Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Ya ArkadaŞlar Bu Benzİn Benİm Kafami Hala Kurcalio Benzİnİ Doldurduumda Bİ BoĞaz Var Onu GeÇİrmedİm Oraya Kadar Doldurdum Acaba Daha Doldursam Sorun Olurmu Tahmİnen 350 GİtÇek Motor Rodaj Bİtİnce 100 Km Artar Mi Benİm Alet 300 De Şu Anda İlk Koyduum Benzİn İÇİnde Daha Az Kaldi Bİtİo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    üstteki resim cbf deil amortisör den belli bide çok eski resim
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

vay be bence güzel olmuş

Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etiketleri sökülmüş CBF150 (alete ciddi yazık olmuş :( )

Not: Resim farklı bir forumdan alınmış olup itiraz geldiği taktirde silinebilir...
    arkadaşlar bence güzelolmuş o motor bu arda o moy,otor benim bi arkadaşımın kensdisi izmirde oturuyo buraya da üyye ismi boravyus ayrıca o motor sanırım su anda 5000 km de faaln
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ArkadaŞlar Bu Benzİn Benİm Kafami Hala Kurcalio Benzİnİ Doldurduumda Bİ BoĞaz Var Onu GeÇİrmedİm Oraya Kadar Doldurdum Acaba Daha Doldursam Sorun Olurmu Tahmİnen 350 GİtÇek Motor Rodaj Bİtİnce 100 Km Artar Mi Benİm Alet 300 De Şu Anda İlk Koyduum Benzİn İÇİnde Daha Az Kaldi Bİtİo
    kullanma kılavuzunda sonuna kadar doldurmayın diyor.

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    ark.lar bencede ii olmuş tabi kişiden kişiye deişir ama ben motoda en ufak yazı sevmiorum belki o yüsden güsel olmuş dedim alır almas söküyorum ayrıca dediin gibi motor 5000 km de olması lasım

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun..herkese diyeceğim şu ki, eğer binbir hesapla kitapla motor alıyorsanız,yani benim gibi iki yakanızı bir araya getirmek için havada kırk takla atıyorsanız,içtiğiniz çaydan sigaradan kısın ve korumalıklarınızı edinin...ve asla korumasız yola çıkmayın..çünkü unutmayınki siz olmadan bu motorların hepsi birer teneke parçası..yani sizler değerlisiniz..dostlukla selamlıyorum herkesi
    GAME OVER

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    cihan honda honda dışında bi marka almıo takas için aynı durumda benimde kinetic gf 125 motorum vardı almıo ama bi ark.ın titanı vardı hemen dakkasında aldı bence sen bi sor ama bi an önce elden satmaya bak

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bence arka çamurluğu çıkarmak güzel olabilir gibi duruyor...
    diğer değişiklikler pek hoşuma gitmedi.
    [COLOR="Black"][FONT="Arial Black"]Honda Cbf 150[/FONT][/COLOR]

SILWERBEAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN BEATTI ŞİMDİ CBF 150
    bence motorun salı halı en guzelı ama yınede elıne saglık

Jikle konusunda 1000 bakımında ben de sordum, zaten kitapçıkta da yazıyor, bu aletin özelliği budur dediler, jikle açıkken elin de gazda olacak, ha ama ginger'ın dediği gibi sonuna kadar açıp çalıştırdıktan sonra ortaya alınca daha kısa sürede ısıtıp rölantiye bırakabiliyorum ben, bir de rölantisi biraz yükseltildiği için 1000 bakımında, artık daha kısa sürede elimi çekiyorum. 2 dk. kadar ısıtmak yetiyor benimkini.

Bugün Kasko yaptırdım, yer ismi vermeyeyim dileyene özelden yazarım. %25 peşin ve 5 ay vadeli, motorunuzdaki aksesuara da bağlı olarak fiyat veriyolar ama fiyat aşağı yukarı 650ytl civarı. Kimi yerler 900 bile dedi. Hırsızlık için kapalı yerde veya sabit bir yere kilitli olarak bırakma şartı arıyolar.(Bu veya önemli, çünkü bi kaç yer ille de kapalı garaj şartı arıyor) Bunu da iyice irdeledim, dedim çalınırsa sabitte olduğunu nasıl ispatlıycaz, tutanak tuttururken Polise bağladığınız yeri belirtin, kilidinizi v.s. gösterin dediler. Maazallah hiç bir zaman olmasın tabii, ama olursa da yanmamak için paraya kıydım ve yaptırdım. Yazın evimin önüne bağlamayı düşünüyorum, zira açık otoparkta aylık 40 ytl vermeme rağmen iki kez yerini değiştirmeye çalışmışlar, 1 araba daha fazla almak için ve brandamı yırtmışlar. Kaskomla kilidimle evimin önüne koyarım daha iyi. Zaten kışın arkadaşın garajında olacak.

Bir arkadaş Mont sormuş. Ben Held'in kışlık montunu aldım ve çok memnunum. Hatta bugün yine kışlık pantolon ve motobot da aldım, soğuktan eser kalmadı . Kışın açık havalarda kullanma niyetinde olduğum için iyice kış bastırmadan tamamladım kışlık kıyafetleri. İsteyenlere özelden aldığım yeri ve fiyatı yazarım. Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Selamlar tekrardan,
    Bugünlerde yoğunluk nedeniyle MTye fazla uğrayamadım ama bomba gibi dönüyorum, haftaya Honda'nın yollarını aşındıracağım inşallah
    CBFmi alabilecek miyiz bakalım.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    3500ytllik bir motosiklet için 650 ytl çok fazla kasko için doğrusu ama yaptırmakta fayda var...Çalınmaktan ziyade kazalar için kasko önemli ama allah da onu göstermesin...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bencede kaskoya çok para vermişin kimindi hatırlamıorum ama cbf 150 sini 400 ytlye kaskolatan arkadaş vardı şahsen bende kaskolatçam 400 den de aşağa yaptırırım çünkü bi sürü kaskocu akraba var ama kesinlikle kasko lazım gerçekten en azından kazalar için

Kasko parası çok, ben de epeyce düşündüm, ama o dediğiniz 400 ytl, başka bir aracınızın da aynı yerde kaskosu ya da başka bir sigortanız varsa falan oluyor. Epeyce araştırdım. Motor çok yeni ve kaskosuz olmaz diye yaptırdım, yoksa açıkçası bence de miktar çok yüksek. Taksit olmasa yapmazdım. Fakat maalesef motosiklet kaskoları böyle, arabadan bile pahalı kimi yerde. Motor 3500ytl ama benim kaskoda çanta v.s. gibi şeylerde dahil. Bir de bu alet 4000ytl falan olursa kasko fiyatını hiç düşünemiyorum, o yüzden yaptırdım, ha seneye yaptırır mıyım, belki de yaptırmam. Ben sadece soranlara fikir olsun diye yazdım, tabii kasko yaptırmak ya da yaptırmamak herkesin kendi tasarrufudur.
    Bu arada enteresandır, scooterların kasko fiyatları acaip yüksek arkadaşlar. Neden diye sordum, çalınma riskinin daha yüksek olduğunu söylediler, başka sebepler de vardır mutlaka. Ve bir motor modeli ne kadar çok
    kaza yapıyor ve çalınıyorsa onun kaskosu da yükseliyormuş. Amman diyim dikkat edin motorlarınıza seneye bu fiyat ikiye katlanmasın.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Desenlerle iri bir mobilete benziyor motor anlamıyorumki aynı motor tüm dünyada unicorn diye bi adla satılıyo1-2 değişiklik dışında,örneğin ön parça tek parça diil nx4 falcon gibi,yan parçaların çoğu gri diil gövde rengiyle aynı.Neden honda motoru çirkinleştirmek için uğraşıyor,işçilik iyi,demekki maliyetle alakalı diil,tüm gövde tek renk olsa (aynalarda dahil),madem 120 yi geçmiyor motor,süspansiyon ve lastikler daha yüksek olsa,grenaj çok diil 2-3 cm daha kalın olsa,motor dönüp dönüp baktırsa.Gerçekten anlamıyorum.Tüm fiziksel ve teknik üstünlüklere ve daha büyük olmasına rağmen cbf150 ve ybr 125 e bakınca hala karar veremiyoruz ya da bunu seçmek için zorlanıyoruz.Böyle olmamalıydı,satış politikası ugruna insanlara her modeli satabilmek için cbf 250 satışları düşmesin diye daha iyi yapabilecekleri şeyleri bizden esirgememeliler.Neyse adamlarda haklı satılmıycak veya az satılıcak motoru getirmiyolar diyip azla yetinmeye devam.Elimizde bitek bu kaldı,tüm modelleri piyasadan çektiler xl200,nx4 falkon,125 cc lik varenderolar (hiç gelmedi zaten) falan.Geçiş motoru denen şey yok oldu biz 8 milyara cbf 250 almak zorundamıyız 3-5 milyar daha fazla verip 500cc-600cc alırız.Gerçi hükümetlerimizde motoru-motorcuyu desteklemediği için çok da can sıkmaya gerek yok en iyisi fazla kafa yormamak.Avrupalılar trafiği rahatlatmak,emisyonu,kirliliği düşürmek,petrole bağımlılığı azaltmak için her türlü teşviği yapıyorken motor adına,biz hala 10-13 beygirlik motorlarla ulaşımımızı nasıl sağlayabiliriz diye çırpınıyoruz.Ama yinede tüm arkadaşları takdir ediyorum zira kısıtlı imkanlara rağmen bu ufaklıkları küçük canavarlara çevirip özveriyle kullanıyorlar.Allah kaza vermesin

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    ginger arka çamurlugu ve etiketi kaldırman çok güzel ama digerleri pek hoş gozükmüyo...

Açıkçası ben ilk yıl ve yeni motor diye kaskoyu yaptırdım. Ama ginger'ın dediği gibi can daha önemli, çok büyük kazalar dışında aylık minik ödemelerle ehliyet sahibi motorcuları sigortalayan bankalardan birinde eşim çalışıyor, oradan da bir sağlık sigortası düşünüyorum. Önümüzdeki yıl ise aynen ginger'ın dediği gibi sadece kendimi sigortalatacam. Çünkü bu fiyatlarla sağlığına yatırım yapmak daha mantıklı. Motor parçalanırsa biz sağlam kalmayacağız çünkü.

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Gİnger Bİlgİler İÇİn Çok TeŞekkÜrler Dedİklerİn GerÇekten Çok Önemlİ Allah Acİl Para Verİr İnŞlahta Hepsİnİ Yaptirayim

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    Arkadaşlar merhaba. ben bugün İstoç'taki Özen motor'dan CBF 150 satın aldım ve işlemleri tamamlandıktan sonra yarın motoru alıcam. Sizin daha önce söylemiş olduğunuz "yan ayaklık ücretsizdir sakın para vermeyin" sözünü göz önünde bulundurarak yan ayaklığı istedim ve bu parçanın ücretli olduğunu söylediler :( bunun için ne yapmalıyım ve nereye müracaat etmeliyim ?

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    ginger hocam, eyw ama taşlama yapmana gerenk yoktu. neyse oldu artıkın
    bi kaç arkadaş öyle yazınca bende kıllandım o yüzden araştırıym dedim ama pardon. bi dahaki sefere bu başlığı rahatsız etmem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler