Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    arkadaşlar size bi r sorum olsa kızarmısınız bana acaba 2500 bin liraya cbf 150 nin temizini bulmak hayalmi sizce yada bulunurmu yada tanıdıklarınızda varmı tşk ederim okuduğunu vede bana kızmadığınız için
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    brs3417

Geçmiş olsun arkadaşımAllah beterinden saklasın.
    Ufak tefek çizik vs. bunlar önemli değil,motor bloğun ve şasin sağlamsa gerisini kafana takma.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size bi r sorum olsa kızarmısınız bana acaba 2500 bin liraya cbf 150 nin temizini bulmak hayalmi sizce yada bulunurmu yada tanıdıklarınızda varmı tşk ederim okuduğunu vede bana kızmadığınız için
    bulunur, tabi herkesten deil öyle bir ilanı bulursun 1-2 gün sonra satılmış olur temizse temiz değilse zaten birileri gidip bakmıştır begenmemiştir o ilanda öyle duruyodur motor parasını haketmemiştir.
    he belki 2500 olmaz 2600 olur 2650 olur değişir ufak tefek

Motosikleti
    tşk ederim arkadaşın yorumun için ben konyadayım demekki daha zor benim bulmam

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brs3417

Geçmiş olsun arkadaşımAllah beterinden saklasın.
    Ufak tefek çizik vs. bunlar önemli değil,motor bloğun ve şasin sağlamsa gerisini kafana takma.
    Teşekkürler dostum amin daha beteride olabilirdi çok şükür olmadı. Motor , şasi falan sağlam motor koruma demiri görevini yaptı o olmasa sağ taraf baya hasar görürdü.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:30 ----------

2500 tl ye motorlar var ama cbf 150 nin 2.el fiyatı yüksek ve kmsi fazla bence yamaha ybr bak 2500 tlye düşük km olan bi motor bulurusun tabi ybr biraz küçük mesela bana olmaz altımda küçük kalır diye bakmamıştım.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    tşk ederim arkadaşın yorumun için ben konyadayım demekki daha zor benim bulmam
    konya olmasada ankara olabilir http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1248938/detay? (ilan sahibimini tanımam)

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Yaklaşık bir ay önce benimde ilanım vardı sahibindende o zaman ciddi ciddi gelseydin birşeyler yapardım kardeş acil nakit lazımdı ama şimdi bulunurmu bilemem bakmak lazım piyasada çok cbf var 2000 liraya bile var ama temizliğine bişey diyemem konyada arıyorsan zor gibi bir kaç tane var onlarında fiyatları konya fiyatı..
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    evet konyadakınlerin iki üç tane var sahibindende 2500 olurmu diye sorduğumda arkadaşlar alaymı ediyon hemşehrim o fiyata motormu var diyor tabi bizde mecburen alamıyoz keşke haberimiz olsaydı ilk alışım olsa 3000 verirdim ama bu ikinci motor alışım olucak keevay aldım 1500 e 2500 buldu onuda bir arkadaşa on ay vadeyle 1000 liraya verecem anlayacağınız üstünede 2500 zar zur bulacam yanlış anlamayın yani tşk ederim yorumun için sayğı değer arkadaşım

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    evet konyadakınlerin iki üç tane var sahibindende 2500 olurmu diye sorduğumda arkadaşlar alaymı ediyon hemşehrim o fiyata motormu var diyor tabi bizde mecburen alamıyoz keşke haberimiz olsaydı ilk alışım olsa 3000 verirdim ama bu ikinci motor alışım olucak keevay aldım 1500 e 2500 buldu onuda bir arkadaşa on ay vadeyle 1000 liraya verecem anlayacağınız üstünede 2500 zar zur bulacam yanlış anlamayın yani tşk ederim yorumun için sayğı değer arkadaşım
    bende konyadayım kardeş tek gezmekten sıkıldım artık üçe beşe bakma al bi cbf de bizede yoldaş çıksın
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    hemşehrim günlük taki p ediyom cbf yi ama bulamadık buralarda istanbulda arkadaşlar var oralarda bulabilirsem yollatacam otobüsle ama iyisini nasıl bulacaz anlamadım varmı tanıdıklarında cbf belki buradan dostlar sayesinde buluruz iyisini anladın dimi hemşehrim sağolasın yorumun için

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Keewayden memnun değilmisin bi tanıdığım almak istiyodu speed 150 onun için sordum

Motosikleti
    keevay bana göre lanet bir makine ama bana göre cünkü benim aldığım ikinci eldi dökükmüş bana bir arkadaş kaktırdı anlayacağın değiştirmediğimiz yer kalmadı motorcu beraber boyası yeniden boyandı motor yapıldı eksok dandik hala 2006 model 17 binde ama şanzıman da değişti farda 4 yıllı k motorun aklına gelen neresi varsa ellendi anlayaağın hemşehrim temizini bilemam benim şanzıma bu oldu motordan anlamamam ama alırsam bi daha marka alacam kendime söz verdim karar sizin

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    keevay bana göre lanet bir makine ama bana göre cünkü benim aldığım ikinci eldi dökükmüş bana bir arkadaş kaktırdı anlayacağın değiştirmediğimiz yer kalmadı motorcu beraber boyası yeniden boyandı motor yapıldı eksok dandik hala 2006 model 17 binde ama şanzıman da değişti farda 4 yıllı k motorun aklına gelen neresi varsa ellendi anlayaağın hemşehrim temizini bilemam benim şanzıma bu oldu motordan anlamamam ama alırsam bi daha marka alacam kendime söz verdim karar sizin
    dostum sanırım ucuz etin yahnisinin yavan olacağı gerçeğini aldığın keeway'de yaşamışsın.

forumdan yada dışarıdan tavsiye edilen bir motora 500 fazla verip almak daha mantıklıdır.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Herkese selamlar gençlik. İş durumlarım nedeni ile biraz uzak kalmaktayım. Geçen günlerde ön disk balatalarım "beni değiştir" demeye başladı. Servisi arayıp fiyat alayım dedim fakat oda ne ??? "78 TL" ???. Bu işte bi gariplikmi var yoksa balataları gümüşten falanmı takıyorlar. Ne öneriyorsunuz arkadaşlar bu durumda?

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar gençlik. İş durumlarım nedeni ile biraz uzak kalmaktayım. Geçen günlerde ön disk balatalarım "beni değiştir" demeye başladı. Servisi arayıp fiyat alayım dedim fakat oda ne ??? "78 TL" ???. Bu işte bi gariplikmi var yoksa balataları gümüşten falanmı takıyorlar. Ne öneriyorsunuz arkadaşlar bu durumda?
    Bizim orijinal ön balataların fiyatı doğru, biraz pahalı.
    Yan sanayi kullanabilirsin, ben yan sanayi taktım pek fark hissedilmiyor.

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...03&kategori=95

http://www.rialli.com/ara/2943__rial...si-atl-ms3647/

Bu yan sanayiler haricinde EBC yada Gold gibi kaliteli markaların balatalarından da alabilirsin 50 civarı fiyatları var.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben 2200 liraya 2007 CBF aldım, başta görüntüsü çok perişandı, yana yatması vardı, koruma demirleri eksozu pas içinde, önde arkada acayip lastikler, zincir dişli bitik kilometre 13000 deydi. Aldım demiri eksozu boyattım, seleyi yeniden kaplattım , fren debriyaj kollarını boyattım, gösterge ışıkları , plaka lambası vs patlaktı değiştirdim (grenajı sökmek gerekiyor) daha önceden alarm falan bağlanmış heralde kabloları sıyırmışlar, güzelce izole ettim. Fren balataları, motor yağı, buji, ön arka lastiği tubeless lastik ile değiştirdim. Zincir aldım ön arka dişlileri değiştirdim. Debriyaj biraz kaçırıyor ama yenisini aldım daha fırsat olmadı. Motor biraz yağ yakıyor, sibop ayarı falan istiyor. Yani anlayacağın 2500 e böyle motor bulursun. Benim 2200 ün üstüne 400 lira masrafım oldu. Şimdi motor güzel, yağ yakması var biraz, sibop vuruyor. O da 100 lira masraf desen, 2700 e falan gelir yapılmış hali. Parçası ucuz olduğundan , motoru kurcalanmamış ama hırpalanmış parça isteyen motor alıp elden geçirebilirsin. Ben biraz da acemiyim diye çok temiz motora bakmadım. Yoksa sıfırını alacak imkanım da var. Umarım Konya da aradığın motoru bulursun.

Motorundan düşen arkadaşa da geçmiş olsun. Ben artçılı binmedim, binmeyi de pek düşünmüyorum. Zaten riskli bir iş bu motor işi, başkasının da sorumluluğunu almak istemem. Hafif atlatmanız sevindirici.

m.salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 yamaha xt 125R
    ramazan kardeş sen motoruna atla benim yanıma bir gel bakayım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

[/COLOR]
    üstadım çin malı motorların hatta mondial 110 ft nin disk balataları bile uyuyor. sanırım 5 lira. bilginize. ben taktırdım şikayetim de yok hamdolsun.

Motosikleti
    Alıntı m.salih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan kardeş sen motoruna atla benim yanıma bir gel bakayım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

[/COLOR]

üstadım çin malı motorların hatta mondial 110 ft nin disk balataları bile uyuyor. sanırım 5 lira. bilginize. ben taktırdım şikayetim de yok hamdolsun.

geleyım ne yapacaz konyada takasmı gezımı hıhıhı

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Başimdan geçen bir olayi paylaşmak istiyorum Haftasonu cbf imi Bursa'dan alıp istanbulda bakımını yaptırdıktan sonra Adapazari yolu uzerınden eskişehire getirdim Dün akşam üniversiteden çıktıktan sonra (2.öğretim)4 şeritli çevreyolunda (eskişehir atatürk caddesi) 75-80 arasi gidiyordum ki [saat 22.30] polis çevirdi radara girdiğimi hız sınırının %x katinin geçtigim için 260 tl ödemem gerektigini söyledi ben öğrenciyim dedim o zaman alt sınırdan keseym dedi ve 130 tl ceza kesti motosıkletin 4 şeritli bir çevreyolunda motosıkletin 50 km hız sınırı olması gerçekten bu ulkede motosıklet kullanmanın ne kadar zulum oldugunun bir göstergesi olsa gerek burda hiç bir motosıklet sürücüsü kask takmaz hatta cogunda ehliyet bile yoktur polisler hiçbirşekilde radara girmediği sürece müdahale etmez ancak full korumayla normal hızda seyir halinde giden bir insanı cevirip ceza kesmek nasil bir mantıga giriyorsa ha ne olcak ben bu ay kendimi maddi olarak biraz daha sıkıcam ancak ordan her gecerken o radari geçer geçmez var gucumle gaza asılcam... Trafik polislerinden bir kez daha nefret ettim kendilerini gecenin bir ayazi kuytu köşeye koydukları radarla zeki zannedip orda bekliyorlar

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah mucit usta iyi güzel anlatmışsında, teknik lise mezunu olmama rağmen şu terimlerden doğru düzgün birşey anlamıyorum yahu

Bu elektronik konusuna dalış yapmam lazım detaylıca

Hayırlı olsun Kazasız belasız inşallah.
    Kısacası honda dinamadon almış elekriği bozuyor bizim ledleri
    (eğer önlem alınmazsa)

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ brs3417
    Arkadaşına ve sana geçmiş olsun, inşallah birdaha böyle şeyler yaşamazsınız.
    ---

Arkadaşlar 2-3 yıl önce aldığım A2 ehliyetimi, gidip karakola işletmeye üşendiğimden bugüne kadar geciktirdim. Dün gittim evrakları verdim ve bu sabah ehliyetimi aldım B+A2
    Şuan kurallara uyan, ekipmanlarını almış birisiyim ( bazı eksikler var ekipmanlarda) tek eksiğim motorum. İnşallah oda kısa sürede olacak
    Her şeyin hayırlısı, oda olur inş. ama şimdiden söyleyeyim bizim trafikde büyük balık küçüğü yer.

Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun,

ben göstegeyi takmadan önce cyclone marka dipsiz led kullandım bi apulde 3 led var. gayet iyi biraz pahalı ama olsun
    hatta motor sıcakken hemen hemen nerdeyse kısık kısık kesmiyor diyebilirim.
    ama accukun pahalı
    ama benim viteslerim hala sarı? onlara uygun olanını nasıl bulabiliriz normal dipsizlere göre daha küçükte?
    ebayde yoksa yoktur O zaman kendin yapmayı deneyebilirsin.
    Ledlerde sorun yok değil mi? Hani motor çalışırken yananlarda. Bi de o ledleri takalı kaç ay oldu?

Estağfirullah ne demek. İşin aslı o fiyata temiz bulmak zor. Daha da doğrusu 0 motor değilse, adamı çook iyi tanıman lazım ki motoru hakkında bilgi edinebilesin. Eğer o da ilk sahibi ise? Yani bu işler nasip işi. Paran varsa 0 al derim ama o zaman da uzun süre değiştirmeyeceksin.

Kazık ki ne kazık diyorum, zaten gerekli cevabı arkadaşlar vermişler.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2200 liraya 2007 CBF aldım, başta görüntüsü çok perişandı, yana yatması vardı, koruma demirleri eksozu pas içinde, önde arkada acayip lastikler, zincir dişli bitik kilometre 13000 deydi. Aldım demiri eksozu boyattım, seleyi yeniden kaplattım , fren debriyaj kollarını boyattım, gösterge ışıkları , plaka lambası vs patlaktı değiştirdim (grenajı sökmek gerekiyor) daha önceden alarm falan bağlanmış heralde kabloları sıyırmışlar, güzelce izole ettim. Fren balataları, motor yağı, buji, ön arka lastiği tubeless lastik ile değiştirdim. Zincir aldım ön arka dişlileri değiştirdim. Debriyaj biraz kaçırıyor ama yenisini aldım daha fırsat olmadı. Motor biraz yağ yakıyor, sibop ayarı falan istiyor. Yani anlayacağın 2500 e böyle motor bulursun. Benim 2200 ün üstüne 400 lira masrafım oldu. Şimdi motor güzel, yağ yakması var biraz, sibop vuruyor. O da 100 lira masraf desen, 2700 e falan gelir yapılmış hali. Parçası ucuz olduğundan , motoru kurcalanmamış ama hırpalanmış parça isteyen motor alıp elden geçirebilirsin. Ben biraz da acemiyim diye çok temiz motora bakmadım. Yoksa sıfırını alacak imkanım da var. Umarım Konya da aradığın motoru bulursun.
    .
    Bayağı uğraştın yani motorla. İnş. ustan iyidir. Bu zamanda usta bulmak da mesele. Galiba esas sorun insan bulmakla ilgili.

Alıntı insipre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başimdan geçen bir olayi paylaşmak istiyorum Haftasonu cbf imi Bursa'dan alıp istanbulda bakımını yaptırdıktan sonra Adapazari yolu uzerınden eskişehire getirdim Dün akşam üniversiteden çıktıktan sonra (2.öğretim)4 şeritli çevreyolunda (eskişehir atatürk caddesi) 75-80 arasi gidiyordum ki [saat 22.30] polis çevirdi radara girdiğimi hız sınırının %x katinin geçtigim için 260 tl ödemem gerektigini söyledi ben öğrenciyim dedim o zaman alt sınırdan keseym dedi ve 130 tl ceza kesti motosıkletin 4 şeritli bir çevreyolunda motosıkletin 50 km hız sınırı olması gerçekten bu ulkede motosıklet kullanmanın ne kadar zulum oldugunun bir göstergesi olsa gerek burda hiç bir motosıklet sürücüsü kask takmaz hatta cogunda ehliyet bile yoktur polisler hiçbirşekilde radara girmediği sürece müdahale etmez ancak full korumayla normal hızda seyir halinde giden bir insanı cevirip ceza kesmek nasil bir mantıga giriyorsa ha ne olcak ben bu ay kendimi maddi olarak biraz daha sıkıcam ancak ordan her gecerken o radari geçer geçmez var gucumle gaza asılcam... Trafik polislerinden bir kez daha nefret ettim kendilerini gecenin bir ayazi kuytu köşeye koydukları radarla zeki zannedip orda bekliyorlar
    Geçmiş olsun, helede öğrenciysen bu meblağ senin için çok. Hatta benim için bile çok. Ama kurallar belli ve bizim hız sınırımız bu şekilde. Polislerin içinde de mutlaka iyileri vardır ve sen bu satırları çok kızgın olduğun için yazıyorsundur.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler