Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Mücahit onun yerine ön dişliyi 1 diş büyüt arkayı 41 yapmış gibi olursun ayrıca hem maliyet hem de işçilik olarak daha basit tekeri sökmene gerek yok ben yaptım çok memnunum dişli riallide var 6 tl falandı

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

http://www.rialli.com/urunler/arka-d...i-16t-cbf-150/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    - Tekleme sorunu hangi yıllarda var 2011 lerde var ya 2012 lerde ?

- Alıcıyım hangi yıllar daha iyi gibi bir soru sorayım

- En fazla kaç bin kmde olmalı malum sezonda her gün tepesindeyim

- Yağ yakma sorunu var hangi yılları daha az yağ yakıyor Zorlayınca sıkıştırınca yağ yakıyor ama ne bileyim sorum işte

adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havaya bağlı olarak ben motorla gelmeyi planlıyorum ancak kararsızım biraz alışveriş yapmak istiyorum yağ alacağım eldiven belki içlik ve yan çanta gibi ne yapsam bilemedim =)

sen zaten avrupa yakasında olduğun için fuarda görüşmemiz daha uygun olur

arkadaşlar fuara gideceğim gün burada yazarım bi gün önceden o gün gelecek arkadaşlarla tanışmış oluruz =) sanırım bu sene 2 kere gidebilirim fuara =)
    tamam ama benim hafta içine biletim var haberin ola.
    Storm 150 > Cbx 250 Twister> Cbf 150'11
    Hayat ve Ben

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit onun yerine ön dişliyi 1 diş büyüt arkayı 41 yapmış gibi olursun ayrıca hem maliyet hem de işçilik olarak daha basit tekeri sökmene gerek yok ben yaptım çok memnunum dişli riallide var 6 tl falandı

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

http://www.rialli.com/urunler/arka-d...i-16t-cbf-150/
    önde 1 diş büyütmek arkada 3 diş küçültmeye fenk gelir fazla gelebilir
    ayrıca dişli çapı büyüyeceğinden zincirle dişli yuvasındaki mesafe azalır.
    mesela 17 diş koyamazsın.

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad şuan motorun torkundan çok memnunum tek kişi kesinlikle tatmin edici ama malum son hızda ve 1 vitesteki sorunları gidermek istiyorum...

1 vites azbiraz rahatlasın son hızda motor boş boş bağırmasın itiyorum...ama buna karşılık yokuşlardaki güçlü halinde çok düşüş olurmu?

bana göre yakıtımda düşer diye düşünüyorum çünkü aynı hızlarda düşük devirde gitmemi sağlıyacak...

birde zannedersem yeni kasalar 43 dişli bunu 40 yapmak mantıklımı,41 dişli bulmak zor çünkü...
    mücahit. rahatlıkla 40 diş yapabilirsin. motor rahatlıyor, bağırmıyor. ama set halinde değiştir ön arka dişli
    zincir .zincirde öringli olsun gevşemiyor kolay kolay. son hızın 5-6 km artar torkunda düşmez.
    delmece yaylasında artçılı hayatımın en dik rampasını çıktım: 2.vites az geldi 1. vites çok geldi
    42 diş ile. şu anda 40 diş memnunum.bazıları derler ya mühendislerden daha iyimi bilecen diye.
    o mühendisler masus 43 t koyuyorlar motor devirli gitsin servislere iş çıksın diye.

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

faruk abi seni 3-4 gün oldu sanırım seni kartal sahil yolunda geçerken gördüm motordan tanıdı sonra dönerken de gördüm aynı yolda =)

çanta ve öndeki çıkıntılı led far sisteminden anladım ama motorda değil piknik yapıyodum abi=)
    ya hüseyin insan bi durdurur önüme atlayarak, hazır piknik mangal falan varken alacağın olsun

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı adem ind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam ama benim hafta içine biletim var haberin ola.
    haftasonu bileti var elimde buluruz bilet sıkıntı yok bakalı ne gün nasip olacak =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mücahit. rahatlıkla 40 diş yapabilirsin. motor rahatlıyor, bağırmıyor. ama set halinde değiştir ön arka dişli
    zincir .zincirde öringli olsun gevşemiyor kolay kolay. son hızın 5-6 km artar torkunda düşmez.
    delmece yaylasında artçılı hayatımın en dik rampasını çıktım: 2.vites az geldi 1. vites çok geldi
    42 diş ile. şu anda 40 diş memnunum.bazıları derler ya mühendislerden daha iyimi bilecen diye.
    o mühendisler masus 43 t koyuyorlar motor devirli gitsin servislere iş çıksın diye.

faruk abi seni 3-4 gün oldu sanırım seni kartal sahil yolunda geçerken gördüm motordan tanıdı sonra dönerken de gördüm aynı yolda =)

çanta ve öndeki çıkıntılı led far sisteminden anladım ama motorda değil piknik yapıyodum abi=)
    ya hüseyin insan bi durdurur önüme atlayarak, hazır piknik mangal falan varken alacağın olsun
    abi ıslık çaldım ancak nasıl duyacaksın =)

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında 16T 43 - 15T 40,5 gibi bir şeye denk geliyor ve yeri de müsait.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar benim motora sağ kumanda lazım. Benim aradığım ve uygun olan CBF nin sağ kumandası. Şimdi rialli sitesinde 2 adet sağ kumanda buldum.

Şu orjinal diye geçen kumanda;
    http://www.rialli.com/ara/10249__kum...bf-150-MS9461/

Şu da ithal diye yani sanırım yan sanayi olan kumanda
    http://www.rialli.com/ara/9949__kuma...e-sol-cbf-150/

Fiyat olarak neredeyse yarı yarıyalar. Ben orjinalini alıp geçecektim ama size bir danışaıyım dedim. "Gerek yok fazlasını ödemeye, ithal olan da aynı kalitede" diyen, tecrübe eden var mı??

Bir de şu model var, Honda-Seyhan_CGL diye geçiyor,
    http://www.rialli.com/ara/6682__rial...da-sag-ms6476/

CBF kumandasının aynısı gibi.

Sipariş geçmeden önce yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim
    #sürenadam

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Syanur mercekli xenon taktığım için değiştirmiştim, benden çıkan orjinalini verelim.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur mercekli xenon taktığım için değiştirmiştim, benden çıkan orjinalini verelim.
    Xenon yüzünden neden değiştirdiniz? Merak ettim sadece far tuşu yüzünden sanırım.... ?

Bir de verelim derken ? Satma babında mı, hediye mi p.m. atayım size ben
    #sürenadam

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    siyanür bilmem fark etmedin mi bu iki kumanda farklı, biri sağ biri sol belki ondan fiyat o kadar oynuyordur.

Şu orjinal diye geçen kumanda;
    http://www.rialli.com/ara/10249__kum...bf-150-MS9461/

Şu da ithal diye yani sanırım yan sanayi olan kumanda
    http://www.rialli.com/ara/9949__kuma...e-sol-cbf-150/

kumanda değiştirilmesinin sebebi de orjinalinde far açma kapama yok ondan sanırım.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cevaplandı.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    CBF 150'11
    haftasonu bileti var elimde buluruz bilet sıkıntı yok bakalı ne gün nasip olacak =)
    eyvallah saol hüseyin abi görüşürüz o zaman
    Hayat ve Ben

Motosikleti
    12" CBF 150
    eyvallah saol hüseyin abi görüşürüz o zaman
    inşallah valla ne gün yada günler orada olurum karışık ama gönlümden geçen hafta içi ilk açılış günü hafta sonu pazar son gün ama pazara pek birşey kalmıyor ve çok kalabalık oluyor motorda deneyemiyorsun (üstüne oturum boy kilo bakamıyorsun =)

Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşlar cbf 150 mi Str 250 almak için satıyorum. çok temiz motordur.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-3lu-canta-setli-str250-takasli-115756568/detay/
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    CBF 150'11
    inşallah valla ne gün yada günler orada olurum karışık ama gönlümden geçen hafta içi ilk açılış günü hafta sonu pazar son gün ama pazara pek birşey kalmıyor ve çok kalabalık oluyor motorda deneyemiyorsun (üstüne oturum boy kilo bakamıyorsun =)
    Tamam abi tel numaranı kaydettim zaten buradanda haberleşiriz

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

Geçen yağ konusu açılmıştı. yağım yaklaşık 1200 km önce değişti. şimdi kontrol ettim hiç yağ eksilmemiş. İlginç valla tabi bi o kadar da sevindirici

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

ben abi dedim ama bu resimde yüzün gözükmüyo ondan dedim diğer resimlerine baktım da gençmişsin. abi diyim mi? kaç yaşındasın? :D :D
    Hayat ve Ben

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 150 mi Str 250 almak için satıyorum. çok temiz motordur.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-3lu-canta-setli-str250-takasli-115756568/detay/
    hayırlı satışlar abi yan çantalarını yan çanta demiri ile birlikte satmayı düşünürmüsün

yada forumdan bana yan çantasını satacak birisi varmı ? =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Tamam abi tel numaranı kaydettim zaten buradanda haberleşiriz

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

Geçen yağ konusu açılmıştı. yağım yaklaşık 1200 km önce değişti. şimdi kontrol ettim hiç yağ eksilmemiş. İlginç valla tabi bi o kadar da sevindirici

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

ben abi dedim ama bu resimde yüzün gözükmüyo ondan dedim diğer resimlerine baktım da gençmişsin. abi diyim mi? kaç yaşındasın? :D :D
    ne abisi adem =) kendimi garip hissettim =) yaş 20 =)

Motosikleti
    CBF 150'11
    ne abisi adem =) kendimi garip hissettim =) yaş 20 =)
    tamam o zaman ben hüseyin diyorum sana (çaktırma arkadan 30 zannettim )
    Hayat ve Ben

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar bizim motorların boyasıda , araba boyası gibi numaralı,renk kodu koltuğun altnda yazıyor,acaba aynı renk te spray boya piyasada varmı, ufak tefek çizikler için çok pratik olur.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    hayırlı satışlar abi yan çantalarını yan çanta demiri ile birlikte satmayı düşünürmüsün

yada forumdan bana yan çantasını satacak birisi varmı ? =)
    üzgünüm ayrı satamam, motorun albenisi orda zaten

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorların boyasıda , araba boyası gibi numaralı,renk kodu koltuğun altnda yazıyor,acaba aynı renk te spray boya piyasada varmı, ufak tefek çizikler için çok pratik olur.
    Araba boyası satan yerlere gitmelisin. Renk koduna göre boyanı yapar sprey kutuya basıp verirler. Fiyatı da 15-20 lirayı geçmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler