Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    inan Mondıal kh110 bile al yağ eksiltmez...zoruma giden o...hangi akla hangi mühendisliğe hizmet oluyorda oluyor...ne diyim artık tad kaçtı artık ama çare yok değiştircek durum olmayınca başa gelen çekilcek artık...sanada makinanla iyi gezmeler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar.. bizim motorlar 150 cc, dolayısıyla misal max 8000 devir çeviriyorlarsa, bizler 100 km/h la giderken bu devrin 7000-7500 ünü kullaıyoruz. Bu motor elbette ne kadar kaliteli olursa olsun, normal bir kullnımda bile limitlerde çalışan bir motor, dolayısıyla bu limitlerde zorlandığında 35-40000. km lerde motorun yağ eksiltmeye başlaması, segman piston vs istemesi çok anormal olmayabilir. 500 cc motor olsa 100-120 giderken 3000-5000 devir kullanıcak motor ama ne yazık ki 150 cc ve motor bu hızları limitlerde devir kullanarak yapıyor. Dolayısıyla bizim motoru kullanan ark..ların çoğu motorun kullanım ömrü boyunca % 80 redline yol yapıyor. Çünki 100-110 km/h yol almak demek redline yolculuk yapmak demek. Bence uzun yol ortalama hız 80-90 km/h dır bizim motorlarda. Bu bir sürüş alışkanlığı haline getirilmediği müddetçe 35-40 binde motor bitmeleri, zaten kronik olan yağ eksitmenin artması beni fazla şaşırtmaz. Ha ne olur, sıkıştırılmadan limitleri zorlanmadan kullanılırsa 60-70 bin bile gittiğini düşünürsek bu şahsen bana yeter. Bana yeterki, şöyle temiz 70 bin gitin beni üzmeden. Paraya kıyar sıfır motor taktırırım. Ama titiz ve limitlerini zorlamadan kullandığım halde beni 30-35 binde üzerse de satılık ilanını isyan ede ede vermek konusunda da tereddüt etmem.

Bana servisin dediği şey aynen şu idi. (Ya çubuğunda yağ seviyesini max. seviyesinden aşağı dahi düşürme) bende devamlı böytle yaptım. Yani Metehancım. Gözünü seveyim şu motorun yağ eksitmiş olduğunu servisinden önce sen farket ve yağ takviyesini sen yap. 300-400 gr eksik yağ ile yol yapmak motor için iyi olmayabilir. Mvsim sıcaklıklarını uygun yağlar kullan. Şu an için 15w50 tam sentetik koy ve sıkıştırmadan bi 2000 km yap ve pls yağ eksitme olayını bizilmle yine paylaş. Yağ değişim aralığı için illa 2000 km olmasını bekleme, kışın ağırlıklı olarak 4 ay boyunca şehir içi 1000 km kullandığım da motordan aldığım yağ ile yazın devamlı uzun yolda kullandığım zamanlarda 2000 km sonra motordan aldığım yağ o kadar farklı ki. İnan kışın kullandığım ve 1000 km yağtığım yağ, bu mevsimde kullanıpta 2000 km yaptığım yağdan daha kirli idi. Yani hem kullanıcı hassasiyeti hemde motorun 150 cc olduğunu unutmadan hareket etmek gerekiyor bence uzun süreli sağlıklı kullanım isteniliyorsa. benim motor 35-40 binde ne olacak çok merak ediyorum. Ölmez sağ kalırsam burada paylaşırım. Ya ben 18 bin km mondi kullandım. Yemin ederim satarkebn son yağ değişiminde bilr bir gr yağ eksitmediğini gördüm. Birde scooter yani çalışma ömrünün çoğunda limitlerine yakın devirler kullanıyor. Şimdi bu mondi motorunun cbf motorundan daha kaliteli olduğu idea edilebilirmi. Bence çok zor.

Ya Metehancım, tadını kaçırma, motorumuz bence halen güzel ve kaliteli. Şu anda sıfır motor yapmaya kaç tl diyor servis. Bence yeni bir başlangıç yap, motoru satıp başka motor almak sana daha pahalıya gelebilir.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.. bizim motorlar 150 cc, dolayısıyla misal max 8000 devir çeviriyorlarsa, bizler 100 km/h la giderken bu devrin 7000-7500 ünü kullaıyoruz. Bu motor elbette ne kadar kaliteli olursa olsun, normal bir kullnımda bile limitlerde çalışan bir motor, dolayısıyla bu limitlerde zorlandığında 35-40000. km lerde motorun yağ eksiltmeye başlaması, segman piston vs istemesi çok anormal olmayabilir. 500 cc motor olsa 100-120 giderken 3000-5000 devir kullanıcak motor ama ne yazık ki 150 cc ve motor bu hızları limitlerde devir kullanarak yapıyor. Dolayısıyla bizim motoru kullanan ark..ların çoğu motorun kullanım ömrü boyunca % 80 redline yol yapıyor. Çünki 100-110 km/h yol almak demek redline yolculuk yapmak demek. Bence uzun yol ortalama hız 80-90 km/h dır bizim motorlarda. Bu bir sürüş alışkanlığı haline getirilmediği müddetçe 35-40 binde motor bitmeleri, zaten kronik olan yağ eksitmenin artması beni fazla şaşırtmaz. Ha ne olur, sıkıştırılmadan limitleri zorlanmadan kullanılırsa 60-70 bin bile gittiğini düşünürsek bu şahsen bana yeter. Bana yeterki, şöyle temiz 70 bin gitin beni üzmeden. Paraya kıyar sıfır motor taktırırım. Ama titiz ve limitlerini zorlamadan kullandığım halde beni 30-35 binde üzerse de satılık ilanını isyan ede ede vermek konusunda da tereddüt etmem.

Bana servisin dediği şey aynen şu idi. (Ya çubuğunda yağ seviyesini max. seviyesinden aşağı dahi düşürme) bende devamlı böytle yaptım. Yani Metehancım. Gözünü seveyim şu motorun yağ eksitmiş olduğunu servisinden önce sen farket ve yağ takviyesini sen yap. 300-400 gr eksik yağ ile yol yapmak motor için iyi olmayabilir. Mvsim sıcaklıklarını uygun yağlar kullan. Şu an için 15w50 tam sentetik koy ve sıkıştırmadan bi 2000 km yap ve pls yağ eksitme olayını bizilmle yine paylaş. Yağ değişim aralığı için illa 2000 km olmasını bekleme, kışın ağırlıklı olarak 4 ay boyunca şehir içi 1000 km kullandığım da motordan aldığım yağ ile yazın devamlı uzun yolda kullandığım zamanlarda 2000 km sonra motordan aldığım yağ o kadar farklı ki. İnan kışın kullandığım ve 1000 km yağtığım yağ, bu mevsimde kullanıpta 2000 km yaptığım yağdan daha kirli idi. Yani hem kullanıcı hassasiyeti hemde motorun 150 cc olduğunu unutmadan hareket etmek gerekiyor bence uzun süreli sağlıklı kullanım isteniliyorsa. benim motor 35-40 binde ne olacak çok merak ediyorum. Ölmez sağ kalırsam burada paylaşırım. Ya ben 18 bin km mondi kullandım. Yemin ederim satarkebn son yağ değişiminde bilr bir gr yağ eksitmediğini gördüm. Birde scooter yani çalışma ömrünün çoğunda limitlerine yakın devirler kullanıyor. Şimdi bu mondi motorunun cbf motorundan daha kaliteli olduğu idea edilebilirmi. Bence çok zor.

Ya Metehancım, tadını kaçırma, motorumuz bence halen güzel ve kaliteli. Şu anda sıfır motor yapmaya kaç tl diyor servis. Bence yeni bir başlangıç yap, motoru satıp başka motor almak sana daha pahalıya gelebilir.
    kesinlikle haklısın kardeş...

şu an itibariyel tüm sorunlarımdan kurtuldum...motoru sıfırladım sayın arkadaşlar...485 gayme tuttu...

KDV siz fiyatları yazıyorum...

SİLİNDİR KOMP... ....94.20...
    KRANK KOMPLE...134.03....
    SEGMAN......14.52..
    PİSTON.....13.85..
    İŞÇİLİK 100 tl...
    VS VS...

conta .3.vites dişlisi buji piposu contalar yağ derken topklamda 485 tl bayıldım...ben buyum abi...birşeyden huylanırsam içim rahat etmez...haydi hayırlı olsun....giren çıkan bana değilmi arkadaş...sıfır cbf 150 alacağıma makinayı sıfırladım...şu an moralim bozuk rodajdayım çünkü...

uzun gezi planladığım için yazın ben bu stresi çekemem...komple sıfır oldu artık...ya elime alacaktım bloğu ya da zamanında erken teşhisle kötü huylu habisi değişitrecektik...bu arada krank bilyaları dandik diye krankıda değiştirttim ...bir işi ya tam yaparım ya da makinayı çöpe atarım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    hayırlı olsun en iyisini etmişssin bundan sonrada yagına daha dikkat edersın 70 80 bin km sorunsuz gidersin güle güle kullan sıkıcı bir rodaj dönemi var desene
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Metehan hellal sana valla. Yeni motorunu iyi günlerde kullan Servisinin işçiliğinden memnunmusun ? Bu hangi servis ? Motor nasıl oldu, sıfır havası varmı motorda ? Çalışırken ben sıfırım diyormu Bu iş ne kadar sürdü ? Yani serviste motorun ne kadar kaldı ? Sesinde falan bi değişiklik varmı ? İnşallah bi kaç sene motor sıfırlama istemez ama, bi gün sıfır motor ihtiyacı duyarsam Kocaeli' den İst. daki senin servisine getirmek isterim. İşçiliğinden ve ilgiden memnunmusun ?

Motosikleti
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun en iyisini etmişssin bundan sonrada yagına daha dikkat edersın 70 80 bin km sorunsuz gidersin güle güle kullan sıkıcı bir rodaj dönemi var desene

dedim para gitsin huzur gelsin...sağolasın...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan hellal sana valla. Yeni motorunu iyi günlerde kullan Servisinin işçiliğinden memnunmusun ? Bu hangi servis ? Motor nasıl oldu, sıfır havası varmı motorda ? Çalışırken ben sıfırım diyormu Bu iş ne kadar sürdü ? Yani serviste motorun ne kadar kaldı ? Sesinde falan bi değişiklik varmı ? İnşallah bi kaç sene motor sıfırlama istemez ama, bi gün sıfır motor ihtiyacı duyarsam Kocaeli' den İst. daki senin servisine getirmek isterim. İşçiliğinden ve ilgiden memnunmusun ?
    valla yenilendi iyimi... birda anlatamadığım başka detaylar var...

servisimden hep memnun oldum...Ümraniyede DB Motor...ustalarım sağlamdır...10 numara adamlardır...çalışırken ben sıfırım demiyor valla...80 i geçmiyorum...kötü olan o...sabah bıraktım akşam aldım valla...

kesinlikle servisime kefilim kardeş...ben zaten o taraflara gelicem bi tel verirsen sanada uğramak isterim yakın zamanda...

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    mete_han abi valla forum kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibi oldu iyi yapmışsın şu 80km olayı dewam emesse bende düşünecem
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    hayırlı olsun metehan abi, bi daha 130 yapamıycan galiba
    2011 Honda CBF 600

Motosikleti
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han abi valla forum kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibi oldu iyi yapmışsın şu 80km olayı dewam emesse bende düşünecem
    ya abi netcen işte getti paracıklar...yeniden Hondaya talimiz...alıştık artık ...kudurmuştan beter olduk...

Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun metehan abi, bi daha 130 yapamıycan galiba
    kanka sağol senden ricam yağ değişimi esnası ölçmelerini iste sende takipci ol...20.000 den sonra başıyor hınzırlık...

kanka 130 vidosun bir arşiv oldu...o hızlanmayı her gün yapıyordum...bu başka bir mevzu... valla bekliycez artıkın...bu arada takılan parçalar 1 yıl garantili...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    yeni motorun hayırlı olsun mete han abi artık motoru üzmessin inşallah, bu yağ yakma olayına da çok takılmış millet arada sırada yağına bakarsın azalınca eklersin işte olay bu yolda giderken motoru kitleyip piston segman yakmasından daha iyidir bence, yağ yakma olayıda herkeste varmı oda bi muamma zaten bende yok mesela demekki limitleri zorlamamak lazım bence vede rodajı düzgün yapmak lazım motoru alırken verilen bilgilerde motorun son hızı max 100km yazıyo zaten onu boşuna yazmamışlar 150 cc den racing hızı beklemek yanlış olur zaten haklı mıyım haksıssam söyleyin abi.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

akiflaakifla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Suzuki GSR 600 - '89 MZ ETZ 251
    Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ ile 5000 km yaptım 1 gram yağ eksilmedi. Sürekli dip gaz gittim.
    Castrol Power1 15W40 (ne kadarı sentetik ne kadarı mineral olduğuğu meçhul) yağ ile 2500 km sonrası 150 ml eksildi. 80 i anca 50 km geçmişimdir.

Motosikleti
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motorun hayırlı olsun mete han abi artık motoru üzmessin inşallah, bu yağ yakma olayına da çok takılmış millet arada sırada yağına bakarsın azalınca eklersin işte olay bu yolda giderken motoru kitleyip piston segman yakmasından daha iyidir bence, yağ yakma olayıda herkeste varmı oda bi muamma zaten bende yok mesela demekki limitleri zorlamamak lazım bence vede rodajı düzgün yapmak lazım motoru alırken verilen bilgilerde motorun son hızı max 100km yazıyo zaten onu boşuna yazmamışlar 150 cc den racing hızı beklemek yanlış olur zaten haklı mıyım haksıssam söyleyin abi.
    haklısın kanka...ama maksimum güc diye bir olay var...maksimum gücü belli zamanlarda ihtiyac gereği yolu kısaltmak gereği veya fantastik olarak yapıyoruz...ama inan sabit 100 le nereye kadar giderim bilemiyorum...bir standart vardır o standatrt çevresinde sürüşünü yaparsın bazen 80 bazen 90 bazen 110...hep dip gaz gidilecek diye bir kaidede yok ne kadar deli dolu olsanda... kanka yağ koyalım arada bir bakalım yağa suya dönemi yok artık bence bu zamanda...makinamızın çapı malum...zaten 2000 de bir gittiğiniz sürece sorun yok biliyosun...

Alıntı akiflaakifla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ ile 5000 km yaptım 1 gram yağ eksilmedi. Sürekli dip gaz gittim.
    Castrol Power1 15W40 (ne kadarı sentetik ne kadarı mineral olduğuğu meçhul) yağ ile 2500 km sonrası 150 ml eksildi. 80 i anca 50 km geçmişimdir.
    valla servis 10/40 koyuyor sabit...yazın 10/50 diyor...

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    arkadaşlar konuyla alakasız olacağı için hepinizden özür diliyorum ben bursadaki motorock fest e katılmayı düşünüyorum burdan katılım olacakmı bi cbf ci ben mi olacam hani rüyalarıma türk filmlerinden emrah sahneleri giriyor katılacaklarla bi organize olsak falan anlayışınız için teşekkürler
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    CBF 150 ÖTV+KDV Dahil Anahtar Teslim Liste Fiyatı ;

''4.140 TL''

Vatana millete hayırlı olsun, bir Honda klasiği...

Motosikleti
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyla alakasız olacağı için hepinizden özür diliyorum ben bursadaki motorock fest e katılmayı düşünüyorum burdan katılım olacakmı bi cbf ci ben mi olacam hani rüyalarıma türk filmlerinden emrah sahneleri giriyor katılacaklarla bi organize olsak falan anlayışınız için teşekkürler
    kardeş buradaki cbfciler dağınık durumda herkes farklı bir yerden...

www.cbf150.net

buraya gir...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 ÖTV+KDV Dahil Anahtar Teslim Liste Fiyatı ;

''4.140 TL''

Vatana millete hayırlı olsun, bir Honda klasiği...
    çüşş... iyiki sıfırladım motoru...devlete vergi ödemem en azından...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    tam zamanında almışım valla yağını da yaksın, marşı da bozulsun ampul de kessin. beat hatamdan sonra bana bu motor limuzin gibi geliyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam zamanında almışım valla yağını da yaksın, marşı da bozulsun ampul de kessin. beat hatamdan sonra bana bu motor limuzin gibi geliyor.
    İyi güzerlde, gerçekten senin marş motoru arıza yaptı mı =? Yoksa mecazi olarak mı yazdın

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    metecim yeni motorun hayırlı olsun kazasız belasız

bu arada ben çeşmeden izmir e haftada iki kere gidip geliyorum hepte dip gaz valla sorun cıkmadı daha izmir çeşme arası 75 km geçe işten 24 de cıkıyom45 dakikada evde oluyorum.hep dip gaz sorun cıkmadı yani sizleri dinlersem ben şimdi bu motosikle 90 kmhz geçmemem lazım anlamadım bide bu mu çıktı 90 kmhz geçme
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    geçen motorun sibob ayarınla bujisini değiştirdim sanki çin motorundan indim japona bindim çekişi bayırlarda çok arttı çok hafiften bir titreşim vardı o kalktı motor çalısması yok denecek kadar aza indi
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yok ya daha 170 km'deyim. burada yazılanlardan yola çıkarak yazdım. o kadar guzel birşey ki benim için, ben razıyım demek istedim. tabi ki yapmaması temennim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler