Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ooooo mete gelmiş forum şenlenmiş ))
    Bu arada ümit motor süper olmuş ..
    Ümit bide topcase ye led yaptinmi tadından yenmez hacı..

Mete sen nerelerdeydin ya topic kendine gelmiş fazla yazamıyorum ama takip ediyorum.

Topragam metecim havalar iyiyken sen ümit_150_zc vs. Yani topic den arkadaşlar bi sucuk,köfte mangal yapalım mis gibi ne dersiniz..
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bilader,transalp alamıyorsan cbf tek geçer böyle bir makina ne ybr ile ne de titan ile kıyaslanir cunki,iki ağır kişi bindiğinde ayro dinamik ten fire vermiyor anlıyormusun fark bu selamlar
    mücahit_89 ve rahmi34 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bir b uluşma ayarlıyalım metein yeni motoruda görürüz

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw bu sigorta çok pahallı bende axa'dan 150 tlye yaptırdım en ucuz o çıktı ama yine fazla

neyse sizinde motor maşallah güzel bi restore geçirdisıfır cbf gibi oldu kazasız belasız binin inş...bide o uzun cam ruzgarı direk kafaya verip rahatsız etmiyomu ya ben eski cbfte bi ara taktm ama kaska gelen rüzgardan çok rahatsız oluyodum...
    tesekler..
    uzuncamı taktırdım biraz kullanayım bende rahatsız olursam çıkartırım.
    orjinali duruyo ..,
    sigortalar felaket gerçekten çok pahallı

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

motorla ilgili son 2 işlem kaldı
    1 elimde mercekli far var onu takmak
    2 egzozda hafif 1 kaç yerinde paslanma var yanmaz boya ile onu boyamak..(şuan için düşünmüyom ama ilerde)
    motoru aldıgımdan beri yagına bakmadım daha 1 hafta olmadı bugün baktım biraz eksik gibiydi..
    biraz yag ekledim ..yag çubugunun milim üstüne çıktı biraz boşaltayımmı*?
    birde bu yag cubu ile ölçüm yaparken motor orta sehpada iken ön tekermi havada kalmalı arka tekermi??

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ümit yağ ölçümü bildiğim kadarıyla sehpa dayken olmuyor. Tam bilmiyorum ama bilenler doğrular herhalde...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yabancı dildeki kitabınd derki orta ayakta ve düz zeminde yapın.Metehan ne der bilmiyorum teknik eleman o

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    yağ değişimi düz zeminde sehpa üzerinde yapılıyor benim bildiğim ve uyguladığım

bugün motoruma ilk cilasını atmış bulunmaktayım,depo kılıfı ve diz örtüsü kullanıyorum koruyucu cila sürmek şart oldu yoksa boya matlaşıyor kışın böyle idare edicez artık

motoru yıkadım cilaladım sonra montlarını giydirip yerine park ettimama ilk sahibi zinciri baya yağsız bırakmış bende bikaç gündür yağlıyorum zinciri arka tekerdeki yağları çıkaramadım kimyasal madde kullanmak lazım...

benim için cb'den sonra cilalı cbf devri

mete_han bunu beğendi.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Arkadaşlar herkese selam,

O gün geldi çattı. Büyük motorumu sattım,hayalimdeki motor için cbf'imi de üzülerek satıyorum. Forumu takip edenler titizliğimi temizliğimi bilirler. Bilmeyenler için 2009 haziranından beri buraya yazıyorum.

2009 model, 12000 kmde 1,5 senelik irc lastikli. Motorun ilk sahibiyim, 3,5 senedir ancak bu kadar yol yapabildim.

Hız olarak 105'i, devir olarak 2. viteste 40'ı 3. viteste 60ı 4. viteste 70i geçmemiş, yağ yuğ eksiltmeyen, çek bırak tekleme yapmayan güzel bir yol arkadaşıdır.

Üzerinde orijinalliği bozan hiçbir şey yok. yan çanta demirleri, arka çanta demirleri, arka çanta, motor koruma demiri var.

Bildiğiniz üzere 12bin bakımı geçen gün yapıldı.

Motorda çizik yok diyeceğim, çamurlukta minicik bir tane var =)

Kapalı garajda muhafaza edildi, güneşte kalmadı, yağmurda binilmedi.

4bin lira fiyat biçtim.

Eşiniz dostunuz kendiniz düşünürseniz gözünüz arkada kalmaz, kuryeye gitsin istemem.

çok acayip maturdur benimkisi =)

Herkesin hayaline kavuşmasını dilerim.
    sgurdal ve mete_han bunu beğendiler.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yağ seviye ölçümü düz zeminde orta sehpada, yağ değişimi ise (yağ boşalmasının sağlıklı olması açasından) yan sehpada yapılır. Kitapçık bilgisidir. Eğer yağ değişimini orta sehpada yaparsanız, yağın tam olarak boşalabilmesi için motoru sol tarafa doğru hafif eğerek bir müddet beklemeniz gerekecektir. Servisler genelde bakım için gidildiğinde motoru lifte aldıklarından böyle yaparlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldıgımdan beri yagına bakmadım daha 1 hafta olmadı bugün baktım biraz eksik gibiydi..
    biraz yag ekledim ..yag çubugunun milim üstüne çıktı biraz boşaltayımmı*?
    birde bu yag cubu ile ölçüm yaparken motor orta sehpada iken ön tekermi havada kalmalı arka tekermi??
    Aksi bir drum yoksa (arka çantada ağar malzeme vb) standart motoru düz zeminde orta sehpaya aldığında ön teker yere basar, arka teker havadadır. Düz zeminde bu şekilde yaptığın ölçüm doğrudur ve 1 mm kadar yağ çubuğundan fazla gördüğün yağın hiç bir zararı yok. Bazı servislerde pek tasvip etmesemde 1200 gram yağ uygulaması dahi var. Bu uygulama motoru yoruyor ve kısmen boğuyor, performansını düşürüyor. En güzeli yağ değişimlerinde 1 lt yağ koymak, 200 gram fazlasını eksilttiyse 1000. km de ilave etmek.

Neyse, bazı servislerin yaptığı 1200 gram yağ uygulaması yağ seviyesini yağ çubuğunda ortalama 3-4 mm kadar max. seviyesinden yükseğe çıkartıyor. Dolayısıyla sen 1 mm üstüne çıtkı diyorsan 50 gram seviyelerinde fazla koymuş olmalısın, hiç bi zararı yok.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Ethem abi, linkteki xenon bizim yuvalara uyuyor gibi sanki, ismide d2s xenon kit olarak geçiyor. bir bilgin varmı?
    https://www.google.com.tr/search?hl=...CI_34QSQlYGwAw

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

ampülü değiştirdim bugün, kısalarım kesmişti. şuan devri yükseltsem bile farda değişiklik olmuyor sabit yanıyor. ama far tepsisi orjinal ampüle göre olduğundan ışık yayılımı bir garip geldi. bu işin sonu xenon a gidiyor..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Dün Akşam 6 gibi eve doğru 2 kişi giderken 80 km hızla.Çok sert bir çukura girdim.Öyle bir çukurdu ki.Lastik 2 veya en fazla 3 saniye sonra poss diye indi..Ben lastik patladı sandım.Bakıncada birşey görmedim akşam karanlığında.Meğerse ARKA jant yamulmuş.Neyse motoru iterek götürdük.Jantada baktılar.Ortadan yarılmış.Birde kenarından 2-3 cm dışa açılmış. .Sibopun ordan hemde. aliminyum kaynak dediler.Olmaz dedim bir daha çatlarsa bu sefer ortadan 2 ye ayrılır.Sonra ben dün rialli den hemen fiyatlara baktım.Ve 279.90 mı ne yazıyordu.Orjinal yazıyordu.Dedim ne güzel o zaman sıfırını alırım.
    Honda bayisine gittim.Ne 279 u 400 dediler hemde geliş fiyatına verdi.]Ordaki de orjinal yazdığına bakmayın orjinal değil.

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

Bu arada Çanta almak istiyorum.Shad veya Kappa ?Hangisini alayım?Kappa K35 alacaktım sonra alırım internette bir bakayım fiyatlara ilk önce dedim.Bende Shad 26 var inanın bir kask kaskın içinde eldiven kenarlarına da bez sıkıştırıyorum.O gün sığmadı laptopu bile elimde taşıdım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar cbf 150 kullanıcıları , bi mazuratım var yardımcı olursanız sevinirim .
    1 ay önce yakın bi arkadasım cbf 150 aldı , bir ayda 1900 km yapmış devamlı geziyor ama yakıtını ölçmüş bugün 1 litre benzinle 27 km gidebilmiş sanırım.
    Bu da 3.7 lt yapar 100km ve çok fazla bi değer cbf 150 için , neden çok yakıyor olabilir ? Ne yapması gerekir ?
    Bulunduğu yerde servis yok , eğer kendi halledebileceği bi ayarı falan varsa söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    jikle açık filanmı geziyor arkadaşın cbf e 3,7 yaktırmak büyük başarıdırı valla =) sürekli redline bile kullansa bu tüketim fazla geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben çerkezköyde 55 tlden yaptırdım.ne öle 180 ler falan
    abi benim yakın bi abimde derbi gp1 250 var 07 plaka 45 tl ye mi ne yaptırdı sigortasını =) sıfır motor değil 2006 model sanırım

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Rahmi Kardeşim, sanırım seninde bulduğun gibi piyasada s2 duy uyumlu xenon kitleri mevcut, fakat şimdi yaşadığın sorun gibi, ışık dağılımı ile ilgili far tası ile xenon ampülün uyuşamaması ilgili sorun yaşayıp verim alamaman mümkün olabilir. Ben yaşadım. Riallide satılan Angel xenon kit bu konuda kesin çözümdür. Ayrıca orjinal far ampulümüz philips, şu anki yaşadığın, taktığın ampülden verim alamama problemide bununla ilgili, Orjinal Philips veya Osram far ampulü aldığın taktirde şu anda yaşadığın sorun ortadan kalkacak ve orj. ampülden aldığın verimi alabileceksin.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Akşam 6 gibi eve doğru 2 kişi giderken 80 km hızla.Çok sert bir çukura girdim.Öyle bir çukurdu ki.Lastik 2 veya en fazla 3 saniye sonra poss diye indi..Ben lastik patladı sandım.Bakıncada birşey görmedim akşam karanlığında.Meğerse ARKA jant yamulmuş.Neyse motoru iterek götürdük.Jantada baktılar.Ortadan yarılmış.Birde kenarından 2-3 cm dışa açılmış. .Sibopun ordan hemde. aliminyum kaynak dediler.Olmaz dedim bir daha çatlarsa bu sefer ortadan 2 ye ayrılır.Sonra ben dün rialli den hemen fiyatlara baktım.Ve 279.90 mı ne yazıyordu.Orjinal yazıyordu.Dedim ne güzel o zaman sıfırını alırım.
    Honda bayisine gittim.Ne 279 u 400 dediler hemde geliş fiyatına verdi.]Ordaki de orjinal yazdığına bakmayın orjinal değil.

Bu arada Çanta almak istiyorum.Shad veya Kappa ?Hangisini alayım?Kappa K35 alacaktım sonra alırım internette bir bakayım fiyatlara ilk önce dedim.Bende Shad 26 var inanın bir kask kaskın içinde eldiven kenarlarına da bez sıkıştırıyorum.O gün sığmadı laptopu bile elimde taşıdım.
    öncelikle geçmiş olsun benzer bir olay bende yaşadım pendik kurtköy minibüs yolu dolayaba civarı bu civarda oturanlar bilir

tam bir düzlük ve minibüs yolu gibi işlek bi caddenin sol şeridi kazmışlar kapatmamışlar ( belediye çalışıyor :p) 2 kişi firene asılsamda hızım 40 civarına düştü paldır küldür girdim çukura sonra çıktım ama sert böyle kaldırım gibi keskin köşeli ve 3 parmak derinliğinde filan hemen kenaraçektim baktım michelenlerin çok esnemesinden kaynaklı sanırım egzozun motordan çıkan alt kısımını sürtmüşüm ama göçük filan yok bi çizik sadece direk aklıma jant geldi yamuldumu diye baktım yok gibi görünüyor belli olmuyor birşey ama bu olaydan sonramı oldu yoksa denkmi geldi bilmiyorum bu olaydan sonra 2 gün filan sonra ön fireni sıktığımda bi tıkırdama hissediyorum ön firende ve bi cıyaklama oluyor firen yapınca arada bi :S bundan olabilirmi

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sen önü vurmuş olabilirsin.Eğer jantından ses geliyorsa.Yamulmuş veya çatlamamış ise.O sorun oluyormuş yeni gelen motorların jantlarında bir servise git ses geliyor de.Garantiden sıfırını değiştirsenler.
    Biz çıkma alıp Honda servisinden 1 ay sonrada garantiden değiştirecektik.Ellerinde kalmamış.

---------- Post added 21-11-2012 at 00:04 ---------- Previous post was 20-11-2012 at 23:58 ----------

#forza463.7 mi ?Ne yaptın usta ben 1 saat boyunca otobanda redline dan inmedim gazdan elimi çekmedim.3.7 yakmadı.
    Benim ilerde alacağım F 650 CS ile aynı yakıyor neredeyse...[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 00:54 ---------- Previous post was at 00:04 ----------
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.

Geçmiş olsun kardeşim, Allah daha beterinden korusun, çanta konusunda bence kappa al. Kappa 46 al, bi kere al. Shad 26 dan sonra kappa 33 alırsan çok çok ta farklı olmayacak. Ama kappa 465 harika, kask, kışlık mont, dizlik, eldiven, maskeler, disk kilidim, bagaj lastiklerim.... ıvır zıvır malzemelrim hepsi sığıyor, motorla bi yere gittiğimde yanımda bu malzemelri taşımam gerekmiyor.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA

geçmiş olsun allahtan düşmemişsin..

---------- Post added at 07:44 ---------- Previous post was at 07:42 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, Allah daha beterinden korusun, çanta konusunda bence kappa al. Kappa 46 al, bi kere al. Shad 26 dan sonra kappa 33 alırsan çok çok ta farklı olmayacak. Ama kappa 465 harika, kask, kışlık mont, dizlik, eldiven, maskeler, disk kilidim, bagaj lastiklerim.... ıvır zıvır malzemelrim hepsi sığıyor, motorla bi yere gittiğimde yanımda bu malzemelri taşımam gerekmiyor.
    ethem abi bana göre mt sitesi bu foruma verdiğin ilgi alaka ve yardım nedeniyle her sene sana koruyucu ekipman yollamaları lazım.. hemide en fulunden

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motoruyla sert çukura giren arkadaşlar, jantın yanında mutlaka teker rulmanlarını da kontrol etsinler. Daha sonra rulman dağıtıp sıkıntı yaşamasınlar. Mücahit motoru öyle bir cilalamış ki geçen zamanın acısını çıkarmış sanki. Tekrar cbf ci olmasına çok sevindim. Bu arada benim bildiğim en cilalı motor Evren'in motorudur. O da motorunu satıyormuş, en kısa zamanda hayalindeki motora kavuşması dileğiyle, ayrıca ne motor alacağını da yazarsa sevinirim çünkü has motorundan vaz geçebiliyorsa çok iyi bir motor olmalı Hepinize kazasız güvenli ve mutlu sürüşler dilerim. Ben sezonu kapattım, bahara kadar anca haftada bir garajın içinde bir turlar kapatırım kontağı ... Sağlıcakla kalın.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Abi teşekkürler, herkesin gönlünde yatan bir aslan vardır. Ben cbf 500-600 veya shadow istiyorum.

cruiser tadını aldığımdan shadow ağır basıyor.

bakalım ne olacak =)
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimi düz zeminde sehpa üzerinde yapılıyor benim bildiğim ve uyguladığım

bugün motoruma ilk cilasını atmış bulunmaktayım,depo kılıfı ve diz örtüsü kullanıyorum koruyucu cila sürmek şart oldu yoksa boya matlaşıyor kışın böyle idare edicez artık

motoru yıkadım cilaladım sonra montlarını giydirip yerine park ettimama ilk sahibi zinciri baya yağsız bırakmış bende bikaç gündür yağlıyorum zinciri arka tekerdeki yağları çıkaramadım kimyasal madde kullanmak lazım...

benim için cb'den sonra cilalı cbf devri
    Motor çok güzel görünüyor yanlız sanırım debriyaj maneti fazla aşağıda. Bu aynanın görüş açısını da düşürür. Biraz yukarı almanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler