Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı C385M9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tersden girdim tersden gördüm yara kabuk bağladı ama üstünden araba geçmiş gibi oluyosun kazanın ertesi günü Allah kimseye vermesin
    Valla büyük geçmiş olsun, kalıcı bir hasar olmasın da çizik sıyrık çok da önemli değil insanın canı acıyor tabi ama ,Daha büyükleri olmaması için uyarı niteliğinde olmasını umalım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Dün km saatini sağanak yağmur altında denedim. Halen faal yalnız ben iyi ıslandım ... Kaza yapan tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla büyük geçmiş olsun, kalıcı bir hasar olmasın da çizik sıyrık çok da önemli değil insanın canı acıyor tabi ama ,Daha büyükleri olmaması için uyarı niteliğinde olmasını umalım..
    yahu 4 gün efendi kullandım bugün Tarabyaya giderken yine slalom yaparken buldum kendimi illa bir tarafı kıracaksın hoca apaçilerin ilacı büyük bela

Motosikleti
    honda CBF150
    bebiş neden ısırdın beni şimdi içindeki sado mazo eğilimleri durdur

beyler bende kaza yaptım 3-4 gün önce.

ön amortisör boruları değişti 130 gayme sıkışmış ön takımlara

kasksız tersden daldım mahalemde bir yolda panelvan beni görmedi düşük hızda çantadan vurdu motor sağa devrilip kaldırıma tosladı bende sola uçtum maalesef

sonra motorun gidişi değişti sola çekmeye başladı..

aklınızda olsun amortisör 2 parçadan oluşur..

alt kovan üst boru..

boru içinde yay vardır esnemeyi o yapar ve tabiki amortisör yağı.

ön amortisör takım sol 115 sağ 122 liradır..

darbe şiddeti az ise genelde boru değişir 45+45 90 gayme

ama sert olursa kovanda değişir illaki o da toplam ön takım sadece amortisör işçilikle 115+122+40 = 280 gayme ellerinizden öper
    geçmiş olsun

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal ön lastiği kaç km.de bitirir ortalama olarak çünkü ön lastik yeni değişmiş. böylece yaklaşık km tahmin edebilirim.
    Ya bende km'den şüpheliyim..Motordan zaten ayrı bi şüphe içerisindeyim çamurluk rengi olsun..Km saatindede lekeler var..
    Ama ön lastik orji duru silik bitik lastik...
    Adam her bulduqu deliğe sallamış fitili
    yolda giderkn bırak ellerini asenayı qeçmesse göbek şowda motor ben bırakırım bu işi

Bu arada şu diskte olan mavi izler..Direksyondada vardi ben onlari siyah kalemle boyadim yaw

hoşgördük beyler
    Hıdır abi aramıza hoşgedin
    Abi ismin tanidik geliyo..İstanbulda Sürat motorda tanıştıydık demi senlen..
    yani o sendin demi abi..
    Uzun boylu..boy kg fit böyle o sendin dimi abi

Bu arada Aydoğan abi çok teşşekkür ederim servis raporun için..Bende bundan sonrasını aynı şekil yapıcam..

Abi Bodrumda benim motorun eski servis kayıtları..Arasam mail olarak atarlar mı ki
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

m.salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 yamaha xt 125R
    selamlar.
    değerli arkadaşlar benim cbf fazla yağ eksiltiyor. rektefiye olması gerektiğini düşünüyorum. ancak cbf lerde kronik bir problem bu yağ yakma. ben diyorum ki farklı marka bir piston takayım, mesela italyan ya da alman malı bir piston. motorunu revizyondan geçiren arkadaşlara danışmak istiyorum. ne yaptılar, sonuçtan memnunlar mı?

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Motorumu satılıga çıkardım bilgilerinize...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...bf-150-4/detay
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    erdi...müco...metehandro aşkı...

http://www.izlesene.com/video/amator...handro/2302923

metehanın selmaları var bugun metehanın linkçisi oldum valla

buda kaza kandırma videosuymuş.

http://www.izlesene.com/video/amator...aytepe/2302531
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar motorun zincirini temizemek ve yağlamak için ne kullanayım? su anda castrol chain cleaner ve sonrasında castrol chain wax kullanıyorum fakat ürünler pahalı biraz daha boyle hem aynı işi yapıp daha makul fiyatlı ürün var mı?

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorun zincirini temizemek ve yağlamak için ne kullanayım? su anda castrol chain cleaner ve sonrasında castrol chain wax kullanıyorum fakat ürünler pahalı biraz daha boyle hem aynı işi yapıp daha makul fiyatlı ürün var mı?
    Gaz yağı ucuz ama kolay bulunmayan birşey, istanbulda bazı yerlerde var avcılar-b.düzü tarafındaysan tarif edebilirim

motorsikletimi ilk alıdığımda yağdan kirden paslanmış ve topak topak olmuş olarak aldım gazyağıyla sıfır gibi oldu parladı resmen.

Şu konya da göz atabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aglama%5D.html

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    senelerdir gaz yağı kullanıyorum temizlik için,32000 km yaptığım ybr'nin ne zinciri uzadı nede aşındı. öylece orjinaliyle sattım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu satılıga çıkardım bilgilerinize...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...bf-150-4/detay
    Eray motor almamış olsam..İstanbula gelir senin motoru gözüm kapalı alırdım
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    temizlik için gaz yağı kullandık diyelim yağlamak için öneriniz nedir arkadaslar. ( ben izmirdeyim burda nerde bulcam bi fikrim yok ama arıcam artık )

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    temizlik için gaz yağı kullandık diyelim yağlamak için öneriniz nedir arkadaslar. ( ben izmirdeyim burda nerde bulcam bi fikrim yok ama arıcam artık )
    dostum yağlama içinde likid gres kullanıyorum,sanayii sitesinden 10 tl alıyorum yaklaşık 1 sene gidiyor bana.

sıvı olarak sıkıyorsunuz bir müddet sonra sümüksü bir hal alıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

topic açmıştım ama resim boyutlarından dolayı kökten silindiydi

bir kaç resmi buraya koyalım

mete şimdi düşünüyor ben bu hareketi yaparsam noolurum

Uploaded with ImageShack.us

o hareketi sonraya bırakıp mustafayı gözüne kestiriyor

başlıyorlar yağlı pardon kumlu güreşe

adam otururken bile muzurluk peşinde

cbf takımından mükerrem

bu takım hem iç sahada hem dış sahada çok iş yapar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    İyi akşamlar CBF milleti,
    Bugün motorun ilk vizesini yapmış bulunuyorum,Sadece 64,90 TL Harç,Ödedim.özellikle motor ve şasi no larını fellik fellik taradı,farımız zaten sürekli yanık vaziyette stop ve sinyalleri yaktırdı,Freni ön arka ayrı ayrı komtrol etti.Sonuç itibarıile farların ayarsız olduğunu yazan hafif kusur ile vizeyi tamamladık darısı başınıza...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Yaw birçok hırdavatçıda var,1 Litrelik pet şişeyi doldur yaklaşık 3 TL dir sana epey zaman gider.eğer üçkuyular'a yakın isen Dede tic.te var...
    Hep Pür Dikkat...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Murat. Ben kendime yağ alacağım zaman sanada 1 kutu alıyım o zaman, buji ile birlikte sana kargolarım. Sen bana özel mesajla tam olarak açık adresini yaz, gönder.
    eyvallah aga özelden yolluyayım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

dostum izmirde isen işin kolay aslında kahramanlarda bi yığın motorcu var hem parçacı hem servislik yapan bir çok tükkan var oralarda repsol yamalube castrol mobil1 ve bilimum markaların ürünleride bulunmakta ben şu anda yamalube ve repsol kunlanıyorum tatmin edici derecede memnunum şimdilik sende bu geniş yelpazenin markalardan herhangi birini kunlanabilirsin sıkıntı olmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 ----------

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar CBF milleti,
    Bugün motorun ilk vizesini yapmış bulunuyorum,Sadece 64,90 TL Harç,Ödedim.özellikle motor ve şasi no larını fellik fellik taradı,farımız zaten sürekli yanık vaziyette stop ve sinyalleri yaktırdı,Freni ön arka ayrı ayrı komtrol etti.Sonuç itibarıile farların ayarsız olduğunu yazan hafif kusur ile vizeyi tamamladık darısı başınıza...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Yaw birçok hırdavatçıda var,1 Litrelik pet şişeyi doldur yaklaşık 3 TL dir sana epey zaman gider.eğer üçkuyular'a yakın isen Dede tic.te var...
    üstad hayırlısı olsun vizen allah daha nicelerini göstersin inşallah hoş sırada beklemekten eziyete dönüşüyor emme olsun

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Beyler bizim benzin vanalarında arıza oluyormu merak ediyorum. Benim motor normal şartlarda 350-360 gibi yedeğe düşerdi. Şuan 410 oldu hala benzin bitmedi ve vana üste bakıyor yani rezerv depo açık değil. Eğer bozulduysa yolda kalacağım sanırım bugün iş dönüşü. Kullanım tarzı değişik değildi yani sakin yada agresif değildi değişmedi tarz. Birisi açıklayabilrmi?

Not: En son depo fullendi ve vana üste döndürüldü. Fullendikten sonrada arada hiç benzin alınmadı.

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bizim benzin vanalarında arıza oluyormu merak ediyorum. Benim motor normal şartlarda 350-360 gibi yedeğe düşerdi. Şuan 410 oldu hala benzin bitmedi ve vana üste bakıyor yani rezerv depo açık değil. Eğer bozulduysa yolda kalacağım sanırım bugün iş dönüşü. Kullanım tarzı değişik değildi yani sakin yada agresif değildi değişmedi tarz. Birisi açıklayabilrmi?

Not: En son depo fullendi ve vana üste döndürüldü. Fullendikten sonrada arada hiç benzin alınmadı.
    Daha öncelerden benzin vanası arızalı olan bir çok sıfır cbf sahibi burada bu sorunu belirtmişti. Senin vanada arızalı olaiblir.

Vanayı denemenin en iyi yolu, kapattıktan sonra (yani yer ile paralel konuma aldıktan sonra) 300-500 metre yol yapmaktır. Bu sürede motor stop ediyorsa vana sağlamdır. Ama stop etmeyip yoluna devam ediyorsa arızalıdır.

Garantisi devam ediyorsa servisler garantiden bu parçayı değiştiriyorlar.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı şey benm de başıma geldi.Benzin bitmedi bi türlü. ustaya gösteriym dedim tam servisin önüne gittim benzin bitti.Artık kafayı yedim.Şimdi bir problem yok müdahele yapılmadı.100km/2.5litre devam ediyoruz.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncelerden benzin vanası arızalı olan bir çok sıfır cbf sahibi burada bu sorunu belirtmişti. Senin vanada arızalı olaiblir.

Vanayı denemenin en iyi yolu, kapattıktan sonra (yani yer ile paralel konuma aldıktan sonra) 300-500 metre yol yapmaktır. Bu sürede motor stop ediyorsa vana sağlamdır. Ama stop etmeyip yoluna devam ediyorsa arızalıdır.

Garantisi devam ediyorsa servisler garantiden bu parçayı değiştiriyorlar.
    Bozulduysa sonradan bozulmuştur motor 9500kmde şimdiye kadar en az 7-8 kere yedeğe düştü ve aşağı çevirdikten sonra yoluma devam ettim hiçbir sorunla karşılaşmadım .Ama bu motor normal depoyla hiç 400km yapmamıştı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler