Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm, verdiğin bilgiler için saol, ya bide selektör her zaman devrede olabilecek gibi bi sistem olsaymış süper olucakmış ama bizim yetersiz olan farlar dan sonra elbette düşünülebilir. 12000 bakımında bütçem uygun olrsa 4 lünün yanına bide xenon yakışır Bu arada ismin nedir 2rule ? İsminle hitap edeyim. Şimdiden memnun oldum
    ismim tuğrul ethem abi, ben de memnun oldum
    2011 Honda CBF 600

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 km'de 200 TL bakım masrafı.Çoooook fazla......

Ben hyundai accent arabamı 10.000 km'de bir bakıma götürüyordum.Klimaların filtre değişimi dahil ancak bu kadar tutuyodu.Çoğu motorun yağ değişimi 5.000 - 10.000 km'de yapılıyo.Ancak cbf150'nin 2.000'de bir.Bi de bu kadar sık yap değiştirmeye rağmen kronik yağ eksiltme sorunu var.Fazerin bile bakım masrafları bu kadar tutmuyo.CBF150 yavaş yavaş sınıfının en iyisi olma özelliğini kaybediyo.Tahttan iniyo artık.Honda'nın bir an önce cbf150'nin özürlü motoruna el atması lazım.Yeni bir motorla piyasaya sürmesi lazım.
    Ben cbf 150 yi uzun vadeli kullanmayı düşünüyorum, dolayısıyla fazer veya ayarında bir modeli 5 sene kullandığında 5 sene içinde yapılan toplam masfarları karşılaştırmalıyız. Fazer dediğin motorun sadece ön arka lastiği cbf 150 nin 2 senelik bakım masrafına rahat kafa tutar. Genellenebilir. Misal bi fazerin orjinal zincir dişlileri, zincir vs. deb. balatası, fren balatası vs değiştirdiğinde ne kadar fatura ödediğini bi araştır. O ayarda bi motorun motor sıfırlama işleminin kaç 1000 tl olduğunu bi araştır. Ayrıca 125-150 cc sınıfındaki hiç bir 4 zamanlı commuterin yağ değişim aralığı 5000-10000 km değildir. Olmasıda imkansız. Motorun çalışma saati/yaptığı yol itibari ilede imkansız. Bunun bi tekneloji ile ilgisi yok.

Şunu demek istiyorum. Şimdiye kadar forumda rastladığım bazı başlıklardan sana bi kaç örnek veriyim.

1- Burgman 400 kullanıcısıyım. Marş motorum bozuldu. Servis fiyatına 600 tl den kapı acıyor. Yardım !

2- Cbf 600 veya cbr 600 dü galiba tam hatırlıyamıyıcam, ön arka ... marka lastik sordum 900 tl dediler. Bu lastikler bu kadar pahalı mı ?

3- Cbf 250 me sıfır motor yaptırmam gerekiyor servis 2500 tl dedi. Yan sanayi parça bulabilirmiyim. Yardım !

Hiç bir cbf 150 kullanıcısı bu konuma asla düşmeyecektir ki, aramızda belki ailesinden aldığı harçlıklarla rahatlıkla cbf 150 kullanan arkdaşlarımız var.

Motorunu patlatsak bile yaptırır kullanırız. Fazerci, rr cı ne yapacak peki =?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Ben cbf 150 yi uzun vadeli kullanmayı düşünüyorum, dolayısıyla fazer veya ayarında bir modeli 5 sene kullandığında 5 sene içinde yapılan toplam masfarları karşılaştırmalıyız. Fazer dediğin motorun sadece ön arka lastiği cbf 150 nin 2 senelik bakım masrafına rahat kafa tutar. Genellenebilir. Misal bi fazerin orjinal zincir dişlileri, zincir vs. deb. balatası, fren balatası vs değiştirdiğinde ne kadar fatura ödediğini bi araştır. O ayarda bi motorun motor sıfırlama işleminin kaç 1000 tl olduğunu bi araştır. Ayrıca 125-150 cc sınıfındaki hiç bir 4 zamanlı commuterin yağ değişim aralığı 5000-10000 km değildir. Olmasıda imkansız. Motorun çalışma saati/yaptığı yol itibari ilede imkansız. Bunun bi tekneloji ile ilgisi yok.

Şunu demek istiyorum. Şimdiye kadar forumda rastladığım bazı başlıklardan sana bi kaç örnek veriyim.

1- Burgman 400 kullanıcısıyım. Marş motorum bozuldu. Servis fiyatına 600 tl den kapı acıyor. Yardım !

2- Cbf 600 veya cbr 600 dü galiba tam hatırlıyamıyıcam, ön arka ... marka lastik sordum 900 tl dediler. Bu lastikler bu kadar pahalı mı ?

3- Cbf 250 me sıfır motor yaptırmam gerekiyor servis 2500 tl dedi. Yan sanayi parça bulabilirmiyim. Yardım !

Hiç bir cbf 150 kullanıcısı bu konuma asla düşmeyecektir ki, aramızda belki ailesinden aldığı harçlıklarla rahatlıkla cbf 150 kullanan arkdaşlarımız var.

Motorunu patlatsak bile yaptırır kullanırız. Fazerci, rr cı ne yapacak peki =?
    Yalnız fazerle cbf150'nin 2 senelik bakımlarını karşılaştırırken cbf150'nin yağ eksiltip motor istemesini atlamışsın.O ne kadar tutuyo acaba.Bence fazerin lastik değişiminin yarısından az olmaz.Eyvallah cbf150 güzel motor ancak eğri oturup doğru konuşalım.Bakım masrafları çok yüksek.Ayrıca 30.000 km'den sonra başımıza yağ eksiltme sorunu gelmesi yüksek ihtimal.10.000 km'de 200 TL bakım masrafı.Ee 30.000 kilometrede 600 TL bakım masrafı artı motor yenileme 500 TL.Toplam 1.100 TL.İnsaf yani...

;KaPTaNH

Benim motoruda 1 ay içerisinde garanti kapsamında tamir ettirip teslim aldık.450 km'dir geziyorum.Hiçbir sorun yok çok şükür.

Motosikleti
    Cbf150
    KONUŞ ETHEM KİM TUTAR SENİ
    HENÜZ MOTORUM YOK AMA BİR YILDIR FORUMU TAKİP EDİYORUM
    DAHA NİCELERİ ÖYLE AĞLIYOR.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi cezalı ödedim.Hatta ceza süreside geçmiş tekrardan sıfır motor alır gibi ödedim bu fiyat çıktı Neyse artık seneye indirimli öderiz.metehan hoca bile derdime derman olamamıştı.Şimdi burda motorum sıfır yaptırdım diye söylüyor ama milletin sorununa çare bulmuyor Hep bana rabbena.Ben motoru alırken metehanın kardeşide motor aldı diye baslık açtım ilgi alakaya bak
    http://www.motosiklet.net/forum/taziye-tebrik-ve-kutlamalar/27262-mete-handronun-kucuk-kardesi-erdo-handro-oda-motor-almis.html
    gitti 85 kağıtt gittiiii
    sana geçmiş olsun dicem.bende cuma günü sigorta yaptırdım koç allianz 41 tl.firma firma değişiyor fiyatlar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakıyorum genelleme yapmaya bayılıyosun kingman. istisnalar kaideyi bozmaz diye bi laf var duydun mu hiç? ben şimdiye kadar 10.000 bakımında (ki ara bakımdır, sadece yağ değişimi yapılır) 200 lira gibi bi para ödeyeni burdan başka bi yerde duymadım. belli ki servisin attığı bi kazık, bi ayıp olmuş. daha dün D&B'deydim, arkadaş 12.000 bakımı yaptırdı (ana bakımdır, yağ değişir, hava filtresi değişir, diğer kontroller yapılır), 100 lira bile tutmadı. önüne gelene sallıyosun da destekli salla bari.

.
    Tuğrulum 10.000 km ye kadar olan toplam bakım masrafından bahsediyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Büyük cc kullanıyorsanız, dış lastiği, dişli zinciri, deb. balatası, motor mekanik aksamı ile ilgili parçalarının değişmesi gereken ana kadar her şey yolundadır. Yani buji hava filtresi yağ vs. yani sadece bu parçalaları değiştirerek büyük cc de bizden çok daha yüksek km lere ulaşılabiliyor. Ama sıra bu parçalara geldiğinde.. büyük motor kalın cüzdan ister. Sağlam ekonpmik bütçe ister. Büyük motora hevesim var aslında. Ama alırsam şöyle 3-5 binde bişey alırım.15-20 bine geldimi zartı zurtu bitmeden satarım. Evladiyelik kullanayım dersem zaten bütçem imakanı yok kaldırmaz. Kullanım maliyetleri haricinde sürpriz arıza ile karşılaşıldığında cbf yinede kimsenin canını ekonomik anlamda yakmamıştır. Ama bir paiggio x9 250 dijital ön panelinin arıza yapması durumunda 500 eu, bir aynasının 140 eu olduğunu bilmenizi isterim.

Ayrıca kullanım maliyetleri tartışılırken yakıt tüketimini, ödenilen vergiyide işin içine sokmamız gerekiyor. Benzin paramızı ve verginizi imf ödemiyor değil mi =? O fazer veya 600-1000 cc motor 10000 km de ne kaç tl lik benzin yakıyor. Ortalama yılda 10000 km yapıldığını düşünelim. Bu km zarfında yakıt tüketimi ve 1 sene içinde 600 cc nin ödediği vergi nedir ? Sonuçta kullanım ekonomisinden bahsediliyorsa bunlarında işin içine katılması gerekiyor. Bence 10000 km karşılaştırması bu şekilde yapılmalı. Bence her hangi araba ile veya 600 cc ile karşılaştırılması dahi doğru değil ama, yapılması gerekiyorsada böyle olmalı kannaatindeyim.

Forum ortamında gördüğüm insanların düştüğü olumsuz durumlara ben de düşmek istemedim, yağ yakıyor tamam, kronik arıza, ama rahatsız etmiyor, 30-40 dinde de her cbf motoru zaten bitmiyor. Bitsede yaptırabilecek gücüm var. En ağır arızasının altından ekonomik olarak kolaylıkla kalkabilirim. Bu yüzden cbf i tercih ettim. Elbette herkezin tercih ve tercih etmeme sebepleri kendince farklı olabilir.

Ben işe gidiyorum.. hadi size eyi günler

Motosikleti
    transalp yavrusu
    arkadaşım madem cbf 150 yi bu kadar kötülüyon kullanma bali sat gitsin, kullananlar memnun işte sonuç ortada sınıfının birincisi dediysek var bi bildiğimiz?
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakıyorum genelleme yapmaya bayılıyosun kingman. istisnalar kaideyi bozmaz diye bi laf var duydun mu hiç? ben şimdiye kadar 10.000 bakımında (ki ara bakımdır, sadece yağ değişimi yapılır) 200 lira gibi bi para ödeyeni burdan başka bi yerde duymadım. belli ki servisin attığı bi kazık, bi ayıp olmuş. daha dün D&B'deydim, arkadaş 12.000 bakımı yaptırdı (ana bakımdır, yağ değişir, hava filtresi değişir, diğer kontroller yapılır), 100 lira bile tutmadı. önüne gelene sallıyosun da destekli salla bari.

motor değiştirme konusuna gelince, o da kullanımla alakalı. tamam, motor bi süre sonra çok sıkıştırdığımız ve sürekli redline'da gittiğimiz için yağ yakmaya başlıyo. ama en yakın örneği metehan abi motorunu sıfırlattı ve 440 lira tuttu. sen gelmiş bana 30.000 km bakımı 600 lira tutucak diyosun. cidden biraz destekli salla bari de bilmeyenler inansın. bilenler zaten yazdıklarını okuyunca gülüyolar, dalga geçiyolar.

zaten şu cbf150'yi fazer'la kıyaslaman da ayrı bi dava. fazer dediğin motorun sıfırı 18.000 liradan fazla, kalkmış 4.000 liralık motoru ve masraflarını karşılaştırıyosun.

ONU GEÇTİM!

hyundai marka arabanla kıyaslıyosun, bu söylediklerin hangi akla, hangi mantığa sığıyo kingman bunu bi açıkla. 4.000 liralık 150 cc'lik motoru, 20.000 liralık 600 cc'lik bi motorla ve 20.000 liradan pahalı bi ARABAYLA kıyaslıyosun kingman.

cbf150'inden sonra motosiklet bakımından yüzün gülmedi diye diğer cbf150 sahiplerine taş atma, iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır. ha yok içindeki kini ve nefreti kusmaya devam ediceksen de seni başka başlıklara davet ediyorum. burası cbf150 kullanıcılarının paylaşım ve yardımlaşma başlığı. nerde olduğuna dikkat et.
    ++++5000
    Ben 16.000 ara bakımda Hava filitresi (Servis uygun görürse gediştiriyor yoksa temizleyip takıyor.) buji,yag degişti.
    Buji: 10 tl
    Hava filt: 7 tl' di sanırım.
    Yag : (Castrol 15/50) 20tl
    işçilik : 20tl
    Benim motor 18.500 km oldu ve bakım masraflarımın hiç biri 60tl yi gecmedi...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Yalnız fazerle cbf150'nin 2 senelik bakımlarını karşılaştırırken cbf150'nin yağ eksiltip motor istemesini atlamışsın.O ne kadar tutuyo acaba.Bence fazerin lastik değişiminin yarısından az olmaz.Eyvallah cbf150 güzel motor ancak eğri oturup doğru konuşalım.Bakım masrafları çok yüksek.Ayrıca 30.000 km'den sonra başımıza yağ eksiltme sorunu gelmesi yüksek ihtimal.10.000 km'de 200 TL bakım masrafı.Ee 30.000 kilometrede 600 TL bakım masrafı artı motor yenileme 500 TL.Toplam 1.100 TL.İnsaf yani...

;KaPTaNH

Benim motoruda 1 ay içerisinde garanti kapsamında tamir ettirip teslim aldık.450 km'dir geziyorum.Hiçbir sorun yok çok şükür.
    tam da sezonda 1 ay.. umaırm bundan sonra sıkıntı çıkarmaz da rahat rahat binersin motora.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 PM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuğrulum 10.000 km ye kadar olan toplam bakım masrafından bahsediyor...
    euhe .çinli -scoter sürdüm 7000 km bu kadar para masraf ettim zaten.
    cbf in parçaları bana pahalı gelmiyor..
    ha fazer alsaydım o paraları o parçalara ödeyemezdim. bu bizi dağa bayıra denize geziye her yere götürür.

geçen ay bir arkadaşım 12 bin bakımı yaptırdı yükselişte 75 tl tuttu. sibop ayarı dahil...

çinli scoter e yağ filtre buji değiştiriyordum 40-45 gidiyordu..
    şimdi cbf e bunları yaptıgımda yine aynı para gidiyor.

düşerde bir yerleri kırarsan granaj da o zaman başka tabi.
    yada başka bir deyişle 150 lik bir çinli 20bin km gidior. 300 lira komple motor
    150 cbf 40 bin gitse. daha fazla gideni de var. 500 lira
    ben bunda ters veya anormal bir orantı görmüyorum.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağ yakma olayı bence artık bitmiştir Çünkü her yerde radar var, gaza dokunamıyorum bile.

Yağ yakma olayı tamamen motorun hararetiyle ilgili bence; halâ bir yerlerden ucuz yollu 10W60 yağ bulup deneyemedim. Sakın ha vizkozite muhabbetine girmeyin; bu konuyu çoktan geçtik.

Son haftalarda uzun yol; İzmir - Gökova arası, çok sakin gittim. Yağ yakma acayip azaldı. Bu arada Opet'in 10W40 sentetik yağını tavsiye ederim, gerçekten kaliteliymiş. 2500Km. çok devirli kullanıma rağmen sadece 150ML. civarı eksiltme yaptı, ki kabullenilebilir.

Bu hafta tek gün, 2 durakla 14 saatte İzmir-Ürgüp planım var. Bakalım neler olacak

Bu arada 51.000Km. oldu; geneli uzun yol. Gözle görülür bir şikayetim yok. 2. zincir değişimi ve ilk dişli seti değişimini yaptım.
    Ve Ürgüp'ten döndüm arkadaşlar. 2153Km.'de 250ml. yağ yaktım toplam. İlginç olan; dönüşte hava serin ve yağmurlu olduğu için hiç yağ eksiltmemiş olmam.

Giderken sadece Afyon'da su almak ve benzin için durdum. 12 saat civarı çekti.

Dönüşü tek mola ile Ilgın'da etli ekmek için durarak yaptım. 1,5 saat vakit kaybettim yolda; yaklaşık 9,5 saatte gelinebilirmiş demek.

Güzel yolculuktu.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Aslında bi başlık açmak lazım: Şimdiye kadar kullanıpta memnun olmadığınız motorlar ? Şeklinde. Her kez düşüncesini özgürce yazsın. Neden memnun değildi, neden sattı, marka model. Kaç zaman kullandı. Burada cbf 150 kullanıcılarının içine giripte malı kötülemek elbette tepki çekecektir. Bu bence her marka mode forum başlığı altında böyledir. Şimdi ben gidip Honda xxx.. e yazssam. Ya honda xxx. .yaramaz. Şöylede böyle vs vs. desem, tepki geleceğini zaten bilirim. Tepki alan ark..lar kırılmasınlar.

Maşşallah, bu arada da gezen ark..lar baya iyi gezmişler. Bi kaç hafta sonra senelik izine çıkıyorum 2 hafta. Bakalım uzun soluklu bişeyler yapmak kısmet olacak mı.

Motosikleti
    Tuğrul ben burada bişeyler yazıyosam lütfen yazdıklarıma cevap verecek en son kişi sen ol.Çoluk çocukla tartışmaya girmek için yazmıyorum.Gerçekleri yazıyorum ben.Hyundai accent arabamı 2 sene kullandım.CBF150'yi de 1 sene kullandım.12.000 km'de sattım.Her ikisininde bakım masraflarını biliyorum.Kafadan atmıyorum gerçekleri yazıyorum.Ancak senin gibi işine gelmeyenler de terbiyesizce saldırıyo.Seni haddini bilmeye davet ediyorum.Nerde olduğuna dikkat et diyosun.Dikkat etmezsem ne olacak onu merak ettim.Neyse daha fazla tartışma kızışmadan uzatmayalım.Maksadınız beni buradan da banlatmak.Ancak yaşını başını haddini bil.Terbiyesizliğin lüzumu yok.

birader şimdi çoluk çocuk dediğin adam forum arkadaşımız ve sevdiğim biri...ve aklın yaşta değil başta olduğuna inananlardanım...benimde arkamdan yazdın başkası olsa telefonda sana küfür ederdi sen kimsin diye ama aradım geri adım attın iyi hatırla...efendiliğimi bozmadım ısrarla...bence kimseye çamur atma önce kendine bak...istediğin makinaya .ok atabilirsin ben en çok başı ağrıyanlardan biriyim cbf de...kıyaslamaların hatalı...klavyende bir ayar yok...yani seni tanımasam yazdıklarına cevap veriririm...üşenmem...ama biliyorum ki bindiğin motordan bihabersin...artık mesajların gözüme batmaya gerçekten başladı...çoluk çocuk dediğin adamın şu ana kadar bir tane saygısızlığını görmedim...ve 10 numara adamdır...kefilim...bence daha fazla uzatma...

en aızndan bakım masrafları yüksek yazmışsın...yağ değişimi 25 lira ana bakım masrafı 50 idi zamlardan sonra 75 oldu...buna yüksek diyorsan seni mobilet almaya davet ediyorum...

etoşşş yarın napıyorsun bir Çınarcık yapalım mı...yaylaya çıkarız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 PM ----------

Aslında bi başlık açmak lazım: Şimdiye kadar kullanıpta memnun olmadığınız motorlar ? Şeklinde. Her kez düşüncesini özgürce yazsın. Neden memnun değildi, neden sattı, marka model. Kaç zaman kullandı. Burada cbf 150 kullanıcılarının içine giripte malı kötülemek elbette tepki çekecektir. Bu bence her marka mode forum başlığı altında böyledir. Şimdi ben gidip Honda xxx.. e yazssam. Ya honda xxx. .yaramaz. Şöylede böyle vs vs. desem, tepki geleceğini zaten bilirim. Tepki alan ark..lar kırılmasınlar.

Maşşallah, bu arada da gezen ark..lar baya iyi gezmişler. Bi kaç hafta sonra senelik izine çıkıyorum 2 hafta. Bakalım uzun soluklu bişeyler yapmak kısmet olacak mı.
    bu sabah işe çıktın akşam geldin...demekki yarın akşam işe gidicen...akalım Çınarcığa offf....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ben 5 te evde oluyorum. Hanımda 5:30 gibi evde oluyor. Hanımın keyfi yerinde olmassa evde tek bırakıpta gezilere gitmek olmuyor, oluyorda sonra dır+dır+dır benim gelme işi yatabilir. Ama gelmeyi düşünürsen motoru kardeşime veririm. Oda kullanıyor ehliyeti var. Dayı oğlunuda ayarlarız. Onda da cbf 150 var siyah. Takılırsınız. 3 motör takılırsınız. Uyarmı ? Kardeşimi aradım ulaşamadım. Bu akşam dayı oğlu ilede görüşücem. Balık tutmaya gelicekmiş Karamürsel' birazdan. Ben gelemesemde yanına arkdaş ayarlıyıcam Metocum. Ayrıntıları akşam yatmadan önce foruma yazarım. kardeşin telefonunu da veririm. Ama bakarsın bende gelirum Bakarsın bide şu anda Artvinden salcano 250 chopper i ile buraya gelmekte olan bi arkadaşımız var. Şu an yolda yarın burada olacakmış. Bakarsın onuda ayarlarım. Akşam ben sana haber veriyim Metocum uyarmı ? Ben gelemezsem seni karşılattırırım topçularda. Uyarmı ?

Motosikleti
    Ben 5 te evde oluyorum. Hanımda 5:30 gibi evde oluyor. Hanımın keyfi yerinde olmassa evde tek bırakıpta gezilere gitmek olmuyor, oluyorda sonra dır+dır+dır benim gelme işi yatabilir. Ama gelmeyi düşünürsen motoru kardeşime veririm. Oda kullanıyor ehliyeti var. Dayı oğlunuda ayarlarız. Onda da cbf 150 var siyah. Takılırsınız. 3 motör takılırsınız. Uyarmı ? Kardeşimi aradım ulaşamadım. Bu akşam dayı oğlu ilede görüşücem. Balık tutmaya gelicekmiş Karamürsel' birazdan. Ben gelemesemde yanına arkdaş ayarlıyıcam Metocum. Ayrıntıları akşam yatmadan önce foruma yazarım. kardeşin telefonunu da veririm. Ama bakarsın bende gelirum Bakarsın bide şu anda Artvinden salcano 250 chopper i ile buraya gelmekte olan bi arkadaşımız var. Şu an yolda yarın burada olacakmış. Bakarsın onuda ayarlarım. Akşam ben sana haber veriyim Metocum uyarmı ? Ben gelemezsem seni karşılattırırım topçularda. Uyarmı ?

kanka ne komik adamsın ya...ben gelemiyom benim kardeşimle dayıoğlumla git dedin güldürdün beni...sen gelirsen bende giderim işte mır mırlık yapma...o saatte bende dönüş yolunda olurum...ya yengeyide al gel sende he...mesafe kısa...geliyosan gel gelemiyosan karıştırma haco emmoğlunu dayı oğlunu...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    [kullanıpta memnun olmadığınız motorlar ? Şeklinde. Her kez düşüncesini özgürce yazsın. Neden memnun değildi, neden sattı, marka model. Kaç zaman kullandı. Burada cbf 150 kullanıcılarının içine giripte malı kötülemek elbette tepki çekecektir.

Benim kullandıgım malı birisinin kötülemesine cok tepki göstermem Sonuçta bunlar birere makina ve mekimaların ne zaman ne hata verecekleri hiç belli olmaz. Kullandım malın başla bir kullancıda başına gelenler (Gercekten Dogruysa) bizler için rehber olmalı. Sonucda burası bir paylaşım sitesi ve herkez iyisiyle kötüsüyle ama HERSEYİ DOGRU VE ADALETLİ BİR SEKİLDE paylaşmalı... Örnegin.Kingman30 arkadaşımız 10.000 de 200tl bakım masrafının cok oldugunu soyluyor. Belkide Onun gittigi servis bakım masrafını fazla cıkartıyordur.

Benim 10.000 bakım masrafım.
    1000 km Yag degişimi 20tl işçilik alınmadı
    4000 km yag degişimi 20tl işçilik 20tl TOPLAM 40tl
    8000 km yag degişimi 20tl işçilik 20tl TOPLAM 40tl
    12.000 yag degişimi 20tl işçilik buji degişti 10tl 20tl TOPLAM 50tl

12.000 de toplam 150tl yapıyor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ne komik adamsın ya...ben gelemiyom benim kardeşimle dayıoğlumla git dedin güldürdün beni...sen gelirsen bende giderim işte mır mırlık yapma...o saatte bende dönüş yolunda olurum...ya yengeyide al gel sende he...mesafe kısa...geliyosan gel gelemiyosan karıştırma haco emmoğlunu dayı oğlunu...
    Ok, ben sana akşam haber veririm öyleyse

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [kullanıpta memnun olmadığınız motorlar ? Şeklinde. Her kez düşüncesini özgürce yazsın. Neden memnun değildi, neden sattı, marka model. Kaç zaman kullandı. Burada cbf 150 kullanıcılarının içine giripte malı kötülemek elbette tepki çekecektir.

Benim kullandıgım malı birisinin kötülemesine cok tepki göstermem Sonuçta bunlar birere makina ve mekimaların ne zaman ne hata verecekleri hiç belli olmaz. Kullandım malın başla bir kullancıda başına gelenler (Gercekten Dogruysa) bizler için rehber olmalı. Sonucda burası bir paylaşım sitesi ve herkez iyisiyle kötüsüyle ama HERSEYİ DOGRU VE ADALETLİ BİR SEKİLDE paylaşmalı... Örnegin.Kingman30 arkadaşımız 10.000 de 200tl bakım masrafının cok oldugunu soyluyor. Belkide Onun gittigi servis bakım masrafını fazla cıkartıyordur.

Benim 10.000 bakım masrafım.
    1000 km Yag degişimi 20tl işçilik alınmadı
    4000 km yag degişimi 20tl işçilik 20tl TOPLAM 40tl
    8000 km yag degişimi 20tl işçilik 20tl TOPLAM 40tl
    12.000 yag degişimi 20tl işçilik buji degişti 10tl 20tl TOPLAM 50tl

12.000 de toplam 150tl yapıyor...

evet işte rakamlar aynen bunlar...şimdi zamlı toplasan 200 tl tutuyor bu kadar basit...

ok etoş ara beni...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    kingmane neden cevap yazıyorsunuzki bırakın kendi haline
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    haklısın aslında ama asılsız iddialarla, saçma sapan kıyaslamalarla motorumuzu kötülüyo, bilmeyenleri yanlış yönlendiriyo diye yazıyorum
    2011 Honda CBF 600

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler