Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı uysal343 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.ben 3 gün önce 2007 model cbf 150 aldm.tabi ikinci el.epeydir buradan cbf ile ilgili yazdıklarınızı takip ediyorum.doğrusu bu forumun cbf almamda etkisi epey çok oldu.fakat malesef bir sorunum var.motor 2007 ve 25.000 km de.motorun hızlanma problemi var.son hız 85-90 dan yukarı çıkmıyor.rampalarda ise bu hız daha da düşüyor.honda servisi da dahil omak üzere 3 defa servise gittim fakat sorun çözülmedi.servisler motorun hiç bir problemi olmadığını ayarlarının iyi olduğunu söylüyorlar.fakat motor 4. vitese kadar devrini alıyor iyi hızlanıyor.fakat 5. viteste artık daha fazla gitmiyor.bu konuda bana yardımcı olabilecek yada tavsiyesi olanarkadaş var mı
    biraz alış motora, motorun dilini çözünce sorunun (bence sorun değil) çözülür...
    sen yinede bi lastik havalarını falan kontrol edebilirsin
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı uysal343 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.ben 3 gün önce 2007 model cbf 150 aldm.tabi ikinci el.epeydir buradan cbf ile ilgili yazdıklarınızı takip ediyorum.doğrusu bu forumun cbf almamda etkisi epey çok oldu.fakat malesef bir sorunum var.motor 2007 ve 25.000 km de.motorun hızlanma problemi var.son hız 85-90 dan yukarı çıkmıyor.rampalarda ise bu hız daha da düşüyor.honda servisi da dahil omak üzere 3 defa servise gittim fakat sorun çözülmedi.servisler motorun hiç bir problemi olmadığını ayarlarının iyi olduğunu söylüyorlar.fakat motor 4. vitese kadar devrini alıyor iyi hızlanıyor.fakat 5. viteste artık daha fazla gitmiyor.bu konuda bana yardımcı olabilecek yada tavsiyesi olanarkadaş var mı
    Motoru almadan önce bi deneme turu atmadın sanırım. Keşke bunu yapsaydın, 3 servisin bulamadığı sorun ile ilgili yorum yaparak doğruya ulaşmayı başarabilirmiyiz bilmiyorum ama, yinede bence ihtimalleri sayıyim. motorda mavi duman atma, aşırı yağ yakma, çalışma esnasında tok eksoz sesi yerine çok fazla sibop vs mekanik ses varmı =? Eğer böyle ise bu 25 bin km deki bi cbf in başına gelmiş olamaz ama, motor bitik veya bitmek üzere olabilir. Yani piston ve gömlek arasındaki mesafenin milimetrik olarak zamanla açılması ve motorun çekişten düşmesi söz konusu olmuş olabilir, ama böyle olsa servis anlardı diye düşünüyorum.

Ön ve arka dişli modifiye varmı ? Ön dişlinin büyütülüp arkanın küçültülmesi gibi. Zamanında böyle bi modifiye yapıldıysa, ve bu modifiyenin devamında motorda güç kaybına sebep olmuş bi arıza söz konusu olduysa maksimum hız artmak yerine düşer..

Hava filtresi ve hava filtresi yolu tıkalı olabilirmi ? Yeteri kadar hava almayan motor çekişten çok fazla düşüyor. Ama servis elbet bunu da kontrol etmiş olmalı.

Kullandığın benzin vs problem olmasın . Aldığın şahısla dialok kurma imkanın varmı ? Bu problem onda da varmıydı ? Veya bu motor yetkili servis bakımlı mı faturaları ve bakımlarında yapılmış olan işlemler elinde mi ? eğer elindeyse en son bakımında hangi işlemler yapılmış. Yapılması gerekipte aslında bakımlarında rutin yapılmayan bazı şeylermi motoru öldürmüş ? Motor yetkili servis haricinde sanayi ustalarınamı götürülmüş devamlı olarak ?

Ayrıca kaç kilosun ? 60 kg adamla 90-100 kg adamın ulaştığı maksimum hız zaten aşağı yukarı 5-10 km/h oynar. Sonuçta 11 beygir motor, ağırlığı fazlasıyla hissediyor.

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldan az km li temiz cbf 150 aranıyor ilgilenenlere...
    Neden özellikle istanbul =? Sadece bu şehirde yaşadığın içinse büyük hata, belki senelerce büyük masraflar çıkartmadan kullanmak için alacağın motorunun özellikle İst.. dan olmasını neden istiyorsun =?

İstanbul' da.. ist.. trafiğinde 10 000 km yapmış bi motorla, tarafiği çok sakin açık olan bi ilde 10 000 km yapmış, yoğun trafikte kullanılmamış, ağırlıkla uzun yolda kullanılmış bi motorun arasında dağlar kadar fark vardır.

bir motor 10 000 km yi misal 100 saat kullanarak yapması vardır 200 saat kullanılarak yapması vardır.. cbf 150 yi 8000 km de fren balatalarını bitirenler var.. ama bunu 26 bin km kullananlarda var..bu motorun kullanıldığı ortama ve kullanıcıya göre değişiyor. yani.. yoğun trafikte dur kalk kullanılmış bi motorun mekanik hareketli aksamındaki mesela deb.. balatası fren balataları, fren debriyaj telleri hatta dış lastikleri bile, (fren-debriyaj kolu dahi= 5000 km de bi cbf 150 gördüm.. ist.. da kullanılmış, debriyaj kolunun boyaları soyulmaya başlamıştı) daha çabuk aşınır. Demek istediğimi anladın mı =? sadece km ise kriterin aldatıcı olur. Ani dur kalk trafik, zincir dişli takımının dahi çabuk bitmesine sebep olur.

Temiz motor istiyorsan bi kaç saat yol gitmekten çekinme.. Ayrıca alacağın motorun, kullanıcısının ilk motoru olmamış olmasına dikkat et.

Mesela Kocaeli, yalova, Bursa, bu illere yakınsın.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ethemm76
    .

Sizi çok iyi anladım. hakta veriyorum. merak etmeyin ben matosiklet konusuna yabancı degilim.görüş ve düşüncelerinize katılıyorum.

ben sadece istanbulda oldugumu ifade etmek istedim.

bursa yalova izmit sakarya balıkesir taraflarındanda olabilir. az kmli temiz ve bakımlı cbf 150 aranıyor (ilgilenenlere)
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethemm76
    .

Sizi çok iyi anladım. hakta veriyorum. merak etmeyin ben matosiklet konusuna yabancı degilim.görüş ve düşüncelerinize katılıyorum.

ben sadece istanbulda oldugumu ifade etmek istedim.

bursa yalova izmit sakarya balıkesir taraflarındanda olabilir. az kmli temiz ve bakımlı cbf 150 aranıyor (ilgilenenlere)
    ben kocaeli' denim, satma düşüncesinde olsaydım inan görüşürdük. 2200 km deyim.. bunun en az 2000 km si uzun yolda yapıldı. ama bi kaç sene daha satmam herhalde, full aksesuar aldım, gayet memnunum. Yinede bu civardan temiz cbf denk gelirse haber veririm..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kocaeli' denim, satma düşüncesinde olsaydım inan görüşürdük. 2200 km deyim.. bunun en az 2000 km si uzun yolda yapıldı. ama bi kaç sene daha satmam herhalde, full aksesuar aldım, gayet memnunum. Yinede bu civardan temiz cbf denk gelirse haber veririm..
    çok teşekkür ederim. aklınızın bi köşesinde bulunsun. ulaşırsanız memnun olurum kazasız sürüşler...
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    9000 km deyim. Dün yağ değiştirdim. hiç yağ eksiltmemiş.

15/50 yağ koyunca eksiltme olmuyor galiba. İlk içindeki yağ belki çin malı adi bir yağ olabilir. 2.5 lira verip 15/50 mobil koyarsanız eksiltme olmayacaktır.

Castrol, shell gibi yağları koymayın bence.

Full sentetik mobil 15/50 en iyisidir.

Lastik olarak, önümüz kış... İrc ve duro lastik almayın, ne alırsanız alın.

Konşuk motorda Dunlop lastik var. son 4 tane, yetişen alır.. Çünkü başka yerde bulamazsınız

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar cumartsi gunu aynı yol ve hava sartlarında Dişli degişikligini test ettim. 16 lik dişli ile 115 km 15 lik dişli 105 km yaptım. Belki daha cıkabilirdi ama tese ettigim yol bu kadar uzun degildi. En kısa zamanda bir de 17 lik dişliyi denemek istiyorum. Rampa yukarı iki kişi ile kalkışlarda 15,lik dişli ile cok rahat. 16 lık diraz daha zorluyor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    KROSS 250
    115 düzde göruyo zati orjinal dişliler
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar zam geliyodu bugün yarın motorlara noldu bilgisi olan varmı aranızda?

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Benim de 2008 CBF'im var ve çok memnunum!
    80-90 yapıyor ya,yetiyor da artıyor bize!Ailecek biniyoruz yani!Sonuçta bir "city bike",daha fazlasını isteseydim 250 ve yukarı hacimli bir alet alırdım.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.youtube.com/watch?v=5MtuRL4tle0
    dilovası sapagında çekmiş oldugum video,arkada 38 lik dişli ile 138 km hız.
    98 Beygir.....

yarın motoru alalı bir hafta olacak ve ben malesef hız olayına bir çözüm bulamadım.arkadaşların tavsiyesine uyarak daha önceki sahibini aradım.kişi bana 120 km hıza çok rahat ulaştığını söyledi.aslında benim hayal kırıklığımın bir sebebi de honda servisinin ilgisizliği.servis problemi çözdüğünü problemin karburötörde olduğunu söyledi.ısrarla sorunun ne olduğunu sordum fakat cevap alamadım.yola çıktığımda ise sorunun aynen devam ettiğini gördüm.aslında ben de bu forumdaki herkes gibi motorumu seviyorum.ve serviste motorla ilgili ayrıntılı bilgi almayı umuyordum.fakat bırakın bilgi almayı sorduğum sorulara bile cevap zor aldım.adam üstelik sorunu çözmeden 20 ytl bakım ücretini de aldı.

acaba aldığım benzinden kaynaklanan sorun olabilirmi.97 oktan benzin almıştım.ve bir de motor yağı okması gerekenden biraz fazla bundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi.ya motor alt viteslerde gayet iyi fakat 5.viteste son gaz 85-90 dan yukarı çıkmıyor.servis ve tamirciler her şeyin normel olduğunu söylüyorlar

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=5MtuRL4tle0
    dilovası sapagında çekmiş oldugum video,arkada 38 lik dişli ile 138 km hız.
    Kardeşim videonu izlerken hızdan öte ortadaki dijital saat ve termometre gözüme çarptı uzun zamandır ondan arıyorum nerden aldığın konusunda yardımcı olursan sevinirim.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    erdal3323 ;

CBF150 3.vites 105km/h..beklerim..

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaşlar sadece günler kaldı cbf'me kavuşmama . Yarın olmadı perşembe günü kavuşuyorum.

Babam (cygnus'un satım işlemleri bittiğinde ) cbf 150 kullanan bir kurye ile karşılaşıyor ve konuşuyorlar.

Kurye motosikletin çok sağlam ve sorunsuz olduğunu sadece bakımlarında yağ koyulup ayarlarının yapıldığını 24 bin km'de hiç sorun çıkartmadığını söylemiş..

Sabah motosikleti çalıştırıp gece iş bitimine kadar stop ettirmeden çalıştırıyormuş motorunu ve hiçbir güç ve performans kaybının olmadığını belirtmiş.

Tamamen orjinal. Hiçbir değişiklik yapmamış. Motosikletin çok seri olduğunuda eklemiş sözlerine. yanlız tekere kalkma gibi hareketleri yapmamamızı , bunun dişlilere ve zincire zarar verebileceğinide sözlerine eklemiş.

Babamda gayet hoş bulmuş motosikleti. Çok sessiz ve kalıplı duruyormuş.

Bakalım ben üzerine binince ne hissedeceğim
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar msn de metehan abi ile bu konuyu tartışyorduk kendisi bu konu ile ilgli şunları iletmemi istedi

metehan der ki :D :

sayın arkadaşlar uzun zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum...bı hız mevzusuna herkes takmış vaziyette...haklı olarak 3500-4000 ytl bayıldıktan sonra biraz hızlanması hepimizin isteği...ama makina gerçek bir 150 cc değil...makinada sadece tork var..yani cbfyi ybrden ayıran tek özellik bazı rampalarda 3 veya 4.vitesde devri koruyarak çekişten düşmemesi ve aynı tempoda çıkabilmesi...ben halen 150 lik makina olduğuna inanmıyorum çünkü değil...135 lik denilebilir...birde birimiz 120 yi rahat görürken diğerimiz bu nasıl işde diyebiliyor...bu detayda kullanıcıyla alakalı...ilk 5000 makinayı hiç
    zorlamayan ben 5000 den sonra fena halde motoruma yüklendim ve sıkıştırdım...yani bana öğretilen ve yaşadığım belli bir kmden sonra makinanın açıldığı...bu piyango gibi düşünün...yani belli kmden sonra olacak birşey...biraz sabır diyoe...ama 10.000 üstü bir makinanın abi 110 geçmiyor demesinide anlamış değilim...İstabulda ben düzlükte rahat 120 görüyorum ve depo üzerine yattığımda bu hız 130-135 çok rahat oluyor en kral rüzgara rağmen...kilometrem 27.000 oldu...motorum ilk güngü gibi...arıza,yağ yakma gibi sıkıntılar asla yaşamadım...yaşayanlarda oldu...yaşamayacaklard desek yalan olur...bu bir şans...cbr1000 RR ın bile yağ yaktığı bir dönemde bunlarıda gördüm...hzı isteyen TVS Apache alsın...cbfnin dişlisiyle falan uğraşmasın alsın bir apaçi köklesin ivmelenme son hız daha iyidir...ama inanılmaz titreşim var gidonda...cbfci sonradan apaçiye binmez...apaçici cbf ye binmez...o gidon titreşimiyle apaciyle 135-140 yapacağıma cbfmle 120 yapmaya razıyım...altınızdaki makina düşük cc beyler... 90 ı geçmemenizi öneriyorum...90 dan sonrası motor içinde tüketim içinde gereksiz...ha kökleyende kökler alışmıştır...birde 2 kişi binerseniz tüketim artıyor gibi geliyor bana..sevgi saygılar...kendinize iyi bakın
    İki kişinin bindiği motor değildir.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar msn de metehan abi ile bu konuyu tartışyorduk kendisi bu konu ile ilgli şunları iletmemi istedi

metehan der ki :D :

sayın arkadaşlar uzun zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum...bı hız mevzusuna herkes takmış vaziyette...haklı olarak 3500-4000 ytl bayıldıktan sonra biraz hızlanması hepimizin isteği...ama makina gerçek bir 150 cc değil...makinada sadece tork var..yani cbfyi ybrden ayıran tek özellik bazı rampalarda 3 veya 4.vitesde devri koruyarak çekişten düşmemesi ve aynı tempoda çıkabilmesi...ben halen 150 lik makina olduğuna inanmıyorum çünkü değil...135 lik denilebilir...birde birimiz 120 yi rahat görürken diğerimiz bu nasıl işde diyebiliyor...bu detayda kullanıcıyla alakalı...ilk 5000 makinayı hiç
    zorlamayan ben 5000 den sonra fena halde motoruma yüklendim ve sıkıştırdım...yani bana öğretilen ve yaşadığım belli bir kmden sonra makinanın açıldığı...bu piyango gibi düşünün...yani belli kmden sonra olacak birşey...biraz sabır diyoe...ama 10.000 üstü bir makinanın abi 110 geçmiyor demesinide anlamış değilim...İstabulda ben düzlükte rahat 120 görüyorum ve depo üzerine yattığımda bu hız 130-135 çok rahat oluyor en kral rüzgara rağmen...kilometrem 27.000 oldu...motorum ilk güngü gibi...arıza,yağ yakma gibi sıkıntılar asla yaşamadım...yaşayanlarda oldu...yaşamayacaklard desek yalan olur...bu bir şans...cbr1000 RR ın bile yağ yaktığı bir dönemde bunlarıda gördüm...hzı isteyen TVS Apache alsın...cbfnin dişlisiyle falan uğraşmasın alsın bir apaçi köklesin ivmelenme son hız daha iyidir...ama inanılmaz titreşim var gidonda...cbfci sonradan apaçiye binmez...apaçici cbf ye binmez...o gidon titreşimiyle apaciyle 135-140 yapacağıma cbfmle 120 yapmaya razıyım...altınızdaki makina düşük cc beyler... 90 ı geçmemenizi öneriyorum...90 dan sonrası motor içinde tüketim içinde gereksiz...ha kökleyende kökler alışmıştır...birde 2 kişi binerseniz tüketim artıyor gibi geliyor bana..sevgi saygılar...kendinize iyi bakın
    Mete abi dogur soyluyor. Ama insan ister istemez geciyor 90'ı birde dişli degişikligi yakıt acısından da biraz tasarruf saglıyor acıkcası... Her seye ragmen CBF 150 guzel motor.... Kullanıcısını memnun ediyor.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    150 cc'lik olmasa bile 125 -150 klasmanında bir motosiklet için 120 yüksek bir sürat diye düşünüyorum. İnsan işte doyumsuz biraz
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bugün CBF'le ilk düzgün ve bilinçli tekerimi yaptım Daha önce 3 defa arkamda artçı varken ani gaz verince teker yapmıştım, normal denememde de en fazla 5-10 cm kalkıyordu ön teker, bugün 1. viteste motorun maksimum tork hızında ve devrinde giderken denedim, ön teker rahat 40cm kalktı, 10-15 metre gidip gaz kestim. 2'ye atıp devam da edebilirdim sanırım, çok uzman olmadan da 50m falan tekerde gidilebilir CBF'le.

Çok eğlenceli tek teker yapmak, ama zincir de benim kadar eğlenmedi zannımca

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    hız ve performans için degiştirilen ön ve arka dişlilerin fiyatı nedir?
    istanbul avrupa yakansında hangi servisten temin edilir?
    teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler