Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun cbf 150 4800TL. Mübarek altınla yarışıyor. bir yıl önce toplam 4000TL maliyetiydi. Şimdi 5000TL'yi aşan bir maliyet. Cbf 150 sahibi olarak bu paraya cbf150 almazdım. İnşallah ellerinde patlar.
    bencede fazla o yüzden 2. el aldım
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar dün aksilik aksilik üstüne geldi

ilk olayım benzinim bitti yedek dahil yolda kaldım =) benzinlik yolunu tutmuştum 1 km fln kala =)
    ben benzinimi hep aldığım istasyona gitmedim total vardı 200 km filan uzakta ona gittim fulle dedim pompacı dayı taktı opmpayı depoya gitti diğeride aynını yapıodu ama pompa atmadı depoda benzin görünmeye başladı böyle köpüre köpüre tam attı atmadı derken baktım taşıyo dayı diye bağırdım dayı baktım uzakta çektüm motordan pompayı yere boşaldı benzin =) motorun heryeri benzin oldu :S az yusuflamadım değil :S daha motor soğumamıştı :S direk çalıştırmadan ileri aldım adam bi güzel yıkadı ama sabunsuz yıkadı benimde içime sinmedi gecenin 11 i evin önünde biraz sabunladım yıkadım öyle girdim içeri =) 2. olayım buydu allahtan sağ salim eve vardım =)

ancak sanki sol sinyalde bi buhulanma oluştu benzin olayından sonra nedendir sizce?

bu arada benzin fişi geldi 60 lira 13,47 litre adama dedim benim depo 13 litre adam 55lira çekti :D en çok verdiğim benzin parası oldu =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

ya arkadaşlar bişi sorucam dün sabah maltepe konşuk motora yolum düştü önünden geçerken bi sorayım servis olarak daha iyi diyorlar 1000 bakımına belki buraya getiririm dedim 27,5 TL dedi fiyat (22,5 de olabilir) yağ olarak 1lt mobil 15w-50 koyuyoruz dedi

benim motoru aldığım yer pendik güngör motor 1,2 LT castrol 10w-40 koyuyor 33 tl fiyat verdi

sizce hangisine gideyim ? ben sürekli öyle yaz kış yağ değiştirecek biri değilim daha önce lastik değişimine gittiğimde biraz yağ ilave ettiler benim motora ilk aldığımdan beri motorun yağ seviyesi azda olsa eksik gibi duruyodu sordum ordaki asıl kıdemli ustaya o dedi eksik komuşlardır ilave etti 10-40 dan galiba ne yapmalıyım sizce
    motoru aldığım yer pendikte ve bana 2 km filan konşuk motor 7-8 km filan evime =)
    geçmiş olsun..benzin taşması da kötü olmuş.motorun halini düşünebiliyorum..
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj attım. Biraz geyik oldu ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Motora yağ değişimlerinde konulması gereken yağ miktarı, karterin yağ hacmi, kitapçıkta 1 lt olarak geçiyor. Motor dağıtılıp toplanınca 1.2 lt olması lazım. Neyse bu bizi ilgilendirmiyor. Yani kitapçık 1 lt diyor. Yağ değişimlerinde 1.1 lt veya 1.2 lt konulmasının sebebi motorda yağ eksiltmeeğilimi oluşur ve kullanıcıda bir sonraki yağ değişimine kadar yağ seviyesine bakmazsa motor eksik yağ ile gezmesin. 1.2 lt yağ bence motoru yorar. Sen bence Konşuk motora git. 1 lt mobil 15-50 tam sentetik ile yağını değiştir. Ama takip eden 1000 km de ise yağ seviyeni kontrol et. Eksilme görürsen 100-200 gram yağ ilavesini kendin yap. Yaz mevsiminde 15w-50, motor çalışmasında ve viteslerde çok daha iyi performans veriyor. ve eksilmeye karşı 10w-40 a nazaran daha dirençli. Dış ortam sıcaklığı 20 li değerleri görmeye başladıktan sonra 15w-50 kullanılmaya başlanılabilir. Kardeşim ben yaz kış yağ değiştirmek istemiyorum dersen 10w-50 Castrol ve Motulün tam sentetik yağları var. Bu yağları temin etmek pek kolay değil ama bu 10w50 tam sentetik 4 mevsim kullanılabilir.

Aslında Konşuk motora söyle 1 lt değilde 1.1 lt koysunlar yağı. Daha iyi. 100 gram fazla yağ motorda bi olumsuzluk yaratmıyor. Veya 100 gram içinm bi ambalaj açmak istemeyeiblirler ok. Bi tane de Konşuktan yağ satın al. 100 gramını sen ilave et. Kalanıda elinde bulunsun. Yağ değşimleri haricindeki yağ kontrolü, seviyeni kontrol edip gerektiğinde ilave yapmak kullanıcının sorumluluğundadır.
    sağol ethem abi 15-50 yi kışın kullanamammı ? pek kullanmıorum kışın zaten yağmurda çamurda pek kullanmıorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..benzin taşması da kötü olmuş.motorun halini düşünebiliyorum..
    sağolun çok fena oldu cidden

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Arkadaslar arkaya topcase düşünüyorum , tek fullface kask sığsa yeter mevcut durumda çok parada veremem ne önerirsiniz

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar arkaya topcase düşünüyorum , tek fullface kask sığsa yeter mevcut durumda çok parada veremem ne önerirsiniz
    ben baya aradım sonunda gidip

http://www.motosuperstore.net/COX-32...AH,PR-979.html

bu çantayı aldım montajıda adamla birlikte yaptık ama kendi bağlantı aparatları pek iyi değil plastik çok çabuk kırılıo ondan gidip bi demirciden ferforje yapanlardan bi demir lama yaptr altına çok sağlam oluyor

benimkine ls2 fullface kastk + güneş gözlüğü kutusu + ahtapot file + 2 şişe su + eldivenim + kilit giriyo dizliğim yok ama suların yerine dizlik sokabilirsin =)
    ama kask yokken 2 adet motor montu ve üstünede bi tane kalın bi defterim var bayaa kalın o giriyo yeter dersen çok iyi çanta bence bu fiyata anahtar kirliyken hiç bişi olmuyo anahtarı açınca tek hareketle çantayı eline alıp eve götürebiliyorsun

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Fiyat olarak iyiymis , arkadan motorda çekilmiş bı fotosu var mı motorda nasıl duruyor

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol ethem abi 15-50 yi kışın kullanamammı ? pek kullanmıorum kışın zaten yağmurda çamurda pek kullanmıorm
    15-50 kışın motorun marş almasını ve çalışınca ısınmasını geçiktirip zorlaştırıyor. Antalya' da olsan belki olurdu ama bu civarlar için kışın 10-40 uygun.

Merhaba arkadaşlar Foruma ilk mesajımı yazıyorum. Ben yaklaşık olarak 5 ay önce 2011 model 1800 km bir CBF 150 aldım. Şuan motorum 3000 km de (malum sadece hafta sonları binebiliyorum iş dolayısıyla). 3000 KM Bakımı geldi Servise götürmeyi düşünüyorum. Çevremde olan bazı arkadaşlar motorun daha yeni Kendin yağıdır hava filtresidir uğraşacağına götür servise diyorlar. PEKİ BURADA BULUNAN MOTORSİKLET.NET sakinleri bu konuda ne düşünüyrlar acaba TECRÜBELİ olan arkadaşlar vardır aramızda Muhakkak. Bu yağ ve Subap ayarı mevzusu nasıl olmalı. ? Benim motorum sanki motordan fazla ses geliyor diyelim ki 3 te gidiyorum motor fazla bağırıyor gibi geliyor. Sürekli olan motora binen akrabama bin git dedim. Gitti geldi ve birşey yok motorda Maşallah dedi. Daha önce benim gibi bir şeyle karşılaşan oldu mu acaba ? Aslında servise götürmeye niyet etmemin nedenleri arasında Motorun yeni olması ve Bu motorun fazla ses çıkarması var.
    ŞİMDİ SÖZ SİZLERDE MOTORSİKLET.NET ÜYELERİ BUYRUN ......

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Arkadaşlar 1 depo benzinle en uzun kaç km yol yaptınız ?
    Bunu ;
    Efendice şu km :
    Bastım kırbacı şu km :
    şeklinde cevaplarsanız yine kabulümdür
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı yunuscicek16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Foruma ilk mesajımı yazıyorum. Ben yaklaşık olarak 5 ay önce 2011 model 1800 km bir CBF 150 aldım. Şuan motorum 3000 km de (malum sadece hafta sonları binebiliyorum iş dolayısıyla). 3000 KM Bakımı geldi Servise götürmeyi düşünüyorum. Çevremde olan bazı arkadaşlar motorun daha yeni Kendin yağıdır hava filtresidir uğraşacağına götür servise diyorlar. PEKİ BURADA BULUNAN MOTORSİKLET.NET sakinleri bu konuda ne düşünüyrlar acaba TECRÜBELİ olan arkadaşlar vardır aramızda Muhakkak. Bu yağ ve Subap ayarı mevzusu nasıl olmalı. ? Benim motorum sanki motordan fazla ses geliyor diyelim ki 3 te gidiyorum motor fazla bağırıyor gibi geliyor. Sürekli olan motora binen akrabama bin git dedim. Gitti geldi ve birşey yok motorda Maşallah dedi. Daha önce benim gibi bir şeyle karşılaşan oldu mu acaba ? Aslında servise götürmeye niyet etmemin nedenleri arasında Motorun yeni olması ve Bu motorun fazla ses çıkarması var.
    ŞİMDİ SÖZ SİZLERDE MOTORSİKLET.NET ÜYELERİ BUYRUN ......
    Servise git tabi, burada herkesin tavsiyesi de bu yönde olur, sesten kastın subap sesi ise bakımda (ya da 4000km de ) ayarlamaları gerek, hem garantiden çıkmaz motosikletin. Yok eğer yüksek devir çevirdiği için motosikletim bağırıyor diyorsan servisin o konuda yapacak bir şeyi olmaz. Benim gibi yapıp arka dişlini küçültebilirsin ya da ön dişlini büyütürsün.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 depo benzinle en uzun kaç km yol yaptınız ?
    Bunu ;
    Efendice şu km :
    Bastım kırbacı şu km :
    şeklinde cevaplarsanız yine kabulümdür
    Efendice şu km : efendice uzun yolda 15-42 dişli ile 460-480 km (10lt ile )
    Bastım kırbacı şu km :380 km istanbulda trafikte şehir içi bazen 5. vitese çıkamadığım oluyordu.

Yeni kasada (16-43 dişli ile) efendice uzun yol yapmadım, istanbulda beylikdüzü-gayrettepe arası ( sabah iş saatinde gidip akşam iş saatinde dönerek) 10 lt ile 410 km yaptım.
    Uzun yola çıktığımda 10lt/500km yi zorlamak istiyorum

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    birkaç saat önce hiç aklımda olmadığı halde 2010 model bi CBF 150 alarak aranıza katıldım =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    cbf 150
    hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Arkadaşlar pazar günü 1 sene bildiğim küba çitayı satıp 4450 tl ye cbf 150 aldım. biraz çamur yağdı ve sileyim dedim.ön siperde çizik oluştu.Ama aldığıma pişman değilim.Tüm çin mallarına binenlere Allah nasip etsin.Bu depoyu çiziklerden nasıl koruruz? O yapıştırılan pet acaba tekrar çıkıyormu?kılıf bulabilirmiyiz ve nasıl durur sizce?

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç saat önce hiç aklımda olmadığı halde 2010 model bi CBF 150 alarak aranıza katıldım =)

neden?.......
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar pazar günü 1 sene bildiğim küba çitayı satıp 4450 tl ye cbf 150 aldım. biraz çamur yağdı ve sileyim dedim.ön siperde çizik oluştu.Ama aldığıma pişman değilim.Tüm çin mallarına binenlere Allah nasip etsin.Bu depoyu çiziklerden nasıl koruruz? O yapıştırılan pet acaba tekrar çıkıyormu?kılıf bulabilirmiyiz ve nasıl durur sizce?

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Aramıza yeni katılan arkadaşlara ayırlı uurlu olsun diyorum kazasız belasız inşallah...
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kılıf şöyle bir şey var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5119825/detay/
    nasıl duracağı senin beğenine kalmış 5 senelik depo kılıfsız kullanılmayan motosikletimin kılıfını çıkardığımda ilk aldığım gün gibi durduğunu gördüm. Kesinlikle çiziklere karşı birebir ama görüntü göreceli..
    Tank pad takıldığı gibi de çıkıyor ama pratikte çok fazla çiziği engelleyeceğini düşünmüyorum.. ( tankpedin olduğu bölge çizilmez ama deponun diğer yerleri korunmasız )

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar...hondanın sitesine sikayette bulundum.aradılar..konuştuk..çok pahalandı...toplam 5-6 ayda 1000 tl zam geldi.bu nedir dedim..diğer markalar tvs yamaha aynı kalırken nedir bu sizdeki cesaret ? neye dayanarak..zorla cb125e mi satacaksınız dedim..bayiye gittiğimde, cbf pahalı ama cb125e var uygun diyorlar falan dedim..işte yurt dışı zam yapıyor dedi.bende yurt dışında sizin gibi sorumlu kişinin mail adresini verebilir misiniz dedim..şaşırdı..geveledi birşeyler..sonucta vermedi.demekki bu bahane dedim..ki öyle resmen..alakası yok bence..doğrumudur ? ilgili üst yöneticilerimize ulaştıracağız önerinizi falan dedi..inanmıyorum buna...sonra laf döndü dolaştı "bu konuda çok şikayet almıyoruz" dedi.. işte bu resmen cbf150den soğuttu beni..bunu da belirttim kendisine..ama bekleyeceğim illa cbf150 istiyorum dedim..bunu bildiğiniz için zaten zam zam zam dedim..ama alacam bekleyecem dedim..

demem o ki, elinizden geldiği kadar sikayette bulunun...zam konusunda...sizlerin var cbf ama bizlerin yok...olabilmesi, fiyatın artmaması için... ybr tvs almak zorunda değilim..

işte link..yazın..lütfen..
    http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx

.
    birGarip..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden?.......
    ney neden anlamadım?
    Karadeniz - Giresun.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorun. Aramıza hoşgeldin. Yani hiç aklında yokken nasıl böyle birden bire oldu. Aklında cbf 150 mi yoktu, motor almak mı yoktu. Yani çok geniş kapsamlı bi yaklaşım. Aklımda yokken cbf 150 aldım. Eşten dosttan temiz motor mu denk geldi sen başka bi marka model düşünürken de .. aa hemen bu cbf i alayım boşver .... markayı hem ucuz hem temiz miş falan mı dedin ? Yani işte nasıl oldu ? Daha açık nasıl anlatılabilir bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu için başlık açmana bence hiç gerek yoktu ama olmuş bi kere. Hoşgeldin aramıza, hayırlı olsun yeni motorun. O senin yapışkanlı olay dediğin tank ped tir. Depo kılıfı bence daha fonksiyonel. Kılıf yakışır. Kırmızı motorada siyah motorada siyah kılıf yakışıyor. Güzel takılırsa bol bol kalmazsa iyi durur. Yetkili servislerin çoğunda vardır. Kargoyla falan satın alabilirsin. Sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Arkadaşlar.. Biraz yardımınıza ihtiyacım var.. Linkteki ( http://www.motosiklet.net/forum/mark...cbf-150-a.html ) konuda yardımcı olur musunuz? Birlikten kuvvet doğar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler