Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten büyüklerden al dediler, hızı etkiler diye bunları aldım. ben sürekli kız arkımla geziyorum zaten, çantaların onunde bizim bacaklar çantalar kadar bir çıkıntı yapıyor. sanmıyorum hızımda fark yaratacağını. sağol fikir için

ayrıca yemişim hızı cbf bu ya..gezicen bunla
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    şahane motor bu. basıp parayı 3 tane daha alacaksın
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

apn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR
    Merhaba Arkadaşlar;
    Forumda yeniyim ve geçen çarşamba cbf 150 sahibi oldum...
    Aklıma takılan bir soru var sizinle paylaşmak istedim... Yolda sabit hızla giderken gazı bırakıp biraz açınca motor 1 saniye yığılma yapıp hızlanıyor acaba bu normalmı yoksa bi sorun varmıdır...
    Bu arada motor 8000 km de, hava filitresi buji ve yağını değiştirdim.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı apn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    Aklıma takılan bir soru var sizinle paylaşmak istedim... Yolda sabit hızla giderken gazı bırakıp biraz açınca motor 1 saniye yığılma yapıp hızlanıyor acaba bu normalmı yoksa bi sorun varmıdır...

Hoşgeldin aramıza
    Hayırlı olsun öncelikle debriyaj balatana baktır derim.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadasım aküden.
    hayır direk aküden almıyorsun,
    çünkü direk aküden aldıgın elektrik sen motorsikletin başında olmadıgın zaman herhangi birisi o düğmeye bastıgında sisler açık kalır, ve geldiginde akünün bitmiş oldugunu görürsün.
    bunun için motosiklete baglayacagınız bir elektrik baglantısını akünün ordan sigortadan yapınız ki kontaga baglı olsun ve yaptıgınız her tesisata bir sigorta baglayınız, yoksa kısa devre sonucu aküye ve motosikletin orjınal tesisatına zarar verir.
    98 Beygir.....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem naber
    Saol Barış sen nasılsın =? Bayram tebrik mesajını aldım çok memnun oldum, umarım seninde bayramın mutlu ve huzurlu geçmiştir. Takip ediyorumda, motoru baya bi döşemeşsin, maaşllah, elinden geliyor ne güzel. Fakat şunu merak ediyorum. Elektrik tesisatıyula ilgili yaptığın modifikasyonlar, sis farı-zenon vs, aküye kapasitesinden fazla yük bindirip uzun süreli kullanımda akünün boşalmasına sebep vermesin. Böyle bi ihtimal olabilir mi ? Yapılan modifikasyonlar, sarj dinamosunun yolculuk esnasında aküyü şarj etmek için oluşturduğu enerjiden daha yüksek tüketim değerleri kullanıyorsa uzun yolda sisleri açtın zenonu açtın diyelim, problem olmasın ? Akünün zayıflaması veya boşalması gibi ? Pek anlamam ama, böyle bir ihtimal varmı =?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 PM ----------

Merhaba Arkadaşlar;
    Motorunuz hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. Motorunuzu deneme şansım olsaydı ne olabileceği konusunda doğru bi yorum yapabilme şansım olurdu fakat elbet bu imkanımız yok. İlk sahibinin kullanım tarzı ile doğru orantılı olması söz konu olduğu halde, 8000 km de debriyaj balatasında sorun oluşabileceğine pek ihtimal vermiyorum. 8000 km de deb. balatasında sorun oluşması ve bu sorunun deb. balatası kaynaklı olması için, motorun bu 8000 km çok sert çok kötü, acımasızca kullanılmış olması gerekiyor. Gaz telinde boşluk varmı acaba ? Gazı bırakıp tekrar gaz verdiğinizde 1 sn kadar motor gaz açma hamlenize geç mi tepki veriyor ? Gaz kolundaki fazla boşluk böyle hissetmenize sebep verebilir.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır direk aküden almıyorsun,
    çünkü direk aküden aldıgın elektrik sen motorsikletin başında olmadıgın zaman herhangi birisi o düğmeye bastıgında sisler açık kalır, ve geldiginde akünün bitmiş oldugunu görürsün.
    bunun için motosiklete baglayacagınız bir elektrik baglantısını akünün ordan sigortadan yapınız ki kontaga baglı olsun ve yaptıgınız her tesisata bir sigorta baglayınız, yoksa kısa devre sonucu aküye ve motosikletin orjınal tesisatına zarar verir.
    teşekürler.

Motosikleti
    CBF150
    adım Salih
    sesiz forum takipcilerindenim cbfimin 2 fotografını koyayım dedim

her şey bir bmx'le başladı..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    SGLs sessiz kalma katıl aramıza, motorunda hoş olmuş koyu rengi bayağı bi arttırmışsın
    manisa manzarası güzel bi yerdir kıymetini bil, hele o spil dağı yokmu

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı SGLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adım Salih
    sesiz forum takipcilerindenim cbfimin 2 fotografını koyayım dedim

motosikletiniz gerçekten mükemmel olmuş. hoşlanmadığım tasarım detayları (lüzumsuz çıkartmalar, gri jantlar vs.) yüzünden ybr'de karar kılmıştım. cbf alsaydım, yapmayı düşünüdüğüm tüm değişiklikleri yapmışsınız. kazasız belasız binin.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bunun jantları böyle satsalar talep artardı baya. eline sağlık çok şık..ama çıkartmaları beğeniyorum ben.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletiniz gerçekten mükemmel olmuş. hoşlanmadığım tasarım detayları (lüzumsuz çıkartmalar, gri jantlar vs.) yüzünden ybr'de karar kılmıştım. cbf alsaydım, yapmayı düşünüdüğüm tüm değişiklikleri yapmışsınız. kazasız belasız binin.
    bu siyah jant olayı güzel oluyor ama stcker ile tamamlamak gerek. siyah jant olayına bende girmeyi düşünüyorum uzun zamandır üzerine kırmızı şerit. birde sarı olan cbf150 yazılarını da fosfor kırmızı yaparsa., şerit ile aynı renk konsepti tamamlayacaktır. asslında boyacı ile konustum. vernikli boya atılacak.. normal kuruma sağlanacak döküm jantlarda fırın ı önermiyorlar.
    ben motorunu çok beğendim. emeğine sağlık
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    [QUOTE=htmetin;1796247]
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tanıdıklarınızdan cbf arayan varsa

http://www.sahibinden.com/universite...XQQdisplayitem

çakala çukala gitmesin [COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 PM ----------

motoru satmana üzüldüm alanada ssatanada hayırlı olur inş.. faların çok güzel olmuş nasıl yapıldğı anlatırsan veya anlatan bir yrer varsa bilgilendirirmisin.
    sinyalleri demek istediniz sanırım
    tüm araba süsleyen aksesuarcılar yapıyor ankarada saimekadında yaptırdım
    arka stop lambasına siyah film çekildi
    sinyallere ise önce kırmızı sonra siyah film çekildi
    grenajdaki stickerı sökmedim üstüne mat siyah film çektirdim
    adama başta bunlar ne kadar olur dedim 15 dedi (nasıl olsa motosiklet diye)
    1.5 saat uğraştı ankarada bir yere yaptırdım adam bayağı uğraştı güzel iş çıkardı fazla para almadı (motoru küçümsediği için
    bi daha gelirsen 40 alırım diyo
    bende gelirsem alırsın dedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:42 AM ----------

Merhaba Arkadaşlar;
    gazı debriyajdan çeyrek sn sonra bırak (aragazı)
    yani yolun deviriyle motorun devirini tutturmak için
    bunu vites küçültürkende yap
    hem debriyajın aşınmaz hem o çaaaat diye sesi duymazsın
    cbf şimdiye kadar sahip olduğum en güzel motordu kıymetini bil bak ben makine mühendisi olacağım diye makinemden ayrılıyorum
    ayrıca hoşgeldin

[IMG][/IMG]
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    millet zincirimi sentetk tinerle temizleyp yağladm tekerm artk daha rht dönüo yani yakt tüketimi düştü hatırlatmak amacyla paylaştm ihmal eden falan vardr vs..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    amortisörü sertleştirince motorun arka yükseliyo mu? bunu söyleyen biri vardı? tahmin yürütmeyin de yapan varsa yardımcı olsun boşuna uğraşmayayım yükselmeyecekse

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ben sertleştirdim bariz bi yükselme göremedm ama sertleştirkten sonra memnun kaldm çok sallıodu eskiden şimdi daha kararlı gbi...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    teşekkürler ibrahim. kendim yapabilir miyim motorum daha yeni..yani o parça hala oynaktır sanırım

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    tabi yapabilirsin biraz gatret gerektirio alet takımında parçanın uzatma demiri de var onu kullannca rahat dönüo ama tekrar yumusatamadm aslında hiç yumusatmak da istemiorm. motosikltn üstüne birini oturtup yumusatılabilir demişti forumdan bi arkadş hiç denemdm

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    kaç kademe yaptın sen memnun kaldın?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 PM ----------

ben hep 2 kişi geziyorum. ama konforu düşecekse çok da istemem.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kz arkadşm bu çk sarsıyo arkada dedi bi kadme sertleştirdm ortada duruo. şişmanlar için farketmio da hafif vatandaşlar için arkası daha konforlu oluo daha sertini denemdm. yani konfor arttı desem yeri var yumusack amortisör havaya fırlatıodu..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler