Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Ekim ayında komple bakım yapacağım il dışındayım sormak istedim.
    10 40 mı 15 50 mi koyayım.Normalde 10 40 koyarım burda ki bazı hurafeler kafamı karıştırdı.
    İyi Akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ekim ayında komple bakım yapacağım il dışındayım sormak istedim.
    10 40 mı 15 50 mi koyayım.Normalde 10 40 koyarım burda ki bazı hurafeler kafamı karıştırdı.
    İyi Akşamlar.
    ekim ayinda bakim yapacaksan 10w-40 koy. aslinda kafa karistiracak hiç bişey yok. yazin fazla sicaklarda.. özellikle yuksek devirli kullanimda 10w-40... 15w-50 y nazaran fazlaca inceldiginden ve motoru koruma kabiliyeti zayifladiindan yazin pek tercih etmemek lazim. ama..eylül ayindan sonra 10w-40 a geçilebilir..yada dört mevsim 10w-50 tam sentetik yağ kullanilablir.

Motosikleti
    Hmm tamam hocam.Sağolun.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    biraz temizlik ve sonrasında sonax pasta ve cila..parladı kerata

CANER1405 bunu beğendi.

Motosikleti
    #ezio41#Hocam kameram geldi.Fakat kullanamadan sattım.Borçlarım vardı.Kısmetse ileriki zamanlarda.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #ezio41#Hocam kameram geldi.Fakat kullanamadan sattım.Borçlarım vardı.Kısmetse ileriki zamanlarda.
    Sağlık olsun hocam , elbet yine alırsınız kamera .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    CBR 250
    arkadaşlar meraba,

gaziantepten yazıyorum. cbf 150 almayı düşünüyorum. gaziantepte pek bulamadım.
    çevre illerden veya uzak illerden yardımcı olabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

buradan telefon numarası yazmak serbest miydi şimdi tam anımsayamadım.
    yinede yazmayım.

Motosikleti
    kle500
    Herkese merhaba,
    Maddi nedenlerden dolayı çok sevdiğim Kawasaki KLE 500'den bir süre ayrılıp cbf 150 almak istiyorum. Takas düşünen varsa ilanım aşağıdaki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-takasli-demir-at-kle-500-174393885/detay/ İlana mesaj atarsanız sevinirim, buraya pek bakamıyorum.

madeniyağ sitesinden castrol 10/50 yağdan 3 adet sipariş verdim. gerçekten bu paraya zor bulunur. kargoda yok. zaten yaklaşık 2000 kmdir. mobil 10/40 kullanıyorum. biraz daha gezip değişirim. işten güçten motora binmeye de çok fırsatım olmadı bu yaz. 5 ayda 2000 km dahi olmadı :(

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Mr.Smith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madeniyağ sitesinden castrol 10/50 yağdan 3 adet sipariş verdim. gerçekten bu paraya zor bulunur. kargoda yok. zaten yaklaşık 2000 kmdir. mobil 10/40 kullanıyorum. biraz dah. gezip değişirim. işten güçten motora binmeye de çok fırsatım olmadı bu yaz. 5 ayda 2000 km dahi olmadı :(
    ben pazar aksami siparis vermistim. işletme trabzonda. iki gunde geliyor. ama kargoya vermeleri 3 gunu buldu. dun vermisler kargoya. bu bölgeye gelmeside 2 gün suruyor. yarin gelecek insallah.

ben yine bi sikayetvar.com da madeniyag.net sitesi ile ilgiki bi sikayet varmi yokmu bi ariyim dedim. hem google dada arattim. raf ömrünü doldurmuş yag gonderiyorlarmis. gibisinden bi sikayet okudum.benim yaglarda umarim boyle degildir. yada en azindan 1 kaç ay daha raf ömrü vardir. zaten yag yarin gelir gelmez. yada ertesi gun degistirecegim. 2. ambakajida 1-2 ay icinde degistiririm yada eksilmelerde ilave ede ede tuketirim. ama..sen bes ayda 2000 km. yapiyorsan ve yaglarin skt. dolmak uzereyse yada dolduysa yaglar elinde patlayablir. bence yaglarin gelince skt. lerine mutlaka bak ve ona gore hereket edersin. dolmak uzere yada yakin gecmiste dolduysa..km.nin dolmasini beklemeden yag degisimi yap bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

50 bin bakimina hazirim. 60 bin km. seviyelerindede..zincir disli grubu..ve dis lastik dusunuyorum. durmak yok. yola devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

bu surecte de bir kez db. motora giderek gaz ve deb.teli degisimi.sbop ayari..ön fren hidrolik yagi ve egzantrik zinciri degisimi gibi. asil ustalik gerektiren işler icin servis bakimina girecegim.
    soa bunu beğendi.

Yaw bu yağın skt varmıydı yaw. Zeytinyağımı bu �� neyse artık gelsin bakarız

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    google a sordum. üretim tarihinden itibaren otomobil yağlarinin 5 yil raf ömrü varmış. motosiklet yağlarininda öyledir. bu kadar da eski degildir zannimca ama iyinede bakmakta fayda var. yinede tarihi geçik yag gelirse degistirmeden önce ambalaji iyice calkala. saticinin demesine gore..dun kargoya vermis. yarin benim yaglar gelir. bakip buraya yazarim.

belkide skt. si gecmis yaglara kamlanya yapip ellerinden cikarmaya calisiyorlar. bizim gbi sazanowskilerde baliklama atliyor. umarim böyle degildir. neyse..yarin belli olacak bakalim.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    vallah çok özeniyorsunuz motora . ben önüme ne yağ gelirse po opet 4t buldummu alır koyarım devam .ama sık değiştiririm. ne raf ömrü ne bişey . bu kadar inceleme iyi bişey değil bence altı üstü 150 lik motor derim geçerim. ama sizinki hobi gibi bişey olmuş sanırsam . kolay gelsin.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    150 lilik filan ama araba parası temizi/sıfırı .. ölüsü 2500 3000 gidiyor ... bunların yanında çoğu arkadaş ben canımı taşıyorum üstünde diye de daha dikkatli kullanıyor...

Merhaba Arkadaşlar.
    15000 de bir cbf 150 aldım. Alırken 14000 bakımı yapıldı. Benden önceki sahibi bir süre motoru garajda bıraktığından zincirde paslanmalar başlamış yeni farkettim. Şimdi zinciri değiştirmek istiyorum ancak dişlileri de değiştirmeli miyim ondan emin olamadım. Servisle konuştuğumda ön arka dişli ve o ringli zincir ile işçilik dahil 200 TL gibi bir hesap çıkardı. Arka dişli 65 TL, ön dişli 15 TL, O-ringli zincir 100 TL, O-ringsiz zincir 68 TL. Bu fiyat bana biraz yüksek geldi. Şu linkte yarı fiyatına ybn oringli zincir ve yan sanayi dişli takımı satılmakta. http://www.merkezyedekparca.com/deta...Di%FEli%20Seti YBN zincirin tavsiye edildiğini duydum o konuda sıkıntı yok ancak dişliler nasıldır o konuda şüphem var.. Sizce nasıl yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    15000 de bir cbf 150 aldım. Alırken 14000 bakımı yapıldı. Benden önceki sahibi bir süre motoru garajda bıraktığından zincirde paslanmalar başlamış yeni farkettim. Şimdi zinciri değiştirmek istiyorum ancak dişlileri de değiştirmeli miyim ondan emin olamadım. Servisle konuştuğumda ön arka dişli ve o ringli zincir ile işçilik dahil 200 TL gibi bir hesap çıkardı. Arka dişli 65 TL, ön dişli 15 TL, O-ringli zincir 100 TL, O-ringsiz zincir 68 TL. Bu fiyat bana biraz yüksek geldi. Şu linkte yarı fiyatına ybn oringli zincir ve yan sanayi dişli takımı satılmakta. http://www.merkezyedekparca.com/deta...Di%FEli%20Seti YBN zincirin tavsiye edildiğini duydum o konuda sıkıntı yok ancak dişliler nasıldır o konuda şüphem var.. Sizce nasıl yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...
    selam. yeni motosikletiniz hayirli ugurlu olsun. ben oringli zincir tavsiye etmiyorum. neden diye sorarsaniz.. oringli zincir orjinal zincirden dsha agir. dislilerin uzerinde daha fazla yük demtakir. motoru bedavadan yorar. mesela iki tane orta sehpada cbf 150 yi yan yana koy. orignli zincir li olan cbf 150 nin tekerini elinle cevir motor boş viteste iken. teker 2-3 tur döner. ama orjinal zincir dişli grubu bulunan cbf 150 nin tekerini cevirdiinde en az oringli zincir olan motordan 2-3 tur daha tekerlegin daha serbest sekilde dondugunu goreceksin. senin gibi heves ettim ve 20 bin km. oringli zincir kullandim. hatta honda yetkiki servisten alinma bir zincirdi. yaglama ihtiyaci cok az densede inanma. ok. zincirin orjinal zincir kadar yaglanmaya iht. yok. ok. de disliler ne olacak. yaglamiyicaz mi. bu saclamiga inanma. bu zincir agirdir. baklalari daha kalindir. ve orj. zincire nazaran daha gurultuludur. şır şır ses duyarsin. adkadan. orjinal dişli grubnun üzerine tam olarak oturmaz. oringli zincir varken baklalari..arka dîşlinin üzerindeki zincir baklasini tutup ileri geri oynatabliyordum. disleri tam kapatmiyordu. boşluk vardi. hep sanki diş atlamak istiyormuş gibi donuyordu dişlilerin üzernde. takir tukur sesler falan. ve 20 bin li km lerde zincir..disli ile uyumsuz olmasi kaynakli olduunu dusunuyorum. kilit yerinden koptu ve yolda bırakti.

demem o ki ben kesinlikle oringli zincir tavsiye etmiyorum. orj zincir dişli grubu al. babalar gibi kullan. ben sana bi link vereyim. bu siteden cok alisverisim var. al burdan 65 tl. ye orjinal zincir disli grubunu. 3-5 tl. de herhangi bi motosiklet servisine işcilik ver. taktir..babalar gibi takil. orongli zincir falan yazik ya. oringsiz.2009 da..üstune üstluk yan sanayi 20 tl. ye aldigim bir zinciri ilk cbf 150 motorumda 40 bin km kullanilmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/10275__-arka-dislizincir-seti-cbf-150/

al bu zincir disli grubunu..keyfizine bak. orjinal dişlilerle..sirf oringli diye yan sanayi..orjinal olmayan bir zincir kullanarak..konu ile ilgili olumsuzluk yasamani asla istemem.

faydali olabildigimi umarim.
    motörcü bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    MT mobil şekil yapmış. Saolun sayın yöneticiler elinize sağlık güzel olmuş.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaşlar merhaba nasılsınız.

2009 cbf 38 bin de motor almak üzereyim Antalyada 3000 bin tl bütçeme uygun.

CBF 150 için cc yükseltme yada güç arttırımı yapan var mı ? Motor a ne tür lü modifikasyon yapabiliriz.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba nasılsınız.

2009 cbf 38 bin de motor almak üzereyim Antalyada 3000 bin tl bütçeme uygun.

CBF 150 için cc yükseltme yada güç arttırımı yapan var mı ? Motor a ne tür lü modifikasyon yapabiliriz.
    bence böyle güc arttitimi icin bütce ayiracaginiza..istedgniz bi aksesuar.. moturun bi bakim ihtiyaci icin masraf edin derim. cbf 150. gayet yeterli bi 150 cc motor konfor vecperformansi zaten sunmakta. piyasada 200 cc. yapmak icin gerekli parcalar var. dişlilerle oynarak vites oranlari x vites\ x hiz ve devir ... vb. degistirilebliyor. ama ben bu motorun (200 cc.yapilan) orj. motor gibi uzun ömürlü ve performansli olabilegini hiç zannetmiyorum. amaciniz zarar etmeden cbf 150 den maximum fayda elde etmekse bence hiç bu vb. seylere girişmeyin.. hic kumar oynamayin derim. ayrica bu cc yukseltme isi de maliyet..yani belki motor size 800-1000 tl. daha pahaliya mal olacak.. ya istedgniz perf. alamassaniz. yada kisa bi sure sonra motor prob. leri ile karsilasirsaniz. fazlaca zarar etmeniz mümkün.

Sn ethem76 Cok tesekkurler uzun uzun anlatmissiniz gayet faydali oldu. Bu seti Istanbul icinde direkt gidip alabilecegim bir yer biliyor musunuz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler