Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kurye çıkmasıydı ama durumu çok iyiydi, hem kendim baktım hemde 2 farklı ustaya gösterdim. kurye motoruydu evet, şirket 1 yaşını dolduran motorlarını satıyormuş sürekli.. olan yine paraya oldu. 2 kere istanbula git gel yaptım bide motoru full depo benzinle bıraktım. 400 küsür lira rüzgar oldu =)
    Kocaelinin neresindensiniz. keşke yardım isteseydiniz bizlerden her konuda yol yordam gösterirdik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]abi sen ben güngörde lastik taktırırken konuştuğumuz afyonlu hemşerimmisin yoksa =)[COLOR="Silver"]

Vay hemserim huseyinim evet o benim nasilsin,nasil mislenler memnunmusun icimde kaldi benimde alamadim
    abicim şiddetle tavsiye ederim çok memnunum valla artık hiç bi korku filan olmuyo ne firenlemede nede yatarken yağmurda bile gözü kapalı yola çıkıyorum =) bence al hiç boşuna ip üstünde gitme motorun ayakları yere bassın =) (tabi maddi durumlar imkan verince =)

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar max 120tl çanta bakıyorum 2. elde olabilir, cbf e yakışan arkasında garip durmayacak bir çanta olması lazım aşırı büyük düşünmüyorum kurye motoru gibi de gözükmesin,
    tavsiyelerinizi bekliyorum
    ben maxem 45 lt canta almistim 85 tl ye.hem cok kullanisli hemde saglam ama canta demiri yoksa arkada altina demir lama yapilmasi iyi olur cunku tablasi kirilabiliyor

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaslar bu nasıl bir ekonomik motorsiklettir yau sehir içi ve de şehirler arası yol yaklasık 20-25 km kullanımda 1 depo benzinle 440. kilometremdeyim ve deponun ibresi kırmızının hemen üstündeki çizgide hala... Tatlı tatlı kullandıgınızda gayet hoş bir tüketimi var cbf 150nin...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman kappa 46 bakabilirsin ama oda baya pahalı. Shad biraz daha ucuz, shad de bakabilirsin.
    shad çok güzel 40 lt olanına baktım bugün ama oda tuzlu 200 civarında, diğer 46 lt çantalar nasılsır nette cox, gaff marka çantalar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben maxem 45 lt canta almistim 85 tl ye.hem cok kullanisli hemde saglam ama canta demiri yoksa arkada altina demir lama yapilmasi iyi olur cunku tablasi kirilabiliyor
    sarsıntı yada zırıltı yapıyor mu kardeş , çanta demiri yok o demirciye mi yaptırılır
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    12" CBF 150
    bence en fazla 35 tak çanta demirin yoksa ben 38 alacaktım coolcasenin üstüne koydum çok dengesiz durdu :S bi çukra girsen lambur lumbur eder bence :S

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bende kappa46 var, orjinal tablası ve çanta demiri ile hiçbir sıkıntım yok, ne büyüklük konusunda ne pratiklik konusunda. Bu başlıkta 4. ya da 5. kez yazıyorum aynısını, alacaksanız 46 alın ya da en azından 40 üstü alın. Pratikliği tartışılamaz..

Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar yaz kış rahat kullanırsın demişti ethem abi 10-50 yağ için ama bizim serviste yok ben alıp gitsem koyarlarmı ekstra para isterlermi işçilik filan?

bu mudur yağ ?
    http://www.motosuperstore.net/CASTRO...LT,PR-587.html
    http://www.motosuperstore.net/IPONE-...1L,PR-488.html

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en fazla 35 tak çanta demirin yoksa ben 38 alacaktım coolcasenin üstüne koydum çok dengesiz durdu :S bi çukra girsen lambur lumbur eder bence :S
    çanta demiri de almak gerekecek heralde, hazır mı satılır çanta demiri bi yere mi yaptırmak gerek, sanırım 40 lt veya üstü çanta alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kappa46 var, orjinal tablası ve çanta demiri ile hiçbir sıkıntım yok, ne büyüklük konusunda ne pratiklik konusunda. Bu başlıkta 4. ya da 5. kez yazıyorum aynısını, alacaksanız 46 alın ya da en azından 40 üstü alın. Pratikliği tartışılamaz..
    kappa biraz tuzlu geliyor 2.el bulsam almam kolaylaşır , yerli yada çinli alırsam da zırıltı yada alt tablanın kırılmasından endişe ediyorum
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Cbr 250
    Selam,

Arkadaşlar 2007 model 50 bin kmde temiz gözüken kurye motoru. 2000 bin liraya alınır mı?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı QdR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Arkadaşlar 2007 model 50 bin kmde temiz gözüken kurye motoru. 2000 bin liraya alınır mı?
    bence alınmaz, ben 2010 model, 2011 trafiğe çıkışlı, 32.000 km de ön arka koruma demirli,michelin lastikli motoru saat gibi,gayet temiz dış görünüşlü cbf yi 2750 ye aldım. 3 gün kullandım sonra hacizli diye geri verdim. hacizi çözerlerse yine alıcam.
    Karadeniz - Giresun.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaşlar yaz kış rahat kullanırsın demişti ethem abi 10-50 yağ için ama bizim serviste yok ben alıp gitsem koyarlarmı ekstra para isterlermi işçilik filan?

bu mudur yağ ?
    http://www.motosuperstore.net/CASTRO...LT,PR-587.html
    http://www.motosuperstore.net/IPONE-...1L,PR-488.html
    Aynen, bizim motorların 4 mevsim yağı 10w-50 dir.

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar ben 160 km yaptım.Yağ fabrika çıkışında var dediler ve öylece devam ediyorum.Bu yağı değişsemmi acaba???Ya birde motor 55 bin devirde tabiri caizse gajj diye bir sesi gaz kolunda hissediyorum.Bu rodajla ilgilimi acaba????

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bence 300km ye gelince yağı değiştirmek lazım. 1000 de bir daha değiştirirsin, rodaj için mineral bazlı 10w40 20w40 bir yağ kullanabilirsin. Motorun ilk çalışmasında ortaya çıkan talaş ve pisliklerden kurtulmuş olursun. gajj diye tabir ettiğin ses eksozun ısı kalkanından geliyor olabilir, benim motorda da bazı devirlerde metalik bir ses çıkartıyor, elimle tutarak kontrol ettim ses eksozun üzerindeki ısı korumasından geliyor. Ben pek kafama takmıyorum oradan geldiği için, beni rahatsız etmiyor.

Benim motor da şu anda 1400km oldu, 800 deyken 20w40 actevo kullandım, ilk çıkan yağ talaştan gri aktı desem yeridir. Actevo'yu motor biraz temizlensin diye koydum, 1200 de onu değiştirdim (ben servise gitmiyorum) 15-50 Shell Advance AX5 kullandım, mineral bazlı yağların en yüksek kalitelisi. Ayrıca pistonun temiz kalmasını da sağlıyormuş. Debriyaj ve vites geçişleri çok güzel. 4000km den sonra sentetik yağa geçeceğim. Bu arada yağı değiştirmeden önce servisten tapa pulu al, 1.5tl gibi bir fiyatı var, alüminyumdan ve konik şekilde olduğundan her yağ değişiminde tapanın pulunu değiştirmen gerek yoksa yağ kaçırmaması için çok sıkayım derken motor bloğuna diş sıyırtmak mümkün.

http://www.shell.com.tr/home/content...best_bike/rce/
    şentürk bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 250
    Konya'da yaşıyorum ve buralarda malesef çok kupan araç çıkmıyor.

Motosikleti
    cbf 150
    Teşekkür ederim bilgilerini benimle paylaştığın için

Motosikleti
    12" CBF 150
    Aynen, bizim motorların 4 mevsim yağı 10w-50 dir.
    abi peki castrolü alimmi ? 2 litre alsam kaç ay raf ömrü var hani 1 litreden biraz fazla koysam?
    ve en önemlisi 10-40 veya 15-50 den farkı ne olur olumlu olumsuz biliyormusun ?
    senide yoruyorum ama kusura bakma abi

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    abi peki castrolü alimmi ? 2 litre alsam kaç ay raf ömrü var hani 1 litreden biraz fazla koysam?
    ve en önemlisi 10-40 veya 15-50 den farkı ne olur olumlu olumsuz biliyormusun ?
    senide yoruyorum ama kusura bakma abi
    Castrol alabilirsin. Bu yağ emsal yağlardan biraz pahalı olduğundan ilave etmen gerektiğinde veya değişimde 1 lt yerine 1100 gram, yani 100 geam fazla koyacaksan, bence ikinci 1 litrelik ambalajı bozma, başka her hangi bi motosiklet yağı ile 1100 grama tamamla veya yağ yakma görürsen takviyelik için aynı özellikte veya en kötü yarı sentetik bi 15w-50 kullanabilirsin. 2 ambalaj alırsan 2. ambalajı 2. yağ değişimine kadar bozmana gerek kalmaz. 1 tane ambalaj al. 100 gram da başka bi yağdan takviye koyarak 1100 gram yağ koy. Eğer yağ eksiltme yoksa motorunda zaten bir daha ki yağ değişimine kadar takviye ihtiyacı da olmayacaktır.

Ama 1100 gram yağıda castrolden kullanmak istiyorsan yağı değiştirirken 2. ambalajda 900 gram yağın kalacak. Arada motor yağ eksiltmezse takviye gereği oluşmazsa diğer bir yağ değişimine kadar bu yağ elinde bulunacak. Kalan yağın ambalajda kapalı (özellikle kapağı hava almayacak şekilde güzel kapatılmış ise) kolay kolay kolay bozulsun pek sanmıyorum. En azından 6 ay bi sene bekler tahminimce. Bu süre zarfında zaten 2. yağ değişimin de mutlaka gelecektir.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta demiri de almak gerekecek heralde, hazır mı satılır çanta demiri bi yere mi yaptırmak gerek, sanırım 40 lt veya üstü çanta alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

kappa biraz tuzlu geliyor 2.el bulsam almam kolaylaşır , yerli yada çinli alırsam da zırıltı yada alt tablanın kırılmasından endişe ediyorum
    Alacağın topcase kaliteli olsun bir kere al uzun yıllar kullan bence...ben daha önceki motorlarımda cox,maxem gibi ucuz birçok markanın topcasesini kullandım ama uzun ömürlü olmuyorlar..kırılıyor,yamuluyor yenisini almak gerekiyor;maliyeti yine kaliteli topcaseyi geçiyor...
    cbf den önceki motorumda coocase vardı o kappadan bile daha kaliteliydi,taş gibi malzemesi var mubarek ne esneme ne kırılma nede bozulma yapıyor...
    Bu akşam cbf ye topcase alayım dedim coocase ile kappayı kıyasladım,kappa esniyor plastiği daha ince geldi bana coocase kappadan 2 kat daha ağır ve dış kabuguda tırtıklı çizilmez birşekilde imal edilmişti...ama fiyatı uçuk geldi bana mecburen ekonomi yapmak için kappa 35 litre aldım..1 kask+mont+eldiven+ufak tefek şeyleri alıyor yada kask+dizlik+eldiven+ufak tefek şeyler alıyor ama mont dışarda kalıyor bu sefer
    Neyse 35 litre den aşağı alma işini görmez bunu belirteyim...Kappa35 i kredi kartına 12 taksitle 210 tl ye aldım..peşin 185 tl demişti bana satıcı ama taksit işime geldi...
    ayrıca çanta demiri taktırmana gerek yok,cbf nin arka demirine çanta altlığı çok güzel monte oluyor..boşuna masraf etmene değmez...

Castrol alabilirsin. Bu yağ emsal yağlardan biraz pahalı olduğundan ilave etmen gerektiğinde veya değişimde 1 lt yerine 1100 gram, yani 100 geam fazla koyacaksan, bence ikinci 1 litrelik ambalajı bozma, başka her hangi bi motosiklet yağı ile 1100 grama tamamla veya yağ yakma görürsen takviyelik için aynı özellikte veya en kötü yarı sentetik bi 15w-50 kullanabilirsin. 2 ambalaj alırsan 2. ambalajı 2. yağ değişimine kadar bozmana gerek kalmaz. 1 tane ambalaj al. 100 gram da başka bi yağdan takviye koyarak 1100 gram yağ koy. Eğer yağ eksiltme yoksa motorunda zaten bir daha ki yağ değişimine kadar takviye ihtiyacı da olmayacaktır.

Ama 1100 gram yağıda castrolden kullanmak istiyorsan yağı değiştirirken 2. ambalajda 900 gram yağın kalacak. Arada motor yağ eksiltmezse takviye gereği oluşmazsa diğer bir yağ değişimine kadar bu yağ elinde bulunacak. Kalan yağın ambalajda kapalı (özellikle kapağı hava almayacak şekilde güzel kapatılmış ise) kolay kolay kolay bozulsun pek sanmıyorum. En azından 6 ay bi sene bekler tahminimce. Bu süre zarfında zaten 2. yağ değişimin de mutlaka gelecektir.
    Profum senden öğreneceğimiz çok şey var,izliyoruz seni merak etme Durmak yok,yola devam

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profum senden öğreneceğimiz çok şey var,izliyoruz seni merak etme Durmak yok,yola devam
    Müdürüm, estafirullah. Profluk kim, biz kim senin yağı 500 km de değiştirmiştik. Şimdi 1000-2500-4000-6000 diye gidebilirsin Ahmet kardeşim. Garanitden çıkmasın diye servise gidecekmisin. Ne düşünüyorsun =?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler