Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yakınlarında yet. servis olan veya yetkili servise ulaşmata sıkıntısı olmayan, zaten her gün önünden geçen veya servise giden herhangi bi ark.. ımdan bişey rica edicem.

Dün DB Motor dan hava filt.. ve buji aldım kargoyla, bu gün gelecek. Fakat Buji pipomdan yanık kukuları geliyor. Buji piposuda alacaktım. Ellerinde kalmamış ve bu parçayı alamadım.

Bana her hangi bir yet. servisten bi arkadaşım buji piposu alarak. Mng veya Yurt içi kargoya. Ethem MUTLUCAN. Kocaeli - Karamürsel, şubeden alınacak, kargo ücretini benim ödeyeceğim şeklinde kargolayabilir mi =? Bu parça çok ucuz bir parça, 3-5 tl arası bi fiyatı var. Bana bu konuda yardımcı olmak isteyen arkadaşım, iban hesabını bana özelinden mesaj atarak uşaltırdığında anında kendisine buji piposunun mevlasını eft veya havale yapacağım.

Bazı servisler 3-5 tl lik bir parçanın kargosuyla vb uğraşmak istemiyorlarmış gibi davranıyorlar, can sıkıyorlar. Bu yüzden bi ark.. ımdan bu konuda yardım istiyorum.

Ethem abi merhaba istoç Anesle görüştüm verdiğin adrese bugun bitane buji piposu çıkartıyorlar.Kargoya yazmak için telefonunu mesaj atarmısın bana ileteceğim..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi merhaba istoç Anesle görüştüm verdiğin adrese bugun bitane buji piposu çıkartıyorlar.Kargoya yazmak için telefonunu mesaj atarmısın bana ileteceğim..
    emre bana da bir çift mishelen lastik lazım kanka, adresi atayımı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Emre kardeşim, özel mesaj attım. Çok saol.

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin canın sağolsun kardeşim..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koraycım, www.feyizoglu.com dan michalen takım alabilirsin. Benim ön zaten michalen, arka aldım. tekeri söktüm bi oto lastikçiye götürüp taktırdım. Çok memnunum. İstanbul tarafına sadece lastik için gitme fikri yolda belki 50 tl den de fazla masraf demek olacaktı belkide. Bu yüzden bu şekilde yapmayı tercih ettim. Biraz daha ekonomik oldu. 2 teker alırsan sanırım 200 tl olduğundan kargoda bedava oluyor. Ben kargo ödedim ama sen takım istersen 200 tl sınırını bulduğu için alışverişin kargo da ücretsiz. Bi 10 tl lastikçiye versen taktırtırsın..

Motosikleti
    Angaralı Yasemin
    Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasalarda arka dişli 43 eskilerde 42 ,ben çok araştırdıktan sonra arka dişliyi 40 a cevirdim(rialli motordan sipariş ettim 19 tl) arka dişliyi 42 yapan arkadaşlarımızda var cekişini kaybedecegini düşünerek 1 dişli küçültüyorlar.Lakin o zamanda ben motorun eskisinden cok farklı olmadıgını sanıyorum tabu benim fikrim.Ben 40 dişliyi taktırdıktan sonra motorda önemli derecede rahatlama oldu,motorun o bagırması gitti ,vites araları olabildigince sünmeye başladı önceden 100 km hıza geldigimizde bagıran motor şu an 115-120 km hıza 7500-8000 devir aralıgında ulaşabiliyor ve bunu bagırmadan cigerlerini yırtmadan rahatlıkla yapabiliyor.Ben 40 dişlide cekiş noktasında bi sıkıntı yaşamadım tabi cografi şartlara göre,devamlı kullandıgınız yere görede değişebilir bizim burası çukurova adı üstünde.Ben 40 dişliden gayet memnunum tavsiye ederim
    Teşekkür ederim Hazal063,kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

Motosikleti
    Koraycım, www.feyizoglu.com dan michalen takım alabilirsin. Benim ön zaten michalen, arka aldım. tekeri söktüm bi oto lastikçiye götürüp taktırdım. Çok memnunum. İstanbul tarafına sadece lastik için gitme fikri yolda belki 50 tl den de fazla masraf demek olacaktı belkide. Bu yüzden bu şekilde yapmayı tercih ettim. Biraz daha ekonomik oldu. 2 teker alırsan sanırım 200 tl olduğundan kargoda bedava oluyor. Ben kargo ödedim ama sen takım istersen 200 tl sınırını bulduğu için alışverişin kargo da ücretsiz. Bi 10 tl lastikçiye versen taktırtırsın..
    Bu aradaönlastikden konu açılmışken bazen dengeye bakmak için elleri bıraktığımda gidon sağsol yapıyor yavasdan hızlıya doğru bunun sebebi nedir jantmı yamuk normalde yaparmı bı ayarmı ıstıyor ?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu aradaönlastikden konu açılmışken bazen dengeye bakmak için elleri bıraktığımda gidon sağsol yapıyor yavasdan hızlıya doğru bunun sebebi nedir jantmı yamuk normalde yaparmı bı ayarmı ıstıyor ?
    Bunu benim eski motorda yapıyordu, şimdiki motorda yapıyor. Yavaş yavaş sağ sola titreme yapıyor elleri bırakınca, ama git gide hızlanıyor bu titreme hareketi. Yani tutmamaya devam etsen sanki düşürecek gibi. Sebebini bende bilemiyorum. Ama anormal bi durum değil demek ki. 46 litre kappa çanta var. Çantasız kende denedim ama yine aynı titreşimi yapıyor. Demek ki anormal bir durum değil. Zaten normal sürüş kalitesinde bi olumsuzluk yok.
    evocamd bunu beğendi.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bunu benim eski motorda yapıyordu, şimdiki motorda yapıyor. Yavaş yavaş sağ sola titreme yapıyor elleri bırakınca, ama git gide hızlanıyor bu titreme hareketi. Yani tutmamaya devam etsen sanki düşürecek gibi. Sebebini bende bilemiyorum. Ama anormal bi durum değil demek ki. 46 litre kappa çanta var. Çantasız kende denedim ama yine aynı titreşimi yapıyor. Demek ki anormal bir durum değil. Zaten normal sürüş kalitesinde bi olumsuzluk yok.
    Lastik havalarını 25e indirip çantayı da söküp deneyebilir misiniz. Bir de elinizi bıraktığınızda hafif depoya eğilin, ağırlık merkezini biraz öne aldığınızda yapmaması gerekiyor. ( En azından bende yapmıyor)

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Lastiklerin balans ayarı yapıldı mı acaba?

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba benim cbf 250 km " ye geldi sizce yağı degistirmelimiyim hangi yağı kullanmaliyim

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Motorumda çanta yok lastikler hala fabrika çıkışı Durolar ve daha bugün elimi bıraktım yolda ama ne bir titreme nede izinden çıkma ip gibi gidiyor motor sizin lastikleri değiştirmeyle alakalı bier durum var sanırım balans ayarı falan gerekiyor olabilir iki tekerde ciddi sorunlar çıkarabilir ihmal etmeyin bence.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim cbf 250 km " ye geldi sizce yağı degistirmelimiyim hangi yağı kullanmaliyim
    Yokmu cevap veren...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Yokmu cevap veren...
    1000 km de bakıma gidiyorsun servis değiştiyor rodaj döneminde fazla sıkıştırma
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün farkettiğim bişiy uzun kısa yaparken paneldeki ampülün yanmadığını gördüm bir ampül için kafanın çıkması gerekiyor oraya el girmiyor ilginç...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Evet sj sınıfı ben shelin mineral olan 15/50sx ini kullanıyorum çokda memnunum 13,5 tl litresi ayrıca sj sınıfı mobilin motulun tam sentetik yağları 28-30 civarına çıkmışken bu yağ hem ekonomik hemde vites geçişleri ve performansı çok iyi tavsiyemdir tüm cbf cilere...

http://c1203.hizliresim.com/v/g/3jcbu.jpg
    Yokmu cevap veren...

Sayfa 1329 sonra bikaç sayfa oku yağla ilgili şeyler konusuldu aslında çok değil 6 sayfa gerideymiş herhalde gözünden kaçtı kolay gele.
    ONE LIFE LIVE IT

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ön gidondaki ellerin bırakılınca oluşan ve tekrar gidonu tutanekadar artmaya devam eden titreşim için güzel yorumlar gelmiş, ark..lara teşkkür ederim.

Daha önce hiç balans yapılmadı ön vede arka tekere. Ama ben bu olayı orjinal durolarla cbf i kullandığımda da gözlemlemiştim. Hiç bu balans olayına yormamıştım açıkçası. Peki motosiklet lastiğinin balansını bizim yet. servisler yapıyormu =? Veya nereleri yapıyor =? Peki, lastikte gerçekten bi balans problemi varsa lastiğe nasıl bir müdahalede bulunuyorlar ve bu olumsuzluğu düzeltiyorlar ? Bilen var mı =?

Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yeni cevap, 6 sene öncesi ...
    Bu ne demek yahu anlayabilen var mı aranızda neredeki tarihe bakıyorki bu arkadaş acep?
    ONE LIFE LIVE IT

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yokmu cevap veren...
    250 km de değilde 500 km de kaliteli bir madeni veya yarı sentetik (tam sentetik olmayan) bir motosiklet yağı ile 1000 km ye kadar kullanmanı tavsiye ederim. 1000 km de tekrar yağ değişimi yaparsın veya yaptırırsın. Sonra önerim tam sentetik yağ ile 2500-4000 km ve her 2000 km de değişim ile devam etmen.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Ön gidondaki ellerin bırakılınca oluşan ve tekrar gidonu tutanekadar artmaya devam eden titreşim için güzel yorumlar gelmiş, ark..lara teşkkür ederim.

Daha önce hiç balans yapılmadı ön vede arka tekere. Ama ben bu olayı orjinal durolarla cbf i kullandığımda da gözlemlemiştim. Hiç bu balans olayına yormamıştım açıkçası. Peki motosiklet lastiğinin balansını bizim yet. servisler yapıyormu =? Veya nereleri yapıyor =? Peki, lastikte gerçekten bi balans problemi varsa lastiğe nasıl bir müdahalede bulunuyorlar ve bu olumsuzluğu düzeltiyorlar ? Bilen var mı =?
    Ben lastikleri değiştirdiğimde balans ayarını da yapmışlardı. Jantın kenarlarına ağırlık (kurşun) koyuyorlar. Serviste yaparlar mı bilmem ama lastikçilere sorun isterseniz. Özel bir makinada yapıyorlar çünkü.

Motosikleti
    2011 CBF150 GRI

İstanbulda Buz motor varmıs daha önce okuduğum kadarıyla ben yaptırmadım ama yapanlar vardı lastik değişiminde yapıyorlardı. Bide bu seneki fuarda Michelin standı vardı oradaki satıcı arkadaşlarla konustuğumda aklımda isim kalmadı ama Güneşli tarafında mı neydi bi motorcu ismi vermişlerdi belki hatırlayan çıkar.
    ONE LIFE LIVE IT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler