Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

cbf 150 25 binde motor bitti ikinci motoruda 40 binde bitti diye cbf topiginde yazan bu sitede de herkes tarafından bilinen panda lakaplı bir arkadaştan okudum o yüzden sordum mesala silindiri ybr nin silindirinden ucuz çin motoru fiyatına yani acaba dandik mi?
    ybr nin yeni modeli de kalbüratör koltuk sert diyolar. bende anlamış degilim. cbf 150 mi ybr 125 mi

bak cg 125 olsa sesim çıkmaz kalitesi gözle görülür derecede farklı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 25 binde motor bitti ikinci motoruda 40 binde bitti diye cbf topiginde yazan bu sitede de herkes tarafından bilinen panda lakaplı bir arkadaştan okudum
    Neden bu km.lerde motor sıfırlattığının sebeplerini acaba sordun mu?
    Ya da araştırdın mı? Geçmiş sayfaları okudun mu?

Metehan'ın ilk motoru sıfırlamasında kendisi değil emanet olarak verdiği birisi motorun canını çıkartmış, o yüzden bir kaç parça değişmesi gerekirken metehanda "bari diğerleride değişsin, tüm motor sıfırlansın" düşüncesi ile motoru sıfırlattı. Geçmiş sayfalarda tüm detayları anlatmıştı, birazcık geçmiş sayfaları kurcalarsan okuyabilirsin tüm detayları, hepsi konuşuldu.

İkinci sıfırlatmada ise ilk motor yenilenmesinde yapılan servis hataları yüzünden olduğunu kendisi bildirmişti.

Standart bir kullanımda o km.lerde motor yenilenmez. Yukarıda da dediğim gibi "İstisnalar olabilir ama kaideyi bozmaz". Motorun canı belli, bu motor hız motoru değil. Alacak arkadaşlar bunu göze alsınlar.

Diğer arkadaşlarda isterlerse YBR alsınlar isterlerse de CG125 alsınlar.
    Forumda yüzlerce bu kıyaslamaların olduğu başlık mevcut.
    Tekrar kasedi başa sarmayalım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    İnanıyorum ki bu motor düzgün bakılırsa hiç şüphesiz 100,000 km yi görecektir. benim sattıgım çin malı motorum 50 bin km idi ve daha motoruna anahtar değmemişti. yani buna kullanmak var kullanmak var diyorum ben.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    AydoğanX çok teşekkür ederim. ehliyette nisan başı gibi elimde olacak. mart 12 de sınav var. bu süredede motorun rodajını mahallede ( 3+3 bulvar 5km uzunlukta) yaparım. hem eğitime devam hem rodaja ;) . şaka gibi oldu bu indirim. istanbulda pazarlık yapmıştım motor için. 1peşin kalanı 12 takside anahtar teslimi 4500 e . iyiki almamışım ankaraya getirmek dert olacak diye caymıştım isabet oldu. efede ki son motoru aldım 15 güne kadar gelecek dediler yeni parti. görüşmeden gitmeyin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:26 ----------

honda nın güvenli sürüş eğitimine katıldım 19-20 şubatta. orada cbf 150 kullandık 2 gün boyunca yapmadığımız kalmadı. 2 günde yaptığım slalomu her halde ömür boyu yapamam. orada şunu gördümki cbf 150 alınır paşa paşa binilir en az 10.000km sonrasında gs2 eğitimi ardından eğer büyük motora ihtiyaç varsa alınır yoksa aksilik olmadıkça cbf 150 ile yola devam edilir.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Satıyorum, sıfır gibi 2007 model "mavi" özel renk cbf 150 , 3500tl, fiyatta ufak bir pazarlık durumu olabilir

Yeni model alacaklara hayırlı olsun diyorum.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Sene 2008. Ben motorumu sıfır almış gelmişim. İnternetten baktım aldıgım motor neyin nesi diye. Tabi ben doğru dürüst araştırmadan Honda markasına güvenip aldıgım için forumlardan haberm yok. Öyle yazılar gördüm ki sabahına motoru geri vermeye gidecektm. Sene 2011 aynı motor aynı forum aynı tartışma.Benm motorumun sadece yağı,bujisi değişti.Zinciri,hava filtresi bile aynı duruyo.Yakıtı da değişmedi 100km/2.5L Bazı abilerimizin talihsizliklerle karşılaşması gayet normal. Ben 3 senedir ybr-cbf-tvs karşılaştırması okuyorum bu forumda,ve hiç bir yere varılamadı varılmayacak da. Demek ki üç motordan birbirinden kötü.Hepimizin birer Ducati alalım o zaman.İyi akşamlar

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2008. Ben motorumu sıfır almış gelmişim. İnternetten baktım aldıgım motor neyin nesi diye. Tabi ben doğru dürüst araştırmadan Honda markasına güvenip aldıgım için forumlardan haberm yok. Öyle yazılar gördüm ki sabahına motoru geri vermeye gidecektm. Sene 2011 aynı motor aynı forum aynı tartışma.Benm motorumun sadece yağı,bujisi değişti.Zinciri,hava filtresi bile aynı duruyo.Yakıtı da değişmedi 100km/2.5L Bazı abilerimizin talihsizliklerle karşılaşması gayet normal. Ben 3 senedir ybr-cbf-tvs karşılaştırması okuyorum bu forumda,ve hiç bir yere varılamadı varılmayacak da. Demek ki üç motordan birbirinden kötü.Hepimizin birer Ducati alalım o zaman.İyi akşamlar
    katılıyorum

arkadaşlar efe hondanın motosiklet satan kısmı ankara'nın neresinde acaba?

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar efe hondanın motosiklet satan kısmı ankara'nın neresinde acaba?
    İstanbul yolu üzerinde Atatürk orman çiftliği kavşağını geçer geçmez petrol ofisi benzinliğinin yanında..koskoca Honda tabelasını görürsün zaten.araba ve motor satış yanyana..

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul yolu üzerinde Atatürk orman çiftliği kavşağını geçer geçmez petrol ofisi benzinliğinin yanında..koskoca Honda tabelasını görürsün zaten.araba ve motor satış yanyana..
    teşekkürler

Ybr cbf'yi döver.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    [/COLOR]honda nın güvenli sürüş eğitimine katıldım 19-20 şubatta. orada cbf 150 kullandık 2 gün boyunca yapmadığımız kalmadı. 2 günde yaptığım slalomu her halde ömür boyu yapamam. orada şunu gördümki cbf 150 alınır paşa paşa binilir en az 10.000km sonrasında gs2 eğitimi ardından eğer büyük motora ihtiyaç varsa alınır yoksa aksilik olmadıkça cbf 150 ile yola devam edilir.[/QUOTE]

Eğitimi tavsiye edermisin?Uzun süredir merak ediyorum.güvenli sürüş 1 eğitimi sadece bisiklet sürebilenler için diye biliyorum.Motosikleti kullanabilenler için gs2 daha uygun olmaz mı? Bu eğitimi almaya değer mi?Fiyat vs.konularında bilgi verirsen son güncel bilgileri hem ben,hem de diğer arkadaşlar almış olur.Teşekkürler.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]honda nın güvenli sürüş eğitimine katıldım 19-20 şubatta. orada cbf 150 kullandık 2 gün boyunca yapmadığımız kalmadı. 2 günde yaptığım slalomu her halde ömür boyu yapamam. orada şunu gördümki cbf 150 alınır paşa paşa binilir en az 10.000km sonrasında gs2 eğitimi ardından eğer büyük motora ihtiyaç varsa alınır yoksa aksilik olmadıkça cbf 150 ile yola devam edilir.
    Eğitimi tavsiye edermisin?Uzun süredir merak ediyorum.güvenli sürüş 1 eğitimi sadece bisiklet sürebilenler için diye biliyorum.Motosikleti kullanabilenler için gs2 daha uygun olmaz mı? Bu eğitimi almaya değer mi?Fiyat vs.konularında bilgi verirsen son güncel bilgileri hem ben,hem de diğer arkadaşlar almış olur.Teşekkürler.[/QUOTE]

Arkadaşım eğer motor kullanıyorsanız gs2 ye gidin. eğitimi tavsiye edermiyim kesinlikle evet. trafiğe-motora ve olaylara bakışın değişir. verilen para 270tl yanlış hatırlamıyorsam bunun içinde servis-gün boyu yeme içme-öğle yemeği- kullanacağın motor ve ekipmanlar ve 18 saatlik eğlence var. şahsen ben bu paraya bu şartlarda eğitim veren bir iş yeri açmam , zarar yazar. hocalar gerçekten işini bilen insanlar ben gd 2 ve 3 ede gitmeyi planlıyorum.

benim yaş 44, bisiklet kullanıyorum , motor tecrübem yoktu. ehliyete başvurup yazılıdan sonra GS 1 e gittim 12 martta direksiyon sınavı var. motorumu aldım hafta içi eve getireceğim. nisan başı yollardayım hayırlısı ile.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet arkadaşlar, malumunuz ÖTV düştü. 2.elde 1.elde motor alacak olanlar biraz beklesin zannımca. Fiyatlar 1-2 aya kadar oturur. 250cc altı çok sallandı. Ben ve benim gibi diğer 250cc ye kadar tüm motosiklet sahiplerinin, motosiklet 2.el değerleri %10-20 arası düştü.

Motosikletinizi satıp gene 250cc ye kadar moto alacaksanız sorun yok. Ancak yükseltmek isteyenler için nakit bitti-gitti malesef. Benim tertemiz 2010 model cbf150im bakalım kaça satılacak. Bu arada almak isteyenler benimle iletişim kurabilir (ozkan.alper@hotmail.com)

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Rebornx4 istediğin fiyat nedir motor için ? Eğer ikinci el fiyatları tatmin edici bir rakama düşerse sıfırdan vazgeçebilirim. Tabiki alacağım motorun duruma bağlı.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, malumunuz ÖTV düştü. 2.elde 1.elde motor alacak olanlar biraz beklesin zannımca. Fiyatlar 1-2 aya kadar oturur. 250cc altı çok sallandı. Ben ve benim gibi diğer 250cc ye kadar tüm motosiklet sahiplerinin, motosiklet 2.el değerleri %10-20 arası düştü.

Motosikletinizi satıp gene 250cc ye kadar moto alacaksanız sorun yok. Ancak yükseltmek isteyenler için nakit bitti-gitti malesef. Benim tertemiz 2010 model cbf150im bakalım kaça satılacak. Bu arada almak isteyenler benimle iletişim kurabilir (ozkan.alper@hotmail.com)

hocam bu düşüş 0 alanlar için iyi fakat biz satanlar için cok kotu oldu.

Bu arada bende motorumu satıyorum. 2.el bölümünde ilanı var.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    valla bu indirim güzel oldu az önce fuar tam kapanırken 3.750 ye anahtar teslim yan ayaklık dahil cbf 150 aldık gerçekten fiyatlar müthiş düştü 2. elin durumu ne olucak belli değil valla..çok merak ediyorum fiyatlar 1-2 ayda oturur ama şuan sıfır alanlar yaşadı arkadaşa aldık adam memnunnerdeyse 3.500 3.600e 2. el alıcaktı temiz ama sıfır aldı

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    İkinci elde en kralı (2011 model harici ) 3000 i geçmez sanırım. Çünkü devir saati vs. tarzında ekstralarda var sıfırda.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci elde en kralı (2011 model harici ) 3000 i geçmez sanırım. Çünkü devir saati vs. tarzında ekstralarda var sıfırda.
    Bizde de var devir saati
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    helal olsun tayyip'e. tamda bekliyordum böyle birşeyi. oldum olası bir işe yaradı galiba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler