Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar motor arayışım devam ediyo
    Dün görüşücem dediğim 2.750 ye anlaşmamıza rağmen birden 3'ten aşşağıya vermiyicem değince o konuyu kapattıkk..

Şimdi 2 motor arasında kaldım yardım ederseniz sevinirim..

Her 2 motorda servis bakımlıymış konuştuğum kadarıyla..
    Faturaları mevcut değişenlerin filan..

Bana göre tek eksi yönü kırmızı olması..Kappa çantası ve koruma demiri var..

http://www.sahibinden.com/servis_gar...XQQdisplayitem

Çanta ve koruma demiri yok..Sağ tarafta düşmeden dolayı kafada çizik var resimlerdede görünüyo..
    Yine sağ tarafta motor bloğunda honda yazan yerde biraz çizik var..Birde debrijay maneti yamuk..
    Bununda artısı siyah oluşu..
    Bakımlarının 3 gün önce yapılması zinciri marş dinamosu ve freninde bişeyler değişti dedi faturaları mevcutmuş..

http://www.sahibinden.com/fiyati_dus...XQQdisplayitem
    Şimdi sizce siyahın asaletine kanıp çiziklere kafamı takmadan 2. ilandakini alıp koruma demiri ve çantaya + paramı veriyim..

Yoksa kırmızıyı alıp bakıma sokup,zincir vs 3 lira fazla olsun kırmızı mı olsun diyiyim..

Bu arada fiyatlar ilanlardaki gibi değil kolaylık sağladılar saolsunlar..

Yardımlarını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    biraderim...iki makinada temiz duruyor...benim ki gibi matlaşmamış sahipleri bakmışlar...kırmızı olan egsozun uc kısmı deldirmiş galiba yüksek ses çıkabilir...kırmızıda çanta sana kar olarak kalır eğer veriyorsa...egsozu ağzını iyice kesmiş açmış ve sesi farklı çıkabilir aklında olsun...

siyah olanın memurdan olması belki avantaj olabilir dürüstlük babında bi kriterdir...ama kim çiğ süt emmiş bilemem Allaha havale edersin...orada fazla alternatifin yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    http://www.sahibinden.com/honda_cbf_...XQQdisplayitem

Metahan abi bu motorun sahibiylede görüştüm
    Nuh diyo peygamber demiyo..
    Koruma demiri yok çanta yok ayna yok
    Elcikler beyaz

Hacı diyom 2.750 yap yarın kapındayım yok diyo bana

Motosikleti
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Elcikler beyaz

benim hemşeriymiş bende aradım...aynasız ve koruma demirini aldığı kişi arkadaşın ageri vermiş bunları istemiyorum diye...hep böyle kullanırmış enteresan...2008 4.ay çıkışlı makina garantisi dolalı 1 ay oluyor...süslü püslü ama ayna için 40 veya 45 tl x 2 90-100 bayılcan ...bence gereksiz...bir yatması var dedi sadece...

temizse temiz...böyle makinasına özenen kişilerden almak daha mantıklı...ama dediğim gibi Anadolu apaçisimi Allah bilir...makinaya stıcker vs çok heves edilmiş...araştırmaya devam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Dün görüşücem dediğim 2.750 ye anlaşmamıza rağmen birden 3'ten aşşağıya vermiyicem değince o konuyu kapattıkk..

Çanta ve koruma demiri yok..Sağ tarafta düşmeden dolayı kafada çizik var resimlerdede görünüyo..
    Yine sağ tarafta motor bloğunda honda yazan yerde biraz çizik var..Birde debrijay maneti yamuk..
    Bakımlarının 3 gün önce yapılması zinciri marş dinamosu ve freninde bişeyler değişti dedi faturaları mevcutmuş..

Şimdi sizce siyahın asaletine kanıp çiziklere kafamı takmadan 2. ilandakini alıp koruma demiri ve çantaya + paramı veriyim..

Yoksa kırmızıyı alıp bakıma sokup,zincir vs 3 lira fazla olsun kırmızı mı olsun diyiyim..

Yardımlarını bekliyorum

Bence,birazdaha bekleyip daha kelepir ve temizlerini bula bilirsin...Böyle işlerde,tutup birine yazılırsın,ardından bir zaman sonra öyle bir motor düşerki kafanı duvarlara vurup,kıvılcım çıkarırsın...

Birazdaha bekle...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hemşeriymiş bende aradım...aynasız ve koruma demirini aldığı kişi arkadaşın ageri vermiş bunları istemiyorum diye...hep böyle kullanırmış enteresan...2008 4.ay çıkışlı makina garantisi dolalı 1 ay oluyor...süslü püslü ama ayna için 40 veya 45 tl x 2 90-100 bayılcan ...bence gereksiz...bir yatması var dedi sadece...
    temizse temiz...böyle makinasına özenen kişilerden almak daha mantıklı...ama dediğim gibi Anadolu apaçisimi Allah bilir...makinaya stıcker vs çok heves edilmiş...araştırmaya devam...
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence,birazdaha bekleyip daha kelepir ve temizlerini bula bilirsin...Böyle işlerde,tutup birine yazılırsın,ardından bir zaman sonra öyle bir motor düşerki kafanı duvarlara vurup,kıvılcım çıkarırsın...

Birazdaha bekle...
    İlginiz için çok teşekkür ederim..
    Metehan abi bulaşmıyım bekliyim yani onumu demek istiyon m.şanveren gibi..

Çünkü Bodrum 110 km
    Manisa 250 km..
    Didimde toplamda bulunan cbf sayısı 2 adet olması beni böyle yapti

netten nasıl yollayacagım bilmiyorum o zaman eft yaparım aydogana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

metehan kardeş

Motosikleti
    İlginiz için çok teşekkür ederim..
    Metehan abi bulaşmıyım bekliyim yani onumu demek istiyon m.şanveren gibi..

Çünkü Bodrum 110 km
    Manisa 250 km..
    Didimde toplamda bulunan cbf sayısı 2 adet olması beni böyle yapti

Valla bulaşma bekle demiyorum...nedeni elindeki parayı bir şekilde ucundan ucundan yemeye başlıcan...5-10-20 şeklinde azalacak...elini çabuk tut bence...havalar düzeldi...makinanı al kenara koy...Ocak 2.el fiyatlarıyla şu anki leri kıyaslamakda biraz abes olacak...seson açıldı fiyatlar yükseldi yapacak bir şey yok hacı...

Alıntı zeki cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

metehan kardeş
    Bende para işini netten nasıl yollanacağını bilmediğim için Mücahid kardeşime işi havale ettim...netten basit internet şifresi alıyorsun ve net üzerinden yolluyorsun bankanla iletişime geçersen sorun kalmaz...diğer türlü gereksiz masraflarla uğraşma...atm üzerinden yollayabilirsin yine çok cüzi bir rakam alıyorlar...ama bankanın içine girdinmi kilitliyorlar...karşı tarafın şube kodunuda öğrenirsne sorun kalmaz...ben uğraşmak istemiyorum...nakit var...ve net üzerinden para işlemi asla yapmama huyum var...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ondan cevap bekliyoruz Anes Motor bı topiğe dönecekti...unutmaz inşallah...ama Blue Whıteın yazdığı gibi motosiklete özel 20/50 varmış...motulda gördüm...yamalubedede var ama motor için özel bakın detaylar çok önemli...

http://www.aydinmotor.com/urunler/in...&product_id=25

Shelin motosiklete özel 20/50 si yok ve çok ucuz...ürün gamı bu shelin...sorun burada...Sabite konan yağ LPG için üretilmiş ucuz vasıfısz yağ özellikleri burada...

http://www.shell.com/static/tu-tr/do...s%2020W-50.doc

yağ çeşit linkleride burada...

http://www.shell.com/home/content/tu...ri_140606.html

Motosiklet Yağları
    Shell Advance Racing M 30
    Shell Advance SX 2
    Shell Advance SX 4 15W-50
    Shell Advance Ultra 4 15W-50
    Shell Advance VSX 4 10W-40
    Shell Advance VSX 4 15W-50

Sabit kardeşim (Zenon) tarayıcıyla buraya koyacaktı...ürün kodu bu muhtemelen...

Ürün Adi Shell LPG Super Plus 20W-50
    Ürün Kodu 901L4272

benim ücreti mücahid yollayacak...sen net üzerinden yollarsan daha iyi olur...

Hacı serviste piyasada zor bulunan 9 serisi bunlar...uzun ömürlü ve motora faydalı dayanıklı...bu arada ben bujiyi değiştirmişken buji piposunuda değiştirtcem keyfi olarak...takıntılıyım...
    Hocam, cevabı bende çok merak ediyorum..yağ konusunda..
    Diğer taraftan gerçekten buji performans üzerine bu kadar etkili mi??
    Bu arada metehan 130 km yi görmüşsün yapma bu kadar hız dikkat et..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok

Elcikler beyaz

vayyy topragımız motor satıyor sahsen tanımıyorum bu arkadası ama motoru bı kac gormustum dısı kadar ıcıde ıyımıdır bılmıyorum ama servıse gıtmek lazım kayıtlardan cıkar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

usta bızım oralarda genelde aynalar hos gozukmedıgı ıcın muhendıslerın kafaları calısmıyor arkamızdada gozlerımız var deyıp sokulup bı kenara atılıyor ve elcıklerede sedef yaptırılıyor canım türkiyem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:44 ----------

Yardımlarını bekliyorum
    dostum merhaba bordo olan motor sahsen benım hosuma gıtmedı ve aklıma yatmadı neden dıye sorarsan bordo motorun grenajları bırbırını tutmuyor dıkkatlıce bakınca bı tarafta fıghthawk yazıyor dıger tarafta sag yanda cbf 150 yazıyor galıba motor sola dusmus ve grenaj degısımı yapılmıs orjınalı ıle degılde yan sanayısı ıle ve bakımsız ozenle bınılmemıs bır motor hıssı dogurdu bende sahsen ben alıcak olsam albenısı yok derım vazgecerım ondan ve sıyah olana aklım kayar

gönder gönder bana gönder hacı...Aydoğan sana ekstradan fazla para yollayalımmı hacı...gidiş geliş vs küçük masraflar...yuvarlağa tamamlayalım mı...yani 25 e tamamlayalımmı bizim rakamı...
    Ekstra ücrete gerek yok abicim, maksat, hem sizin hemde benim işim görülsün

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu buji ne işe yarıyor ben anlamadım lazım bişiyse 2.partiye ben de gireyim. ama önce niye almamız gerektiğini birisi bana anlatsın. servis zaten bizim makineye uygun buji takmıyor mu?
    Servis bizim makinelere CPR8EA-9 buji takıyor. Aşağıdaki resim bizim kullanma kılavuzumuzdan. Uzun süreli ve yüksek sıcaklıklardaki sürüşlerde 9 serisi olan bujiyi kullanmamızı öneriyor. Ankarada yıba çarşısında ve ulusan vs. gibi diğer parçacılarda bu bujiyi bir türlü bulamadım. Özel buji o kolay kolay bulamazsın diyorlar genelde.

Bu sebeple NGK sitesinden iletişim formu aracılığıyla Yetkili distirbitör firmayla iletişime geçtim. Ellerinde olduğunun teyidini aldım.

Yanlış anlaşılma olmasın bu buji performans bujisi değil. Yani bu bujiyi taktım motor şahlandı süper vs. gibi durumlar muhtemelen olmayacaktır. Bize olsa olsa yararı yakıt tüketiminde büyük ihtimalle daha az yakacaktır. Ekstra bir artısının olacağını düşünmüyorum.

Bazı servisler 8 serisi olan CPR8ea-9'u bile bulamıyorlar.
    (Örnek : Ekmelin motoruna yetkili servis yanlış kod buji takmışlar)

Kullanma kılavuzumuzdan:

Alıntı zeki cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj gönderdim. Gelen kutunu kontrol et Zeki.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    bu buji ne işe yarıyor ben anlamadım lazım bişiyse 2.partiye ben de gireyim. ama önce niye almamız gerektiğini birisi bana anlatsın. servis zaten bizim makineye uygun buji takmıyor mu?
    usta gır tabı 2.partıye sende al servıs bızım motora uygun bujı takıyor ama kendınce bu yenı alınan bujı yazın sıcak havalarda ve uzun surelı yuksek devırlerde kunlanırken ozellıklede uzun yola cıktıgımız zamanda motor ıcın saglıklı olan bır bujı kıtapcıkta tavsıye edılen 2.bujı yanı kesınlıkle sende almalısın

NGK'ya attığım maile gelen cevabıda ekleyim

SAYIN AYDOGANX,

ÖNCELİKLE NGK MARKAMIZA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ VE DUYDUĞUNUZ GÜVEN İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

MOTORUNUZ İÇİN KULLANMANIZ GEREKEN BUJİ CPR8EA-9 VEYA CPR9EA-9 DUR. BU BUJİLER YAPI OLARAK ÖZEL BUJİDİR. STANDART BUJİLERDEN DAHA FARKLI ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ VARDIR. BU BUJİLERİN DAHA ÜSTÜN TEKNOLOJİSİ YOK. CPR8EA-9 KODLU BUJİYİ SOĞUK VEYA SERİN AYLARDA KULLANMANIZI, CPR9EA-9 KODLU BUJİYİ DE YAZIN SICAK HAVALARDA KULLANMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ.

MOTORUNUZLA GÜVENLİ VE SAĞLIKLI SÜRÜŞLER DİLİYORUZ.

SAYGILARIMLA
    SERDAR ÇAKIR
    FCS DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
    NGK TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    MOTUL 15/50 ve NGK CPR9EA-9 buji ile,hayabusayla kapışırım gibime geliyor
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, cevabı bende çok merak ediyorum..yağ konusunda..
    Diğer taraftan gerçekten buji performans üzerine bu kadar etkili mi??
    Bu arada metehan 130 km yi görmüşsün yapma bu kadar hız dikkat et..
    aslında ben servis ne takarsa gücenirim...ama performansa olmasada çalışmadaki verime etkisi olacağına inanıyorum...

130 riskinide sizlerle paylaşmak için almıştım...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta bızım oralarda genelde aynalar hos gozukmedıgı ıcın muhendıslerın kafaları calısmıyor arkamızdada gozlerımız var deyıp sokulup bı kenara atılıyor ve elcıklerede sedef yaptırılıyor canım türkiyem[COLOR="Silver"]

[:
    Demek Japon mühendisleri bu işleri bilmiyormuş...bence arkadaki nesneyi hisseden bir donanımla doğuyor o bölgenin çocukları o zaman...havası suyundan olsa gerek...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstra ücrete gerek yok abicim, maksat, hem sizin hemde benim işim görülsün

.
    ok biraderim...

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar birşey sorucam cbf 150 ler yaz sıcağında sürekli kullanıldığında şişme yapıomu motor kısmet olursa 2010 0 almayı düşünüyorum

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Valla bulaşma bekle demiyorum...nedeni elindeki parayı bir şekilde ucundan ucundan yemeye başlıcan...5-10-20 şeklinde azalacak...elini çabuk tut bence...havalar düzeldi...makinanı al kenara koy...Ocak 2.el fiyatlarıyla şu anki leri kıyaslamakda biraz abes olacak...seson açıldı fiyatlar yükseldi yapacak bir şey yok hacı...

Abi kırmızı olanınla adamla tekrar konuştum 2700'e indi ki benim bütçeye uyuyo bu fiyat..
    Bende zarf attım dedim 2600 nakitim var.Bodruma kadar qelicem masrafım olcak..

Bi abilik yap dedim daha gencim sexy çağlarımdayım.
    Ben seni akşam 9 a kadar tekrar arıyım dedim..
    İkimizde bi düşünelim..Saolsun abi baya bi iyi konuştu tamam dedi bi düşünelim bari..

Şimdi 8.30 gibi arıyıcam düşmessede yarın bi gidicem iş yerini emanet etçek biri bulursam..
    Motoru görcem servis bakımlıymış kağıtlara bakıcam servise gidicem geçmişine bakıcam..
    Kafama yatarsa kırmızı falan bakmıyıcam alıcam..Çünkü ekstralara para vercek dururmum yok koruma demiri çanta filan..
    Diyiceğim o ki hayırlısıysa olsun abi

Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey sorucam cbf 150 ler yaz sıcağında sürekli kullanıldığında şişme yapıomu motor kısmet olursa 2010 0 almayı düşünüyorum
    Asla yapmaz. CİHAN nickli arkadaş geçen yıllarda 2bin-3bin kilometrelik turlara çıkmıştı. Yanılmıyorsam Antalya vs. gibi sıcak şehirlerdende geçti. Resimleri vs. gezi sayfalarında mevcuttur.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Arkadaşlar forumu sıkı takip edemedim bende buji almak istiyorum.Ne yapmalıyım?

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumu sıkı takip edemedim bende buji almak istiyorum.Ne yapmalıyım?
    İlk olarak alacağımız 10 adet buji için ihale kapandı İbrahim.

Yine 10 kişilik bir ekip oluşturulursa ikinci 10lu ürünü alıp gönderebilirim.
    Yeni parti bujiler için sen ve bir arkadaş daha oldu 2 kişi var şimdilik.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CİHAN kardeşimizin CBF150 ile yaptığı gezilerden bazıları :

2417 km lik yolculuk.istanbul-izmir-muğla-antalya-ankara-ist

Uzun Ince Bir Yola çıkıyorum ( 2500 Km )

Benim şu ana kadar en fazla bir seferde yaptığım km. 300-400 arası. Fakat yukarıdaki linklerde göreceğin şekilde bu motorla gidilmeyecek yer yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler