Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı Pendik teki Honda nın yetkili Motor servisinden almıştım , uyarılarınız için teşekkürler, bende servislerimi oradamı yaptırsam diyodum

Zincirde herhangi bir ses duymuyorum hareketliliği yağlarken farkettim , tahminim 2 - 3 cm kadar bi esneklik vardı oda bir sorun teşkil etmiyordur sanırım. Amortisoru kendim ayarlayabilirmiyim , Şu anda hangi konumda oldugunu nasıl anlayacağım , bununla ilgili fotograf vs. si olan varmı ?
    Bende pendikde güngördenaldım motoru ve servis larakda orayı kullanıcam kısmetse 1000km bakımında.Yağ gibi kendinde temin edebileceğin şeyler böyle servislerde pahalı olabiliyor.Ben 15 ytlye aldım aynı yağı.Rekor bende sanırım Pendik güngör motorda 1000km bakımı sadece yağ değiştiriyorlar sanırım 20ytl diye söylemişlerdi.Şimdi yetkili servisde yaptırmazsan yağını tuzunu bu seferde garanti dışı kalır. En ucuz servis kaça değiştiricekki sanki yağını?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben servis için Kızıltoprak taki Honda yı düşünüyorum , buradan memnun olan yada olmayan varmı ? Bu arada 25 YTL ye Casrol un sprey zincir yağını alıp bu öğlen motorun zincirini yağladım. Bu arada zincirimin sanki biraz bol oldugunu gordum , motor askıda 1. viteste çalışıyoken zincir sallana sallana çalışıyordu , bu normal midir ?

Soru 2 ben yaklaşık 72 kiloyum. Arkama 80 kiloluk bir arkadaş aldım ve neredeyse motorun önü havaya kalktı ve sürüş konforum çok düştü , bunun için amortisrümü ayarlamam gerekiyor yoksa yapacak birşey yok mu ?
    Zincirin normalde 20 - 30 mm kadar esnemesi normaldir diyor kitapçık. Arkadaşlar lütfen motosikletlerinizin kitapçıklarını okuyunuz, orada sorularınızın çoğuna yanıt bulacaksınız. İki kişi ile tabii ki amortisörü sertleştireceksiniz, hatta lastiklerin kayma problemi içinde amortisörlerin sertleştirilmesi gerekiyor, önceki forum sayfalarında da yazdık. Hatta Adminimizin amortisörlerle ilgili bir topiği var arayıp bulunuz.
    Okumak lazım arkadaşlar, lütfen üşenmeyiniz. Üç gece aynı topiği baştan sona okuduğumu bilirim, bu şekilde motosiklet hakkında pek çok genel bilgiyi de ediniyor insan.Lütfen okuyalım.
    Reşat Arbaş'ın kitabı soran arkadaş, kitabevlerinde vardı ama tükenmiş olabilir, netten bakınız.

Bu arada bir arkadaşımızın açtığı cbf150 google grupta da sorularınıza çeşitli yanıtlar bulabilirsiniz, üye olmak isteyen olursa özelden mailini versin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Murat abi naber nasılsıun yaptırabildinmi?

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 cm esneklik normal sınırlardadır çünki ayaklık inince sürücü ve yolcu zincire baskı yapıp gerecektir ancak bu acıklık 4 cm kadar olursa zincir atabilir lastik kitlenebilir zincir gerginligi ve bakımını o yüzden ihmal etmemelisiniz amortisörü kendi alet takım cantasındaki ayar anahtarıyla ayarlayabilirsiniz ayrıntılı bilgi için kullanım klavuzunun 15 sayfasına bakın hangi konumda oldugunu eyer amortisör hiç ellenmediyse orta sertlik ayarındadır.
    kazasız sürüşler

sende 1 ytl pahalıya almıssın
    burada yanlışın var aykan
    amortisörler eğer fabrika ayarında aise yani orjinalinde en yumuşak konumda
    senin 1 tur çevirerek orta sertliğe kendin alman gerekiyor.burada gördüğüm bütün cbf150 lerde bu şekildeydi standartı...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Eveet veri zamanı:

Tripmetreyi sıfırladıktan sonra benzin bitene kadar bi daha ellemediğimi söylemiştim. Agresif ve zaman zaman hızlı kullanımda(100 - 110) yedek deposuz benzin sarfiyatını ölçmek için. Bugün silkeledi ve tam 372km yol yapmıştım yedeksiz. Yedeğe geçip 2 km kadar yol aldım ve benzinciye vardım. Her zaman yedeğe geçmeden fullediğim için 24 - 25ytl tutardı bu kez 29.50ytl tuttu.(Yani 24,50ytl'ye fullemiştimsıfırladığımda ve 372km yol almış oldum)
    Genellikle şehir içi ancak biraz agresif (çabuk hızlanmalar, kimi zaman 90km üstü kullanımlar) kullanarak benzin ne kadar gidecek diye düşünmüştüm ve yedeği doğru düzgün kullanmadan bu kadar yol yaptı cbf150, demek ki yedekle yine de 400'ün üstüne çıkacaktı. Benim için CBF150 artık ekonomikliğini fazlasıyla ispatlamıştır.

Bu arada bugün ikinci bin km'mizi de devirdik. 2000km herşey gayet yolunda .
    Maaşallah diyelim beşbin'e doğru yürüyelim.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar cbf150'lere depo üstü çanta takılabiliyor mu?
    AKIN FİDAN

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    geçen gün arkadaşın cbf ını kullanma fırsatım oldu gerçekten güzel bir motor.bir bakıma gezi için ideal yani belinizin ağrımayacağı kanaatindeyim.ancak gördümki motorda bazı eksiklikler var yan ayak sehpası devir saati gibi eksiklikler hemen göze çarpıyor.ama uzun yollar için ideal bir motor olduğunu söliyebilrim..
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ultraukala..
    cbr in ufak deposunun ustune bile rahatlikla takildiysa
    eminim cbfinkinede olur
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hepinizin motorunda 100 la giderken biraz daha gaz açınca tekleme yapıyor dimi?....Sorunu hakkındaaki fikirleriniz neler?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ultraukala..
    cbr in ufak deposunun ustune bile rahatlikla takildiysa
    eminim cbfinkinede olur
    Kafa grenajının gövdeyle birleşen yerinin şekli deişikya böle çanta oturuyor mu die sormak istedim!
    AKIN FİDAN

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinizin motorunda 100 la giderken biraz daha gaz açınca tekleme yapıyor dimi?....Sorunu hakkındaaki fikirleriniz neler?....
    Yoo, ne tekleme mi? Niye ki? Öyle bir sorunu olan mı varmış? Neden oluyormuş biliyorsanız siz anlatın da aydınlanalım.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2130 km deyim 100 km / saat hızı geçinçe hiç bir tekleme , aksırma tıksırma yapmıyor , hiç bir mekanik ve fizik sel sorunum yok Allah a şükürler olsun.(Maşallah)
    Alp_tunay sen bir karbüratör ayarlarına bir baktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blackberry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün arkadaşın cbf ını kullanma fırsatım oldu gerçekten güzel bir motor.bir bakıma gezi için ideal yani belinizin ağrımayacağı kanaatindeyim.ancak gördümki motorda bazı eksiklikler var yan ayak sehpası devir saati gibi eksiklikler hemen göze çarpıyor.ama uzun yollar için ideal bir motor olduğunu söliyebilrim..
    150 lik Motor devir saatini Çok büyülttüler, Bu tip motolarda devir saati insanın kulağıdır. parça kalitesi nası dikkatini çektimi

100 km hızla gıderken gaz açınca tekleme yapmıyorda. Misal 100 le gıderken 200m ılerde ışıkları gordugunde yavaşlayıp ara gaz vererek vites küçülttüğünde gazı yemiyor genellikle

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben böyle bir tekleme ile karşılaşmadım , yaşarsam paylaşırım ;)
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu arada tanzikli suyla yıkamayın derim motoru. Ön far içine su kaçırıyor buharlaşıyor, arkadaşınkinede kaçmış ertesi gün Far patlamıştı.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat abi naber nasılsıun yaptırabildinmi?
    daha parça bekliyom arda bugün akşam 6 gibi gelir yarın sabahtan bırakırım takılır eksantrik gergisi bide beyaz ampul arıyorum su dandiklerden degil iyi bi marka osram philips falan üzerindeki philips yeterli ama sarı ısıktan nefret ediyorumsu teklemeden bahseden arkadaslarada jikleyi kontrol etmelerini ondan degilse yakıt filtrelerini degistirmelerini tavsiye ediyorum orjinal hava ayarı cok hassas bi ayardır bidaha dikiş tutmaz benden sölemesi elletmeyin serviste bile !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha parça bekliyom arda bugün akşam 6 gibi gelir yarın sabahtan bırakırım takılır eksantrik gergisi bide beyaz ampul arıyorum su dandiklerden degil iyi bi marka osram philips falan üzerindeki philips yeterli ama sarı ısıktan nefret ediyorumsu teklemeden bahseden arkadaslarada jikleyi kontrol etmelerini ondan degilse yakıt filtrelerini degistirmelerini tavsiye ediyorum orjinal hava ayarı cok hassas bi ayardır bidaha dikiş tutmaz benden sölemesi elletmeyin serviste bile !!!
    Abi bızım eskı ybr ye passat ın beyaz ampulunu takmıştık Çok tatlı durmuştu. eminim güzel olur. valla dediğim gibi aman yıkama onunu su kaçırıyor ampulün patlar

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Bu arada tanzikli suyla yıkamayın derim motoru. Ön far içine su kaçırıyor buharlaşıyor, arkadaşınkinede kaçmış ertesi gün Far patlamıştı.
    ya arda nerden çıkarıyorsun ampulünpatladığını yaaa ben servisinde yıkattım tazyikli suyla buhar yaptı tamam ama adamkitapçıkta yazmış zaten uzun farı açın buhar gider diye senin arkadaınkinin patladıysa denk gelmiştir kul yapıyor nedeolsa arıza yapmaz diye bir kaide yok ayrıca 2000 km deyim çok memnunum hiç bir sorunum yok 10 ytl ye 170 kmyol yaptım ama rampa falan çıktım şehiriçi kullanım da dahil ayrıcada bastım
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arda nerden çıkarıyorsun ampulünpatladığını yaaa ben servisinde yıkattım tazyikli suyla buhar yaptı tamam ama adamkitapçıkta yazmış zaten uzun farı açın buhar gider diye senin arkadaınkinin patladıysa denk gelmiştir kul yapıyor nedeolsa arıza yapmaz diye bir kaide yok ayrıca 2000 km deyim çok memnunum hiç bir sorunum yok 10 ytl ye 170 kmyol yaptım ama rampa falan çıktım şehiriçi kullanım da dahil ayrıcada bastım
    Tazyikli su ile yıkamayın diye her motosiklet için derler zaten. CBFye özel bi durum yok.
    100 KMden sonra gaz yememe hikayesi neymiş merak ettim doğrusu alp_tunay? Nasıl oluyor o dediğin?
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ya abi ben duyduğumu gordugumu soyledım kızmayın ama yıkamayın dikkat ampüller patlayabilir.

Luxorcum sımdı Ampul test programı videosu koyar bulur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler