Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Selam arkadaşlar

Bugun offroadcı abilerle takıldım biraz. tabi onlar araziye girince ve çamurlu uzun yola girince ben motoru yol kenarında bırakıp gidemedim.. çok iyiydi. işte onlardan bir video ( kendi çekimim )

sonra baya gezdim. hem motor açılsın istedim. hava da güzeldi ve iyi giyinmiştim çok üşümedim..

çerkezköy endrocular ile karışılaştık sonra köy kahvesinde. yollar çok kötü çamurdu altyapı çalışması sebebi ile. çalışmlar vardı. neyse oturduk sohbet muhabbet. araziye çıkıyorlarmış. peşlerinden gideyim dedim ama adamlar bastılar gittiler. ben cbf ile çamurda 1. vitesi geçemedim kayıyor yahu

bikaç fotoğraf çektim..

Bu arada, gösterge lambam patlamış olduğunu fark ettim..sezon sununda böyle birşey yoktu diye hatırlıyorum.. neyse sağlık olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

bu arada, bi tane de araba aldım.. 5.000 tl.. tanıdıktan..

serdar37100 bunu beğendi.
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

can valla çok isterdimde kapıda ödemeli yollama bedeli sanırım 15 tl gibi bi rakamdı zaten =) valla hesabıma havale yapabilirsin veya sahibinden hepsiburada filan get denilen güvenli ilan açabilirim güven olayına takılmam babanın oğlu değilim güvenmemen doğal =)
    yok güven meselesi değil,zaten 20 lira için kimse kasmaz. üşenmiştim Havale ile uğraşmaya :D
    hesap numaranı at o zaman,elinde varsa hemen yolla, geçen bu bıçağa bakmıştım netten

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03148851/detay

Merhaba değerli arkadaşlar,

6000 km lik beraberliğimiz sornasında Cb 125e motorumu bugün sattım.Boyum 1,87 ve 105 kiloyum.Artçım ile vibrasyonsuz komforlu 100 stabil gidebileceğim güzel bir motor almak istiyorum.Cbf150 bu beklentilerimi karşılar mı ?

2. elini alırken özellikle nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı?

Olası sorunlar ve maliyetleri?

Kesin şunu yapmalısın dediğiniz değişiklik var mıdır?Aklıma şuanda bunlar geldi.

Özellikle farklı motorlarla birlikle Cbf kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

6000 km lik beraberliğimiz sornasında Cb 125e motorumu bugün sattım.Boyum 1,87 ve 105 kiloyum.Artçım ile vibrasyonsuz komforlu 100 stabil gidebileceğim güzel bir motor almak istiyorum.Cbf150 bu beklentilerimi karşılar mı ?

Kesin şunu yapmalısın dediğiniz değişiklik var mıdır?Aklıma şuanda bunlar geldi.

Özellikle farklı motorlarla birlikle Cbf kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

150 değilde..250 bu beklentileri karşılar...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Hayırlı olsun kardeş. Aramıza şimdiden hoşgeldin

Öncelikle boyum 1.96 kilom 105

Cbf yi eşimle beraber kullanırım genelde hiçbir sorun da yaşamadım açıkcası
    Beklentilerimi çoğu zaman fazlası ile karsıladı
    Uzun yolda ( ANKARA Tekirdağ ) 7000 devirden aşağı hiç düşmedim sık sık mola verdim yakıtım 2.9-3 tl den aşağı düşmedi. Bunun sebebi ağırlık + hız
    Buna rağmen bu kadar az yakması süper ötesi.
    İkinci konu lastik. Orijinal ise değiştir. Markası sana kalmış araştır bütçene uygun al

Üçüncü konu, linkini verdiğin motor süper bence fiyat ve motor uygun. Ama km orijinal mi ona bakmak lazım. Bunu motorun yanına gittiğinde anlarsın zaten. Bi tavsiye, debriaj koluna bak. Bilirsin siyah olur, boya kavlaması aşınması var mı, aynı sekilde frenler içinde geçerli. Aşınma çok ise km az ise uzak dur derim. Anlatabilmişimdir umarım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Tabi, eğer bütçen uygun ise 250 cbr Alman daha mantıklı olur arkadaşın dediği gibi

Tamamen duygusal ki linkte verdiğin 2. Ele bakılırsa 250 lik alamazsın zaten maddi açıdan sorun olmasa sıfır alırsın. Ben 2. El aldım gayet de iyi yaptım diye düşünüyorum temiz denk geldi
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial

Vay Murat sattın mı cb yi , keske gecen gorusebilseydik cbf i denemiş olurdun , imkanın varsa kullan bak bi cbf e ihtiyaclarını karşılıyor mu ve imkanın varsa cbr250 seni daha iyi tatmin eder
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Garip Hocam çok güzel yorum yapmışsınız teşekkür ederim.Maalesef duygusal bu işler .Şöyle Cbf i alıp 4-5 yıl binerim diyorum.Aslında bu tutkuya onunla başlamak istedim ama 4800 çok geldi, 2. elide anlamadığımdan almak istemedim.Ama şimdi benim gibi titiz sürücülerin olduğunu biliyorum.

@Asım kardeşim ben daha önce denemiştim ama uzun yol yapmadım maalesef, şehir için çok keyif almıştım.Mutlaka görüşürüz siz hiç merak etmeyin numaranız hala kayıtlı.Uzun olduğundan biraz Cb'ye göre hantal kalabilir ama komforlu bir makina.Birde yarım grenaj benim gözüme güzel geliyor.Bu motor için yağ eksiltmiyor diyorlar bakalım.Km de servis bakımlı ise çıkar sanırım diye düşünüyorum.Borcu harcı noterde çıkıyor, geriye sadece sigortada kaza sorgusu kalıyor.
    Asım kardeşim muhtemelen 4 mart da gelicem bakmaya.Sizden de muhakkak fikir almak isterim.Aslında sürmenizi isterim biraz.Bunu almazsam aklımda Salcano Wolf var çok temiz bir tane

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Garip bunu beğendi.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Garip Hocam çok güzel yorum yapmışsınız teşekkür ederim.Maalesef duygusal bu işler .Şöyle Cbf i alıp 4-5 yıl binerim diyorum.Aslında bu tutkuya onunla başlamak istedim ama 4800 çok geldi, 2. elide anlamadığımdan almak istemedim.Ama şimdi benim gibi titiz sürücülerin olduğunu biliyorum.

@Asım kardeşim ben daha önce denemiştim ama uzun yol yapmadım maalesef, şehir için çok keyif almıştım.Mutlaka görüşürüz siz hiç merak etmeyin numaranız hala kayıtlı.Uzun olduğundan biraz Cb'ye göre hantal kalabilir ama komforlu bir makina.Birde yarım grenaj benim gözüme güzel geliyor.Bu motor için yağ eksiltmiyor diyorlar bakalım.Km de servis bakımlı ise çıkar sanırım diye düşünüyorum.Borcu harcı noterde çıkıyor, geriye sadece sigortada kaza sorgusu kalıyor.
    Asım kardeşim muhtemelen 4 mart da gelicem bakmaya.Sizden de muhakkak fikir almak isterim.Aslında sürmenizi isterim biraz.Bunu almazsam aklımda Salcano Wolf var çok temiz bir tane

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Murat kardeşim insallah geldiginde gorusebiliriz , hatta ben de cbf le gelmeye çalışırım imkan olursa almayı düşündüğün İrlandalı cbf i de kullanırım , daha önce bir arkadas daha bakmıştı sanırım bu cbf e ama uzak olduğu icin gelip bakamadı , temizse km fiyat olarak iyi dürüyor , sen gelmeye yakın haberlesiriz yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat kardeşim insallah geldiginde gorusebiliriz , hatta ben de cbf le gelmeye çalışırım imkan olursa almayı düşündüğün İrlandalı cbf i de kullanırım , daha önce bir arkadas daha bakmıştı sanırım bu cbf e ama uzak olduğu icin gelip bakamadı , temizse km fiyat olarak iyi dürüyor , sen gelmeye yakın haberlesiriz yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Çok teşekkür ederim.Dediğim gibi 4 ü pazartesi sabahtan bakmaya gidicem bir arkadaşımla.Siz sürerseniz çok daha sağlıklı bir alış veriş yapmış olurum.Birde arka yan kapaklarda siyah bir gizgi var sanırım çizik kapatmışlar.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Birde , aydin ve cevresine de bak gelmişken elin boş dönme belki bu motorda sorun çıkar alternatif ilanların olursa daha mantıklı olur

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    arka kapaklardaki orjinal stickeri motorun.
    ön taratan arkaya kadar komple sticker gelir, ön taraftakini sökmüşler arka taraf kalmış.
    ben de sökmüştüm stickerleri, ufak gösteriyor motoru. ( zaten ufak) :D

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Baktımda Aydın çevresinde güzel motor yok.İzmirde anca.Stiker motoru küçük gösteriyor bencede.CB de sökünce depo gözüme büyük gelmişti.Arkada siyah çizgi ne diyince satan bayi sanırım çizik kapatmışlar dedi.Bakalım hayırlısı motor sağlam olsunda parçaları ucuz olmadı yan sanayi..Hani başka alırım masraf çıkartır moral bozar, ama içine sinen güzel bir motor olunca masrafı bir şekilde karşılıyorsun.

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    motorun herşeyi ucuz
    geçen yetkili serviste bir arkadaşın motoru sıfırlandı. 480 tl tutmuş yetkili serviste motor yenileme

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim motorum satılık tertemiz ama sana uzak kalır heralde bursa
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmazsa kendimiz modifiye ederiz motosikletleri lpg ye çeviririz ilk gezimi edirne tarafına yapmak istiyorum vallaha istanbul gezilerim hep olacak da

ebay dan iki defa alış veriş yaptım biri geldi birisi ne oldu bilmiyorum gitti kayboldu ptt de kimse bilmiyor yani su içtik ürünün üzerine
    getiren kargo firması önemli dhl feddex filan direk gümrükten geçiyor onlarla alma derim =)

ben bu yaz şarköye gideceğim allahın izniyle 2 gece kalmayı planlıyorum sonrada nasip olursa 1 gün çanakkale

adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese.
    2 gün önce ön ve arka dişliyi degiştirdim.oringli zincir taktım..
    arkada 42 olan dişli nin yerine 40 dişli taktırdım
    bugün sakarya yolunda deneme fırsatı buldum
    motor düz yolda rahat bi şekilde 115km/h motor bagırmadan seyretti ama son gazda gaz elcigi bi noktadan sonra çevrilmedi..
    hafif yoluş aşagı 122 km/h da kaldı burdada gaz sondaydı daha çeviremedim.
    önceden düzde 42 dişli ilede 115 i görüyodum ama motor bagırıyodu ..
    ama 42 dişli ile su ana kadar hiç son gaz olmamıştı yani gez elcigini son noktada hissetmemiştim..
    bu gün 40 dişli ile son gaz elciginde son noktayı beya gördüm gitmek istiyosun ama dönmüyor..
    sizce 40 la devam mı edeyim yoksa 42 ilemii.??

42 de hiisetmedim gaz elciginin son noktasını 40 ta beya gördüm bu normalmidr??
    Bende arkayı değiştirmeyi düşünüyorum ama 38 mi 40 mı daha karar veremedim sen neden 40 yaptın? kendin mi taktın yoksa..? taktığıma değer mi? yani uzun lafın kısası biraz ayrıntılı anlatabilir misin? (bu konunun topiklerini okudum ama tatmin etmedi)
    Storm 150 > Cbx 250 Twister> Cbf 150'11
    Hayat ve Ben

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı DaRkNeSs- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok güven meselesi değil,zaten 20 lira için kimse kasmaz. üşenmiştim Havale ile uğraşmaya :D
    hesap numaranı at o zaman,elinde varsa hemen yolla, geçen bu bıçağa bakmıştım netten
    malesef =) sermaye sıkıntım olduğu için çok satacağını bildiğim şeyi bile getiremiyorum =) elimde olsa zaten internete koyar linkini verirdim buraya kusura bakma =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

vibrasyon yok titreşim yok eyvallah ama şöyle anlatayım şahsi fikrimdir

ben 85 kg yum artçım 60 e motora binen yük bizim kıyafetler eşyalar filan bizden hariç 30 kg de toplamda 175 kg civarı oluyor motor kullanma kılavuzuna göre max. verimli taşıma yükü 135 di sanırım

hız konusunda ben uzun yolda sabit 100 gidiyorum ancak çook uzun değil neden mi tek kişi 100 le sabit uzun yollar al sorun yok ama 2 kişi bu ağırlıkla 100 le motoruna zarar vermeden zorlamadan normal devirler içinde kullanabileceğin 150 cc motor yok ancak 250cc lere bakman lazım

yanlış hatırlamıyorsam uzun yolda artçılı 100 km hıza 7000 yada 8000 devirde ulaşırsın bu devirde uzun vadede motora zarar verir düşüncesindeyim

değişmesi gerekenler lastik kesinlikle değişmeli bence kalp sağlığınınız güveniniz zevkiniz ve konforunuz için

onun dışında boyuna kesinlikle uygun ben 185 cmim rahat kullanıyorum

linkte verdiğin cbf kazalı olabilir sticker leri çıkmış günah almak olmasın sadece fikir

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    getiren kargo firması önemli dhl feddex filan direk gümrükten geçiyor onlarla alma derim =)

ben bu yaz şarköye gideceğim allahın izniyle 2 gece kalmayı planlıyorum sonrada nasip olursa 1 gün çanakkale
    us mail le gönderdiler türkiye ye giriş yaptı ama türkiye de hacı ettiler benim paketi ben ptt görevlilerine güvenmiyorum cihat işin aslı takipsiz paketleri bilinçli olarak dağıtmıyorlar bunun başka açıklaması yok bana göre.
    vala gezi işine gelince yaza kadar epeyce acemiliğimi atmış olurum herhalde rahat rahat gezerim. bahsettiğin yerleri bende merak ediyorum birde düzce gölyaka da çok güzel doğa var oraları da gezmek isterim sırayla bu yaz inşallah çok gezeceğiz tanık kurye arkadaşlardan ucuz benzin satın almak lazım

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşlar ya bu fuarda 2013 cbf 150 olacakmı birde 2013 modelin fiyatı hakkında bilginiz varmı ben alacağım ama almışken 2013 olsun istiyorum bilgisi olan varmı yazarsanız sevirim

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım

arkadaşım bende cb 125 imi satıp cbf 150 aldım cb den sonra cbf 150 bana çok rahat ve konforlu geldi alalı nerdeyse 1 hafta oldu keşke cb ile hiç uğraşmasaymışım diyorum şimdi titreşim sıfır bu motor da üzerinden inesim gelmiyor wallahi☺benim aldığım cbf 150 4000 km.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler