Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide mıknatıs olduğundan metal parçalarını üzerine toplar, ama ilginç bir filtre. Almak lazım, hava filtresi filan alırken içine bunu da eklerim sepetime.

Bide mıknatısın olduğu yer giriş olmalı, bence.
    Bence de orası giriş kısmında kalmalı, peki bir soru daha , benzin filtresini depoya mı yakın koymalı yoksa benzin hortumunun alt tarafına mı ,yada belki tam ortaya

Bu arada mmucit ben bundan seçmemiştim sitesinde farklı bir tane seçmiştim tamamen bonus oldu sanırım aşağıdaki gibi gerçekleşiyor olay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de orası giriş kısmında kalmalı, peki bir soru daha , benzin filtresini depoya mı yakın koymalı yoksa benzin hortumunun alt tarafına mı ,yada belki tam ortaya
    Gri renkli ve üçgen olan akünün üstündeki kapağın arkasında kalacak şekilde ayarlarsan, motor park halindeyken vs. gözükmez.

Bunun içinde depo musluğundan 4-5 cm. sonra koymak ideal bence. Tabi yön olarakta aşağı bakarsa akışkanlık açısından daha iyi olur.

Metal kısmın bulunduğu yerin giriş olması daha mantıklı geliyor banada.
    Ne filtreymiş yahu
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gri renkli ve üçgen olan akünün üstündeki kapağın arkasında kalacak şekilde ayarlarsan, motor park halindeyken vs. gözükmez.

Bunun içinde depo musluğundan 4-5 cm. sonra koymak ideal bence. Tabi yön olarakta aşağı bakarsa akışkanlık açısından daha iyi olur.

Ne filtreymiş yahu
    Sorma halbuki baksan 1 tl bile değil sakız parası

Motosikleti
    cbf150
    Sorma halbuki baksan 1 tl bile değil sakız parası
    Nereden aldım demiştin? Ben de alsam diyorum.

Filtre yeri olarak aydoganx in dediğine katılıyorum.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden aldım demiştin? Ben de alsam diyorum.

Filtre yeri olarak aydoganx in dediğine katılıyorum.
    Buradan aldım, hava filtresi ve ön arka dişli almıştım onu da ekledim, sağolsunlar 1 gün sonra elime ulaştı.

http://www.velomoto.com.tr/katalog.php?kategori=112

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km sonra bakıma gircek 12.000 o günü bekliyim diorum. haftaya cumrtesi götürrürüm yağ sızdırma derken contadan akmış biraz süğrekli gelmiyo genelde çin malalrı bunu yapar 3 4 bındne sonra hepsi hondada yapması şaşaırtt

İstanbul'da honda servislerinde içeri almıyolar gerçi ben2 yere gittim mototal en büyük honda satış yeri ist değil türkiye'de camdan görebılıyosun motora napıldığını anca
    D&B ümraniyeye git motorun başında rahatça durabilirsin. Motor bakımdayken ben sağını solunu çok kurcalamışımdır

Motosikleti
    cbf150
    Buradan aldım, hava filtresi ve ön arka dişli almıştım onu da ekledim, sağolsunlar 1 gün sonra elime ulaştı.

http://www.velomoto.com.tr/katalog.php?kategori=112
    Teşekkürler.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne filtreymiş yahu
    Şu filtreden bizdemi alsak ne? Benim 8000 bakımında karbüratörden bayağı bir pislik çıkmıştı çünkü..

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende diyorum bukadar teknik bilgiye sahip birisi zincire neden gres yağı sürsünDemekki motor senin değilmiş.ismail yapmaz böyle birşey diyordumki açıklama geldi.
    zincirin çok yağsız kaldığı durumlarda gress yağı kullanmak iyi diye biliyorum ama?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirin çok yağsız kaldığı durumlarda gress yağı kullanmak iyi diye biliyorum ama?

Gres yağı hiç bir şekilde motosiklet zincirinde kullanılmaz.

Sebebi:Tozu çok çabuk kapar,zincire yapışan toz ve toprak ''ufak taş parçacıkları'' zincirin ve dişlinin ömrünü çabuk bitirir,temizlenmesi zor olur.Dahada kötüsü grese yapışan fındık büyüklüğünde veya daha ufak belki daha büyük birtaş zincirin kopmasına veya atmasına zemin hazırlar ''ben zincir yağı kullandığım halde her 300km. bir zinciri geceden gaz yağıyla temizler,kurular 2/3 saat sonrada yağlar bırakırım,bu temizlik sırasında zincirden ve ön dişlinin bulunduğu plastik muhafaza içerisinde mübalasız leblebi den büyük taş parçaları temizlediğim olmuştur''

Eğerki zincirim gres li olsaydı bu taş direk zincire yapışırdı ve 80/100 arası bir hızda neolurdu düşünmek istemiyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    m.şanveren, gayet mantıklı ve tatmin edici bir açıklama olmuş eyw ;)

michelin'lerimi taktırdım ve tüm anlatılanlar tamamen doğru, virajda ben yatırmak istemiyorum kendi yatıyor balans konusunda ise buradaki ustada ne balansı bunlara balans yapılmaz gerek yok dedi. ve yeni lastiklerde titreşim ortadan kayboldu!

bir ara jr. dı sanırsam lastik desenindenmiş gibi birşey söylemişti o seçenek kalıyor geriye.
    B rh(+)

michelin'lerimi taktırdım ve tüm anlatılanlar tamamen doğru, virajda ben yatırmak istemiyorum kendi yatıyor balans konusunda ise buradaki ustada ne balansı bunlara balans yapılmaz gerek yok dedi. ve yeni lastiklerde titreşim ortadan kayboldu!

bir ara jr. dı sanırsam lastik desenindenmiş gibi birşey söylemişti o seçenek kalıyor geriye.
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle eskit lastiklerini Ekmel.
    Gerçi sen eskitmeden satacaksın gibime geliyor ama Hadi hayırlısı.
    En azından satacak olsan bile senden sonra alacak kişi için güzel bir lastik.

Hani Mete bir topik açmıştı michelin bir yana diğer tüm markalar bir yana diye
    Doğruymuş valla

Motosikleti
    hakikaten öleymiş yahu :D

nasip hepsi aydoğan ;)
    B rh(+)

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Hayırlı uğurlu olsun,bende alıcam kafaya koydum valla
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Hayırlı uğurlu olsun,bende alıcam kafaya koydum valla
    usta torna yapılmaz demek istemiştir . kurşun ağırlıklar ile balans yapılır. senin jantlarında birşey yoktur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

Gres yağı hiç bir şekilde motosiklet zincirinde kullanılmaz.

Sebebi:Tozu çok çabuk kapar,zincire yapışan toz ve toprak ''ufak taş parçacıkları'' zincirin ve dişlinin ömrünü çabuk bitirir,temizlenmesi zor olur.Dahada kötüsü grese yapışan fındık büyüklüğünde veya daha ufak belki daha büyük birtaş zincirin kopmasına veya atmasına zemin hazırlar ''ben zincir yağı kullandığım halde her 300km. bir zinciri geceden gaz yağıyla temizler,kurular 2/3 saat sonrada yağlar bırakırım,bu temizlik sırasında zincirden ve ön dişlinin bulunduğu plastik muhafaza içerisinde mübalasız leblebi den büyük taş parçaları temizlediğim olmuştur''

Eğerki zincirim gres li olsaydı bu taş direk zincire yapışırdı ve 80/100 arası bir hızda neolurdu düşünmek istemiyorum.
    sıvı gres neden olmasın ki öyle sıvı gresler varki yapıştığı yerden ayrılmıyor.. e tabi zincire yapıştığı kadar da üzerine toz tutacaktırda
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta torna yapılmaz demek istemiştir . kurşun ağırlıklar ile balans yapılır. senin jantlarında birşey yoktur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

sıvı gres neden olmasın ki öyle sıvı gresler varki yapıştığı yerden ayrılmıyor.. e tabi zincire yapıştığı kadar da üzerine toz tutacaktırda

Benim söylediğim yere geliyoruz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    sıvı gress sakın sakın sakın sakın sakınn...

bir kere yanlışlıkla sıktım zinicirime bütün gezi boyunca paçalarım yag olmuştu,
    eve dönüşte zincirin haddinden fazla uzaması ses yapması cabası.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı gress sakın sakın sakın sakın sakınn...

bir kere yanlışlıkla sıktım zinicirime bütün gezi boyunca paçalarım yag olmuştu,
    eve dönüşte zincirin haddinden fazla uzaması ses yapması cabası.
    2007 yılından beri sıvı gres kullanıyorum.32000 km yaptığım ybr'de sadece 1 defa zincir gerdirdim.

akşamdan sıvı gresi sıkarım sabahta yola çıkarım hiç öyle paçama filan sıçradığını görmedim.

aynı sistemi cbf'te devam ettiriyorum.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    honda cbr 125
    abi sizce cbf 150 nasıl bir motor

Alıntı motor-kolig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sizce cbf 150 nasıl bir motor
    Hangi bakımdan ? Biraz topiği okumayı denesen nasıl olur ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler