Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmutluk bu ürün, yağmurdada denedi zaten, yani adıda üstünde, yağmurda kullanım için, en kral motosiklet monto bile sağnak yağmuru yediğinde ne yazık ki su alıyor. Ayrıca dize kadar paçalar batıyor, ayakkabı veya botu hiç sorma, takım olarak bu ürün yağışlı havalarda bot kılıfı ile birlikte gerçekten ihtiyaç. Kışlık botumun içinde bile sağnak yağmurdan sonra çoraplarımın yüzdüğünü bilirim. Bot kılıfı hem ayakkabıları, hemde pantalonun en çok yağmur suyu ve çamur sıçrayan bölümü olan dize kadar olan kıskını koruyor, zaten dizlikte takıyorum. Diz örtüsü bende düşündüm ama o yağmurdan ziyade soğuktan korunmak için alınmalı bence. Belden ve bacaklardan soğuk almamak için. Yağmur içinde olur elbet ama kapadığı yer sınırlı, yağmurluk takım olarak alındığında daha başka, ama diz örtüsüde soğuklar başlamadan almak lazım elbette. Prosev kendi sınıfında gerçekten fena sayılmaz, gönül revit ister ama herkezin kesesi uygun olmuyor işte.
    Tabiki yağmurluk su geçirmemesi lazım lakin bazı yerlerde okudum kimi birkaç saat sonra geçiriyormus vs vs..O yüzden sordum abi.Ben de açık kask var kapaı ya da çeneden açılır alasım var bir tane.Gönlüm çeneden açılır kaskta:Çünkü bizim buralar yazın çok sıcak oluyor bildiğin gibi.Aklımda ne bir marka var ne de fikir.Herkes farklı telden çalıyor.Bir önerin var mı mesela ben bir dahaki sefere şu kaskı alacagım dediğin abi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun, umarım vakit nakit ilişkisi birbirine uyar ve gidersiniz
    inşallah rahmi çok istiyorum da nasipten ötesi olmuyor =)
    Garip bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yağmurluk şart en azından topcasete durması lazım nezman yagıcagı bellı olmuyor. Hem çok soğuklarda ruzgarda gecirmediği için çok iyi. Revit 100 liraysa fiyatı çok iyi bize ayarla sen birde aneste kışlık eldiven gördüm outlet ürünü kullanan varmı nasıl acaba?
    http://www.anesmotor.com/?urun-1388-...t-Eldiven.html
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    12" CBF 150
    Yeni kasa kullanma klavuzundan aynen yazıyorum. Alternatör minimum 5000 devir/dakika da. 0,168 kw = 168 watt güç üretiyor.
    Akü 6 Ampermiş, ben 7 biliyodum

Aydınlatma (hepsini tek tek topladım)= 128 watt tüm aydınlatma aynı anda çalıştığında motorun o anda tükettiği enerji toplamı. Gösterge paneli aydınlatması ve içindeki göstergelerin hepsi faal yanarken, sinyaller 4 üde, plaka lambası, stop lambası, far, fren lambası, park lambası. Klavuza göre bize tüm aydınlatmalar faalken 168-128= 40 watt kalıyor, ilave aksesuar bilmemne. Görünenin bize 40 watt kaldığı yönünde.

Bu arada yaw yeni kasaların klavuzundan periyodik bakım aralıklarını inceledim ve bi yaşıma daha girdim. Fark ettiğim değişiklikleri yazayım.

1- Hava filtresi için her 16 bin km de bir değişim diyor. Not kısmında da aracınızı çok ıslak ve tozlu bölgelerde kullanıyorsanız daha sık servis yapın diyor. buda olsun 8000 de bir değiştirelim hadi. Bunu neye dayanarak böyle yapmışlar, uzatmışlar anlamadım, aslında aynı hava filtresi ile 6000-7000 km seviyelerinde emiş kaybı oluyor, tozlu bölgelerde kullanılmasa bile hava geçişi zayıflıyor. 7000 km deki hava filremi, yeni filre ile karşılaştırmıştım. Neyse hadi 8000 km ok diyelim. Aslında güzel, hesapladığımız bakım maliyetleri düştü diyebiliriz.

2- Kataloktaki şu ayrıntıyı sanırım benim gibi kimse okumadı. Bakım aralığı 6 ayda bir, bakım km si veya veya 6 ay süre. Hangisi önce dolarsa bakım diyor klavuz. Ama servisler sanırım bunu uygulamıyor, bizlerde bilmediğimiz için servisleri uyarmıyoruz. Mesela 4000 bakımına girdin, 6 ay sonra sadece 1000 veya 1500 km gezdiğimizi farz edelim ve motor 5000-5500 km de. Ama yine 6 ay dolduğu için servise gidicez. Çünki diğer bakım km yani 8000 olmadan 6 ay geçti. Yeni kasa klavuzuna göre tüm bakım aralıkları için böyle. 6 ay veya sayaçtaki km, hangisi önce dolarsa. Yeni nesil bazı arabalarda da da 10 bin veya 1 yıl hangisi önce dolarsa, aslında mantıksız değil. Fakat eski kasa klavuzu olan bi arkadaşım bakım tablosunu inceleyip bu konuyu tekrar yazabilir mi ? Çünki bu aralıklar sanırım eski kasa klavuzunda daha farklı. Sanırım yeni kasada bazı bakım aralıkları iyileştirilmiş.
    abi zaten bi yağın ömrü 6 ay sonra bitiyor diye biliyorum ve 6 ay motor 1 km bile yol almasa bile yağ değişmesi gerekir diye biliyorum abi

ya bu arada aprilia rs125 çok fena hoşuma gidiyor bi topcase takabileceğimi bilsem =) alacağım =) 125cc 2 zamanlı 28 hp 210 max hız =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

http://www.feyizoglu.com/Yagmurluk-A...i_45906.html#0

Şu ürün çok güzel, kardeşim aldı. İnceledim. Bende alacağım. İnternette çok araştırdık. Aynı ürünü daha ucuza bulamadım. Prosev

http://www.feyizoglu.com/2237-Eldive...i_44894.html#0

Bide şunu aldıkmı, yağmur sağnak vız gelir, o an yağış yoksa bile, kapalı havalarda yola çıkılacaksa çantada bulundurmak lazım.
    abi valla yağmurluk takımı çok iyi fiyata güzel ve kaliteliyse kaçma
    ama eldiven yağmurluğu bence işe yaramaz
    yağmurluk kaygan bi malzeme debriyaj tutamazsın kayar gider manet elinden
    benim kışlık eldiveni 40 tl ye almıştım burdan komple içime kadar ıslandığım bi gün bile ellerim ıslanmadı kar suyu bile hemen geçmiyor iyi bi kışlık eldiven al daha iyi abi fuarda 25 tl ye kışlık eldivenler vardı hatta deriler vardı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi zaten bi yağın ömrü 6 ay sonra bitiyor diye biliyorum ve 6 ay motor 1 km bile yol almasa bile yağ değişmesi gerekir diye biliyorum abi

ya bu arada aprilia rs125 çok fena hoşuma gidiyor bi topcase takabileceğimi bilsem =) alacağım =) 125cc 2 zamanlı 28 hp 210 max hız =)
    Evet o yağın özeliğini yitirmeye başladığını bende duymuştum, bu bilgiyi söz konusu ettiğimiz iyi oldu o zaman.

Bahsettiğin motoru merak ettim ve hemen sahibinden e girerek baktım. Valla güzel, biri hatta 38 hp yazmış doğrumu bilmem ama. Fakat elbette tarz olarak race. Race motor deneyimi yaşamak isteyen için aslında çok güzel bi seçenek olabilir, markası kaynaklı bi gerekirse parça temin etmek sıkıntı olabilir, ayrıca aksesuar olarak sanırım o motora tarzı kaynaklı çanta vb de piyasada olmayabilir. Ama o motor alınıp kısa bi süre heves alınarak pekte fazla zarar etmeden satmaya uyar. Cbf 150 gibi senelerce el altında tutularak kullanılabilecek bi modelmiş gibi gelmedi bana.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki yağmurluk su geçirmemesi lazım lakin bazı yerlerde okudum kimi birkaç saat sonra geçiriyormus vs vs..O yüzden sordum abi.Ben de açık kask var kapaı ya da çeneden açılır alasım var bir tane.Gönlüm çeneden açılır kaskta:Çünkü bizim buralar yazın çok sıcak oluyor bildiğin gibi.Aklımda ne bir marka var ne de fikir.Herkes farklı telden çalıyor.Bir önerin var mı mesela ben bir dahaki sefere şu kaskı alacagım dediğin abi?
    valla tam güvenlik istiyorsan tam kapalı (full face) kask almanı öneririm bütçene bağlı tabi ama alacağın kask en kötü ls2 ve 100 tl nin altında olmasın ama üstüne çıkarım dersen nolan lazer ixs filan düşünebilirsin shoi arai filan bizim motorlara çok fazla (şahsi fikir)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Evet o yağın özeliğini yitirmeye başladığını bende duymuştum, bu bilgiyi söz konusu ettiğimiz iyi oldu o zaman.

Bahsettiğin motoru merak ettim ve hemen sahibinden e girerek baktım. Valla güzel, biri hatta 38 hp yazmış doğrumu bilmem ama. Fakat elbette tarz olarak race. Race motor deneyimi yaşamak isteyen için aslında çok güzel bi seçenek olabilir, markası kaynaklı bi gerekirse parça temin etmek sıkıntı olabilir, ayrıca aksesuar olarak sanırım o motora tarzı kaynaklı çanta vb de piyasada olmayabilir. Ama o motor alınıp kısa bi süre heves alınarak pekte fazla zarar etmeden satmaya uyar. Cbf 150 gibi senelerce el altında tutularak kullanılabilecek bi modelmiş gibi gelmedi bana.
    abi sağlamlık olarak çok sağlam bi marka italyan markası büyük süpersport motorları enduroları filanda var bi ducati değil ama bi gömlek altı derbi gileria vespa kalitesi var kesinlikle parça adam elimde hepsi var diyor (servis ) olmayanıda 15 günde fabrika yolluyor diyor

aynen abi uzun süre beni yorar bu

abi 2 versiyonu var makinanı 2000 öncesi sanırı 38 hp filanmış ama 210 gören var biliyorum adamı durdurdum ben sordum çünkü adam cbr 250 ile beni geçti ben 100 gidiyorum adam şimşek gibi geçti sonra bi şimşek daha geçti =) bi baktım cbr ağlattı =) ilerde durmuş muhabbet ediyolardı tam ben yaklaştım korna selllektör durdurdum adam ninja hyo filan tanımıyo cbr daki adam bile kabulleniyor 250 cc bile bu makinayla yarışamaz diyor =)

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ls2 ff370 cene acilir kask var genel olarak memnunum sadece trafikte kullanirken bugu sorunu oluyor baska problemi yok ben de bu kaski mecburiyetten almistim ama pisman olmadim ve sehir ici kullanima ayirdim.
    Uzun yol icin 1 tane de shark speed-R alicam sana da benim gibi yapmani tavsiye edebilirim.

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

Herkese merhaba bi suredir yoktum daha dogrusu yazmadim ama okuyorum takipteyim.
    Motorumu yeni aldim biliyosunuz daha depo bitirmek nasip olmadi. Fakat depoyu fulledim ve su an da 197 km yaptim benzin ibresi dibe yaklasti yani kirmizinin ustundeki son beyaz cubugun orda sizce daha ne kadar gider. Kullanimin tamami sehir ici ve asiri agresif diyebilirim

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bi suredir yoktum daha dogrusu yazmadim ama okuyorum takipteyim.
    Motorumu yeni aldim biliyosunuz daha depo bitirmek nasip olmadi. Fakat depoyu fulledim ve su an da 197 km yaptim benzin ibresi dibe yaklasti yani kirmizinin ustundeki son beyaz cubugun orda sizce daha ne kadar gider. Kullanimin tamami sehir ici ve asiri agresif diyebilirim
    Kullanımın bahsettiğin gibi agresif ve şehir içi ise herhalde 100 km daha yaparsın gibime geliyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Kullanımın bahsettiğin gibi agresif ve şehir içi ise herhalde 100 km daha yaparsın gibime geliyor.
    Bu depoyu bitirince birde tamamen sakin kullanarak deniycem bakalim abi
    Bide benim bakim zamani geldi ama gitmeye zaman bulamiyorum servise giderken bir randevu sistemi falan var mi kafana gore bi saatte gidip sirani mi bekliyosun. Bir de Ethem abi benim yag seviyesi yag cubugunun ucunda gorunuyor sanirim acil degisim onerirsin dimi

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bir de Ethem abi benim yag seviyesi yag cubugunun ucunda gorunuyor sanirim acil degisim onerirsin dimi
    Yağ değişim km ren gelmediyse değişim değil, ilave yapman yeterli. Yağ seviyen o seviyede düşük ise 200-250 gram ilave ihtiyacın olabilir, bu şekilde kullanmamalısın. Yağ değişimine 200-300 km falan gibi az kaldıysa ok yağ değişimi olur da, daha 500-600 km falan varsa değişim için erken. Bi tane motosiklet yağı al 10w-40. Ne olursa fark etmez. Kontrollü bi şekilde yağ ilavesi yap.

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Beyler Selamlar,

Söylediği gibi bayramda yağmura rağmen Muğlaya gitmeye karar vermiştim, ilk başlarda yağmasa da İzmir'den çıkmamla otobanda sağnağı yedim. Hayatımdaki ilk yağmurda sürüş deneyimim
    olduğu için biraz irkildim ama Mişlen lastikler düzgün sürüş ile 80 km/h'de bile iyi iş çıkardı. Önceden sinek leşleri olan vizörüm, elimle sildikten sonra çamurumsu hale gelince görüş iyiden zayıfladı bu yüzden en yakın zamanda Ethem abinin bahsettiği avuç içlerinde silme aparatı olan kışlık eldivenlerden edineceğim (: ha bi de pantolon zira montumdan süzülen bütün su nereye indi tahmin edebilirsiniz :D ayakkabılar da boğazlı spor ayakkabı, tüneli zor ettim. Ettim de, otoban görevlileri midir artık nedir bu sefer hoparlörlerden bas bas bağırıyorlar, tünelde nasıl yankılı bir ses; VOAVİKİTÜNEEUOVAVIIUUAVVÇIKINIZIUAVOUV gibi cehennemi bir ses, tünel çıkışı yağış durdu fakat yediğim rüzgarla hipotermi nedir anladım ve hemmen ilk tali yoldan ormanın içine girdim. etrafta kimsenin olmadığından emin olduktan sonra, diskaveri kanakındaki kutuplardaki suya giripte sonra anadan üryan soyunan bi adam var ya hah aynen o şekil bütün üstümü afedersiniz anadan üryan soyunup değiştirdim. gel gelelim eldivenler, ayakkabılar şımşırık, Muğlaya kadar hıdıdı hıdıdı diye diye 5 saatte vardım, anam o halimi gördü ya allahım beni affet, hemen askerden kalma donlar tişörtler, eşofman takımını giydirmesiyle şöminenin karşısında özlediğim bebek muamelesini gördüm (: ana başka. Allahtan hasta olmadım, aldığım ders: ekipmanın yoksa yağmur yağdığı an dinmesini bekle.

Bir kaç foto ekliyim:

Canım Yeğenim ee zehri vermek lazım (:

Güzel bir tatilden sonra, dün, yağmurdan korka korka tekrar yola koyuldum fakat bu sefer çok tatlı bir yolculuk geçirdim çünkü bir yağmura yakalanmadım aksine çok hoş bir hava vardı. kulaklıklarımda en sevdiğim müzikler eşliğinde Muğladan İzmir'e otobanı kullanmadan 5 saatli harika bir yolculuk oldu. Canım CBF motorumun 70 - 80 km/h hızlarla bana daha çok keyif verdiğini anladım, otobanda yolculuk yapmanın ise tanık olacağım hikayelerden çaldığını (: .

Buyrun;

Sonunda İzmir, yarime kavuştum (: (pardon beyler olan var olmayan var)

Bu vesileyle bir ürün incelemesi yapıyım:Bugün elime 2 hafta önce sipariş ettiğim KOSO marka mavi Universal aynalar elime ulaştı, singapur yapımı, aliminyum olduğu için kargoyla 50 TL'ye maloldu muhtemelen görmüşsünüzdür ama işte fotosu:

Sonuç: Çöpe attım. Biri takarken kırıldı, fazla zorlamış olabilirim fakat ayna bildiğin yamuk gösteriyor, dökme olarak yapılmış ve işçilik yerlerde geziyor. Görüş açısını yakalamak zor zira aynaların boyu kısa olduğu için eski aynalarımdaki kadar verim alamadım, titreşim aliminyum olduğu için yok. Sakın almayın Paranıza yazık.

Sürçi Lisan ettiysem affola, paylaşmak istedim umarım zevkle okumuşsunuzdur hepinize iyi akşamlar (:
    Garip ve mondial50tt bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    @kaplanboğa, arkadaşım paylaşımın için teşekkürler..emeğine sağlık..

ben motoru kaldırdım..bayrama gitmeden önce zaaar zor motora zarar vermeyerek soktuk bodruma motoru..ammaa bu tarafa gelir de, bu taraflardan bensiz gezmelere birdaha giderseniz aha forma birdaha girmem ( çokta umrundayım MT nin ) ama bi şartım var motoru tek basıma garajdan çıkaramam yardım ederseniz.. ön camı aynaları çantayı söktüm koydum bodruma..branda aldım kullanamadan duruyor öylece..baktım yer temiz branda çekmedim.tozlancak kesin ama olsun varsın temizlerim..

ethem abi sağol, sym 250i evo yu sevdirdin bana.masrafa sokcan beni anlaşılan..
    birGarip..

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Ben de ls2 ff370 cene acilir kask var genel olarak memnunum sadece trafikte kullanirken bugu sorunu oluyor baska problemi yok ben de bu kaski mecburiyetten almistim ama pisman olmadim ve sehir ici kullanima ayirdim.
    Uzun yol icin 1 tane de shark speed-R alicam sana da benim gibi yapmani tavsiye edebilirim.

Aşırı agresif gidersen 100km bile yapamayabilirsin. Bu arada niye bu aşırı agresiflik sakin sakin kullanmak var iken. gaz koluna kibar yaklaşmanı tavsiye ederim. Benzinin yarısı belkide yanmadan egzozdan atılıyor. Şehir içinde 5000-7000 devirler arasında kullanırsan tabi kalkışta drag yapar gibi değil de daha sakin vitesleri de 5000-7000 arasında atarsan benim gibi şehir içi 400km nin altına düşmezsin ya da yaklaşırsın diyelim

Aklıma geldi de, sezerciğin bir filmi vardı. Vurucam kırbacı, vurucam kırbacı diyor seninki de o hesap.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Selamlar,

Söylediği gibi bayramda yağmura rağmen Muğlaya gitmeye karar vermiştim, ilk başlarda yağmasa da İzmir'den çıkmamla otobanda sağnağı yedim. Hayatımdaki ilk yağmurda sürüş deneyimim
    olduğu için biraz irkildim ama Mişlen lastikler düzgün sürüş ile 80 km/h'de bile iyi iş çıkardı. Önceden sinek leşleri olan vizörüm, elimle sildikten sonra çamurumsu hale gelince görüş iyiden zayıfladı bu yüzden en yakın zamanda Ethem abinin bahsettiği avuç içlerinde silme aparatı olan kışlık eldivenlerden edineceğim (: ha bi de pantolon zira montumdan süzülen bütün su nereye indi tahmin edebilirsiniz :D ayakkabılar da boğazlı spor ayakkabı, tüneli zor ettim. Ettim de, otoban görevlileri midir artık nedir bu sefer hoparlörlerden bas bas bağırıyorlar, tünelde nasıl yankılı bir ses; VOAVİKİTÜNEEUOVAVIIUUAVVÇIKINIZIUAVOUV gibi cehennemi bir ses, tünel çıkışı yağış durdu fakat yediğim rüzgarla hipotermi nedir anladım ve hemmen ilk tali yoldan ormanın içine girdim. etrafta kimsenin olmadığından emin olduktan sonra, diskaveri kanakındaki kutuplardaki suya giripte sonra anadan üryan soyunan bi adam var ya hah aynen o şekil bütün üstümü afedersiniz anadan üryan soyunup değiştirdim. gel gelelim eldivenler, ayakkabılar şımşırık, Muğlaya kadar hıdıdı hıdıdı diye diye 5 saatte vardım, anam o halimi gördü ya allahım beni affet, hemen askerden kalma donlar tişörtler, eşofman takımını giydirmesiyle şöminenin karşısında özlediğim bebek muamelesini gördüm (: ana başka. Allahtan hasta olmadım, aldığım ders: ekipmanın yoksa yağmur yağdığı an dinmesini bekle.

Bir kaç foto ekliyim:

http://c1210.hizliresim.com/12/y/fg9br.jpg

http://g1210.hizliresim.com/12/y/fg9hg.jpg

http://i.imgur.com/0L0ly.jpg

http://i.imgur.com/OHwPc.jpg

http://i.imgur.com/9vK0X.jpg
    Canım Yeğenim ee zehri vermek lazım (:

Güzel bir tatilden sonra, dün, yağmurdan korka korka tekrar yola koyuldum fakat bu sefer çok tatlı bir yolculuk geçirdim çünkü bir yağmura yakalanmadım aksine çok hoş bir hava vardı. kulaklıklarımda en sevdiğim müzikler eşliğinde Muğladan İzmir'e otobanı kullanmadan 5 saatli harika bir yolculuk oldu. Canım CBF motorumun 70 - 80 km/h hızlarla bana daha çok keyif verdiğini anladım, otobanda yolculuk yapmanın ise tanık olacağım hikayelerden çaldığını (: .

Buyrun;

http://i.imgur.com/WC7dD.jpg
    http://i.imgur.com/U635B.jpg
    http://i.imgur.com/mRqNa.jpg
    http://i.imgur.com/t8byy.jpg
    http://i.imgur.com/NIkXc.jpg
    http://i.imgur.com/R6CL8.jpg
    http://i.imgur.com/YJMHp.jpg
    http://i.imgur.com/UU9jI.jpg
    http://i.imgur.com/4QIjo.jpg
    http://i.imgur.com/CSv3n.jpg
    Sonunda İzmir, yarime kavuştum (: (pardon beyler olan var olmayan var)
    http://i.imgur.com/0mlY3.jpg

Bu vesileyle bir ürün incelemesi yapıyım:Bugün elime 2 hafta önce sipariş ettiğim KOSO marka mavi Universal aynalar elime ulaştı, singapur yapımı, aliminyum olduğu için kargoyla 50 TL'ye maloldu muhtemelen görmüşsünüzdür ama işte fotosu:

http://i.imgur.com/Vx8pY.jpg

Sonuç: Çöpe attım. Biri takarken kırıldı, fazla zorlamış olabilirim fakat ayna bildiğin yamuk gösteriyor, dökme olarak yapılmış ve işçilik yerlerde geziyor. Görüş açısını yakalamak zor zira aynaların boyu kısa olduğu için eski aynalarımdaki kadar verim alamadım, titreşim aliminyum olduğu için yok. Sakın almayın Paranıza yazık.

Sürçi Lisan ettiysem affola, paylaşmak istedim umarım zevkle okumuşsunuzdur hepinize iyi akşamlar (:
    ne güzel tatlı tatlı gezmişsinözledim valla cbfimle böyle gezmeyi cb adamı uzun yolda yoruyor,yormuyor hatta dövüyorneyse yakındır hasret bitebilir bu aralar

yağmurda kesinlikle yağmurluk olmadan 1 mtre bile gitmem bende çok tecrübe ettim

koso aynalar tırt cbfe almıştım bunlardan sonu seninki gibi oldu...şuan üzerinde olan aynalar apache aynası sanki galibanedir markası...?
    Kaplanboğa bunu beğendi.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    valla tam güvenlik istiyorsan tam kapalı (full face) kask almanı öneririm bütçene bağlı tabi ama alacağın kask en kötü ls2 ve 100 tl nin altında olmasın ama üstüne çıkarım dersen nolan lazer ixs filan düşünebilirsin shoi arai filan bizim motorlara çok fazla (şahsi fikir)

Katılıyorum..

FF370 internette yaygın olarak satılmakta ve genel olarak memnuniyetsizlik söz konusu olmasa gözüm kapalı alacağım.Shark'a gelince biraz pahalı bir kask belki ileride nasip olursa.
    Kaplanboğa bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Mücahit kardeşim motoru aldığımda üzerindeydi bu aynalar, soldaki çatladı YBR aynası sanıyodum, aynacı yok bu ybr'nin değil bi scooter'ın aynası dedi. Alamadım yenisini, apache aynasımı bi bakıyım aynısıysa alıcam. ya da güzel bir aynayla yenilemeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, eski sistem olan far duyumuzu ve ampulümüzü (S2 Duy - Armut Ampul) H4 duy ve ampule dönüştürebiliriz. Biraz araştırdım, sağlıklı bilgilere ulaştım. Bu teknik olarak mümkün. Yine 35-35 Halojen H4 ampul kullararak aydınlatmayı biraz olsun iyileştirebileceğimizi düşünüyorum.

Soldaki ampül bizim ampül, sağdaki ise H4

H4 ampul:

Bizim farın duy göbeğine oturtan, S2 duyu H4 ampül takmaya uygun hale getiren duy dönüştürücü, oto elektrikçilerden temin etmek mümkün:

Yine oto elektrikçilerden H4 soket dişi girişi alıyoruz. Bu ürünün kablolarını keserek makaron veya lehimle motorun S2 far duyundan kabloları çıkartarak, aynı kabloları aynı kutuplara bağlamamız yeterli.

Ampul kutupları aşağıdaki fotoda olduğu gibi.

Bundan sonraki aşama ise gözlemleri paylaşmaktan geçiyor. Ben H4 halojen ampulün, orjinal far ampulünden daha verimli olabileceğini düşünüyorum. Bu H4 ampulün daha yüksek watt lı lambaları var fakat, bizim motor kaldırmayabileceğinden yine 35-35 H4 Halojen tercih edeyoruz. Motorun konjektör, akü kaldırsa bile, far camını hatta iç plastik çerçeveyi dahi eritmesi söz konusu olabiliyormuş. Bu yüzden 35-35 ten şaşmamakta fayda var.

Kendimde uğraşmıyıcam. Aşağıdaki ürünü (cbf 150 komple far) alarak bi oto elektirikçiye görtürmeyi ve dönüştürtmeyi düşünüyorum. Sonrasında farı değiştirmek zaten kolay.

http://denizmotortr.com/u-far_komple...onda-3868.html

Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Ethem abi merakla bekliyoruz sonuçları zira senin gibi bende xenonları söktürdüm motoruma zarar veriyor diye, olumlu olursa taktırırım.

Motosikleti
    12" CBF 150

en az 250 km yaparsın diye düşünüyorum ama ibreye güvenme =) çok hassas değil =)
    sanırım ibre yarıya gelene kadar daha hızlı düşüp son yarıyı ve son çeyreği biraz daha yavaş düşüyor =)

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    en az 250 km yaparsın diye düşünüyorum ama ibreye güvenme =) çok hassas değil =)
    sanırım ibre yarıya gelene kadar daha hızlı düşüp son yarıyı ve son çeyreği biraz daha yavaş düşüyor =)
    benim ki doğru çalışıyor öyleyse 200km yi devirdiğimde tam yarım depodaydı ibre 420de yedeğe geçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Arkadaşlar, eski sistem olan far duyumuzu ve ampulümüzü (S2 Duy - Armut Ampul) H4 duy ve ampule dönüştürebiliriz. Biraz araştırdım, sağlıklı bilgilere ulaştım. Bu teknik olarak mümkün. Yine 35-35 Halojen H4 ampul kullararak aydınlatmayı biraz olsun iyileştirebileceğimizi düşünüyorum.

Soldaki ampül bizim ampül, sağdaki ise H4

http://a1210.hizliresim.com/12/z/fh73v.jpg

H4 ampul:

http://a1210.hizliresim.com/12/z/fh75c.jpg

Bizim farın duy göbeğine oturtan, S2 duyu H4 ampül takmaya uygun hale getiren duy dönüştürücü, oto elektrikçilerden temin etmek mümkün:

http://a1210.hizliresim.com/12/z/fh76r.jpg

Yine oto elektrikçilerden H4 soket dişi girişi alıyoruz. Bu ürünün kablolarını keserek makaron veya lehimle motorun S2 far duyundan kabloları çıkartarak, aynı kabloları aynı kutuplara bağlamamız yeterli.

http://c1210.hizliresim.com/12/z/fh7gm.jpg

Ampul kutupları aşağıdaki fotoda olduğu gibi.

http://c1210.hizliresim.com/12/z/fh7lv.jpg

Bundan sonraki aşama ise gözlemleri paylaşmaktan geçiyor. Ben H4 halojen ampulün, orjinal far ampulünden daha verimli olabileceğini düşünüyorum. Bu H4 ampulün daha yüksek watt lı lambaları var fakat, bizim motor kaldırmayabileceğinden yine 35-35 H4 Halojen tercih edeyoruz. Motorun konjektör, akü kaldırsa bile, far camını hatta iç plastik çerçeveyi dahi eritmesi söz konusu olabiliyormuş. Bu yüzden 35-35 ten şaşmamakta fayda var.

Kendimde uğraşmıyıcam. Aşağıdaki ürünü (cbf 150 komple far) alarak bi oto elektirikçiye görtürmeyi ve dönüştürtmeyi düşünüyorum. Sonrasında farı değiştirmek zaten kolay.

http://denizmotortr.com/u-far_komple...onda-3868.html
    abi bu kadar uğraştıktan sonra, madem far alıcaksın ona bixenon uygulaması yap. hiç pişman olmazsın. benim aklımda bu var bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler