Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı sercan_rtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 CC bir motor yokuş yukarı gayet normal şekilde hız ve devrini düşürür.
    Bende Ankara'da cinnah caddesi yokuşuna 90 km/s ile girdikten sonra sert yokuşun ortalarına doğru 3.vites ve 60 km/s hızlara düşüyorum. Bu gayet doğal. Otomobillerin bile sert yokuşlarda hızları düşer ki bizim motor 150 cc. gayet normal.

Senin hız düşmesinden kastın 1.vitese kadar düşmekmi? Detaylandırabilir misin?

aga saol cevap yazmışın da ben anlatamadım benim problem yolda giderken mesela viraja giriyoz ne yaparsın gazı kesiyosun haliyle viraj bitti gaz veriyorum hemen almıyo 2 - 3 sn sonra gazliyo yani 60 la giyoum mesela gazı kestim tekrar verdim hemen gazı almıyo kesiyo bi 2 sn sonra felan gazı alıyo nasıl bi problemse anlamadım gitti
    normal bır durumda aynı sekılde gaza tepkı vermesı gerekır ancak gazı cektıgınde tepkı vermıyorsa bı yerlerden kendını kesıyordur demektır kaptanın dedıgı gıbı hava fıltrene bujıne özellıkle bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    hiç geyiksizde olmazki yahu bu kadar teknik bilgi insanı yorar :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "muratgun" ve "metanecho"; bir ara kulelerden iyi başlamıştınız ama devamı gelmedi
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta sen gel geyiğe ve kulelere bak ismailde geliyo ikiz kulelere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "muratgun" ve "metanecho"; bir ara kulelerden iyi başlamıştınız ama devamı gelmedi
    ismail hacı senide kattık o zaman kulelerın inşaatına
    ama neyse ben kaçtım şimdilik biraz dısarı cıkayım turluyayım gece gelirim bi ara malum cbf le son günlerim satıyorum nede olsa

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail hacı senide kattık o zaman kulelerın inşaatına
    Yok aga ben almayım, inşaat işinden pek anlamam da

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

Bu arada bugün sabah hızım yaklaşık 5-10 km/s, motor hafif sağa yatık vaziyette ve viraj alıyorum. Gazı ani çevirmemle birlikte sanki altımda büyük motor varmış gibi iki teker birden kayıverdi, ayağımı yere koyarak dengeyi sağlayabildim.

Benim emektar IRC'ler ömürlerini doldurdu. Michelin Pilot Sporty almayı planlıyorum. Ön arka İstanbul Buz motorda 165 TL.
    Kargo ücretide 10-20 lira arası tutsa 180 civarı bir ücrete malolacak.

Yalnız aklımdaki soru michelinin soğuk kış aylarındaki performansı nasıl?

Mesela geçmi ısınır, erkenmi ısınır michelinler?

Malum ben kışında sürekli motosikletimi iş-ev arası kullanacağım için soğuk havalarda da iyi performans gösteren bir lastik almam gerekiyor.

Şu önceki sayfadaki pirelli mandrakaru'nun tubeless olanını bulsam ondan alacağım ama yok piyasada

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Ne çektım bursadakı lanet olasi servisten ve dün gene bursadakı servise motor frenı yaparken debriyaji braktıgımda ses geliyo diye biraktım motoru akşam aldıgımda alakasız bı parçayi değiştirmişti ve ses kesilmedigini fark ettm bugun oglen tekrar servise gittigimde bu ses normal dediler Ben de o sinirle bastım istanbula D&B motora gittim saolsunlar çok yardımcı oldular debryaj balatasını deiştirip daha yumuşak bı balata taktıklarını soylediler tabi garantıden ve ses kesildi.Motosıkletım bıdaha bursada yolda bile kalsa istanbula kadar iterim Kimseye de bursadakı servisi onermiyorum ben hep mecbur kaldıgımda gitmiştim gitmez olaydım Bu arada havalar iyice sogmuş kısa kolluyla çıkmamanızı oneririm dönerken dondum ah diyorum çabuk gideyım diye eve ugramayp montu almamanın sonucunu yarın kötü çekeceğim

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı insipre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne çektım bursadakı lanet olasi servisten ve dün gene bursadakı servise motor frenı yaparken debriyaji braktıgımda ses geliyo diye biraktım motoru akşam aldıgımda alakasız bı parçayi değiştirmişti ve ses kesilmedigini fark ettm bugun oglen tekrar servise gittigimde bu ses normal dediler Ben de o sinirle bastım istanbula D&B motora gittim saolsunlar çok yardımcı oldular debryaj balatasını deiştirip daha yumuşak bı balata taktıklarını soylediler tabi garantıden ve ses kesildi.Motosıkletım bıdaha bursada yolda bile kalsa istanbula kadar iterim Kimseye de bursadakı servisi onermiyorum ben hep mecbur kaldıgımda gitmiştim gitmez olaydım Bu arada havalar iyice sogmuş kısa kolluyla çıkmamanızı oneririm dönerken dondum ah diyorum çabuk gideyım diye eve ugramayp montu almamanın sonucunu yarın kötü çekeceğim
    vay arkadaş bu DB motorun ne şanı varmış.Ben de G.antep'ten motora atlayıp bi 18.000 bakımı mı yaptırsam? İstanbul-G.antep 1100 km zaten

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün balgattan migrosa gideyim dedim 1:30 saat sürdü :D , trafik bir kilitlendiki offff, şirkettende zor izin almıştım ... Yanımda ybr ,cbf geçiyor ama nasıl, sanki nispet yapar gibi hepsinin yüzü gülüyor... Bugün dedim kendime, bu ay sonuna kadar bu iş çözülecek, maaşımı aldığım an, motoru istiyorum uleeeyynnnn
    ---

Şimdi cbf150 kırmızı arıyorum ankarada, kırmızı olmasa siyahta olabilir. Eğer olmazsa Suzuki AN125 alabilirim veya başka birşey, ama bu ay sonu son bulsun istiyorum, çok fena kafaya taktım. Eğer ikinci el uygun bir cbf bulamazsam, ismail abi yakandayım gidip sıfır alırız ama sıfır alırsam uzun süre satmam ( yalan, 1 yıl binerim satarım )

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi cbf150 kırmızı arıyorum ankarada, kırmızı olmasa siyahta olabilir. Eğer olmazsa Suzuki AN125 alabilirim veya başka birşey, ama bu ay sonu son bulsun istiyorum, çok fena kafaya taktım. Eğer ikinci el uygun bir cbf bulamazsam, ismail abi yakandayım gidip sıfır alırız ama sıfır alırsam uzun süre satmam ( yalan, 1 yıl binerim satarım )
    Bakalım,araştıralım İbrahim, inşallah 2.el uygun, temiz bir motor denk gelir.
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    arkadaşlar merhaba. malum kış geliyor yağmur soğuk v.s. benim iyi bir takım yağmurluğa ve su geçirmeyen kışlık bir eldivene ihtiyacım var.Acaba bu ürünler nasıldır veya daha uygun birşeyler öneren olurmu ?
    yağmurlukta revitten şaşma diyorlar ama 190 tl biraz uçuk geldi bana
    üst: http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44136
    alt: http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44115
    eldiven: http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-655-0-81.html

kullananların fikir ve önerilerini bekliyorum.teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:07 ----------

Alıntı insipre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.D&B motor sağolsunlar çok iyi bir servis ekibi. arı gibiler.her türlü çözüm üretirler.o servisten kötü ayrılan ben hiç görmedim. bu arada kaç saatte bursadan ist geldiniz? bende haftaya bursaya gideceğim ilk defa.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. malum kış geliyor yağmur soğuk v.s. benim iyi bir takım yağmurluğa ve su geçirmeyen kışlık bir eldivene ihtiyacım var.Acaba bu ürünler nasıldır veya daha uygun birşeyler öneren olurmu ?
    yağmurlukta revitten şaşma diyorlar ama 190 tl biraz uçuk geldi bana
    üst: http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44136
    alt: http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44115
    eldiven: http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-655-0-81.html

kullananların fikir ve önerilerini bekliyorum.teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:07 ----------

geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.D&B motor sağolsunlar çok iyi bir servis ekibi. arı gibiler.her türlü çözüm üretirler.o servisten kötü ayrılan ben hiç görmedim. bu arada kaç saatte bursadan ist geldiniz? bende haftaya bursaya gideceğim ilk defa.
    Ben osmangaziden yarım saatte, feribot ile yenikapıya 1:30 saatte(ve 40tl), ve yenikapıdan da yarım saatte ulaşacağınız yerde olursunuz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:35 ----------

Bu arada ben de istanbuldan gittim, bayramda balıkesir bursa oylat gezdim çok da zevkliydi, taa ki pazar günü istanbula döndüğümde sağnak yağışta Beylikdüzüne gelene kadar ,donuma kadar ıslanmak hafif kalır, üstte hiçbirşey yok ama eve geldiğimde pantolonun o kadar su aldığına inanamadım

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkurler.2 saat 45 dakkada ümraniyede oldum servis kapanmasın diye yalovadan pendıge(18tl) hızlı ferıbotla geçtım donerken ise eskihisar topcular hattını kullandım (8tl) üsküdardan bizim eve toplam 3 saatte döndüm.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sıfır motor alanlar kimlerdir öğrenebilirmiyim ? Tavsiye edermisiniz ? Kredi kartı buldum , eğer kartta sorun olmazsa alacağım inş.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır motor alanlar kimlerdir öğrenebilirmiyim ? Tavsiye edermisiniz ? Kredi kartı buldum , eğer kartta sorun olmazsa alacağım inş.
    Ben 2008 de almıştım. 2 sene geçti.16.000 km yaptım.Genel bakım dışında hiç masrafım olmadı.Tavsiye ederim.

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Arkadaşlar motorda birşey dikkatimi çekiyor.Sabit bi hızla giderken gazı bırakıp tekrar gaz verdiğimde motorda bir boğulma oluyor.Yani gazı ilk başta yemiyor sonradan normale dönüyor.Servis benzindendir vs. diyor ama benzin aldığım yeri değiştirip tekrar denedim sorun çözülmedi (95 oktan kullanıyorum) Yarın servise gidip göstermeyi düşünüyorum.Bi tavsiyesi olan var mı ?

Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorda birşey dikkatimi çekiyor.Sabit bi hızla giderken gazı bırakıp tekrar gaz verdiğimde motorda bir boğulma oluyor.Yani gazı ilk başta yemiyor sonradan normale dönüyor.Servis benzindendir vs. diyor ama benzin aldığım yeri değiştirip tekrar denedim sorun çözülmedi (95 oktan kullanıyorum) Yarın servise gidip göstermeyi düşünüyorum.Bi tavsiyesi olan var mı ?
    işte bu arkadaşdada bendeki sorunun aynısı var ağalar cok saolun cevaplar icin ben hava filtresini değiştirdim bujiyide değiştirdim ve bujiyi kurum bağladıgında tel fırca ile bi güzel temizliyorum insan anasına babasına bakmaz benım motora baktğım kadar ama bu sorunu bi türlü aşamadım bu boluda HONDA servisite yok valla satmaya karar verdim. kanuni 150 seyhan alacam ne ediyim yada biraz para biriktirip kawasaki zxr 250 veya er-6 n

Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı sercan_rtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu arkadaşdada bendeki sorunun aynısı var ağalar cok saolun cevaplar icin ben hava filtresini değiştirdim bujiyide değiştirdim ve bujiyi kurum bağladıgında tel fırca ile bi güzel temizliyorum insan anasına babasına bakmaz benım motora baktğım kadar ama bu sorunu bi türlü aşamadım bu boluda HONDA servisite yok valla satmaya karar verdim. kanuni 150 seyhan alacam ne ediyim yada biraz para biriktirip kawasaki zxr 250 veya er-6 n
    Benzin filtresini kontrol ettinizmi? Yakıt yolundaki pisliklerden dolayı olabilir.
    Karbüratördeki bir ayarsızlıktan dolayı olabilir.
    Pis yakıttan olabilir, aklıma şimdilik bunlar geldi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    jikleyi çekip gaz koluna dokunmadan motorun çalışmasını sağlayan varmı

gaz vermezsen stop ediyor.... o jikleyi ne halt yemeye koymuşlar anlamadım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    [IMG][/IMG]

bu motor çok hoşuma gitti forumu fazla okumaya fırsatım olmadı ama ismail kesin okumuştur.Bizim bi arkadaş efsaneye göre (hurafede olabilir)bmw 650 ile aynı motor diyor.FİKRİ OLAN VARMI

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [IMG][/IMG]

bu motor çok hoşuma gitti forumu fazla okumaya fırsatım olmadı ama ismail kesin okumuştur.Bizim bi arkadaş efsaneye göre (hurafede olabilir)bmw 650 ile aynı motor diyor.FİKRİ OLAN VARMI
    aynı efsaneyi bende duydum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler