Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bende lastik değişimi düşünüyorum, İzmir serviste sadece Dunlop demişlerdi, Dunlop için fiyat bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdayım dostum ölmedim yaşıyorum Pek giremiyorum artık siteye o yüzdende aktif değilim pek Haber aldım biri seni sordu diye de o yüzden bir bakayım dedim
    ya uzun zamandır görmeyince merak ettim....iyi isen sorun yok..sağlıcakla kal...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli 65
    dunlop varken 70 e
    4-5 mesaj üstte yazıyor...az takip etsen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    la ikiside aynı yav...ha pırellı ha dunlop...
    takip etmediğimden değil )))))
    alp tunay delirio öle deme
    bu arada şuan itibari ile izmirde yağmur başladı umarım sel olmaz.. Gel yağmur gel bütün aksesuarlarımla seni bekliyorum
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelicem...

selamlar özcan özlettin...

Teşekkürler abi Buralardayım ben çokta olmasa takipteyim

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya uzun zamandır görmeyince merak ettim....iyi isen sorun yok..sağlıcakla kal...
    Saol dostum düşünmen yeterli İyiyim çok şükür bir sorun yok 18.000'i devirdik Cbf ile Durmak yok yola devam

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la ikiside aynı yav...ha pırellı ha dunlop...
    takip etmediğimden değil )))))
    alp tunay delirio öle deme
    bu arada şuan itibari ile izmirde yağmur başladı umarım sel olmaz.. Gel yağmur gel bütün aksesuarlarımla seni bekliyorum
    kampana kafa çıldırsın...herşeyi o bilir zaten...

burasıda deli yağıyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendeki kle500'e talip bir müşteri var,fakat elindeki cbf150 yi satmadan alamıyor,motor Ödemiş'te,2009 model ve yaklaşık 3000 kmde siyah renk,ilgilenen olursa bana özelden ulaşabilir.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    SLM cbf 150 ciler.... Yazdan kalma son gunleri iyi degerlendirin... Ben iş sebebi ile bu yaz neredeyse motora binmeyi unutacam...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendeki kle500'e talip bir müşteri var,fakat elindeki cbf150 yi satmadan alamıyor,motor Ödemiş'te,2009 model ve yaklaşık 3000 kmde siyah renk,ilgilenen olursa bana özelden ulaşabilir.

İstanbulda olsa okuturdum...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM cbf 150 ciler.... Yazdan kalma son gunleri iyi degerlendirin... Ben iş sebebi ile bu yaz neredeyse motora binmeyi unutacam...
    kışı oldum olası sevmem...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    ama kuzenler için yeni sezon başlıyacak.

sağanak yağmur altındada gezinin tadı başka oluyor tavsiye ederim,ama bi şartla düz yolda 60 km sürati geçmeme şartı ile.
    yakında kuzenler yağmur dolu bir pazar gezisi ile sahnelerde olucak.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama kuzenler için yeni sezon başlıyacak.

sağanak yağmur altındada gezinin tadı başka oluyor tavsiye ederim,ama bi şartla düz yolda 60 km sürati geçmeme şartı ile.
    yakında kuzenler yağmur dolu bir pazar gezisi ile sahnelerde olucak.

off benide alıştırdınız valla...

dip not...Çöp Poşetli Sarı Çizmeli Kişi benimdir... :o

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    metehan abi o unutulmaz gezinin son noktaları bunlarda.

cbf 150'licilerin azdığı karlı bir gün.

facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    abi bu geziye HAYATIMIN GEZİSİ diye topik açmıştım...ilerde torunlara anlatılacak geziydi abi...

hepsini koyalımda şenlenelim bar.

[IMG]http://img204.imageshack.us/img204/1147/dsc05597mediumsz3.jpg[/I[IMG]

buyrun videolar...

Karla Mücadelemiz...

tıklayın...

http://img531.imageshack.us/my.php?i...opyasz1qh4.flv

http://img531.imageshack.us/my.php?i...kopyaszlv3.flv

http://img531.imageshack.us/my.php?i...kopyaszti1.flv

http://video.google.com/googleplayer...41895075433363

http://video.google.com/googleplayer...00084749713842

http://video.google.com/googleplayer...78775375912012

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu şekilde gezebilenlere imreniyorum açıkçası. Lakin ben istesemde bu havalarda, yağışta çıkartamıyorum. Çünki korumalarımın kalitesi oldukça kötü, 100 tl lik mont, içine yağmur suyu alıyor, çok soğuk havalarda içine rüzgar alıyor. Kışın altına 2 kazak giyemem gerekiyordu. Normal kot pantolonunun üzerine giydiğim dizlik sadece kapattığı kısımları ıslanmaktan koruyor. Eldiven deseniz normal bi deri eldiven, yani moto eldiveni değil, bileğe kadar ve bazen bilekten felaket soğuk alıyor. Kask deseniz Ls 2 vizörle kask arasındaki ince boşluktan çivi gibi soğuk hava alıyor, soğukta yarım saat sürüş yapıyim, başım ağrıyor. Lastikler 18000 km de dişleri kaybolmaya yüz tutmaya başlamış Duro, yağışta veya ıslak zeminde ne kadar güvensiz olacağını siz düşünün artık, adeta birer kızak oluyorlar. Şu anda yağışta sürüş yapamıyorum çünki yağmura yakalandığım bi kaç an aklımda ve kabus gibi idi. Ya bir an önce korumaların kalitesini yükselticem yada soğuk havalarda binmiyicem. Geçen sene sürüş esnasında dizliklerin deliklerinden ve Botumla kot pantolonun bilek hizasından giren çivi gibi soğuğu çok iyi hatırlıyorum. Eğer bu korumalarımı değiştirip iyileştirecek imkanım olursa iyileştiricem, eğer yapamazsam kışın dahi kullanmayı düşünmüyorum. Çünki artık yaş 33, soğuğa, virüslere karşı vücudumun eski direnci olmadığını fark etmeye başladım. Artık 18-20 yaşında genç değiliz ve kendimizi belkide o seneler öncesi genç zamanlarımızdan daha da iyi korumak zorundayız.

Yağmurda sürmek istemememin diğer bi sebebide motoru temizleyip temiz bi şekilde bırakabileceğim ortamımın olmaması, motor dışarda ve branda altında duruyor. Kışın dışarda temizlemesi saatlerimi alıyor ve zor oluyor. Kapalı garaj imkanım olsa asla düşünmezdim, kirlensin, gerektiği kadar zaman ayırır ve temizlerdim. Ve kötü, yağışlı havalarda kullanıp temizlemeden üzerini örtersem zaten o motorun dış aksamda yakın zamanda olumsuzluklar gözlemlemek olası bile değil, motor bloğuna veya manifolta, jantlara yapışmış ve kurumuş çamur, motorun en büyük düşmanıdır, ıslanmış tozlu zincire müdahale edilmemişse paslanması için kaderine bıraklımış demektir. Kötü hava şartlarında kullanılmış bi motor bence temizliği yapılmadan garaja çekilmemelidir veya brandası kapatılarak kaderine bırakılmamalıdır. Yağmurda sürüş yapmış motoru anlamak için motor bloğundan çıkan manifoltun eksoza doğru giden kısmının ilk ortalama 1-2 karışı paslanmış veya deforme olmuştur. Eskiden odun sobalarının üzerine su dökerdik, tıs tıs tıs falan yapardı, buhar çıkardı ve hoşumuza giderdi İşte motorun eksozunun motor bloğundan çıkan ilk 1-2 karışıda eksozun en sıcak kısmı olduğundan, devamlı yağmur yediği an bu soba örneğindeki suyun etkisini gösterecek zamanla oksitlenecek, paslanacak ve deforme olacaktır. 2. el yüksek km li bi motor alırken, motorun varsa manifoltuna, yoksa eksozun motor bloğundan çıktığı ilk 1-2 karış kadar kısmına bakarak motorun uzun vadede yağmurda kullanılıp kullanılmadığını hakkında fikir edinebilirsiniz.

Korumalarımı iyileştirip soğuk havalarda yağış yokken kullanıcam, bunda problem yok, ama yağmurda kullandıktan sonra motorun temizlik ve bakımını yapabileceğim, işini görebileceğim uygun bi ortamım olmadığından şu an yağmurlu havalarda kullanamıyorum.
    Mesela Cihan Birol arkdaşlarımızın motorlarını sattılar, ve satarken fotoğraflarını hatırlıyorum, motorlar gayet temizdi. Ve o motorların dağ bayır dere depe nasıl gezdiğini forumu takip eden arkadaşlarımız iyi bilirler. Motorlar neden temizdi, çünki böyle dağ dere depe gezilerinden sonra motorlarını çok güzel temizliyorlardı, uygun ortamları vardı öyle kirli, çamurlu bırakmıyorlardı. Ve motorlar bu yüzden dere tepe gezdikleri halde çok temizlerdi. Ammada yazmışım beee

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ammada yazmışım beee

evet...izinli olduğun belli...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet...izinli olduğun belli...
    Metocum napiyim yaw evde sıkıntıdan dün telde bahsettiğim gibi sabah akşam iğne yiyorum, 6 mm, az değil yani. İğneleri yedikçe kendime geliyorum. Yarın istirahatimin son günü. Cuma iş başı yapıcam bi aksilik olmazsa.

Motosikleti
    kanka bende 4 gün izinliyim...durumu görüyon...bahtsız deveyiz...

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    metehan yaw koyduğun fotolar harika. ne güzel saatler geçirmişsiniz. bundan sonrakilerde aklınızda olayım ok

bu arada ethem sana çok teşekkür ederim .dişliler bugün elime ulaştı. mesai bittiği gibi hemen aldım atölyeye makineyi
    ilk önce 40 dişliyi taktım,42 ile aralarında çok fark yoktu çünkü. zincirde problem olmadı. halen gerilecek yeri var. taktıktan sonra yola çıktım motor çok rahatladı yaw.100-110 km lerde motor daha sessız oldu. tam ıstediğim gibi. bu arada dik yokuşlarda özellikle durup kalkış yaptım. en ufak zorlanma olmadı. bunu görünce aklım 38 dişliye gitmedi değil
    ama bu tam denk bana göre ve motoru asla zorlamıyor. sana çok tesekkür ederim . telde tanıstık ama bir gün yüzyüzede tanısırız inş

Motosikleti
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan yaw koyduğun fotolar harika. ne güzel saatler geçirmişsiniz. bundan sonrakilerde aklınızda olayım ok

bu arada ethem sana çok teşekkür ederim .dişliler bugün elime ulaştı. mesai bittiği gibi hemen aldım atölyeye makineyi
    ilk önce 40 dişliyi taktım,42 ile aralarında çok fark yoktu çünkü. zincirde problem olmadı. halen gerilecek yeri var. taktıktan sonra yola çıktım motor çok rahatladı yaw.100-110 km lerde motor daha sessız oldu. tam ıstediğim gibi. bu arada dik yokuşlarda özellikle durup kalkış yaptım. en ufak zorlanma olmadı. bunu görünce aklım 38 dişliye gitmedi değil
    ama bu tam denk bana göre ve motoru asla zorlamıyor. sana çok tesekkür ederim . telde tanıstık ama bir gün yüzyüzede tanısırız inş

kanka neden olmasın benim rotalarımın vahşi cazibesine kapılır herkes...hayır diyemez...muamelem ve fantaaazilerimle memnun ayrılırsın geziden...

bak napalım...nasip olursa bir hafta sonu sen ben etoş buluşalım şu Çınarcık/Esenköy/Armutlu/Gemlik/İZnik taraflarına efsane bir gezi yapalım...

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    her türlü uyar bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler