Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    arkadaşlar mobilden giriyorum o yüzden gören birisinin yardımcı olmasını isterim önceki sayfalara bakamadım çünkü.
    Az yukarda demiştim cbf150 ilk motosikletim olucak diye ve sonunda oldu çok mutluyum
    Ancak yağını vs. değiştireceğim içime sinmiyor yağ olarak tavsiyeniz nedir? ve bilen birisi yarı sentetikle tam sentetiğin arasındaki farkı anlatabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yıl olmuş 2018 hala Cbf e biniyorum 😆Satmakda gönül istemiyor walla.Alacak olan varsa pişman etmez

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş 2018 hala Cbf e biniyorum ��Satmakda gönül istemiyor walla.Alacak olan varsa pişman etmez
    Şu durumda CBF'i satarsak yeni bir motor için fazladan epey para harcamak gerekir, 250'lik motorlar için daha fazla çalışmak gerekiyor daha ne kadar böyle devam eder bilmiyorum ama en azından benim için şuan durum bu. bu yüzden satmayı düşünemiyorum.
    Weak are prey

Motosikleti
    Başlık ölmüş neredesiniz ahali
    Weak are prey

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makina çok kirlendi, pazar günü detaylı temizlik var. gazyağı kokusu burnuma geldi şu an.

geçen hafta 250 km. yol yaptım. maşallah hiç üzmedi beni.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    42.897 km de ikinci muayeneye girdim.
    Sağa sinyal, sola sinyal, ver 115 TL.
    Vatan sağolsun.

herkese merhaba,
    yaklaşık 1 haftadır özellkle 1,0,2 vites geçişlerinde bir sesli geçiş başladı bugün honda servisine götürdüm bunlarda bu ses zaten var ama istersen debriyaj değişimi ile çözülür dediler ve 300 Tl fiyat çıktı,bu şekilde kullansanda problem olmaz denildi sizce bu bilgiler ne kadar doğrudur?
    ek olarak 25 e de var 200 e de aldık taktık sorun olurmu km 15000

Alıntı selimcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,
    yaklaşık 1 haftadır özellkle 1,0,2 vites geçişlerinde bir sesli geçiş başladı bugün honda servisine götürdüm bunlarda bu ses zaten var ama istersen debriyaj değişimi ile çözülür dediler ve 300 Tl fiyat çıktı,bu şekilde kullansanda problem olmaz denildi sizce bu bilgiler ne kadar doğrudur?
    ek olarak 25 e de var 200 e de aldık taktık sorun olurmu km 15000
    normal yani o. benimki de çatır çutur geçiyor. sorun yok.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ustaların "o ses normal" ve "bu modelin kronik sorunu" demelerine hastayım zaten. İyi de kardeşim daha önce olmayan şey şimdi başladı deyince de istersen motoru açarız şu kadar filan diyorlar :D

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustaların "o ses normal" ve "bu modelin kronik sorunu" demelerine hastayım zaten. İyi de kardeşim daha önce olmayan şey şimdi başladı deyince de istersen motoru açarız şu kadar filan diyorlar :D
    vites atarken hafif aragaz ver öyle at. o zaman ses çıkmıyor.

ya da benim gibi debriyajsız kullan. vites geçiş aralık devirlerini çok iyi bilmen lazım ama. yoksa zarar verirsin.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites atarken hafif aragaz ver öyle at. o zaman ses çıkmıyor.

ya da benim gibi debriyajsız kullan. vites geçiş aralık devirlerini çok iyi bilmen lazım ama. yoksa zarar verirsin.
    Sanırım karışıklık olmuş, benim herhangi bir sorunum yok, ama yine de teşekkür ederim
    motörcü bunu beğendi.

Motosikleti
    1-N-2 arası biraz sesli geçiyor bütün CBF'lerde böyle, sanırım boşa rahat geçsin diye böyle yapmışlar, sorun olmaz merak etme gayet normal.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    İyi günler beyler, motorda bir sorun var marş basmıyor, lambalar korna falan oldukça canlı olmasına rağmen marş düğmesine bastığımda herhangi bir tepki alamıyorum, sanki elektrik gitmiyor herhangi bir hareket yok. Sadece 2 gün binmedim motora bugün yanına gittim motor çalışmıyor. Nedendir acaba?

Ya viteste bırakmışım ondan çalışmamış yada biri vitesileriyle oynamış boş ışığını fark etmedim.

Motosikleti
    Honda CBF150 2011
    Merhaba,

CBF 150 nin ön far duy standardı konusunda kesin bilgisi olan var mı arkadaşlar, yaptığım araştırmada HS1 gibi bir bilgiye ulaştım fakat bu bilgi hatalı olabilir. Honda nın kendi el kitabında buna yönelik bir referans bulamadım. Mevcut klasik ampulünü led empul ile değiştirmek istiyorum. Bilgisi tecrübe ve tavsiyesi olan arkadaşların bu bilgilerinden faydalanmak isterim. Saygılarımla,

Motosikleti
    Honda CBF 150
    öncelikle herkese iyi akşamlar. benim 34 binde 2013 model bir cbf im var 32 binde ilk sahibinden aldım. fazla yakıt yaktığını düşünüyorum. 500 km lik uzun yoda ortalama 3.5 litre yaktı ve yine 230 km lik bir uzun yolda ise 3.6 litre yaktı. sürekli dip gaz gitmem ama 90 dan aşağıyada pek inmem. siz ne düşünüyosunuz. sizce fazlamı veya sizin cbf leriniz ne kadar yakıyor.

birde bir sorum daha olucak. uzun yolda daha çok karşılaştığım bir sıkıntı bu. anlık gaz kesintisi. bunu yaşayan baya bi kullanıcı var sanırım. bu sorun halledilebilir bir sorunmu ?

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı selocukrtl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese iyi akşamlar. benim 34 binde 2013 model bir cbf im var 32 binde ilk sahibinden aldım. fazla yakıt yaktığını düşünüyorum. 500 km lik uzun yoda ortalama 3.5 litre yaktı ve yine 230 km lik bir uzun yolda ise 3.6 litre yaktı. sürekli dip gaz gitmem ama 90 dan aşağıyada pek inmem. siz ne düşünüyosunuz. sizce fazlamı veya sizin cbf leriniz ne kadar yakıyor.

birde bir sorum daha olucak. uzun yolda daha çok karşılaştığım bir sıkıntı bu. anlık gaz kesintisi. bunu yaşayan baya bi kullanıcı var sanırım. bu sorun halledilebilir bir sorunmu ?
    Sık sık Ümraniye ve Taşdelen arasında şile yolunda senin kullandığın hızlarda artçı ile kullanıyorum 3 lt civarı yakıyor (en son 372km /11lt). Senin hava filtresi, yağ, buji eski olabilir. Anlık gaz kesme bende de oluyor çok rahatsız etmiyor fakat benim buji eskimişti yenisini aldım, test ediyorum bakalım..

Motosikleti
    Honda Cbf150
    Ben de Uludağ'a cikarken gaz kesme oldu rakımdan dolayı diye düşünüyorum. Yakıt konusuda buji ve hava filtresi değiştirmeni tavsiye ederim. Ngk'nın güzel bujileri var

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar bu motora koruma takozu takılıyormu, bu modele uygun koruma takozu varmıdır, yada başka bi modelin koruma takozu uydurulurmu. İnternette araştırdımda bulamadım ben.

arkadaşlar selamlar

başakşehir tarafından bir motor alacağım acaba onerebılecegınız bır usta ya da servis var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler