Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kısmetse yarın veya pazar günü honda servisine gidiyoruz , cbf'yi yakından görmek için. Çekebilirsem fotoğraf ve video burada yayınlarım.

umarım test sürüşününe izin verirler
    Sürüşten büyük zevk alacağına eminim arkadaşım.Müthiş bir motor valla ben çok seviyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    selamlar.
    şu ara cbf 150 ile ybr 125 arasında kararsızlık içerisindeyim.
    elimdeki motorumu çıkarıp almayı düşünüyorum fakat hangisi?

merak ettigim bi husus var.

cbf lerin kafa koruma demiri,motor koruma demiri,depo üstü kılıfı fiyatları nedir?
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    merhaba ben de bugun kavuştum cbf me serviste direk yaptığim iş ön koruma ve ön far koruma demiri taktirmak oldu. motorda hem güvenlik hemde bence çok hoş durmasından dolayı hemen taktırdım. fiyatına gelince motorda aldğımdan dolayı indirim dedililer 120 liraya taktılar normalde 140 civarı bişi 2 si çok indirmedi ler ama bence değer:D

cbf süren arkadaşlar bir sorum motorun gösterge vede yanan far ışıkları
    rolantide kısık olarak yanmakta gaz verince yükselmekte motor ve akü yeni olduğu içinmidir yoksa bi sorun mu var
    visi aradım normal birşey motor aküden sadece ilk ateşlemeyi alıyor gerisini motor kendisi sağlıyor dedi saçma buldum ama bilen varsa açıklasın yada sizin cbf lerinizde aynımı acaba

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı msa4390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben de bugun kavuştum cbf me serviste direk yaptığim iş ön koruma ve ön far koruma demiri taktirmak oldu. motorda hem güvenlik hemde bence çok hoş durmasından dolayı hemen taktırdım. fiyatına gelince motorda aldğımdan dolayı indirim dedililer 120 liraya taktılar normalde 140 civarı bişi 2 si çok indirmedi ler ama bence değer:D

cbf süren arkadaşlar bir sorum motorun gösterge vede yanan far ışıkları
    rolantide kısık olarak yanmakta gaz verince yükselmekte motor ve akü yeni olduğu içinmidir yoksa bi sorun mu var
    visi aradım normal birşey motor aküden sadece ilk ateşlemeyi alıyor gerisini motor kendisi sağlıyor dedi saçma buldum ama bilen varsa açıklasın yada sizin cbf lerinizde aynımı acaba
    kardeşim hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. yolun hep açık olsun. farlar boşaltmaması için aküye bağlamamışlar, elektrik yani. rolantide normal olarak o şekilde yanıyor. Herkeste aynı yani

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    CBF 'de farlar dinamodan yanıyor. O yüzden kısık ama çok sorun olacağını sanmıyorum ben. Durduğu yerde zaten stoplar yansın yeterli
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    bilgiler için teşşekürler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    CBF 'de farlar dinamodan yanıyor. O yüzden kısık ama çok sorun olacağını sanmıyorum ben. Durduğu yerde zaten stoplar yansın yeterli
    bir cbfçi daha kazandik bir ybr ci kaybettik
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaşımda ybr 125 var çok güzel bir motor alma sebeblerimden bi kaçı cbf daha kaslı geldi açıkcası birde çeşit olsun

arkadaşlar bir sorum daha var cbf ve ybr kullanan arkadaşlara benzin anahtar konumu motor park halinde iken hanki konuma getirmek mantıklı sürekli açıkmı kapalı modamı sürekli açıp kapatmak anahtara zarar verirmi ?

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir cbfçi daha kazandik bir ybr ci kaybettik
    Gönlüm hondadan yana galiba ne yapalım abi

Alıntı msa4390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımda ybr 125 var çok güzel bir motor alma sebeblerimden bi kaçı cbf daha kaslı geldi açıkcası birde çeşit olsun

arkadaşlar bir sorum daha var cbf ve ybr kullanan arkadaşlara benzin anahtar konumu motor park halinde iken hanki konuma getirmek mantıklı sürekli açıkmı kapalı modamı sürekli açıp kapatmak anahtara zarar verirmi ?

CBF bayağı bir kaslı ve daha uzun. Ayrıca kontak kapalı kalsın. Açık olması zarar verir

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF bayağı bir kaslı ve daha uzun. Ayrıca kontak kapalı kalsın. Açık olması zarar verir
    Kontak değil, benzin musluğunu soruyor.

2-3 gün motor hareket etmeyecekse kapatmak iyidir. Gecelik kapatmıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    teşekkürler

Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    s.a gençlik nbr cbf 125 ne kadar Türkiyeye gelicek?
    :thumright

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Gelmesine gelsinde , gelirse cbf 150 kalkmasın piyasadan :(

Fiyatıda 4000 den aşağı olacağını sanmıyorum . O parada verilmez. Devir göstergesi yine yok vites göstergesi yok ve prolink orta süspansiyon yok.

Değişik bir model gibi.

selam arkadaşlar

ben cbf 150 min yağını kendim değiştirmek istiyorum.. bana tavsiye edebileceğiniz yağ marka-çeşidi var mı?
    teşekkürler

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

ben cbf 150 min yağını kendim değiştirmek istiyorum.. bana tavsiye edebileceğiniz yağ marka-çeşidi var mı?
    teşekkürler
    shell helix olabilir. 10w-40 bu yağ tam sentetiktir ve benim şöyle bi deneyimim var eski motorumdan.. devamlı bp kullanıyordum bp yarı sentetikti, bu yağı koyduğumda birde baktım motor eskisinden çok daha sessiz oldu, o kadar harika oldu ki sonrasında hep shell ile devam ettim, daha sessiz olması ne demek sizce mantıklı düşününce ? Sürtünme motor çalışırken daha az oluyor ve motor daha da sesiz çalışabiliyor. Yani sentetik yağ otomatikman yarı sentetik veya madeni yağlara nazaran, sürtünmeyi daha aza indirdiği için motoru daha iyi koruyabiliyor..

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shell helix olabilir. 10w-40 bu yağ tam sentetiktir ve benim şöyle bi deneyimim var eski motorumdan.. devamlı bp kullanıyordum bp yarı sentetikti, bu yağı koyduğumda birde baktım motor eskisinden çok daha sessiz oldu, o kadar harika oldu ki sonrasında hep shell ile devam ettim, daha sessiz olması ne demek sizce mantıklı düşününce ? Sürtünme motor çalışırken daha az oluyor ve motor daha da sesiz çalışabiliyor. Bu da otomatikman motoru daha iyi koruyabiliyor..
    cevap için teşekürler..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ark..lar bi sorum var.. benzin musluğunu off konumuna getiriyorum, denemek için.. bakalım kaç dk çalışacak ve stop edicek, musluğu on konumuna aldığımda tekrar rahatlıkla çalışabilecekmi diye. Fakat aşağı yukarı 5-6 dk musluk kapalıyken gaz vere vere çalıştırdığım halde stop etmediğini fark ettim, acaba benim benzin musluğum mu arızalı yoksa benzin hortumunda vs kalan benzin ile bu kadar uzun çalışabiliyormu ? Yani bi kaç dk daha bekleseydim acaba stop edermiydi =? Ne dersiniz ?

selam arkadaşlar
    cbf 150 ler için uzun ön cam tavsiye edermisiniz? yüksek süratte kayda değer bir fayda yaratıyor mu acaba?
    50 ytl ye yapan bir yer buldukta
    teşekkürler

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    2.el temiz cbf 150 veya ybr 125 aranıyor(istanbul)
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ne kadar hız yapabiliyorsunuz ki?. Bence güzel durmuyor daha uzun camlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler