Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

[QUOTE=mete_han;2297517]napcan be hacı hepimiz öyleyiz akıntıya kapıldık gidiyoruz...bak patron Ortaköyde bende net kafelerde sürünüyorum...herşeyin hayırlısı diyelim ...

yaşasın cbf 150 ve mahdumları...

babaya posta koydun demek...adamcağız da şaşırmıştır...bizim oğlan motosiklet için bize bunları yapıyor...yarın evlenmek istese kimbilir neler yapar bize diyordur...

Hoca halen kimliğin meçhul...necisin kimsin kimlerdensin...ne için yazdığın belli değil kime ne dediğin belli değil...dostun yok...ben senin atılmış eski üyelerden biri olduğunu düşünüyorum...Hondayı bir güneş gibi gör sen çamur atsan da bi halt olmaz...cbf 150 berbat bir makina işçiliği zayıf ama yine de o paranın hakkını veren bir makina...geçen adımı kullanarak yağ eksiltiyormuş vs yazdın...

bu yağ eksiltme olayını ben deşifre ettim gündeme getirdim ve cbf sahiplerinin makinalarını sürekli kontraol etmelerini istedim...

aslında mesele bu makina sıkıştırmaya gelmeyen uygun devirde kullanılması gereken nazik bir makina...100 ü geçmeyeceksin olay bu...

ben dip gaz ve sert kullanmayı seven biri olarak makinam başka birinde (39.000) gümledi...geçen piston silindir attırma meselem ise tamamen fantastik...ulen motor beni eskisi gibi çekmiyor diye sıfırladım...can sıkıntısı diyelim...örnek teşkil etmem bu hususta...ve servisin yağ eksiltmesini normal karşılaması beni zaten çıldırtıyor...

kimlerin makinası yağ eksiltir...benim gibi apaçilerin ve kuryelerin...diğer arkadaşlar için bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum...

ben motoru en çok .oklayan kişiyimdir kullanıcısı olarak...amac arkadaşları bu sorunlara dikkat çekmek...bakın ben uçlarda gezdim sıkıştırdım makinaı bu geldi başıma diye bilinclendirdim...dikkatli kullanmasanız başınıza bu gelir hesabı...

ama senin neye kime hizmet ettiğin niye buralarda mesaj yazdığın belli değil...duymak istemediğimiz şeyleri yazdığın için sana uyuz olmuyor kimse...samimi olmadığın için...delikanlı olmadığın için amacsız ve boş yazdığın için nefret ediyoruz senden...burada herkesin birbiriyle bir selamı merhabası var iken sen yırtık don ambiansı yaşatıyorsun bize...ne gereği var...yani insanlar sana açıklama yapıyorlar anlaışın kıt olduğu için anlamamak da ısrar ediyorsun...

bu topik de bu saçmalıkları istemiyoruz...ya adam gibi konuya katıl...ya da gölge etme buralarda...bu senden bir ricadır...benim tavrım açık ve nettir...

insanları sana açıklama yapmaya zorlama...kasıtlı yaptığını biliyoruz...yazdıklarından yazacaklarının ne olacağını az çok tahmin ediyor ve ısrarla seni kahale alıyoruz...

kendini bu topikte biraz toparla...yoksa seni muhatap almayacağımızı bil bundan sonra...

Etoş hayırlı uğurlu olsun be kızan... motor yapmışın...ulen gri alsana be adam...

yebereyede doyamadın he...laf söyletmezsin... pis ybrci bekhci...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us

QUOTE]

yahu hanginize hayırlı olsun diyeceğimi şaşırdım vallahi...yabancı kaldık topikte...

anovvv ön lastikler yok ...seni kazıklamışlar aga...

ülem yoksa radyosyonlu diye lastikler gümrüğe mi takıldı...

seninle aynı toparakları paylaşan hatta aynı dağın suyunu içen ve bu topikte en çok senin yazılarını severek okuyan biri olarak bil yeter.
    neden senin yazılarını okumaktan zevk alıyorum biliyormusun. mert ve dogru konuştuğun için bir şey olmuşsa saklamadan yamuksuz konuşan birisin motorum var diye övmeyen eksik kusurunu net söylediğin için. ama bende dahil motorumun eksik kusurunu hep saklama gereği duymuşumdur. senin agzından motor patladıysa evet patlattım yağ yaktıysa evet yaktı diye söylemen hoş
    hiç cbf 150 topiğine girmez yazmazdım. ama şehir içi binmek binerken zevk almak için konuları inceledim okuduklarımdan aklıma yer eden şeyleri yazdım. bu böylemidir diye kullanıcıları hemen siper aldı HAYIR yok böyle bir şey dediler
    neyse zaten senin dediğin gibi benim sıtandarlarıma uymadığı için almaktan vazgeçtim. o yüzden de cbf 150 formuna pek takılacağımı zandetmiyorum.
    bu arada dost düşman meselesine bakarsak gerçekleri söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
    sende gerçekleri söylüyorsun niçin aman bu motoru şöyle zorlarsan elinde kalır. dikkatli olun diye
    bende farklı yöntemle yapmış oluyorum. alacak çoğu kişi böyle bilmiyor. honda aldım mı çökerim gaza bir şey olmaz nede olsa honda diye para veriyorum diyor
    aynısını ybr içinde yapıyorlar ama başaramıyorlar bunu söyleyince neden kötü oluyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    CBF ciler artık motorlar geldi.Fotoğraflarınızı bekliyoruz.Eski kasalarla olan farklarıda yorumlarsanız çok güzel olur.(özellikle motor kısmı ile ilgili) saygılar

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bu ötv indirimi 2. el piyasasına ters tepki yaptı adamlara mesaj atıyorum sıfırı daha ucuz diye artık alışmış adamlar mesajlara olsun be kardeş diyo hayırlısıfiyatlar ötv inmeden önce daha ucuzdu eski cbfleri daha sağlam olarak mı görüyolar anlamadım
    Herkesin malı kendisine göre güzeldir ve yüksek fiyattan satmak ister bu doğaldır ama sıfırının indirime girdiği şu günlerde ister istemez 2.el satan arkadaşlar fiyatları indirmek zorunda. Aksi takdirde alıcı bulamazlar.

Belkide "O fiyata satacağıma hiç satmam daha iyi, nasıl olsa Honda ilerde sıfır motorlara zam yapar, o zaman tekrar istediğim fiyata satabilirim" gibi bir düşünce içinde de olabilirler.

Zamanla rayına girecektir 2.el fiyatlar.

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmailim; Bu tür tartışmalara girip seviyeyi düşürmenin gereği yok. Bu forumu birbirimizle tartışmak için değil birbirimizle paylaşmak için kullanmalıyız. bu şekilde yazı yazan arkadaşları dikkate almayıp olayı konu bile etmemek lazım ki yazı muhatap bulmasın. Herkes kendisine en uygun olanı araştırıp bulur ve kendi tarzına, ekonmik durumuna, kullanma amacına göre motorunu alır. Saygı duymak lazım. Benim bildiğim birçok arkadaş var, hem 1000 cc motora biniyor, hemde scoter yada 125 cc motora biniyor. ihtiyaca göre.
    Haklısın abi, artık muhattap almıyorum ilgili şahsı. Yapacak birşey yok.
    Biz düzgünce izah ettiğimiz halde anlamamakta direniyor.

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motor sahipleri hayırlı olsun cbf 150 lerin,iz. bende ehliyeti yarın alacağım , 1 aydır hondada yatan cıbıfıma kavuşacağım.
    Hadi hayırlı olsun abi, motoru teslim alınca ve sonrasında bol bol fotoğraf paylaşabilirsen çok iyi olur.

Motorunu yeni alan tüm arkadaşlar, hayırlı uğurlu olsun.
    Lütfen bol bol fotoğraf ekleyin konuya

Birde arkadaşlar diğer bir konuda fotoğraf yarışması yapılıyor, aşağıdaki foto ile bende katıldım.

Aşağıdaki konuya girip oy kullanabilirseniz iyi olur Ödül mödül yok ama maksat muhabbet

Moto-foto yarışması final oylaması

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birde arkadaşlar diğer bir konuda fotoğraf yarışması yapılıyor, aşağıdaki foto ile bende katıldım.

Aşağıdaki konuya girip oy kullanabilirseniz iyi olur Ödül mödül yok ama maksat muhabbet

Moto-foto yarışması final oylaması
    Tamam oyum senindir, artık hasılatı paylaşırız

İşin aslı çok baktım, en çok seninkini beğendim.

Diğer fotoğraflar da oldukça iyiydi ama konu ile ilgili seninkini beğendim. İşte motoru biraz daha yatırsan daha iyi gözükürmüş ama
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam oyum senindir, artık hasılatı paylaşırız

İşin aslı çok baktım, en çok seninkini beğendim.

Diğer fotoğraflar da oldukça iyiydi ama konu ile ilgili seninkini beğendim. İşte motoru biraz daha yatırsan daha iyi gözükürmüş ama
    Teşekkürler Murat

O zaman durolar vardı benim motorda, (foto yaklaşık 1 yıl öncesinin) zaten fotoğrafta da deseninden belli oluyor, michelinleri taktıktan sonra gitseydim daha fazla yatırmaya cesaret edebilirdim sanırım

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    altındaki makine pahalı bişey olsaydı tüm oylar sana akardı emin ol tüm fotoları inceledim; senin foton iyi bir açıdan yakalanmış ve motorun hareket halinde olması da bir avantaj. tek gördüğüm eksiklik ön jantın kareye sığmamış olması. ama yine de oyumu senden yana kullandım tebrikler...
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah

CBF150 performans

mrrb arkadaşlar,bende aranıza katıldım cbf ci olarak ama motorum bidahaki partide gelicek ki o parti nezaman bilginiz varmı?
    Çanakkale güçoklar honda dan aldım motorumu fakat yeni cbf lerden hiç bilgi sahibi değilim,yakıt eskilere göre fazlamı ki,ataklığınında fazla olduğunu duydum ama ne derece doğrudur bilemiyorum.kim ne derse desin ben kararımı verdim HONDA HAYAT ONDA sözüne inanarak.
    tekerleğiniz düz bassın
    saygılarımla.

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altındaki makine pahalı bişey olsaydı tüm oylar sana akardı emin ol tüm fotoları inceledim; senin foton iyi bir açıdan yakalanmış ve motorun hareket halinde olması da bir avantaj. tek gördüğüm eksiklik ön jantın kareye sığmamış olması. ama yine de oyumu senden yana kullandım tebrikler...
    Teşekkürler Fatih.
    O ön jant benimde dikkatimi çekti, eğitim pistine tekrar girersem daha düzgün foto almaya çalışırız

Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrrb arkadaşlar,bende aranıza katıldım cbf ci olarak ama motorum bidahaki partide gelicek ki o parti nezaman bilginiz varmı?
    Çanakkale güçoklar honda dan aldım motorumu fakat yeni cbf lerden hiç bilgi sahibi değilim,yakıt eskilere göre fazlamı ki,ataklığınında fazla olduğunu duydum ama ne derece doğrudur bilemiyorum.kim ne derse desin ben kararımı verdim HONDA HAYAT ONDA sözüne inanarak.
    tekerleğiniz düz bassın
    saygılarımla.
    Hoşgeldin, yeni motosikletin hayırlı olsun.

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Fatih.
    O ön jant benimde dikkatimi çekti, eğitim pistine tekrar girersem daha düzgün foto almaya çalışırız

Hoşgeldin, yeni motosikletin hayırlı olsun.
    teşekkür ederim arkadaşım.

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    aydoğan oyum senindir...

ama sağlam rakiplerin var

Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan oyum senindir...

ama sağlam rakiplerin var
    Teşekkürler Tayfun

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi oyumu kullandım inşallah kazanırız
    ---

Bu arada çılgınca kart arıyorum, babam almadan önce ben alayım diye. kredi veren bankalar hangileri acaba ? bu arada honda efeyi aradım nisan ortasında gelecekmiş motorlar. Gün içerisinde veya akşama babamla gidip bir görüşeceğim.

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Merhaba, benimde ilk motorum olacak Cuma günü gelecek gibi
    Ama sanırım ben bir şeyi atlamışım. motorum için Kappa K35 çanta almayı düşünüyorum bu çanta orjinal olarak motora monte edilemiyor mu illa bir arka çanta taşıyıcı takmam mı gerekiyor? eğer öyle ise, biliğiniz orjinal olarak takılabilen bir arka çanta varmı?

Teslim alanlara hayırlı olsun bizlere de sabırlar

Şimdiden teşekkür ederim

Ben toplam olarak 4450 TL verdim.

3900 TL ruhsat masrafları dahil anahtar teslim fiyatı.

300 TL K46 topcase.

Kafa koruma demiri, motor koruma demiri, Ön yüksek cam, ön cam fitili, yan ayaklık ve arka çanta taşıyıcı : 250 TL ödedim.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1HPjiGB20
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi oyumu kullandım inşallah kazanırız
    ---

Bu arada çılgınca kart arıyorum, babam almadan önce ben alayım diye. kredi veren bankalar hangileri acaba ? bu arada honda efeyi aradım nisan ortasında gelecekmiş motorlar. Gün içerisinde veya akşama babamla gidip bir görüşeceğim.
    Teşekkürler İbrahim
    Kart konusunda hayırlısı olsun. Umarım ayarlayabilirsin. Gerçi çok acelesi yok sanırım, zaten dediğin gibi yeni parti motorlar Nisan'a kalmış.

Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sanırım ben bir şeyi atlamışım. motorum için Kappa K35 çanta almayı düşünüyorum bu çanta orjinal olarak motora monte edilemiyor mu illa bir arka çanta taşıyıcı takmam mı gerekiyor? eğer öyle ise, biliğiniz orjinal olarak takılabilen bir arka çanta varmı?

Şimdiden teşekkür ederim
    Merhaba
    Kappa K35 için gerekli olan alt tabla çanta ile birlikte geliyor. Direk takabilirsin. En azından ben öyle biliyorum.

http://www.feyizoglu.com/Kappa-K35-canta_44161.html#0

Kappa K35 Arka Çanta
    Genişlik 52 cm
    Yükseklik 42,5 cm
    Derinlik 42,5 cm
    35 litrelik kapasite
    Su geçirmez polipropilen malzemeden
    Çizilmeye dayanıklı yüzey
    Reflektörlü
    1 adet kapalı kask alabilir
    2 adet açık kask alabilir (markaya göre değişebilir)
    Otomatik açıp / kapama sistemi
    Gerektiğinde tek bir hareketle çantayı çıkarıp eve götürebilme özelliği (sadece anahtarla)
    Çanta içerisinden alt tabla çıkmaktadır

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Merhaba
    Kappa K35 için gerekli olan alt tabla çanta ile birlikte geliyor. Direk takabilirsin. En azından ben öyle biliyorum.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1HPrRYz00
    Çok teşekkür ederim.
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    aydoğanx abi oyumu sana atım :D bu arada bugün gitim anes motora gösterin bana motorumu dedim depoya goturduler 40 adet gelmesi gereken cbf150lerden 28adet gelmiş olsun benimki ayrılmış üstünde adım yazıyor al dediler plaka olmadığından almadım şimdi bi polise denk geliriz ağlatana kadar urasır salı yada çarşamba plaka çıkar dedilker 1 hafta sonra alırsınız dediler nabalım beklicez heycandan depoda fotoraf çekmeyi unutum :D iç içe koymuşlar motorları zaten ins çizilmez :D vala motoruda gordum artık nasıl beklıcem 29-30martı bilmiyom :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx abi oyumu sana atım :D bu arada bugün gitim anes motora gösterin bana motorumu dedim depoya goturduler 40 adet gelmesi gereken cbf150lerden 28adet gelmiş olsun benimki ayrılmış üstünde adım yazıyor al dediler plaka olmadığından almadım şimdi bi polise denk geliriz ağlatana kadar urasır salı yada çarşamba plaka çıkar dedilker 1 hafta sonra alırsınız dediler nabalım beklicez heycandan depoda fotoraf çekmeyi unutum :D iç içe koymuşlar motorları zaten ins çizilmez :D vala motoruda gordum artık nasıl beklıcem 29-30martı bilmiyom :D
    Oylama için teşekkürler Alper

Motorunda gelmiş ne güzel, hayırlı olsun, en kısa zamanda ruhsat plaka işlerini halledip kavuşursun inşallah.

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdiden teşekkür ederim
    mrb arkadaşım motorun hayırlı olsun.çantanın altı beraber geliyor onu motoruna monte edebiliyorsun rahat ol ama bence 35 lt çanta büyük geliyor hem görüntü olarak hoş görünmüyor hemde çok sallanıyor.ben kappa k30 litre aldım motorum gelince takıcam çünki arkadaşımın cbf sine 30 litrelik aldık çok hoş ve asil duruyor.
    kafanızı karıştırdımsa özür dilerim,bu benim görüşüm dür.
    saygılarımla
    Ercan.

Motosikleti
    Honda cbf150 2011 siyah

cbf 150 çanta,kask

arkadaşlar cbf motorlar gelmiş.ben kappa 35lt lik çanta alsam yeterlimi 13.3 laptop var çantası ile birlikte sığarmı?.Birde kask meselesini soracam önümüz yaz yarım kask alamalıyım herhalde ama hangi marka fiyat performans olarak iyi olur? motorun rengi siyah kask rengi siyaholsa iyi olur dimi? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur.selamlar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İsmail abi bu motorlara depo üstü mıknatıslı çanta oluyormu?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler