Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye ederim,başka malzemelerle başka montaj şekilleriylede yapabilirsiniz,mesela ben bunu yaptırdıktan sonra kalınca bir şamurelden kesip güclü bir yapıştırıcıyla yapıştırarakta yapabilirmişim diye düşündüm,yaparken tek dikkat etmeniz gereken maşa esnediğinde yaptığınız ilave herhangi bir yere sürtmeyecek kadar olmalı

yazmayacaktım ama hadi bunu da paylaşayım buyrun başıma gelen ilginç bir olay...

3 gün önce farkettim,motorum yaklaşık 2100 kmde,alalı 1 ay olmadı henüz,ön fren hortumu amortisör esnedikçe çamurluğa sürtüp boyasını çıkartmış,çok şaşırdım,özellikle yeni cbf almış arkadaşlar olmak üzere sizide uyarmak istedim.bu sorunle ilgili servisime gittim,hortumu tutan braketleri eğerek çamurluktan biraz uzaklaştırdılar ve sürtmesini engellediler,ön çamurluğumun garantiden değişmesi için yazışma yapıp bana bilgi verecekler,sizinle paylaşırım,buyrunuz...

Çok teşekkürler bunları bizimle paylaştığın için bende hemen garaja motora bakmaya gidiyorum sürtüyomu bakalım benimkide Bende daha yeni aldım 15-16 gün oldu 1.400 km lerde varsa böyle birşey önlemimi alayım şimdiden Arkaya taktığın parçada süper olmuş en kısa zamanda bende yapacağım gerçekten çok pisletiyor arka amortisörün olduğu bölgeyi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler bunları bizimle paylaştığın için bende hemen garaja motora bakmaya gidiyorum sürtüyomu bakalım benimkide Bende daha yeni aldım 15-16 gün oldu 1.400 km lerde varsa böyle birşey önlemimi alayım şimdiden Arkaya taktığın parçada süper olmuş en kısa zamanda bende yapacağım gerçekten çok pisletiyor arka amortisörün olduğu bölgeyi
    Bu ön fren hortumunun ön canta sürtünme problemi benim motorumda var, dayımın oğlunda da cbf var, onda da var. Oraya, hortumun sürtünen kısmına uygun genişlikte süngerimimsi bi malzeme kesilerek hortuma yapıştırılabilir. Benimkinde fazla bi sürtünme ve aşınma yok. Sürtündüğünü fark ettim ama, bariz bi aşınma olmadığından pekte üstüne gitmemiştim. Yarın bi bakıyim, neler yapılabilir. Dayı oğlumun ki biraz daha kötü durumda onuda hemen uyarıcam.. İkimizin motoruda henüz 2 aylık, yazık önlem almak lazım, dolayısıyla yarın öbürgün satmaya niyetlenirsek (çizik dahi yok) diyebilmeliyiz Sizce bu problemi ortadan kaldırmak için daha farklı neler yapılabilir ?

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hortumun sorunu gerekenden uzun olması,normalde motor orta sehpadayken ön amortisörler tamamen açıkken alttaki braketle siperliğin oradaki braketin arasında düz bir şekilde uzanması gerekiyor,ama bizim motorlarda uzun olduğu için bir kavis yapıyor,düzeltmek için en basit çözüm hem alttaki hemde siperliğin alt kısmındaki tutucu braketleri hafifçe eğerek çamurluktan uzaklaştırmak ya da daha kısa bir fren hortumu yaptırılabilir belki ama gerek yok bence

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Baktım bende ama benimki temas etmiyor çamurluğa arada bir gözatarım artık ben ona yaparsa bir sorun bir çare bulcaz artık

Qrhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650v, CBF150
    ya millet ben bu foruma yeni bakıyorum bu motor racing150 ye kafa tutarmı(performans olarak)yada kaç yapar ?????

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Qrhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya millet ben bu foruma yeni bakıyorum bu motor racing150 ye kafa tutarmı(performans olarak)yada kaç yapar ?????
    güzel açılmış bi motor düzde 115-120 km/h yapar ama, bu motor bi racing değil elbette. herhangi bi 150 cc racing ile karşılaştırılması doğru olmaz. Aynı sınıfta değiller.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Motor performans motoru değil bir kere. Performans isteyen yüksek hp ve cc'li makinalara bakar.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    cbf 150 nin kmde ortalama yakışı nedir arkadaşlar
    bir depo benzin ile reserve hariç kaç km gidebiliyorsunuz
    eski kulanıcılardan cevap bekliyorum herkeze teşekkürler....

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben 100 kmde yaklaşık 3 litre yakıyorum. bir depoyu tam doldurduğumda 200 km sonra depo boş gösteriyor ama bildiğiniz gibi aslında boş değil ama yine de ne olur ne olmaz diyip 200km de bir benzin alıyorum.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı msa4390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde sayaçı sıfırlayıp depoyu fullemiştim ve deneme yaptım 356 km de yedek depoya geçti, yolculuğun büyük çoğunluğu yolculu idi ve şehirler arası uzun yolda yapıldı. Ortalama 90-100 km/h gibi hızlarda sabit gidildi. Yani 10,4 lt ile = 356 km. Bu deneme 42 orjinal arka dişli ile yapıldı. Şu an arka dişliyi 40 diş ile değiştirdim. Bu dişliylede deneme yapıcam. Bu denemenin sonucunuda daha sonra yazarım.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Rodajda biraz fazla yakıyor ama zamanla düşecektir. 350 km de depoyu fulledik 25 ytl ye. Şimdi 550 km'de 20 ytl ye doldu . Ama pek rodaj yaptığım söylenemez yani yavaş gitmiyorum. ama yüksek vites kullanıyorum sürekli.

Bir kere 5. vitesteyim sanıp 100 km ye çıkmışım sollama sırasında halbuki 4. vitesteymişim.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    CBF150 10lt benzin ile kullanıma baglı olarak 320 ile 380 km arasında yol katedebilirsiniz... Ben biraz devirli kullanıyorum suana kadar en fazla 340 km gidebildim...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda biraz fazla yakıyor ama zamanla düşecektir. 350 km de depoyu fulledik 25 ytl ye. Şimdi 550 km'de 20 ytl ye doldu . Ama pek rodaj yaptığım söylenemez yani yavaş gitmiyorum. ama yüksek vites kullanıyorum sürekli.

Bir kere 5. vitesteyim sanıp 100 km ye çıkmışım sollama sırasında halbuki 4. vitesteymişim.

senin motorun gerçektende cbf 150 limi yada benzini çokmu ucuza alıyorsun 25 ytl ye 350 km gitmesi rodajda bana mantıklı gelmiyo ki benim rodajım bittiği halde bile 25 ytl ye o kadar gitmiyo taktik ne acaba bi yerden ayarmı yapmamız gerek çevremdeki cbf150 süren kişilere soruyorum ortalama 100ykr yakıyo diyolar benimde tahminime göre 90 -100 ykr arasında bişi yakmakta varsa bi bildiğin paylaşırsan sevinirim iyi akşamlar

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    senin motorun gerçektende cbf 150 limi yada benzini çokmu ucuza alıyorsun 25 ytl ye 350 km gitmesi rodajda bana mantıklı gelmiyo ki benim rodajım bittiği halde bile 25 ytl ye o kadar gitmiyo taktik ne acaba bi yerden ayarmı yapmamız gerek çevremdeki cbf150 süren kişilere soruyorum ortalama 100ykr yakıyo diyolar benimde tahminime göre 90 -100 ykr arasında bişi yakmakta varsa bi bildiğin paylaşırsan sevinirim iyi akşamlar
    Karşılaştırma katedilen km ve tüketim (lt) şeklinde yapılırsa daha doğru olur. Motorumu almadan önce araştırma aşamasındayken eski forum sayfalarını okuduğum zamanlarda (acaba o tarihlerde beznin lt fiyatı ne idi) diye hep düşünmüştüm. benzinin lt fiyatı 3.50 ytl gibi olduğu zamanlarda da forumları okuduğumda 80-90-100 ykr gibi km başına tüketimlerden bahsediliyordu. Şu an 95 oktan benzin litre fiyatı 2.97 ytl. civarında. Bunuda göz önünde bulunduralım.

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    arkadaşlar benim motorum 3800km. 20 milyonluk benzinle şaşmaz 200 km gidiyorum ve çevremdeki arkadaşlarda aynı km leri yapıyor ha yüksek devirde kullanmazsam 90 liradan dahada aşagı inecegini zannetmiyorum. Bu motosikletin ne yaktıgı belli lütfen yalan yanlış sallama usüllü cevaplar veripte milletin aklını karıştırmayın.
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    ben rezerve hariç depo bitene kadar denedim.420km yaptım.hiçte sıkıştırmadan yaptim.bence fazlasıyla yeter
    34 EU 191

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?

Benzin=km

Slm,benim de motorum ortalama 350 km gidiyor bir depoyla,yedek haric.yaklaşık 10 lt ile.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırma katedilen km ve tüketim (lt) şeklinde yapılırsa daha doğru olur. Motorumu almadan önce araştırma aşamasındayken eski forum sayfalarını okuduğum zamanlarda (acaba o tarihlerde beznin lt fiyatı ne idi) diye hep düşünmüştüm. benzinin lt fiyatı 3.50 ytl gibi olduğu zamanlarda da forumları okuduğumda 80-90-100 ykr gibi km başına tüketimlerden bahsediliyordu. Şu an 95 oktan benzin litre fiyatı 2.97 ytl. civarında. Bunuda göz önünde bulunduralım.
    km olayında haklısınız fakat benzin fiyatları yaklaşık 2 aydır düşmekte ve sanırım arkadakaş motorsikletini yeni aldı diye biliyorum

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorum 3800km. 20 milyonluk benzinle şaşmaz 200 km gidiyorum ve çevremdeki arkadaşlarda aynı km leri yapıyor ha yüksek devirde kullanmazsam 90 liradan dahada aşagı inecegini zannetmiyorum. Bu motosikletin ne yaktıgı belli lütfen yalan yanlış sallama usüllü cevaplar veripte milletin aklını karıştırmayın.
    Bu ortamda herkez kendi deneyimlerini paylaşıyor, kullanıcı olupta yalan yanlış bilgi vereceklerini sanımıyorum. Maksat okuyanları ortalama tüketim konusunda bilgi sahibi yapmak. Sarfiyat, kullanıma, sürücünün ağırlığına, kullanma alışkanlıklarına, yolculuğun artçılı artçısız oluşuna, denemenin şehir içi veya şehirler arası bi yolculuk esnasında yapılıp yapılmadığına vs gibi bir çok etkenin beraberinde farklılık gösterebilir. Bence deneyimlerini paylaşanlar gayet samimiler. Bana da senin yazdığın sarfiyat hayli fazla geldi. Bende senin hakkında (yalana yanlış yorum yaptığın) şekilnde bi yorum yapıyim mi ? Benimde motorum 3850 km de. depoyu fulledim ve yedeğe geçtiğimde 356 km yaptığımı teyit ettim. Bu kullanımın çoğu iki kişi ve yüksek devirlerde idi. Dediğim gibi sarfiyatı değiştiren çok kriter var.. Aynı marka aynı model ve aynı km de bir aracın, aynı yol koşullarında ve aynı sürücü ile yapılan test sürüşü bile farklı tüketim sonuçları verebilir. Bu yüzden zaten kesin (1 km = xxx ykr yakıyor) diyerek, bizlere göre farklı, az veya çok tükettiğini söyleyen arkadaşları yalan yanlış yorumlar yapmakla suçlamayalım. (20 ytl ye 200 km yol yaptım, daha fazla gitmiyor) diyerek sende pek doğru bi yorum yapmış sayılmazsın.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    @msa4390

Motosikletimi aldığım gün 40 ytl ye ağzına kadar doldurdum. Daha sonra 330-350 km arası (babam doldurdu bu kilometreler arasında) 25 ytl ye dolduğunu söyledi. Bir iki gün önce 20 ytl lik aldık fullendi .Şu an 550 km de. Depo full.

Son aldığımızda kilometreyi sıfırladım. Yedeğe düşene kadar almamaya çalışacağım Size yazarım km yi.

Tahminen 10 litre ile 400-450 km yapılabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler