Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.viteste son gaza dayayinca, bu şekilde giderken saliselik kesiklikler meydana geliyor. Sebebini bilen var mıdır acaba?
    Selam hokahey kardeşim aynı sorun bende de vardı karbürütörü temizlettim,geçti,muhtemelen pislik gelmiştir karbürütörüne ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön rüzgarlıkta sizde benım yasadığım sorunu yaşadınız mı yasadıysanız çözümünüz ne oldu

bahsettiğiniz km ler arasında cok fark var motorumda sorun oldugunu düşünmekteyım

gerekli ayarlamalar için ustama gidecegim

bahsetiğiniz sonax urunu tam olarak adı nedir nerden temin edebilirim?
    yardımcı olursanız sevinirim
    Senin ön rüzgarlık cam uzun olandan mı yoksa kısa olandan mı?
    Bende ön siperlikten ses gelmiyor standart kısa olan bendeki.
    Sonax ürünü ben bahaus beylikdüzünden almıştım,bahauslarda var,bir de sonax.com.tr adresinde satış noktaları var,oradan temin edebilirsin,ama o ürünü herzaman değil min.5000km de bir kullanmanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hokahey kardeşim aynı sorun bende de vardı karbürütörü temizlettim,geçti,muhtemelen pislik gelmiştir karbürütörüne ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Senin ön rüzgarlık cam uzun olandan mı yoksa kısa olandan mı?
    Bende ön siperlikten ses gelmiyor standart kısa olan bendeki.
    Sonax ürünü ben bahaus beylikdüzünden almıştım,bahauslarda var,bir de sonax.com.tr adresinde satış noktaları var,oradan temin edebilirsin,ama o ürünü herzaman değil min.5000km de bir kullanmanı tavsiye ederim.
    Bu arada ürünün ismi sonax fuel system cleaner
    Alman malı bir ürün fiyatı da 22 tl idi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.viteste son gaza dayayinca, bu şekilde giderken saliselik kesiklikler meydana geliyor. Sebebini bilen var mıdır acaba?
    dip gaz yaptığında motorun gaz kesiciye giriyor ve anlık kesilmeler yaşıyorsun...benim eski kasa motorum 130 da gaz kesiciye giriyordu...

sesten anlaşılmasada bende o kesilmeleri yaşardım dip gaz da..

video benim çekimimdir...(2009) tek elde cep telefonu tek elde motor anca bu kadar...

mesela pcx125 de 107 km hıza geldiğinde yine bu kesilmeler olur...devir kesici gaz kesici her ne şekilde adlandırırsan artık...

bu arada kontak yuvamız kışın özellikle hassasiyetini yitirir..yağmurda çamurda banamısın demez..ama soğukta nedense sapıtır..ben iki kez garanti kapsamında kontağı değiştirdim...

wd40 bulamasanız bile standart 10-15 liraya 1 litrelik 80 w dediğimiz şanzıman yağı alınıp..bir eczaneden iğne ucu ile birlikte şırıngayla kontağa ayda bir tek tüpü boca edebilirsiniz...şırıngayı boca edin sonra anahtarı sokup çıkarın 5-10 kez...motorunuz ilk günkü gibi kaymak gibi olacaktır..bizzet srevis ustamın tavsiyesidir...

şırıngayla kontak yağlanabilir...

sele altı kiliti...

arka çanta kilit yuvası...

depo kilit yuvası vs..wd40 erken bitiyor ve pahalı...ama ben bu 1 litrelik şanzıman yağını 1.5 yıldır kullanıyorum...

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dip gaz yaptığında motorun gaz kesiciye giriyor ve anlık kesilmeler yaşıyorsun...benim eski kasa motorum 130 da gaz kesiciye giriyordu...

sesten anlaşılmasada bende o kesilmeleri yaşardım dip gaz da..

video benim çekimimdir...(2009) tek elde cep telefonu tek elde motor anca bu kadar...

https://www.youtube.com/watch?v=KLdMQjLXMIg

mesela pcx125 de 107 km hıza geldiğinde yine bu kesilmeler olur...devir kesici gaz kesici her ne şekilde adlandırırsan artık...

bu arada kontak yuvamız kışın özellikle hassasiyetini yitirir..yağmurda çamurda banamısın demez..ama soğukta nedense sapıtır..ben iki kez garanti kapsamında kontağı değiştirdim...

wd40 bulamasanız bile standart 10-15 liraya 1 litrelik 80 w dediğimiz şanzıman yağı alınıp..bir eczaneden iğne ucu ile birlikte şırıngayla kontağa ayda bir tek tüpü boca edebilirsiniz...şırıngayı boca edin sonra anahtarı sokup çıkarın 5-10 kez...motorunuz ilk günkü gibi kaymak gibi olacaktır..bizzet srevis ustamın tavsiyesidir...

şırıngayla kontak yağlanabilir...

sele altı kiliti...

arka çanta kilit yuvası...

depo kilit yuvası vs..wd40 erken bitiyor ve pahalı...ama ben bu 1 litrelik şanzıman yağını 1.5 yıldır kullanıyorum...
    Wd 40 geçen hafta aldım kampanya vardı bir tüp 9.90 tl idi,sizce pahalımı?

Motosikleti
    o kampanyalara bi ben denk gelemiyorum...en son sorduğumda 20-25 liraydı...nerde bu fiyat...bende alayım...

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    o kampanyalara bi ben denk gelemiyorum...en son sorduğumda 20-25 liraydı...nerde bu fiyat...bende alayım...
    Abi bizim istanbulda beylikdüzünde bahaus var adamlar yığmış wd 40ları oraya,

Motosikleti
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bizim istanbulda beylikdüzünde bahaus var adamlar yığmış wd 40ları oraya,
    yarın Kağıthane Bauhausa uğrayıp bi bakayım ama dediğim gibi şırınga işiyle uğraşmak hoşuma gidiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    yarın Kağıthane Bauhausa uğrayıp bi bakayım ama dediğim gibi şırınga işiyle uğraşmak hoşuma gidiyor...
    Tercih meselesi tabi abi ama zaten wd40'ın ucuna takılan çubukta var kutunun üzerinde

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150

Arkadaslar malesefki boyle bi goruntuyle karailastim cozumu nedir?
    sinka251 bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    http://imagizer.imageshack.us/v2/150...921/jbb9kS.jpg
    Jant düzeltilebilirse düzeltilir,yoksa malesef yeni bir jant almak gerekebilir :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bizim bu hava soğutmalı motorlarımız soğuk havada daha iyi mi gidiyor,sanki bana mı öyle geliyor??

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Düzeltilebilir. Ama düzelme işlemi yapılamıyorsa yeni jant almanız da gerekebilir.

Yeni jant ihtiyacı halinde sıfır jant yerine önce çıkma jantlara bakabilirsiniz.

Slm
    Kampanyada yararlanarak 150 cbf almis bulunmaktayim..
    150 cbf icin en uygun branda hangisi acaba?
    Yagmur su gunesden koruyacak
    Saygilar..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Değerli eski üye yeni cbfci anlamamki
    HEPSİBURADA da tex marka branda vardı ben onu kullanıyorum. Tavsiye ederim güzel ürün.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bi konuda danışmak istiyorum size.
    Bende 2011 model CBF 150 var. 35 bin km lerde.

Ön fren hidroliğini geçen nisan ayında değiştirdim.

Şu anda frene sıktığımda, sanki paslanmış gibi fren tatlı tatlı sıkılmıyor. kırt kırt ses geliyor sanki pas var sanki bişey zorluyor.
    aniden sıktığımda uyguladığım kuvennet sıkıntı olmuyor. ama yavaş yavaş basıncı arttırdığımda takılıyor sonra anıden sıkıyor.

bunun sebebi ne olabilir? bilgisi olan var mı?

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Cantı çıkart lastiği indir eline ikitane çekiç al çiki cin birini yamuk olan yere sivri tarafını daya sonra diğer çekiçle çekice vur,yamuk olan yere gezdire gezdire hertarafına vur düzelir çekiçler 1kg civarında olsa yeterlidir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekiç ile düzeltilebilecek bir mevzu değil bu hocam. Aman dikkat. Risk alma, yeni jant al.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Ben kendim düzelttim bi tehlikesi yokki riskide yok.Jant tamiri yapan yerlerde nasıl yapıyolar sanıyorsun, makineyle dahi yapsa bir baskı uyguluyor.

aodabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı anlamamki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm
    Kampanyada yararlanarak 150 cbf almis bulunmaktayim..
    150 cbf icin en uygun branda hangisi acaba?
    Yagmur su gunesden koruyacak
    Saygilar..
    Geçen haftalarda almıştım bende Ankarada Yıba Çarşısıdan güzel kalın ve içi yumuşak L Beden 45 TL

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    abilerim kardeşlerim merhaba, 10 gün önce cbf150 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım, bir sıkıntım var bu sabah okula gidip geldim bir problem yoktu geldikten 1 saat sonra dışarı çıktım yola çıktım frene bastığımda ön teker titreme yapmaya başladı ve seste geliyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim normal giderken bir sıkıntı yok frene bastığımda oluyor sadece motor 200kmde

aodabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    merhaba hayırlı olsun öncelikle allah kaza bela vermesin ,benimde motorum aynı kmde gelen ses metal kazınma kazıma sesi gibi mi eğer öyleyse benimde aynısı oluyo fren testi yaparken çok zorladım ısındı galiba dedim bide baktım daha balata var devam ettim üstünde durmadım sonra geçti

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    herkese merhabalar, severek kullandığım cbf 150 mi dün satmış bulunmaktayım. zamanında burda sorduğum sorulara cevap veren herkese teşekkürler. kazasız belasız sürüşler dilerim.
    fatihy1977 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler