Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    muratcan yine mi siyah alacaksın?

ismail öğlenn güneşte cila atmıştık ya o saatlerde ışığın vurduğu yerin rengi açık görünüyo ben de onu seviyorum kırmızıda.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @JR
    Dostum aldım bile

Merhaba CBF kullanıcları.

Bugün eski motosikletimin satışını yapıp hemen çorlu Onur Honda'yı arayarak ellerinde kalan son CBF150'yi benim için rezerve etmelerini rica ettim. Daha önce de onlardan cbf150 aldığımız için sağolsunlar kırmadılar. Akşama doğruda gidip motoru alıp geldim. Bir gün daha bekleyemedim Yarın evrakları bize kargolanıcak. Yarın öbürgünde plakasını çıkartacağım.

Önce fotoğraflar sonra yorumlar

Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratcan yine mi siyah alacaksın?

ismail öğlenn güneşte cila atmıştık ya o saatlerde ışığın vurduğu yerin rengi açık görünüyo ben de onu seviyorum kırmızıda.
    Evet Evren o zamanki rengide hoştu.

Siyah da böyle renk değiştiriyor mu ?
    Kırmızının her bir hali güzel yahu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @JR
    Dostum aldım bile

Merhaba CBF kullanıcları.

Bugün eski motosikletimin satışını yapıp hemen çorlu Onur Honda'yı arayarak ellerinde kalan son CBF150'yi benim için rezerve etmelerini rica ettim. Daha önce de onlardan cbf150 aldığımız için sağolsunlar kırmadılar. Akşama doğruda gidip motoru alıp geldim. Bir gün daha bekleyemedim Yarın evrakları bize kargolanıcak. Yarın öbürgünde plakasını çıkartacağım.
    Oo hızlısın hayırlı olsun Muratcan.
    Kazasız belasız nice uzun kilometreler.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Evrenin motoru gördüm yibada..Pazardan geliyormuş gibi idi valla hi..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    pazardan derken?

ismail bugün serdarın difi yan çantaları satın aldım. benim texleri yasine sattım.

difilerle motorun tipi görmen lazım. resim çekip koyacağım ilk fırsatta. muhteşem oldu.

muratım canım hayırlı olsun satan geri geliyo maşallah
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Her tarafında çantalar vardı yani o anlamda dedim..
    Dolu idi yani hayal mayal hatırlıyorum..

Motosikleti
    KMT Duke 250
    2010 model Siyah CBF 150...

2009 modelini 6700km kullanmış biri olarak -belkide uzun zamandır kullanmadığımdan- bana çok farklı geldi. Bunda önceki motorum olan regal raptorun biraz hantal olması neden olmuş olabilir. Ancak hem güç serilik olsun hem kalite olsun gerçekten Honda bu işi biliyor dedirtiyor insana..

Ufak tefek makyajlamalar var sanki. Arka sinyaller bana biraz daha içeri girmiş gibi geldi. Ve plastiğinin kalitesi artmış ... Oldukça sessiz çalışıyor. Çorlu - Lüleburgaz arası e5 karayolu üzerinden geldim ... Depoyu doldurdum honda çıkışındaki totalde. 50 kilometre de tahminen 1 litre yakmış yada yakmamışır. Oldukça az yakıyormuş bizim şu cbf'ler

Ön koruma demiri ve grenaj koruma demirleri taktırdım. Herşey içinde belkide ellerinde son kaldığı için 4050tl ye aldım(peşin).

Daha önce kullandığım bir makinayı almak aklımda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu..Ancak üzerine binince sesini duyunca bütün soru işaretleri kayboldu.

İyiki almışım diyorum. İleride büyük makine alsam dahi bütçem izin verdiği sürece elimin altında bir tane cb150 olacağı kesin. Çok güzel makine... Allah herkese nasip etsin inşallah

@ AydoganX

Teşekkürler Evet hızlı oldu biraz. Bu gün alamasaydım eminim gözüme uyku girmezdi

@jr.

Evet jr. Biraz öyle oldu. Sonunda doğru yolu buldukl Teşekkürler tekrardan..

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazardan derken?

ismail bugün serdarın difi yan çantaları satın aldım. benim texleri yasine sattım.

difilerle motorun tipi görmen lazım. resim çekip koyacağım ilk fırsatta. muhteşem oldu.

muratım canım hayırlı olsun satan geri geliyo maşallah
    Hayırlı olsun Evren. Difi yan çantaların tipi güzeldi gerçekten, öne doğru sivriliyordu dimi?
    Eminim çok yakışmıştır. Bu şekilde iyice touring moduna girdi senin motor.

Senin CBF, 100km altı gezilerde üzülür artık. Uzun yol çeker canı
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    maşallah nazar değmesin kardeşim...kazasız belasız kullanmanı dilerim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah nazar değmesin kardeşim...kazasız belasız kullanmanı dilerim...
    Amin abi Kazasız belasız bineyimde başka birşey istediğim yok .

Lüleburgaz Kanuni bayisinin servisinde çalışmaya başlıyorum ondan ancak geceleri gezmeye zamanım olacak gibi görünüyor. Pazarları tüm gün gezerim herhalde tek tatil günüm olduğundan

Bazıları yorulur evde dinlenir ben motosiklet üzerinde dinleniyorum

@serdarmert

Teşekkürler serdar

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc

Lüleburgaz Kanuni bayisinin servisinde çalışmaya başlıyorum ondan ancak geceleri gezmeye zamanım olacak gibi görünüyor. Pazarları tüm gün gezerim herhalde tek tatil günüm olduğundan

Hayırlı olsun motorun ve işin..

Motosikleti

Allah kolaylık versin...işin zor...servislerde yorucu bir tempo var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Haklısın abi de biryerlerden başlamak gerekiyor ... Hem işi öğrenmiş olurum hemde sevdiğim bir iş. İleride kendi makinama kendim bakarım. Her işin kendine göre bir zorluğu var ...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Öncelikle ''muratcan7'' kardeşim,motorun hayırlı,uğurlu olsun.Kazasız,belasız sürüşler dilerim...

Mete abi,motorun yağını dediğim gibi MOTUL-5100-15/50 yağ ile değiştirdim...

Sonuç ve değerlendirme:

1-Yağ kalın olduğu için,motoru ısıtma işine özen göstermek gerekiyor.

2-Motorun sesi ''kedi mırıltısı'' gibi oldu.

3-Sesi daha toklaştı.

4-Viteslerim sanki ''abartmıyorum'' kendisi geçiyor.

5-Aralarda kaybolan ''boş'' yani 1 ve 2. vitesin arasındaki ne hikmetse,ortaya çıktı.

6-Gazı verdikçe ivmelenmesi çok daha seri oldu.

7-Vites geçişlerindeki ses ''ŞIK,ŞIK,ŞIK'' türünde değişti.

Test yapılırken: 36Km/s mesafede,yokuş yukarı,yokuş aşağı,dip gaz,devirli,devirsiz,kalkış,en yavaş halde sürüş,olduğu yerde vites geçişleri...olarak testi sonlandırdım...

Sonuç: Benden ''geçer''not aldı.

Tavsiye edermiyim: Tabiki tavsiye ederim (yaşadığı il de yazları hava sıcaklığı ''30'' ''40''dereceyi buluyorsa kesinlikle MOTUL 5100-15/50 diyiyorum )

Daha önce kullandığım yağlar: Castrol - Mobil
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    bugün 12,000 bakımı oldu benımkının.

aydoğann pm ne baaak

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    2010 model Siyah CBF 150...

2009 modelini 6700km kullanmış biri olarak -belkide uzun zamandır kullanmadığımdan- bana çok farklı geldi. Bunda önceki motorum olan regal raptorun biraz hantal olması neden olmuş olabilir. Ancak hem güç serilik olsun hem kalite olsun gerçekten Honda bu işi biliyor dedirtiyor insana..

Ufak tefek makyajlamalar var sanki. Arka sinyaller bana biraz daha içeri girmiş gibi geldi. Ve plastiğinin kalitesi artmış ... Oldukça sessiz çalışıyor. Çorlu - Lüleburgaz arası e5 karayolu üzerinden geldim ... Depoyu doldurdum honda çıkışındaki totalde. 50 kilometre de tahminen 1 litre yakmış yada yakmamışır. Oldukça az yakıyormuş bizim şu cbf'ler

Ön koruma demiri ve grenaj koruma demirleri taktırdım. Herşey içinde belkide ellerinde son kaldığı için 4050tl ye aldım(peşin).

Daha önce kullandığım bir makinayı almak aklımda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu..Ancak üzerine binince sesini duyunca bütün soru işaretleri kayboldu.

İyiki almışım diyorum. İleride büyük makine alsam dahi bütçem izin verdiği sürece elimin altında bir tane cb150 olacağı kesin. Çok güzel makine... Allah herkese nasip etsin inşallah

@ AydoganX

Teşekkürler Evet hızlı oldu biraz. Bu gün alamasaydım eminim gözüme uyku girmezdi

@jr.

Evet jr. Biraz öyle oldu. Sonunda doğru yolu buldukl Teşekkürler tekrardan..
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dileğiyle...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    KMT Duke 250
    İlk bakımı 1000km de olucak bende 15-50 yağ koymayı düşünüyorum. Ancak motul yok sanırım repsol koyuyorlardı en son...

@Bruce 65 & @m.şanveren

Teşekkür ederim Kilometre yaptıkça forumda daha da aktif olmaya çalışacağım.

Motosikleti
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ''muratcan7'' kardeşim,motorun hayırlı,uğurlu olsun.Kazasız,belasız sürüşler dilerim...

Mete abi,motorun yağını dediğim gibi MOTUL-5100-15/50 yağ ile değiştirdim...

Sonuç ve değerlendirme:

1-Yağ kalın olduğu için,motoru ısıtma işine özen göstermek gerekiyor.

2-Motorun sesi ''kedi mırıltısı'' gibi oldu.

3-Sesi daha toklaştı.

4-Viteslerim sanki ''abartmıyorum'' kendisi geçiyor.

5-Aralarda kaybolan ''boş'' yani 1 ve 2. vitesin arasındaki ne hikmetse,ortaya çıktı.

6-Gazı verdikçe ivmelenmesi çok daha seri oldu.

7-Vites geçişlerindeki ses ''ŞIK,ŞIK,ŞIK'' türünde değişti.

Test yapılırken: 36Km/s mesafede,yokuş yukarı,yokuş aşağı,dip gaz,devirli,devirsiz,kalkış,en yavaş halde sürüş,olduğu yerde vites geçişleri...olarak testi sonlandırdım...

Sonuç: Benden ''geçer''not aldı.

Tavsiye edermiyim: Tabiki tavsiye ederim (yaşadığı il de yazları hava sıcaklığı ''30'' ''40''dereceyi buluyorsa kesinlikle MOTUL 5100-15/50 diyiyorum )

Daha önce kullandığım yağlar: Castrol - Mobil
    Biraderin ilk yağ değişimimde deneyeceğim...zaten kaybedeceğim bir şey yok bu saatten sonra...

senin mesajından beri Motul araştırıyorum piyasada...bi fotosunu koysana hacı kabın...ne kadar bayıldın...

şu IPONE koymak ne zaman nasip olacak bilemedim...

http://www.motoek.com/IPONE-104-10W4...L,PR-2312.html

http://www.motoek.com/IPONE-155-15W5...L,PR-2313.html

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    İlk bakımı 1000km de olucak bende 15-50 yağ koymayı düşünüyorum. Ancak motul yok sanırım repsol koyuyorlardı en son...

@Bruce 65 & @m.şanveren

Teşekkür ederim Kilometre yaptıkça forumda daha da aktif olmaya çalışacağım.
    dostum hayırlısı olsun yenı cbf in allah kaza bela vermesın bol bol gezdırıp yuzunu guldursun aglatmasın ınsallah

dostlar valla bu cbf benı degıstırdı uzmeye basladı bıraz benım motordan kaynaklanıyor bı ugursuzluk var ama allah hayra yorsun ınsallah bugun kızılayda yakalandım muayene eksıklıgınden dolayı hıc yapmadıgım olayı bu motorda yapmaya basladım ve muayenemı yaptırmadan bınıyordum yaklasık olarak 4 aydan berı oyle gezıyorum ıcıme bısıy kactı ve sacma bı dusunce ıle ulen nolcak yaptırma gıbısınden takılıyordum ve 3.kez evet yanlıs duymadınız 3 .kez yakalandım ve motor su anda trafıkten men ankarada gulveren otoparkında yatıyor garıbım bı ara gıdıp kosturacam bu ısın pesınden hayırlısıyla su ıcımdekı vurdun duymazı cıkarmam gerekıyor

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    motul mototalda mevcuttur almak isteyen varsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler