Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    [QUOTE=cbr125cbr;2905738]Para vericem diyorsan vidasına kadar orjinal yetkili servislerde vardır.(Olmayan da izmit fabrikadan getirtir) Çanakkaledekilere yetkili servislere götürebilirsin. Eğer şuan götürdüğün servis yetkili servis ise Honda fabrikaya bir maile bakar ben orjinal istememe rağmen yan sanayi satmak istiyorlar diye. Ya da istanbuldan kargo ile istetebilirsin. Fotoğraflarını ve en azından bildiğin parçalarını sıralayabilirsin. Çizik çıkma ihtimali çok düşük olun bence.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Su an canakkale de yetkili servis yok sadece gucoklar vardi 1 ay once kapandi.
    İkinci soyledigin istanbuldan getirtme isi belki olabilir az daha sabredeyim de beceremezlerse oyle yapicaz herhalde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm.Ben cbf 150 almayı düşünüyorum. Ancak yeni başayanlar için nasıl bir motordur? 2013 modeli çıkacakmı yada çıktımı? 2012 modelle arasında pek fark olurmu sizce? Ve 2012 modele sahip olan arkadaşlardan bu modellerde belirgin bir sorun varmı acaba? Yeni başlayan birisi nasıl motor sürmeyi öğrenebilir? B sınıf ehliyetim var A2 ehliyet nasıl alabilirim? 2.eldeki durumu nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    yeni başlayana en rahat motordur boyun 1.50 filan değilse kolay tekere gelmez kolay elden çıkar parça bol yolda bırakmaz az yakar rahat konforlu her anı stabil bi motor ne an ne yapacağını bilirsin

ehliyet kursuna gideceksin sınavı bekliceksin sonrada direksiyon sınavına gireceksin gçersen b var a2 alacaksanız sadece motor dersinden sınava gireceksiniz

bu motor hakkında çok dedikodu duyarsın buradan oku herkes kendi motoru hakkında iyi kötü yazmış anlarsın ne ne değil yağ yakma var bazısında yok

2011 den sonra kasa değişti devir ibresi geldi yeni başladıysan işine gelir diye düşünüyorum vitesin yokluğunu ilk bi iki ay ararsın sonra alışırsınız 2013 de bi değişiklik olmadı diye biliyorum belki fuarda yeni model gelir ama çok düşük ihtimal çünkü hala cbf satışına devam ediyorlar ve cb125e var 2 commuter bi marka için fazla bile

alacaksan hiç bekleme derim piyasada 2012 sıfır bulabilirsin showroomlar elde kalanları ucuzdan veriyormuş değerlendir derim

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    s.a arkdsın cbf inden kareler

...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Ustalar Cbf 150 almayı düşünüyorum.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakmadan-gecme-111223130/detay ilandaki motoru beğendim..Motora uyguladıgı alt sakal ve yandaki honda logolu çantaları nerden temin edebilirim nette bulamadım. 0 alıp bu uygulamaları yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Motosikleti
    12" CBF 150
    evet bu sakal benimde hoşuma gitti googlede aratınca bi kaç birşey çıkıyor ama bi yere ulaşamadım ben yaw cbf ye ne modifikasyonlar yapmışlar ya =) örnek

http://www.motordelisi.com/forum/videolar-ve-fotograflar/85532-cbf-150-esi-benzeri-yok-turkiyede-tekgorsel-modifiye.html

Bilen birini bulamzsam son çare satan adamı arayıp öğrenmeye çalışıcam = )

Motosikleti
    12" CBF 150
    http://motogranaj.com/honda-cbf-150-alt-sakal.html

buldum valla buldum =) manisada adam =)

fiyat alırsan burayada yazarmısın özellikle çantalar hakkında bilgi ve fiyat

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

evet cbf 150 ye cidden emek olarak beni etkileyen bir 200cc modifikasyon öyküsü =)

http://motosiklettamircisi.blogspot.com/p/cbf-150-modifiye-edilir.html

kaç tl olduğunu bilmiyorum ancak 4 beygirlik bir artış bana çok az geldi :S yakıt sarfiyatı ne kadar artacak buda bilinmeli
    AG41740 bunu beğendi.

Yarın müsayit bi zamanda ararım kargoda yapıyomuymuş sorarım ,forumda paylaşırım...

Motosikleti
    cbf 150
    Bazı arkadaşlar için ,sakal hoş gözükebilir,bana göre sakıncalı,yeri gelip trafik tıkandığında hangimiz kaldırımdan yola inmiyoruz ve altı değip kırılır,ayrıca yazın motorun aşırı ısınmasına neden olabilir.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese.
    geçen gün mercekli power led ten sis farı yapıp satışa sunacagımı yazmıştım.
    bugün ilkini yaptım..
    led sis farı kesinlikle aküye zararı yok 6 wat akım çekiyor ..
    bi kaç resim atayım..görüntü kalitesi kötüdür p.c den çektim tel bozuk
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Honda Msx 125 çıktı..Videosunu izledim. Özellikleri güzel bir motor..Enjeksiyonlu.
    Fakat biraz ufak geldi..bana.Kymco Pipe 125 diye bir model vardı ona çok benziyor..İnşallah türkiyeye gelir..diyelim çeşitlilik açısından
    http://www.youtube.com/watch?v=l2m1GLiw_Xk
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni başlayana en rahat motordur boyun 1.50 filan değilse kolay tekere gelmez kolay elden çıkar parça bol yolda bırakmaz az yakar rahat konforlu her anı stabil bi motor ne an ne yapacağını bilirsin

ehliyet kursuna gideceksin sınavı bekliceksin sonrada direksiyon sınavına gireceksin gçersen b var a2 alacaksanız sadece motor dersinden sınava gireceksiniz

bu motor hakkında çok dedikodu duyarsın buradan oku herkes kendi motoru hakkında iyi kötü yazmış anlarsın ne ne değil yağ yakma var bazısında yok

2011 den sonra kasa değişti devir ibresi geldi yeni başladıysan işine gelir diye düşünüyorum vitesin yokluğunu ilk bi iki ay ararsın sonra alışırsınız 2013 de bi değişiklik olmadı diye biliyorum belki fuarda yeni model gelir ama çok düşük ihtimal çünkü hala cbf satışına devam ediyorlar ve cb125e var 2 commuter bi marka için fazla bile

alacaksan hiç bekleme derim piyasada 2012 sıfır bulabilirsin showroomlar elde kalanları ucuzdan veriyormuş değerlendir derim
    Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için hüseyin bey. Sizce commuter olarak cbf 150 mi yoksa cb 125 e mi üretmeye devam ederler?

Motosikleti
    CBF 150
    beyler bi sorum olacak..benim cbf te motordan bi ses geliyodu açtırdım motoru falan ses gider gibi oldu 1 ay sonra falan geri geldi(agresif falan kullanmıyorum) sonra tekrar geri açtık falan derken toplayınca piston sekmanı dönmüş ustam silindiri rektife etmemiz gerekiyor diyor ne diyorsunuz gerek var mı sekman dönmesi için rektife etmeye?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Msx 125 çıktı..Videosunu izledim. Özellikleri güzel bir motor..Enjeksiyonlu.
    Fakat biraz ufak geldi..bana.Kymco Pipe 125 diye bir model vardı ona çok benziyor..İnşallah türkiyeye gelir..diyelim çeşitlilik açısından
    HondaTR bunu getirmez ama çinliler birebir kopyasını yapıp getirebilir, mondialin mesela yeni yamaha bws 125 ile birebir kopya modeli var.

honda firmasının bunu getireceğini zannetmiyorum, getirsede haketmediği fiyattan satar. honda ülkemize cb 125 , fizy gibi motorları çakmakla meşgul.

Motosikleti
    CBF 150
    takmadı kimse beni

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için hüseyin bey. Sizce commuter olarak cbf 150 mi yoksa cb 125 e mi üretmeye devam ederler?
    Cbf 150 bence üretimi biter gibime geliyor...Cb 125 onun yerini alacak...
    Adam gibi bir pahalı fiyattan 150-250 lik getirirler.Suzuki 250 lik getirdi.O sınıfta birşeyler düşünürler..
    4.800 Cbf 150 4.390 Ybr için çok büyük para..Bize de yazık yav.
    İlk geldiği günden bugüne Cbf de ne değişti ki.Arka disk değil Enjeksiyonlu değil.Değişen tek birşey var.O da fiyatı.
    Mengu16 bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sleymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bi sorum olacak..benim cbf te motordan bi ses geliyodu açtırdım motoru falan ses gider gibi oldu 1 ay sonra falan geri geldi(agresif falan kullanmıyorum) sonra tekrar geri açtık falan derken toplayınca piston sekmanı dönmüş ustam silindiri rektife etmemiz gerekiyor diyor ne diyorsunuz gerek var mı sekman dönmesi için rektife etmeye?
    İleri seviyede teknik bir soru bana kalırsa, hangi servis bu işlemi yapacak bilmiyorum ama, en güzeli İst. da kendini kanıtlamış yetkili servislerin, Servis, atölye kısımlarına telefonla ulaşarak sorman olacaktır diye düşünüyorum. Burada ileri seviyede kullanıcı deneyimi bulursun, ama ben 60 bin km nin üzerinde bi deneyime sahip olduğum halde yorum yapamayacağım. Yinede anlayan ark..lar varsa yorumlarlar.

Cbf 150 bence üretimi biter gibime geliyor...Cb 125 onun yerini alacak...
    Adam gibi bir pahalı fiyattan 150-250 lik getirirler.Suzuki 250 lik getirdi.O sınıfta birşeyler düşünürler..
    4.800 Cbf 150 4.390 Ybr için çok büyük para..Bize de yazık yav.
    İlk geldiği günden bugüne Cbf de ne değişti ki.Arka disk değil Enjeksiyonlu değil.Değişen tek birşey var.O da fiyatı.
    Peki bu durumda cbf almak mantıklımı sizce ? Birde benim B ehliyetim var. Herşey dahil yani cbf150, plaka, ruhsat, ehliyet vs sice ne kadar masrafım olur?

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar için ,sakal hoş gözükebilir,bana göre sakıncalı,yeri gelip trafik tıkandığında hangimiz kaldırımdan yola inmiyoruz ve altı değip kırılır,ayrıca yazın motorun aşırı ısınmasına neden olabilir.
    haklısınız bu konuda herkes hem fikirdir zaten sadece alternatiftir zaten modifikasyon işi
    ayrıca bu sakal greneaj işi güzel hesaplanarak ve mantık yürüterek yapıldıysa ön kısmından rüzgarı içine alarak bi hararet sorunu yaşanacağını sanmıyorum ancak bu ürünlerde öyle bir sistem olduğunuda düşünmüyorum

ama görüntü olarak dediğiniz gibi göreceli olarak beğenilebilir =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese.
    geçen gün mercekli power led ten sis farı yapıp satışa sunacagımı yazmıştım.
    bugün ilkini yaptım..
    led sis farı kesinlikle aküye zararı yok 6 wat akım çekiyor ..
    bi kaç resim atayım..görüntü kalitesi kötüdür p.c den çektim tel bozuk
    http://<a href="http://bit.ly/V0BZqe..._n.jpg</a></a>

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

http://img450.yukle.tc/images/564823...02824206_n.jpg
    ümit abi bu çalışman çok güzel şuan ramazan abiden gelecek mercekli xenon haberini bekliyorum o gelsede gelmesede inşallah bi tane sis farı alacağım yada yapacağım

sana şeyi soracağım bunları 4 lü yapabilirmiyiz
    yada 1 w lık led yerine 3 w lık ledler varmış onlardan kullanılmazmı ? daha verimli olmazmı ? toplamda 18 w ekstra akım çekmesi aküyü filan zorlarmı?

bide bu ledler ısınıyormuş sanırım bi kaç başlıkta gördüm arkasına soğutucu kanallar takmışlar aleminyum gibi bi parça gerek yokmu bunlarda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

evet bu motorun geleceğini bende duydum bence güzel bir motor 250 cc bi kasası da gelse ne şeker olur =) vtr 250 gibi

ama fiyatı cbr 125 den aşağı olmaz sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

öncelikle isminizle hitap edemiyorum profilde yazmadığı için kusura bakmayın
    ve biz zaten akşama kadar işte güçte o kadar insanla resmi konuşacağız diye çatlıyoruz en azından benimle samimi konuşalım burası bi aile bi dost ortamı gibi bence =)

bu konu hakkında kesin bir bilgi yok ancak benim şahsi fikrim ve gördüğüm

honda cb 125 i getirirken cbf i kaldırıp piyasaya daha düşük maliyette ve daha ucuz bi motor sürmek istedi ancak
    ne alanlar memnun cbf kadar nede bayiler cb125e satışından memnun

ne filolar (kurye şirketleri filan) nede bireysel sürücüler bayiye gittiğinde cb 125 almaktan sa ybr alırım diyor yada cbf konforundan vaz geçmiyor o yüzden neredeyse 1 yıl oldu honda bu planın peşine düşeli ama ilk zamanlar cbf gelmicek üretimi azaldı diyip cb satmaya çalışan bayiler yine cbf i övmeye başladılar bayilerde cb den çok cbf var

cb alıp sonra 1-2 ay sonra satıp cbf alanlar olduğunu duydum

ben olsam yine cbf alırım macera aramaya gerek yok elini öpene satarsın

bu gün üretimi dursa zaten 10 sene yedek parça üretmek zorunda honda ve teminin yapmak zorunda zaten üretmese bile piyasada fazlasıyla yan sanayisini bulursun eğer bunları cb mi cbf mi diye soruyorsanız pişman olamayacağınız motor cbf dir ama eğer maddi durumlar söz konusuysa ben yorumlara dayanarak cb almak yerine 2. el cbf yada sıfır apache veya ybr alırdım

saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleri seviyede teknik bir soru bana kalırsa, hangi servis bu işlemi yapacak bilmiyorum ama, en güzeli İst. da kendini kanıtlamış yetkili servislerin, Servis, atölye kısımlarına telefonla ulaşarak sorman olacaktır diye düşünüyorum. Burada ileri seviyede kullanıcı deneyimi bulursun, ama ben 60 bin km nin üzerinde bi deneyime sahip olduğum halde yorum yapamayacağım. Yinede anlayan ark..lar varsa yorumlarlar.
    ethem abi nasılsın göremiyoruz değerli yorumlarını pek bu benim için üzücü

bi sıkıntı yok inşallah keyfin yerindedir =)
    forumdan uzak kaldın son zamanlarda sanki =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Peki bu durumda cbf almak mantıklımı sizce ? Birde benim B ehliyetim var. Herşey dahil yani cbf150, plaka, ruhsat, ehliyet vs sice ne kadar masrafım olur?
    cbf i plaka ruhsat trafik dahil istanbulda 4600 civarı koruma demiri ile satan bayiler var ama bu belki daha aşağı belki daha yukarı fiyat alabilirsin ama bence tek tek gezilip tekrar tekrar gidilip pazarlık yapılması gerek para herkes için önemli =)

ehliyet konusunda hangi ildesiniz bilmiyorum ancak çok bir maliyeti yok kursa verecğiniz para hariç 250 lirayı geçmeyen bi masrafı var önemli olan alma süreci en az 3 ay sürüyor kaydolmadan başlayan süreç ve bu süreçte motor almamak yada binmemek için verilen güç sınav adamı delirtir =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler