Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakından gercektende gusel gozukuyor motor..
    ama egsoz:(
    gercekten de kötü
    katılıyorum
    AB Rh+ honda beat KUŞADASI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    luxor ve cloud koruma demiri hakkında gerekeni anlatmışlar....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    forum uyudu bugün...

ben bu motoru ısıtma olayını hiç sevmiyorum ya...ısındı diye çıkıyorum yola 1-2 sonra 1 alıcam mesela dönüş için gazı kesince stop ediyo...sanırım benim rolantide düşük biraz..daha 2 hafta oldu gerçi serviste uygun ayarlamşlardır ama yinede memnun değilim rolantiden..?
    ne dersiniz tecrübe sahipleri rolantinin düşük olmasından kaynaklanabilirmi yoksa ben ısıtma konusunda aceleci mi davranıyorum ?

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    1000 km bakımdan sonra herşey rayına girer
    o zamana kadar ayar bozukluğu illaki olacaktır...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olabilir... rolantiyi hafif yükseltirsen stop etme oranı azalacaktır... benim cbf de öyleydi hafif yükselttim rolantiyi bir sorun kalmadı... ama aşırı yükseltmemek gerek , motor teklemesin yeter...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbf 150 siyah
    izmir soguk bi sehir değil hele su zamanda bence sen acele ediyon yani 500 600 mt git hatta 1 km gittikten sonra eski haline getir cikleyi ben sorun yasamıyom ilk bas motoru calıstırıyom çikleyle ama hareket etmiyom hemen o ara sagını solunu siliyom temizliyom iyicene fren far sinyal korna her seyine bakıyom o ara ısınıyor zaten sonra 500 mt gidiyom sonra çikleyi kapıyom ve kapanmıyor bende

Motosikleti
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum uyudu bugün...

ben bu motoru ısıtma olayını hiç sevmiyorum ya...ısındı diye çıkıyorum yola 1-2 sonra 1 alıcam mesela dönüş için gazı kesince stop ediyo...sanırım benim rolantide düşük biraz..daha 2 hafta oldu gerçi serviste uygun ayarlamşlardır ama yinede memnun değilim rolantiden..?
    ne dersiniz tecrübe sahipleri rolantinin düşük olmasından kaynaklanabilirmi yoksa ben ısıtma konusunda aceleci mi davranıyorum ?
    ısıtma konusunda bende sorun yaşıyorum bazen...jikle çekilide olsa olmasada inceden gaz veriyorum...yoksa stop ediyor...yani hiç kendi kendine çalışmıyor sabahları...benim acelem olduundan hızlı bi rşekilde inceden gazla 60 saniye bekliyorum sonra devam...vakitde dar oluyor...direkt basıp gidiyorum...2 km 2.vitesde gidiyorum ki ısınmayı yolda yapsın...sonra köklüyorum...serüvenci80 kanka misali yardırıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    asphaltkowboy arkadaşım burda zaten kimse apachi cbf 150'yi geçemiyo falan demiyo burda herkes hondaya verdiği parayla zaten apachi alabiliyo insanlar markaya duydukları güvene veriyorlar o parayı adı sanı doğru düzgün duyulmamış bi uzun yola çıkarken acaba ne olucak diceğim motorla 130 yapıcağıma daha fazla para veririm honda alırım varsın isterse 100 yapsın

neyse babacanlar teslim aldım bugün motoru valla bu motorun şehir içinde tatmin etmiceği insan yok bana göre ses yok vibrasyon yok acayip keyifli bi makine 65'i geçmedim 1000 km olana kadar 70 i geçmem zaten ona rağmen çok keyifliydi kullanması inesim gelmedi fotoları ekleyemiyorum şu an vaktim yok en kısa zamanda ekliycem

bu arada stikerları çıkaran arkadaşlar ben çıkarttım benimkileri ama yapışkan izi kalıyo yıkayınca sanırım çıkıyo ama tam depodaki stikerları çıkarttım sanki etrafı jiletle kesilmiş gibi bi iz kaldı acaba sizde de oldumu o yardımcı olursanız sevinirim herkese kazasız belasız sürüşler

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asphaltkowboy arkadaşım burda zaten kimse apachi cbf 150'yi geçemiyo falan demiyo burda herkes hondaya verdiği parayla zaten apachi alabiliyo insanlar markaya duydukları güvene veriyorlar o parayı adı sanı doğru düzgün duyulmamış bi uzun yola çıkarken acaba ne olucak diceğim motorla 130 yapıcağıma daha fazla para veririm honda alırım varsın isterse 100 yapsın

neyse babacanlar teslim aldım bugün motoru valla bu motorun şehir içinde tatmin etmiceği insan yok bana göre ses yok vibrasyon yok acayip keyifli bi makine 65'i geçmedim 1000 km olana kadar 70 i geçmem zaten ona rağmen çok keyifliydi kullanması inesim gelmedi fotoları ekleyemiyorum şu an vaktim yok en kısa zamanda ekliycem

bu arada stikerları çıkaran arkadaşlar ben çıkarttım benimkileri ama yapışkan izi kalıyo yıkayınca sanırım çıkıyo ama tam depodaki stikerları çıkarttım sanki etrafı jiletle kesilmiş gibi bi iz kaldı acaba sizde de oldumu o yardımcı olursanız sevinirim herkese kazasız belasız sürüşler
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım, izi dert etme, normal bişey, hemen çıkıyor
    yukarıdaki mesaja ise hiç cevap vermenize gerek yok, yalnız kaldıkları için buraya takılıyor arkadaşlar ama burası adı üstünde cbf topiği
    sadece sağ üst köşedeki "moderatöre bildir" butonunu kullanın yeterli...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR,
    Burası cbf 150 bilgi paylaşım başlığı,bunu neden anlatamıyoruz?TVS Apachee başlığı değil ki,neden bu kadar garip bir laf yarışı içerisindesiniz anlamıyorum.Benim babam senin babanı döver e döndü olay...
    Ben bu başlıktan konu dışı mesajları silmekten sıkıldım,yeterince de uyardığımızı sanıyorum.Artık bu işi tekrar yapan arkadaşlar hakkında cezai işlem uygulayacağım.

Saygılar.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    bikerem tvs apaçi cıbıfı tokatlar önce bu kabul edilmezse eylemlerimiz devam edecek...

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir izmir li daha geldi aramıza hoş geldin , hayırlı olsun.

Yeni alanlara hayırlı olsun, eski kullanıcılara sağlıklı sürüşler! Tabii ki yenilere de

Mesajın bir kısmında verdiğim bilgiler kullanım klavuzunda mevcut o yüzden sildim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun bende motorunda çok memnunum hele ki geçen pazar 13 saat te 936 km yaptım ya evden çıktıktan sonra ve eve geldigimde motor hala sıcaktıki tık demedi,artık van a bilem giderim korkmadan.hondanın kalitesini ilk kez anladım zaten bundan sonra da inanmaya gerek yok,kazasız sürüşler.
    98 Beygir.....

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Merhaba arkadaşlar.Bugün öğleden sonra yine çıktım yollara.Motor en son 315 km de idi zannedersem.136 km yaptım.Yalıköy tarafına gittim.Antik plaj çoktan çadırcılarla dolmuş bile.Roma yolu da ağaçlar yeşerdiği için pek gözükmüyor ama tabiat harikaydı.Fotoğraf makinam hala serviste olduğu için resim yok.Kışın çektiğim resimleri de koymak istemiyorum.Motorla beraber çekip en kısa zamanda yollayacağım resimleri.Bugünkü gezide amacım motora artık iyice alışmaktı.Arkadaşlar gerçekten çok ekonomik bir motormuş.Kırmızı çizginin hemen üstünde idi.Depoyu fulledim.22 YTL tuttu.Arabam dizel olduğu için litre fiyatını bilmiyorum ama yaklaşık 7 litre aldı sanırım.7 litreyle nasıl 315 km yaptım anlamadım.İbremi yanlış.Bende mi yanlışlık var.Yoksa normal mi?(Depoyu doldururken yedek de doluyor di mi?)Bugün motoru çok zorladım.115 i gördüm ama zar zor.Motorun üstüne uzandım iyice.Kalkınca hemen hız düşüyor.Bu motor gerçekten devirli,çabuk tepki veren,torku harika bir motor.Yalnız Son hızı düşük.İnsan ara hızlanmalarda böylesine tatmin edici bir motor kullanırken,son hızı da tatmin etsin istiyor ama nafilefakat yeterli.Amaç gezmek.İlk km'lere göre motorun çekişi özellikle bu gezide çok değişti.Fakat süspansiyon gerçekten sert.İlk fırsatta ayarlayacağım.Yüksek hızda bol bol kombine fren çalıştım.Arka teker kayma eğilimi içinde kalıyor bazen.Sınırını bilmek gerek panik frende.Gelelim yukarıdaki konuşmalara:120 kiloluk arkadaşımı oturttum ve park halindeyken ön fren sıkılı ileri doğru aban iyice dedim.Bu esnada ben de aşağıda kolumla motoru aşağı doğru çektim.Kulelerin son haddine geldi,yine de koruma çamurluğa değmedi.Luxor ve cloud arkadaşlara duyurulur.Chatkut:denedim test ettim.Değmedi.Sen de durum nasıl?En son bir hafta önce binmiştim motora.Bugün ilk çalıştırmada aldı.Bana söylenen jikle kolunu tamamen aşağı doğru çekmemem.Zaten çekince de aşırı benzin gidiyor ve stop ediyor.Daha önce de yazmıştım.O kış moduymuş.Debriyaj kolu biraz ileride kavrıyor.Birkaç kere acemi hallerine düştüm.1000 km bakımına kadar böyle idare etmeyi düşünüyorum.Şimdilik bu kadar.Yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    RS 151 MONDİAL
    Slmarkadaslar Bu Honda Iyi Bide Tvs Apachi Modeli öneriyorlar Siz Nedesiniz 150 Cc

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı KARTANESİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slmarkadaslar Bu Honda Iyi Bide Tvs Apachi Modeli öneriyorlar Siz Nedesiniz 150 Cc
    sitede araştır arkadaş.burası cbf 150.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikerem tvs apaçi cıbıfı tokatlar önce bu kabul edilmezse eylemlerimiz devam edecek...
    Abicim Hala TVS diyon tokatlar bAk salacam CBfcıları üstüne ey cemaat cbfı nasıl biliriz? İyi bilirik iyiiii

Alıntı KARTANESİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apachede fena motor değil.Arkadaşlarında dediği gibi son sürati bizimkinden biraz daha yüksek ve parçaları daha kaliteliymiş öyle diyorlar Ben pek inanmıyorum ama
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim Hala TVS diyon tokatlar bAk salacam CBfcıları üstüne ey cemaat cbfı nasıl biliriz? İyi bilirik iyiiii
    :

tatlı su motorcusu...bugün Mertere uğra...arada bir sıfatın görülsün gezilerde...terbiyesiz klavye motorcusu...

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Sadece motoru almakla bitmiyor.Servisi de çok önemli!!.Geçen benim Kcmho yu sevise götürdüm:Rölantide stop ediyodu.Usta eliyle oynadı birşeyler yaptı karbüratöre.. Tamam mı dedim? Tamam dedi bir siftah at dedi Zaten geçen gün de atmadın dedi Daha 900 km de garantili motorda böyle bir tepkiyle karşılaştım.Hem de bir saat sonra tekrar geri döndüm çünkü hala stop ediyodu motor.Tabii bastım kalayı.Adamlar kasaba kafasıyla iş yapıyor.Honda servisi daha profesyonel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler