katmak isterim. Makinam rodajını tamamlamış durumda.
    Titreşim olayı. evet bazı devirlerde hissedilebilir bir titreşim var. ama bu asla elleri uyuşturacak sürüşü işkenceye çevirecek ve sürekli devam eden bir titreşim değil... Bir diğer konu alt devirlerdeki vuruntu olayı. Evet bu vuruntu da var ama bu makina net bir şekilde iyi sürücü istiyor. Eğer devirleri düzgün kullanırsanız bu vuruntudan eser kalmıyor. Ama örnek veriyorum ikinci vitesle geçmeniz gereken bir yer üçüncü viteste çok alttan bir devirle hızlanırsanız doğal olarak bir vuruntu yapıyor. ama hemende toparlıyor buda ayrı konu.

180 boyundayım benim için ergonomik kullanımın tam sınırında bir motor. Daha yüksek elbette kullanabilirim. ama bu sele yüksekliği benim ideal yüksekliğim bunu da değerlendirin bence. ( 180 altı vatandaşlar tabi ki kullanabilir. 168 arkadaşım var oda kullandı. ama ideal şekli ile değildi risk vardı)

Yakıt mevzusu. Arkadaşlar bu konu da versys resmen adam seçiyor. Eğer agresif kullanırsanız bu makinaya 100 km de 8 litre çok rahat yaktırabilirsiniz. şehir içi dur kalk trafiğinde de ne yaparsanız yapın 6,5 litrenin altına inmiyor. ama uzun yolda sakin kullanımda da 3,5 - 4 litreleri yakaladım.

Selesi oturuş pozisyonu çok rahat. sadece yan ayakları oturuş eksenin tam altına koydukları için ayağınız yere bastığınızda bacağınız ayaklığa çarpabiliyor. ama zaten katlanan ayaklık çokta büyük sorun değil.

Artçım dragstar maceralarımızdan sonra şu an gayet mutlu )))

Son surat denemesi de yaptım arkadaşlar düz yolda alet 205 km yi rahat gördü...daha da giderdi sanki gaz çektim. o sürattede dengeliydi yanlız.

Şimdilik aktarmak istediklerim bunlar.

İyi sürüşler tekerinize taş değmesin
    TAYFUNBORA, F54, Markopaşa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı emre.gmrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

2015 versys 650 ile bende aranıza katıldım. Öncelikle çok açık yüreklilikle söylemeliyim ki makina beni oldukça memnun ediyor. Handikapları tabiki var ama her istediğimizin olduğu makinalar biliyorsunuz ki versys ücretinin üç katı.

Gelelim ilk izlenimlerime.

Öncelikle tüm forum boyunca herkesin cevabını aradığı konulara kendi yorumumu da katmak isterim. Makinam rodajını tamamlamış durumda.
    Titreşim olayı. evet bazı devirlerde hissedilebilir bir titreşim var. ama bu asla elleri uyuşturacak sürüşü işkenceye çevirecek ve sürekli devam eden bir titreşim değil... Bir diğer konu alt devirlerdeki vuruntu olayı. Evet bu vuruntu da var ama bu makina net bir şekilde iyi sürücü istiyor. Eğer devirleri düzgün kullanırsanız bu vuruntudan eser kalmıyor. Ama örnek veriyorum ikinci vitesle geçmeniz gereken bir yer üçüncü viteste çok alttan bir devirle hızlanırsanız doğal olarak bir vuruntu yapıyor. ama hemende toparlıyor buda ayrı konu.

180 boyundayım benim için ergonomik kullanımın tam sınırında bir motor. Daha yüksek elbette kullanabilirim. ama bu sele yüksekliği benim ideal yüksekliğim bunu da değerlendirin bence. ( 180 altı vatandaşlar tabi ki kullanabilir. 168 arkadaşım var oda kullandı. ama ideal şekli ile değildi risk vardı)

Yakıt mevzusu. Arkadaşlar bu konu da versys resmen adam seçiyor. Eğer agresif kullanırsanız bu makinaya 100 km de 8 litre çok rahat yaktırabilirsiniz. şehir içi dur kalk trafiğinde de ne yaparsanız yapın 6,5 litrenin altına inmiyor. ama uzun yolda sakin kullanımda da 3,5 - 4 litreleri yakaladım.

Selesi oturuş pozisyonu çok rahat. sadece yan ayakları oturuş eksenin tam altına koydukları için ayağınız yere bastığınızda bacağınız ayaklığa çarpabiliyor. ama zaten katlanan ayaklık çokta büyük sorun değil.

Artçım dragstar maceralarımızdan sonra şu an gayet mutlu )))

Son surat denemesi de yaptım arkadaşlar düz yolda alet 205 km yi rahat gördü...daha da giderdi sanki gaz çektim. o sürattede dengeliydi yanlız.

Şimdilik aktarmak istediklerim bunlar.

İyi sürüşler tekerinize taş değmesin
    İzlenimlerini paylaştığın için teşekkürler :-) her kelimesine katılıyorum alt devir 3000 altı vuruntulu burdan aşağı düşmeni istemiyor düşük hızlrada yakıt konusu da aşağı yukarı benimde aynı ortalama 5 litre civarı .uzun tur camı var bende max hız yokuş aşağı 208 gördüm GPS TE 191 okuyordum o sıra cam olmasa 220 lere çıkabilir ama internetteki videolarda 220 max hız olarak gözüküyor devir kesiciye giriyor.iyi akşamlar
    emre.gmrk bunu beğendi.

Bir dip not:

Yabancı forumlardan takip ettiğim kadarıyla arka dişli 44 dişe düşürülünce GPS ile aynı okumaya ulaşılıyor(muş).

Evet son bir gelişme daha aktaralım. Elcik ısıtmalarım geldi Çin'den =) Şimdi geriye montakı kaldı. Aldığım ısıtıcı

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı ertano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet son bir gelişme daha aktaralım. Elcik ısıtmalarım geldi Çin'den =) Şimdi geriye montakı kaldı. Aldığım ısıtıcı

http://thumbs3.ebaystatic.com/d/l225...-F2tluzo9w.jpg
    Merhabalar :-) fiyat ve aküye etkisiyle ilgli bir bilgi de alabilir miyiz ? elciklerin üstüne mi takılacak yoksa elcikler çıkarılıp bu mu takılacak ? Resime bakınca kafamda soru işaretleri çoğaldı :-) neden bu kadar parça parça bu :-)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı emre.gmrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........şehir içi dur kalk trafiğinde de ne yaparsanız yapın 6,5 litrenin altına inmiyor......

güle güle kullan Allah kaza bela göstermesin..

yalnız yanlış hesaplama olmasın 650 lik makina dur kalk trafik de bile kullanılsa o rakkamlara çıkmaz yahu..

Alıntı yunusemre17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar :-) fiyat ve aküye etkisiyle ilgli bir bilgi de alabilir miyiz ? elciklerin üstüne mi takılacak yoksa elcikler çıkarılıp bu mu takılacak ? Resime bakınca kafamda soru işaretleri çoğaldı :-) neden bu kadar parça parça bu :-)
    Anahtar açıkken 2x 15w civarı bir güç çekecek. fiyatı 4$ civarı. Elciklerin üstüne takılıyor sökmek gerekmiyor. Önce rezistansları boşluk kalmayacak şekilde elciğe sarıp üzerini bantla sarıyor ve onunda üstüne ısıyla daralan makaronları geçirip ısıtarak daraltıyorsun. Çıkartmak istersen tam tersi işlemle zararı vs olmadan çıkartıyorsun.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hazirlari var hemde kademe ayarli,kasmayin bu kadar. Akuye de bi zarari olmuyor

Bu da 2 kademeli ve elcik sök tak vs uğraşılmıyor. Yazın istersen çıkartabilirsin de.

x max 250 kullanıcısıyım versys 650 e geçmeyi düşünüyorum boyum 1,74 kullanmakta sıkıntı yaşar mıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

1.76 1.77 boyum var ve sıkıntı çekmiyorum. Sizin de çekeceğinizi pek sanmıyorum gayet rahat olacaktır ama oturup bakmanızda fayda var.

teşekkür ederim

Eğer Ankara tarafındaysanız ve Versys sahibi bulamazsanız yardımcı olmaya çalışırım da

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Dur kalk trafikte versys 650 nin 6.5L yakması kabul edilebilir birşey gelmedi bana. Benim fazer 8 220 kg 4 silindir makine olmasına rağmen şehir içinde 6 dan fazla yakmıyor. Versys 650 216 kg ile bu yakıt bana doğru gelmedi.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    dostlar merhaba... 2016 versys alma niyetindeyim... aynı zamanda 2016 nc serisine kaçıyorum... Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Tavsiyeleriniz nedir, iki motor arasında handikapları nelerdir.

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler