Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Aydoğan yere paralel derken.

Ok işareti aşağı doğrumu.
    facebook(Fazer Tutkunları)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan yere paralel derken.

Ok işareti aşağı doğrumu.
    Yok yahu, ok aşağı iken bildiğin gibi yedek depoda oluyoruz.
    Yer ile paralelden kastım, saat 15:15 yönünde yani Kapalı konumdayken.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Tamamdır benimde cbf150 de iken benzin musluğunu 15:15 konumuna geldiği zaman çok az daha motor bloğuna doğru biraz daha kısıyordum ki benzin ancak kesiliyordu.

musluğun denemenin en güzel yolu karburatöre giden siyah hortumu çıkarıp musluğun çalışıp çalışmadığı görmek olucak.

Hadi herkes motor başına.

Hıdır abime selamlar.
    facebook(Fazer Tutkunları)

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ben hiç musluğu ellemem. hiçbir motorumda da ellemdim. askeri sistem çalışırım gestay h,ikayesi yola çıkıyorsan benzin alıcaksın.
    kaldı ki depo temizliği yaptım bir gün içinden 1 litreye yakın su çıktı bence deponun dibini kullanmayın. 5 lira için değmez.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç musluğu ellemem. hiçbir motorumda da ellemdim. askeri sistem çalışırım gestay h,ikayesi yola çıkıyorsan benzin alıcaksın.
    kaldı ki depo temizliği yaptım bir gün içinden 1 litreye yakın su çıktı bence deponun dibini kullanmayın. 5 lira için değmez.
    O nedir yahu ???? 1 litre su mu????
    13 litrelik depoda 1 litre çok büyük bir oran. Temizliği nasıl yaptın Kaptan.

Motosikleti
    Kawa Z750
    depoyu ters çevirdim. sabaha kadar bıraktım sonra içine su tuttum çalkaladım çalkaladım. içinde ne pislik çıktı inanamazsın. aldığımız yakıtlardan oluyor. birde makina 3 yaşında bir,ikim yapmış.
    sonra kurumaya bıraktım.. sonra montaj...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

asıl depo kapağının yanında yani kapak açıldığında görüne bir tahliye deliği var ona dikkat etmek lazım o tıkanırsa kapağın içine alınan su direkt depoya.
    benim su olayı şehir dışında aldğım yakıttan oldu.
    depo daki benzin aksam eve geldiğim zaman dinlenince dibe çöken su ile boğulmalar yaşadı. o deönemde ne buji kalmıştı ne de karburatör ayarı... depoyu kendim halletmiştim ama karburatör ile sübab ayarı için servise gitmiştim.

depoyu ters çevirdim. sabaha kadar bıraktım sonra içine su tuttum çalkaladım çalkaladım. içinde ne pislik çıktı inanamazsın. aldığımız yakıtlardan oluyor. birde makina 3 yaşında bir,ikim yapmış.
    sonra kurumaya bıraktım.. sonra montaj...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

asıl depo kapağının yanında yani kapak açıldığında görüne bir tahliye deliği var ona dikkat etmek lazım o tıkanırsa kapağın içine alınan su direkt depoya.
    benim su olayı şehir dışında aldğım yakıttan oldu.
    depo daki benzin aksam eve geldiğim zaman dinlenince dibe çöken su ile boğulmalar yaşadı. o deönemde ne buji kalmıştı ne de karburatör ayarı... depoyu kendim halletmiştim ama karburatör ile sübab ayarı için servise gitmiştim.
    En garanti yöntemle temizlemişsin. Tebrikler.
    Depoyu sökerken ekstra dikkat etmemiz gereken bir nokta varmı. Bir ara boş zamanımda bende dağıtıp temizleyebilirim.

Motosikleti
    Kawa Z750
    sen granajları düzgün sök yeter
    selenin orda birde kafadan iki civata...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğu sadece ayrı değişen birsey değil mi depo ile birlikte değişmez?
    depo ile ilgisi yok alttan civatayı söküp depo içine giren parçayla birlikte komple değişti

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abi garantiden değişmesi güzel, acaba garanti harici bu musluğun fiyatı ne kadarmış öğrenebildinmi?

CBF150'lerde Hıdır'ında söylediği gibi benzin musluğu kronik bir arıza sanırım.

Hala denemeyen varsa bir an önce denesin bence yoksa yolda kalmak can sıkıcı oluyor.

Benzin musluğunu yer ile paralel şekle alıp kapattıktan sonra, 1-2 km. gidince motorun stop etmesi lazım. Eğer stop etmeden devam ediyorsa musluk arızalı demektir.
    fiyatını öğrendim 6-7 tl civarı dediler

enteresan şekilde musluğu kapattığım zaman benzini tamamen kesiyor,fakat içerisinde 1 litre benzin var iken yani yedekteyken depo açık pozisyonunda olduğu halde benzin azda olsa akmaya devam ediyor.

yeni musluk takıldıktan sonra izlenimlerim

ve yine enteresandır musluk tamamen açık ve 1 litre benzin varken yedeğe almasanız bile gaz verdiğiniz sürece motor normal çalışıyor gazı kestiğiniz an stop ediyor.

yedek depo olayına ben nekadar km yapıp yedeğe düşecek diye beklediğimden bu hataya düştüm,hiç bir zaman benzinin bitmesini beklemem normalde
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Deponun sistemi nasilki nasil oluyorda deponun dibini kullanmıyor deponun altı huni şeklide değilm mi? zaten normal kullanımda direk dibinden girmiyor mu?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deponun sistemi nasilki nasil oluyorda deponun dibini kullanmıyor deponun altı huni şeklide değilm mi? zaten normal kullanımda direk dibinden girmiyor mu?
    yedekten önce en az 7-8 cmlik bir yükseklik var bu da 2,5 3 litre benzine tekabül ediyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Kawa Z750
    dibini kullanmaktaki kastım şu.
    tam altında dibinde değil az çapraz durumda tortu o çukura doğru basıyor. benzin ne kadar az kalırsa içerisinde olan pislik daha yoğun gelip şamandıra üzerindeki süzgeçi tıkıyor.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    ismail, debriyaj müşürüm arızalandı vitesde iken çalışmıyor motor bulamadım burada, rialli de varmı o zımbırtıdan? baktım ama bulamadım, aslında o müşürün neye benzediğini de bilmediğim için nereye bakacağımı da bilmiyorum :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail, debriyaj müşürüm arızalandı vitesde iken çalışmıyor motor bulamadım burada, rialli de varmı o zımbırtıdan? baktım ama bulamadım, aslında o müşürün neye benzediğini de bilmediğim için nereye bakacağımı da bilmiyorum :D
    Ekmel, debriyaj manetini tutan vidayı çıkartıp maneti sökersen, kütükte kalan ufak müşürü görebilirsin.
    Kurşun kalem ucundan biraz daha kalın bir uç aslında. Bir ara benimde arızalandı zannetmiştim ama açıp güzelce wd40'layıp, dikkatlice tekrar maneti yerine oturtunca sorun çözülmüştü.

Belki sendekide oksitten veya başka bir şeyden sıkışmış olabilir.
    Maneti söküp içeri kısmı WD40 ile güzelce temizlemeni öneririm.

Riallide bir kaç tane müşür var ama bizim motora uygunmu bilmiyorum. Özelliklerinde CBF150 yazmıyor. Fikir olması açısından şu ürünü inceleyebilirsin. Soldaki küçük kısım debriyajı sıkınca bu vaziyette açılıyor, normal sürüşteyken ise sürekli içeride sıkılı vaziyette kalıyor. Bu kısmı wd40'layıp bir dene.

Motosikleti
    teşekkür ettim abi bi ara bakayım ona ben ;)
    B rh(+)

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Bugün lastik havalarına bakıyım dedim baya düşük çıktı. Normal seviyeye getirdim kılavuzdakine bakarak fakat sizler hangi değerlerde kullanıyorsunuz bide ben genelde artçı ile geziyorum kitapta ön 25 arka 33 olarak yazıyor doğrudur heralde bu değerler.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün lastik havalarına bakıyım dedim baya düşük çıktı. Normal seviyeye getirdim kılavuzdakine bakarak fakat sizler hangi değerlerde kullanıyorsunuz bide ben genelde artçı ile geziyorum kitapta ön 25 arka 33 olarak yazıyor doğrudur heralde bu değerler.
    bende genelde artçı ve yüklü kullanıyorum ve değerlerim senin belirttiğin gibi doğru yani ;)

2 ay bakmadım havaya bi bakayım dedim gram değişşiklik yok
    B rh(+)

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Tamam o zaman genel bi bilgi almak istedim. Sıfır aldım daha hiç bakmamıştım biraz üstün körü şişirmişler lastikleri.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Bende bugün arka şantaya led ışıklandırma yaptım ve fren lambasına bağladım. çokta güzel oldu. bir ara fotosunu koyarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler