Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Abi ne yaptın sen motoru yahu. Şahlanmış
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    At gibi maşallah
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motorum henüz 600 km de Sinyal düğmesi bozuldu Silindir Bloğundaki Darbe takozları düştü

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akadaşlar, 2 gün sonra, yani cuma günü sabahı sabah 06-07:00 gibi, Ümraniye Db Motor a gelmek için Kocaeli' den bir cbf 150 ile, iki kişi olmak üzere yola çıkacağız, iş arkadaşımın motorunu götüreceğiz, ogs olmadığından otobanı kullanamayacağız, devlet yolundan geleceğiz. Bilgisi olan arkadaş nasıl gideceğimiz konusunda yol tarifi vb. yardımcı olabilir mi ? Şimdilik tek bildiğim, Kocaeli' den çıkarak İst. il sınırlarına girdiğimizde Ümraniye tabelesını kollamak ve buradan içeri girmek Bu kadar
    Abi merhaba,

D-100 (yani otoban değil) Gebze'den DB motora rotayı aşağıdaki linkten görebilirsin.

http://goo.gl/maps/hiQRp

kısaca: Tabelalarda Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü görene kadar D-100 Istanbul yönüne devam, Bostancı kavşağını geçtikten sonra Fatih Sultan Mehmet kavşağı gelecek. Tabela yeşilse de problem değil. Köprüyü geçmeyeceğiniz ya da otobana girmeyeceğiniz için problem yok.

FSM yönüne döndükten sonra ilk kavşaktan çıkılacak (Çakmak Mah, Ümraniye, Şile gibi olması lazım) yaklaşık 100m sonra yine sağ (Tabelada çakmak mah. tepeüstü, olabilir) Ikea mağazası sağda kalacak. düz devam ederek döner kavşağa gelince sağa-sola sapmadan düz devam edince sağda Erdem hastanesini geçeceksiniz. DB motor bu cadde üzerinde (Alemdağ cad.) ileride solda. Fakat ne kadar ileride olduğundan emin değilim. Herhalde 2km kadar var.. Daha az da olabilir sıkışık trafik sebebiyle mesafe bana uzun geliyordur...
    Solda park etmiş motosikletleri görürsünüz.

Görüşmek üzere,

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Merhaba. Arkadaşlar motorunu cross motor ile takas etmek isteyen var mı? Eğer varsa herhangi biryerden benimle irtibata geçebilirler. 2011 model ve üzeri olması kaydıyla. Ayrıca koruma demiri uzun cam topcase ve aksesuar olmaması tercihimdir. Düşük kilometreli olursa güzel olur. Siteyi sürekli takip edemiyorum ama sahibinden.comdan veya buradan mesaj atarsanız kısa sürede geri dönerim. Teşekkürler

sahibinden.com ilan no #116428630
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardeş sadece kargosunu ödemen yeterli maksat garajda yatacagına işe yarasınlar
    Özelden gönderdim.Adresimi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    plakasını alalım bari satmaya çalıştığında bunlar aklımızda bulunsun değil mi

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı poseidonz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba,

D-100 (yani otoban değil) Gebze'den DB motora rotayı aşağıdaki linkten görebilirsin.

http://goo.gl/maps/hiQRp

kısaca: Tabelalarda Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü görene kadar D-100 Istanbul yönüne devam, Bostancı kavşağını geçtikten sonra Fatih Sultan Mehmet kavşağı gelecek. Tabela yeşilse de problem değil. Köprüyü geçmeyeceğiniz ya da otobana girmeyeceğiniz için problem yok.

FSM yönüne döndükten sonra ilk kavşaktan çıkılacak (Çakmak Mah, Ümraniye, Şile gibi olması lazım) yaklaşık 100m sonra yine sağ (Tabelada çakmak mah. tepeüstü, olabilir) Ikea mağazası sağda kalacak. düz devam ederek döner kavşağa gelince sağa-sola sapmadan düz devam edince sağda Erdem hastanesini geçeceksiniz. DB motor bu cadde üzerinde (Alemdağ cad.) ileride solda. Fakat ne kadar ileride olduğundan emin değilim. Herhalde 2km kadar var.. Daha az da olabilir sıkışık trafik sebebiyle mesafe bana uzun geliyordur...
    Solda park etmiş motosikletleri görürsünüz.

Görüşmek üzere,
    Karar değiştirdik, 2 motor gideceğiz, tarif için teşk 06:00 da Gölcükten yola çıkacağız. Belki bende buji, yağ ve hava filtresi değişimi haricinde bişey gerekiyorsa yap diye atarım motoru önlerine

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cd0345

Rodaj ve yağ yakma konusunda nelere dikkat etmek gerekir? Hangi yağı tavsiye edersiniz? 2013 cbf'nin 2012'den farkı nedir?
    Bakım için İstanbul'a gitme imkanım yok. Tekirdağ Honda'nın hizmet kalitesi nasıldır?

Bilgilendirirseniz memnun olurum.
    bu konularda pek tecrübeli olduğum söylenemez ancak elimden geldiğince yardımcı olayım

en başta 2013 ve 2012 arasında bildiğim hiç bir farklılık yok bayidede gördüm kasa filana herşey aynı zaten yeni bir değişiklik getireceğinide düşünmem hondanın belki işte lastik markası değişir akü markası değişir filan onun dışında yok sanırım birşey

yağ yakma konusu çook muallakta hiçbirşeyle alakalı değil şans diyenlerde var

ama yakıyorsada en aza indirgemek için

özellikle rodaj döneminde sıkıştırmamak lazım 5500-6000 deviri geçmemek lazım ve mümkünse ilk 1000 km bakımına kadar artçı almadan kullanmak daha iyi olur

servisimin bana dediği uzun süre aynı devire sabitlememek ani kalkışlar yapmamak felan filan

yağ konusunda tüm servisler 10-40 diyor yaz kış onu öneriyor honda diye biliyorum

ama bence 10-40 bi süre kullanımdan sonra çabuk ısınıyor daha denemedim ama 10-50 castrol çok öneriliyor onu deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Akadaşlar, 2 gün sonra, yani cuma günü sabahı sabah 06-07:00 gibi, Ümraniye Db Motor a gelmek için Kocaeli' den bir cbf 150 ile, iki kişi olmak üzere yola çıkacağız, iş arkadaşımın motorunu götüreceğiz, ogs olmadığından otobanı kullanamayacağız, devlet yolundan geleceğiz. Bilgisi olan arkadaş nasıl gideceğimiz konusunda yol tarifi vb. yardımcı olabilir mi ? Şimdilik tek bildiğim, Kocaeli' den çıkarak İst. il sınırlarına girdiğimizde Ümraniye tabelesını kollamak ve buradan içeri girmek Bu kadar
    ethem abicim kozyatağı caurrefour sa yı görünce sağ şeride yapış sağdan yol ayrılıyor hemen dibinden 2.köprü yolu
    oradan dümdüz takip edip ümraniye tabelasına dönünce sormuştum tarif etmişlerdi =) sanırım böyleydi ama maps e bi sormak lazım
    İmportant bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Benim motor serviste kardeşimin CBF ile takıldım

mücahit_89 bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı adem ind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı abi sana kim söyledi bilmiyorum ama öyle bi şey yok bence.zaten öyle bir şey olsaydı onun için ayrı bir tıpa yaparlardı o yağı oradan boşaltırdık. hem ben yan ayağa aldığımda 50-100 ml arası bi şey aktı. zaten yağ boşaltımı yapılırken yan ayak tarafına yatırılması ve sağ sola sallanması tavsiye edilir. bugün hava yağışlı olacak diye motoru çıkarmadım yarın çubuğa bakar haber veririm sana. içime kurt düşürdün

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 08:56 ----------

saolasın. hacı onu uzun bi süre değiştirmesende bir şey olmaz ama 2 yağ değişiminde 1 değiştirsen iyi olur zaten fazla pahalı bi şey değil.
    eyw. sağolasın =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum henüz 600 km de Sinyal düğmesi bozuldu Silindir Bloğundaki Darbe takozları düştü
    darbe takozu? o siyah geçmeli şeritleri diyorsan benimde 500 lü km lerde düşmüştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Karar değiştirdik, 2 motor gideceğiz, tarif için teşk 06:00 da Gölcükten yola çıkacağız. Belki bende buji, yağ ve hava filtresi değişimi haricinde bişey gerekiyorsa yap diye atarım motoru önlerine
    abi bende takılayım peşine motorun yağını değiştireyim diyordum ama arabayı sattık yarın satış işlemleriyle uğraşacağız senden ricam 10-50 yağ varmı ellerinde bana bi öğrenirmisin fiyatı nedir ara değişimin havalar bi bozuk bi açık bide benim ön diske yine toz filan girdi sanırım freni sıkınca bi tıkırtı hissediyorum gidonda hafif şekilde

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darbe takozu? o siyah geçmeli şeritleri diyorsan benimde 500 lü km lerde düşmüştü
    silindir bloğu soğutma kanatlarının üstüne lastikler varya 2 sağ 2 sol onlara diyor. benimde 1 tanesi yoktu aldığımda halen aynı 13bin km oldu düşmedi.
    victorist, sende biraz bahtsızmışsın galiba, o kadar zamandır okuyorum forumu başına öyle birşey geleni ilk kez duyuyorum

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    @cd0345

Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Lastik olarak tavsiyeniz nedir?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende takılayım peşine motorun yağını değiştireyim diyordum ama arabayı sattık yarın satış işlemleriyle uğraşacağız senden ricam 10-50 yağ varmı ellerinde bana bi öğrenirmisin fiyatı nedir ara değişimin havalar bi bozuk bi açık bide benim ön diske yine toz filan girdi sanırım freni sıkınca bi tıkırtı hissediyorum gidonda hafif şekilde
    Ok Hüseyin kardeşim, yarın sorarım, yalnız ellerinde 10w-50 olmayabilir diye düşünüyorum, ya 10w-40 yada 15w-50 kullanıyorlardır zannımca.

adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    evet bugün motoru soğumaya bıraktım ve 7 saat sonra gelip yağına baktım çubuk tam gösteriyo. sonra eve geldim motoru stop ettikten sonra 3-5 dk bekledim yine baktım ve yine tam. yani motorun içindeki bütün yağ boşaltılması gerekiyor. yağın boşalması için de yan ayak tarafına yatırılması gerekiyor.
    Storm 150 > Cbx 250 Twister> Cbf 150'11
    Hayat ve Ben

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Merhabalar arkadaşlar nasılsınız? Ethem abi görüşemiyoruz bayadır bi pazar günü ayarlayalımda köfte yemeğe gidelim umut abiyide al koray falan yol yapalım özledim valla.

Bu arada benim eski motor ne güzel olmuş yaw maşallah Ben sahibine dua ediyorum oda bana dua ediyodur heralde
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    selamlar. bu gün itibarı ile cbf kullanıcısıyım

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı uğurlu olsun
    Permatiq59 bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Hiç gezi yapan yok mudur yavv..Fotoğraf atmak isteyen.Gerçi bu aralar havalar bir yağmur bir güneş.
    Haftasonu yapacağız bir yerlere inş pazar günü güneş olursa.Atarım buraya.
    Hayırlı olsun
    Permatiq59 bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    @Permatiq59

Hayırlı olsun.
    Permatiq59 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler